Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 19:36   #441
A i upitno je koliko te karakteristike milenijalaca upotrebljive u Hrvatskoj.
Jer u Americi milenijalci imaju slobodu rentati stanove i aute i ignorirati te statusne simbole svojih roditelja, ali u Hrvatskoj ljudi dižu stambene kredite jer ih roditelji tjeraju na to, a kultura poslušnosti odraslih potomaka prema roditeljima je zastrašujuće jaka.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:41   #442
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
ali u Hrvatskoj ljudi dižu stambene kredite jer ih roditelji tjeraju na to, a kultura poslušnosti odraslih potomaka prema roditeljima je zastrašujuće jaka.
Rekla bih da milenijali to obično ne čine, dijelom jer su kreditno nesposobni, dijelom zbog jebivjetarskog mentaliteta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:06   #443
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Rekla bih da milenijali to obično ne čine, dijelom jer su kreditno nesposobni, dijelom zbog jebivjetarskog mentaliteta.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=989867
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 02:09   #444
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Rekla bih da milenijali to obično ne čine, dijelom jer su kreditno nesposobni, dijelom zbog jebivjetarskog mentaliteta.
amerski milenijalci trebaju prvo tri zivota delat da otplate kredite za skolovanje. njima su strasno porasle skolarine a bome i nase rastu.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 02:19   #445
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
amerski milenijalci trebaju prvo tri zivota delat da otplate kredite za skolovanje. njima su strasno porasle skolarine a bome i nase rastu.
Pričala sam ove godine svojim prijateljima koji žive na Floridi koliko kod nas košta faks i smijali su se banalno niskim ciframa.

Oke, privatni fakulteti su skupi, ali državni su, što je najbolje - besplatni. Svima.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 02:42   #446
nisu besplatni i nisu svima. imamo linearne skolarine i one rastu. polako i malo ali ipak rastu.

jesu jeftini u usporedbi s amerikom al kostaju neke novce i cijene rastu a ono sto je najbizarnije kod nas je to sto socijalnih stipendija imas relativno malo i sve ide na bolje ocjene kao i mjesta u domovima, iako bi bas u domovima trebala vise ic na soc komponentu. plus siromasnija ekipa ima i slabije ocjene jer cesto radi uz faks. i onda nemre dobit dom, pa stan, ovo ono, padnes godinu i na punoj skolarini si sam tak. lako je imat sve petice kad sjedis doma u zagrebu kod staraca i ne moras nista nego samo ucit.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:14   #447
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Pričala sam ove godine svojim prijateljima koji žive na Floridi koliko kod nas košta faks i smijali su se banalno niskim ciframa.

Oke, privatni fakulteti su skupi, ali državni su, što je najbolje - besplatni. Svima.
Treba vidjeti i detalje, imao sam goste iz Australije i malo smo pričali o životu te mi govore da se "kod nas lakše živi". Tamo se više zaradi, ima više mogućnosti za zaradu, ali se treba namučit i troškovi su toliki da si neprestano na rubu. Među troškovima mi navodi i privatnu školu jer kaže da je državna teški nered, 90+% vjerojatnost da će muško dijete zagrist u kriminal/drogu jer su svi uživljeni u to, a cure redom ostaju trudne do 17. Ne znam jel on to preuveličao tako da sebi opravda plaćanje skupe školarine, ali kako ne znam ništa o školama u Australiji ne preostaje mi ništa drugo nego vjerovati nekom tko tamo živi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:38   #448
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
ali se treba namučit i troškovi su toliki da si neprestano na rubu.
Da, primjećujem da Australci hrle u Hrvatsku jer je ovdje kupovna moć znatno veća, i kad od prosječne plaće platiš stan, režije i osnovne namirnice u Hrvatskoj ti ostane znatno više novca. U Australiji sve trudnice jedu paštete jer nemaju za voće, u Hrvatskoj je toga ipak manje.

Okej, u Hrvatskoj je školstvo u usporedbi s australskim jebeno, pa se tu svakako uštedi. A i u Hrvatskoj učenicama privatnih srednjih škola ne zakitaju pičku, pa se ne isplati slati dijete u privatnu školu samo da ne ostane trudno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:45   #449
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
nisu besplatni i nisu svima. imamo linearne skolarine i one rastu. polako i malo ali ipak rastu.
Prva godina državnog fakulteta je besplatna svakoj osobi koja po prvi put upisuje studij na teret ministarstva.

