Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 00:19   #221
Ja isto imam jednoznamenkasto fotki iz djetinjstva. Nismo imali fotoaparat. Prvi sam si kupila od ustedjevine s 20.
Nemam nijednu s djecjih rodjendana
Imam jednu kad sam napunila 25 kako otvaram poklon od tadasnjeg decka.
Imam jednu nerodjendansko rodjendansku s 26 u parku s tim istim tipom.
I to bi bilo to, a te sigurno necu uokvirivati
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 00:24   #222
Moji su sami izrađivali fotke. Nemaju apsolutno nikakvu ispriku. Pitat ću ih dal možda nisam bila slatka. To bi mi možda moglo osigurati da jednu nedjelju za ručak bude napokon moje najdraže jelo.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 06:34   #223
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Kad blentica bude veća pa bude listala fotoalbume kad je bila beba i nađe svoj prvi rođendan proslavljen u ćošku bratovog rođendana...
Jadna. Kri. Drugo dijete. Može bit sretna što će dobit svjecicu i tortu, a ne samo svjecicu zabodenu u bratovu tortu.
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni bi iskreno i familiji, rodbini, prijateljima, bilo kome bilo tlacno ici na 2 rodjendana s par dana razmaka.
I ovo. Plus ako moji dodju ne znam koliko će moć ostat.
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Kad se mame, tate, bake, djedovi, tete i stričevi naigraju s desecima obiteljske djece prije tebe ostaje ti sanjati i takve fotke .
Ona, klinjo i dva rođaka. Kad su kod mene na večeri, cca dvaput tjedno, svaki put okinem sliku za potrebe obiteljske WhatsApp grupe bez problema.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 06:35   #224
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Moji su sami izrađivali fotke. Nemaju apsolutno nikakvu ispriku. Pitat ću ih dal možda nisam bila slatka. To bi mi možda moglo osigurati da jednu nedjelju za ručak bude napokon moje najdraže jelo.
Možda si bila nelijepa beba
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:13   #225
Blentava, kako ste proslavili svojedobno 1. rođendan od malog?
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:21   #226
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Blentava, kako ste proslavili svojedobno 1. rođendan od malog?
Zavrtili janje.

Tih 20 ljudi po kući, švedski stol s klopom, ništa wow. Nije da je imao neki sad turbo rodjendan u odnosu na ono što planiram za nju. Ono, ne kuži beba
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:32   #227
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

fotke mog prvog roćkasa: cijela familija (bake, djedovi, tetke, stričevi, bratić...), ja na čelu stola krcatog hrane, pušem svjećice na tri torte.
I ja imam takvu
Plus, u ruci nezgrapno držim zaslinjenu krep-trubu
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:01   #228
Aaa trebam malu pomoć, savijet ili barem utjehu neku. Djevojčica će uskoro 5 godina. I tužna je što nema dovoljno prijatelja, djece da joj dođu na rođendan. Od rodbine samo jedna obitelj ima djecu njene dobi i uvijek samo njih zovemo, jer nemamo koga. A kod njih su 2 dječaka. Ima jednu prijateljicu u vrtiću, ima veliku želju da joj ona dođe. No mi ne poznajemo dovoljno njene roditelje i nije nam ugodno zvati malo dijete kod nas u kuću. Ne znam ni kako bi njeni roditelji reagirali na to. A kada bi došli roditelji, bilo bi nam neugodno u zajedničkom društvu.

Zanima me je li netko u sličnoj situaciji? kako vaša djeca slave rođendane? da li obavezno zovete društvo ili ponekad proslvite bez njega? Ja pomalo padam u depresiju jer mi je dijete tužno zbog toga što nemamo nikoga za pozvati.
Oguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:24   #229
Nemoj se ljutiti, ali padaš u depresiju, a nisi pokušala nijednu od mogućnosti jer "ne znaš" i "bilo bi ti neugodno"?

Nazovi roditelje od male ili pošalji poruku da mala slavi ročkas, da bi jako rado da x dođe jer se jako lijepo druže u vrtiću, slavit ćete doma, dobrodošli su i oni na cugu i komad torte. Ako ljudi dođu, ponudiš ih cugu, nešto gricnu, pričate o vrtiću, tetama, vremenu i koroni, popušu se svjećice i ćao đaci.

Ide li tvoje dijete na rođendane? Ima li još djece u vrtiću s kojima se druži? Možda bi njih željela pozvati?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:34   #230
Pa s kim se inače družite i ti i dijete?
Braća, sestre, bratići, susjedi, rođaci, prijatelji, neki od njih valjda imaju djecu veću ili manju, djeca iz ulice, iz vrtića...
Oko mene sva djeca imaju po 2 proslave rođendana. Prva s rodbinom, a druga s prijateljima koji imaju djecu i s djecom iz vrtića.

Mala ima jednu jedinu prijateljicu iz vrtića i tebi je neugodno da vam ona dođe doma.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:39   #231
Quote:
Oguna kaže: Pogledaj post
Aaa trebam malu pomoć, savijet ili barem utjehu neku. Djevojčica će uskoro 5 godina. I tužna je što nema dovoljno prijatelja, djece da joj dođu na rođendan. Od rodbine samo jedna obitelj ima djecu njene dobi i uvijek samo njih zovemo, jer nemamo koga. A kod njih su 2 dječaka. Ima jednu prijateljicu u vrtiću, ima veliku želju da joj ona dođe. No mi ne poznajemo dovoljno njene roditelje i nije nam ugodno zvati malo dijete kod nas u kuću. Ne znam ni kako bi njeni roditelji reagirali na to. A kada bi došli roditelji, bilo bi nam neugodno u zajedničkom društvu.

Zanima me je li netko u sličnoj situaciji? kako vaša djeca slave rođendane? da li obavezno zovete društvo ili ponekad proslvite bez njega? Ja pomalo padam u depresiju jer mi je dijete tužno zbog toga što nemamo nikoga za pozvati.
Zašto je problem ako dođu 2 dječaka?
Zar nikad niste popričali s tim roditeljima iz vrtića? Proveli pola sata na klupi u parku čekajući da one zvarše s igrom? Skupa se zapričali nakon roditeljskog? Zašto bi vam bilo neugodno? Ne znate pričati o vremenu, kako su tete divne, kako je korona sranje i kako je sve poskupilo?

Ako te sve to baca u depresiju, odite vi kao obitelj skupa u ZOO/na bazen/nešto što je zanima, naručite joj najveći sladoledni kup u obližnjoj slastičarni i neka si odabere igračku u Mulleru na kraju.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:49   #232
Ma htjela sam zvati, ne znam im ni broj, ni tko su, ni kako se prezivaju roditelji. Mogla bi jedino ostvariti kontakt da tražim od tete koja radi u vrtiću. Ali je muž na to dobacio da ne želi, jer bi i njemu bilo neugodno da dođu. Ja imam 2 prijateljice s kojima se družim. Niti jedna nema djecu. Imam sestru, ona nema djecu. Imam hrpu rodbine koja imaju djecu ali žive po svim krajevima hrvatske, tako da nisu u blizini.

Muževa strana, jedino ti rođaci imaju ta 2 dječaka koji nam dolaze i mi kod njih. Ostala rodbina nema djecu. Ima brata, ni on nema djecu. Najbolji prijatelj odselio u drugu državu, a ni on nema djecu. Ima jednog prijatelja koji ima malo stariju djecu ali s njim nije u kontaktu godinu dana (nisu u svađi). Ostalo što se druži su kolege s posla, ali nikada si nismo dolazili u kuće, druže se jedino na kavama. Ne znam kakav život imate vi ili većina naroda, ali mi nismo ljudi koji se toliko druže. Meni je to nezamislivo. Zato pitam, postoji li još netko da je u situaciji da nema koga zvati? Nije valjda da smo jedini?
Oguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:53   #233
Quote:
Oguna kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam zvati, ne znam im ni broj, ni tko su, ni kako se prezivaju roditelji. Mogla bi jedino ostvariti kontakt da tražim od tete koja radi u vrtiću. Ali je muž na to dobacio da ne želi, jer bi i njemu bilo neugodno da dođu. Ja imam 2 prijateljice s kojima se družim. Niti jedna nema djecu. Imam sestru, ona nema djecu. Imam hrpu rodbine koja imaju djecu ali žive po svim krajevima hrvatske, tako da nisu u blizini.

Muževa strana, jedino ti rođaci imaju ta 2 dječaka koji nam dolaze i mi kod njih. Ostala rodbina nema djecu. Ima brata, ni on nema djecu. Najbolji prijatelj odselio u drugu državu, a ni on nema djecu. Ima jednog prijatelja koji ima malo stariju djecu ali s njim nije u kontaktu godinu dana (nisu u svađi). Ostalo što se druži su kolege s posla, ali nikada si nismo dolazili u kuće, druže se jedino na kavama. Ne znam kakav život imate vi ili većina naroda, ali mi nismo ljudi koji se toliko druže. Meni je to nezamislivo. Zato pitam, postoji li još netko da je u situaciji da nema koga zvati? Nije valjda da smo jedini?
Pa ni ja nisam baš neki social butterfly.