Ukoliko platiš tu prvu godinu jer si već prije studirao na teret ministarstva, trebaš imat određen broj (55) ECTS bodova da bi ti godina bila besplatna, ako imaš između 50 i 55 plaća samo ECTS bodove koje prenosiš, a ako imaš manje onda plaćaš školarinu.

Filozofski je cca 10k (zaokruženo).

Vani je toliko semestar, a ne godina i to u dolarima, a ne kunama.

Quote:
jesu jeftini u usporedbi s amerikom al kostaju neke novce i cijene rastu a ono sto je najbizarnije kod nas je to sto socijalnih stipendija imas relativno malo i sve ide na bolje ocjene kao i mjesta u domovima, iako bi bas u domovima trebala vise ic na soc komponentu. plus siromasnija ekipa ima i slabije ocjene jer cesto radi uz faks. i onda nemre dobit dom, pa stan, ovo ono, padnes godinu i na punoj skolarini si sam tak. lako je imat sve petice kad sjedis doma u zagrebu kod staraca i ne moras nista nego samo ucit.
Sve košta neke novce, najbolje da uz to što je besplatno gotovo pa svakom ikad bude besplatno i za one koji padaju godine ili studiraju po 10-15.

Ljudi koji dolaze iz težih uvjeta će češće biti bolji i kvalitetniji studenti od onih kojima je stvarno jedini zadatak za učit. Imaš hrpetinu baš takvih primjera.

Uostalom, imat sve 5 na faksu je doslovno - komu, čemu i zašto?
Bitniji su ECTS bodovi i prolaz, a što se tiče upisivanje diplomskog, tu snižavaju prosjek već godinama jer naprosto nema dovoljno ljudi koji bi upisali diplomski da je potreban prosjek, npr 4.5.


Mislim da svaki grad također ima i raspisane natječaje za stipendije, a postoje i one za djecu branitelja i još hrpa njih ako se progugla malo.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:49   #450
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Vani je toliko semestar, a ne godina i to u dolarima, a ne kunama.
vani su i place onolke kolke su nama u kunama samo su u dolarima. mislim, ak cemo tak ic onda ajmo sve preracunavat.

zaboravljas da faks nije samo skolarina, tu je i stan i hrana. koliko mjesta u domovima ima i koliko ga je tesko dobiti valjda znas i sama. mislim da u americi automatski uz faks dobijes i dom i neku varijantu iksice i selis se u stan ak si bas hoces a ne ako bas moras. o tome kakve se rupcage i po kojim cijenama kod nas iznajmljuju isto ne moram govoriti. subvencije na iksici ovise ti o mjestu stanovanja. znaci kad studiras ti nemas samo skolarinu nego bome i stanarinu, rezije i hranu. a ako ne zivis s roditeljima to itekako moze biti problem. ne kazem da je nepremostiv, samo kazem da nije bas besplatno i pis of kejk. domova ima premalo a ni stipendije nisu bas tako visoke da ti mogu pokriti sve te troskove zivota.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:01   #451
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
vani su i place onolke kolke su nama u kunama samo su u dolarima. mislim, ak cemo tak ic onda ajmo sve preracunavat.
Zašto je to bitno kad u ostatu posta i sama govoriš da oni plaćaju xy stvari više?
Daj se odluči jel njima teže ili lakše.
Čisto da znam koju stranu rasprave da zauzmem. Ovo je all over the place.

Quote:
zaboravljas da faks nije samo skolarina, tu je i stan i hrana. koliko mjesta u domovima ima i koliko ga je tesko dobiti valjda znas i sama. mislim da u americi automatski uz faks dobijes i dom i neku varijantu iksice i selis se u stan ak si bas hoces a ne ako bas moras. o tome kakve se rupcage i po kojim cijenama kod nas iznajmljuju isto ne moram govoriti. subvencije na iksici ovise ti o mjestu stanovanja. znaci kad studiras ti nemas samo skolarinu nego bome i stanarinu, rezije i hranu. a ako ne zivis s roditeljima to itekako moze biti problem. ne kazem da je nepremostiv, samo kazem da nije bas besplatno i pis of kejk. domova ima premalo a ni stipendije nisu bas tako visoke da ti mogu pokriti sve te troskove zivota.
Radiš filozofiju od studiranja kao da nikad nitko ne uspije upisat i završit faks ako nije rodim iz Zagreba i to još iz dobrostojeće (da ne kažem bogate) obitelji.

Nisam primjetila po broju upisanih svake godine da nam broj studenata opada.
Štoviše, imamo višak visokoobrazovnih u razno raznim (pogotovo društvenim) poljima. Eno ti profesora anglistike kolko hoćeš.

Svjesna sam ja što ti hoćeš reć i da, skupo je.
No nije ni blizu cijenama vani i rijetko koji "naš" student provede ostatak života otplaćujući faks. To je naprosto činjenica, htjela ju ti priznat kao takvu ili ne.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:09   #452
Da, kad odes studirati vani, SVE ti daju! Dobijes i zlatnu salicu za takeaway kavu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:35   #453
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Svjesna sam ja što ti hoćeš reć i da, skupo je.
ok. sam sam htjela to rec. da nije ni kod nas tak jeftino. nije tragicno skupo ko vani ali nije bas ni da kosta pet lipa.

imamo tu srecu da nam je skolovanje relativno jeftino, i da nam mnogi roditelji i djedovi posjeduju nekretnine koje cemo mozda naslijediti. ja zapravo ne znam nijednu osobu koja je digla kredit za stan, moji frendovi il su naslijedili od nekoga, ili unajmljuju.

i ne, nisam rekla da ti sve daju vani, zaboga, rekla sam da imaju vise mjesta u domovima pa manje vise svaki student moze zivjet u domu. kod nas vecina nemre dobit mjesto. eto, samo to.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:30   #454
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, primjećujem da Australci hrle u Hrvatsku jer je ovdje kupovna moć znatno veća, i kad od prosječne plaće platiš stan, režije i osnovne namirnice u Hrvatskoj ti ostane znatno više novca. U Australiji sve trudnice jedu paštete jer nemaju za voće, u Hrvatskoj je toga ipak manje.

Okej, u Hrvatskoj je školstvo u usporedbi s australskim jebeno, pa se tu svakako uštedi. A i u Hrvatskoj učenicama privatnih srednjih škola ne zakitaju pičku, pa se ne isplati slati dijete u privatnu školu samo da ne ostane trudno.
Trolaš. Ako ogovaraš na rečenicu ne kidaj je napola. "Tamo se više zaradi, ima više mogućnosti za zaradu, ali se treba namučit i troškovi su toliki da si neprestano na rubu.". Ljudi žive u Australiji i ma koliko pametnici to izgledalo nevjerojatno, ipak su oni bolje upoznati s praksom nego ti koja prosipaš pamet s udaljenosti od 16 tisuća kilometara.

Pametuješ i s kitanjem pičke, može ostat trudna u bilo kojoj školi isto kao što možeš postat kriminalac u bilo kojoj školi, ali ako ti kćer od 14 godina ima tri najbolje prijateljice od koje su dvije trudne, a treća se svakodnevno jebe za pare, velika je šansa da će i ona krenuti tim putem. Isto tako ako sin ima najbolje prijatelje s kojima se svakodnevno druži a oni dilaju drogu, nose pištolje, pljačkaju, drogiraju se i rade nered, velika je šansa da će se i on uklopiti u to društvo.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:34   #455
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Trolaš. Ako ogovaraš na rečenicu ne kidaj je napola. "Tamo se više zaradi, ima više mogućnosti za zaradu, ali se treba namučit i troškovi su toliki da si neprestano na rubu.". Ljudi žive u Australiji i ma koliko pametnici to izgledalo nevjerojatno, ipak su oni bolje upoznati s praksom nego ti koja prosipaš pamet s udaljenosti od 16 tisuća kilometara.

Pametuješ i s kitanjem pičke, može ostat trudna u bilo kojoj školi isto kao što možeš postat kriminalac u bilo kojoj školi, ali ako ti kćer od 14 godina ima tri najbolje prijateljice od koje su dvije trudne, a treća se svakodnevno jebe za pare, velika je šansa da će i ona krenuti tim putem. Isto tako ako sin ima najbolje prijatelje s kojima se svakodnevno druži a oni dilaju drogu, nose pištolje, pljačkaju, drogiraju se i rade nered, velika je šansa da će se i on uklopiti u to društvo.
Ljudi koji negdje žive nisu pouzdan izvor, jer ljudi koji negdje žive obično kurca ne znaju. Ljudi su pogotovo loš izvor podataka po pitanju kupovne moći, jer zbog hedoničke adaptacije i gluposti svima treba više novca nego što imaju, koliko god ga imali, i zato nema smisla vjerovati random Australcu da ima realističnu predodžbu koji je "neprestano na rubu". Taman da samo odeš na numbeo i provjeriš koliko ti od prosječne plaće ostane, kad platiš stan i hranu, u par hrvatskih i u par australskih gradova, steći ćeš bolju predodžbu nego slušajući nečije laprdanje.

Podatke o maloljetničkim trudnoćama u Australiji i Hrvatskoj možeš pronaći ovdje i ovdje. Ako je nekome dijete u toliko sigurnoj državi u nekakvoj maloljetničkoj bandi opskrbljenoj ilegalnim oružjem, možda nije problem u državi ni u javnoj školi. Ako se ne čini da će nečije četrnaestogodišnje dijete od prijateljica naučiti išta o kontracepciji, može se s njim razgovarati doma i može ga se odvesti liječniku. Ako nečije četrnaestogodišnje dijete ima prijateljicu koja se prostituira iako je nekoliko godina premlada da bi njen pristanak na seks imao težinu pred zakonom, možda se kontaktira nadležne institucije kako bi se zaštitilo dijete. (Nagađam da dotična djevojka ne postoji nego si je ti sad izmislio kako bi dokazao da je Australija Divlji zapad, Divlji jug ili šta li već.)

Ukratko, brabonjaš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 03:04   #456
Hrvatica koja zivi u hr objašnjava australcu koji zivi u Australiji kako se zivi u - Australiji. Jer on eto jadan ne vidi svojim ocima ili ne zna protumaciti to sto vidi pa mora doci kod tebe da mu ti objasnis, google pametnica lvl expert.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 03:09   #457
Guud to ti je logika lvl pravi Rvat.

Tak ti moj deda gleda kak stara kuha ručak i komentira što radi krivo jer je on gledao na tvu i oni to rade drugačije.
Jel treba naglasit da sam nikad nije probao skuhat to jelo, a stara ga radi tisućiti put?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:04   #458
Dobro, da, Australija je Divlji jug, djeca hodaju uokolo ili s trbuhom do zuba ili s pištoljem, tko nije bio tamo ne može si to predočiti.

Vjerujem ti da ti frend živi na rubu, čitala sam američke kukače kako cmizdre jer nemaju za hitan trošak od parsto dolara, a nitko to ne bi pretpostavio kad ih vidi, niti kad vidi njihove upper middle class prihode. Kao što rekoh, hedonička adaptacija i glupost.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:38   #459
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dobro, da, Australija je Divlji jug, djeca hodaju uokolo ili s trbuhom do zuba ili s pištoljem, tko nije bio tamo ne može si to predočiti.

Vjerujem ti da ti frend živi na rubu, čitala sam američke kukače kako cmizdre jer nemaju za hitan trošak od parsto dolara, a nitko to ne bi pretpostavio kad ih vidi, niti kad vidi njihove upper middle class prihode. Kao što rekoh, hedonička adaptacija i glupost.
Nema za Bugattija ili Lamborghinija i odmah ne valja. :klap:
Ja sam gledao "Idemo u Australiju " s Goranom Milićem koji tvrdi da je to najbolja zemlja/kontinent za srednju klasu/umirovljenike. Ima na jubitu, mislim.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:07   #460
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Nema za Bugattija ili Lamborghinija i odmah ne valja. :klap:
Ja sam gledao "Idemo u Australiju " s Goranom Milićem koji tvrdi da je to najbolja zemlja/kontinent za srednju klasu/umirovljenike. Ima na jubitu, mislim.
Zamrla rasprava, vidim, al' svejedno da ubacim koju.

Moji svekri dugi niz godina zive u Australiji (on je originalno s Novog Zelanda, ona iz Juzne Afrike) i slozili bi se s Milicem i chocolatecookie.

Ne znam gdje ovi kojima po drzavnim skolama hodaju naoruzana djeca zive, ali meni se Australija, kada sam posjecivala, cinila jako uredena (mada jest skupa, ali dobro, bila sam u Sydneyju, koji mozda i nije reprezentativan). Sogor ima 22, prosao javne skole, radi kao informaticar i zivi sredenim i ugodnim zivotom.

Moj muz pozeli da tamo selimo svako toliko jer je drzava uredena, a opet manje darvinisticka od SAD-a (gdje smo trenutno).

Da Australcima ne valja, hrlili bi vani.

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
mislim da generacije izmedju 80. i 89. spadaju u neku medjugeneraciju i mogu bit i milenijalsi i oni prijasnji. ne znam. glup mi je taj neki hejt prema milenijalsima, onak, unistile su im ekonomiju sve prethodne generacije i sad im se rugaju sto su nesretna sirotinja. ma ble.
Ma potpis k'o kuca.

Ja se ne dozivljavam bas milenijalcem al' mi je hejt bas preglup upravo iz razloga koje navodis. Pokrala ih prijasnja generacija a sad im seruckaju nad glavom jer si nisu u stanju platiti godinu faksa od ljetnog posla kao roditelji nekad.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.