Ako ti dijete ima 5 godina, valjda može reći koga želi vidjeti na rođendanu. Ako vam je bed da dolaze kući, pokupite malu i odite gledati neko Disney govno u kino. Vratite je nakon filma, nit tko bio doma nit tko paničario o čemu pričati.

Radiš problem tamo gdje ga nema. Ja imam sojećaj da se tebi to sve skupa baš i ne da, i da samo tražiš razlog da proslave ni ne bude.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 13:55   #234
Mi smo u stranoj državi i nemamo koga zvati.
Zvati ćemo svejedno jer on ima svoje best frendice u vrtiću i koga boli kurac jel meni neugodno ili nije, sat-dva mogu potrpiti, skuhati ženama kavu, priupitati ih kako život i nakon toga dva tjedna slušati oduševljene priče kako je njemu njegova Dušanka bila na rođendanu i koje joj je sve igračke pokazao
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:01   #235
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Mi smo u stranoj državi i nemamo koga zvati.
Zvati ćemo svejedno jer on ima svoje best frendice u vrtiću i koga boli kurac jel meni neugodno ili nije, sat-dva mogu potrpiti, skuhati ženama kavu, priupitati ih kako život i nakon toga dva tjedna slušati oduševljene priče kako je njemu njegova Dušanka bila na rođendanu i koje joj je sve igračke pokazao
Ovo.

Jebote, šta će biti kad krenu teen fore, pa em svi smrde i prde, em ih moraš voziti, em moraš financirati, em u glavi imaš sto scenarija koji uključuju teen trudnoću, alkohol i droge. Pola tih klinaca ne znaš ni iz priče. A oni zapravo samo idu na burger, palačinke i kavu.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:05   #236
Quote:
Oguna kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam zvati, ne znam im ni broj, ni tko su, ni kako se prezivaju roditelji. Mogla bi jedino ostvariti kontakt da tražim od tete koja radi u vrtiću. Ali je muž na to dobacio da ne želi, jer bi i njemu bilo neugodno da dođu.
...
muž ne može progutati nelagodu da razveseli tužno dijete?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:06   #237
Pet rođendana smo proslavili s troje iste djece
Tek je na šestom bilo nešto više uzvanika.

Ustvari, lažem. I na 1.je bilo više uzvanika, vecinom rodbina.

Hocu reći, ne zamarajte se. Zovnite tu curicu, 2 sata brzo prođe
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:08   #238
Đizis kak su odrasli sposobni komplicirat

Dajte pozovite djetetu prijateljicu na rođendan!

Sigurno će to radije prizivati u sjećanje nego tortu i poklone i sve vas ostale koje gleda danonoćno od kad se rodila.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:12   #239
nadji ljude od te curice recimo preko fejsa, ili pitaj nekoga kako se prezivaju i dodji do njih, pozovi curicu na rodjendan, oni nek dodju po nju, popiju pice i pojedu torte. odjebi muza i njegovo da mu je neugodno, sto dijete bude starije morat cete se oboje priviknut na to da ce na rodjendan dolaziti djeca koju vasa kcer zeli, a ne vi. cesto ce se dogoditi i da su to djeca od ljudi koje jako ne volite, s kojima ste u svadji itd, ali dijete mora samo birati svoje drustvo, koliko god se to vama ne svidjalo ili bilo vam neugodno. da me ne shvatis krivo, ne pricam o tome da se treba pustitu da se igra s nekim tko ju tuce jer ona to hoce, nego u slucaju da se dobro slazu. moj mali je zvao na rodjendan malu cije roditelje ja ne podnosim, ali ono vidjeti ih ne mogu jer smo imali nekih nesuglasica. i jbga, on se s malom super slaze, dijete je drago i nemam sto ja prigovarati. roditelji dosli po nju, kurtoazno popricali o vremenu, skoli i uciteljici i sve pet. moje dijete sretno i zadovoljno, a to je na kraju jedino bitno. to je djetetov rodjendan, djetetove zelje su bitne, ne vase, stavite sebe po strani i ne dozvolite da vase dijete bude tuzno na rodjendan zbog vas, a u ovom slucaju bit ce tuzno samo zbog vas jer niste ni pokusali kontaktirati zbog neugode.
ako vam je prvo dijete, razumijem, i to ce s vremenom proci, kad dijete krene u skoli. tisucu puta cete pricati s roditeljima koji su vam koma, morat cete komunicirati u nizim razredima zbog zadaca, izostanaka, ekskurzija, whatever i s vremenom se naviknes na te kurtoazne razgovore s ljudima koji su ti inace uzas
rikoksni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 14:17   #240
ne kuzim zakaj bi morala znati prezime roditelja, ostavis pozivnicu u ruksaku djecjem
mala ima 5 godina, organiziraj u igraoni rockas, nek pozove klince s kojima je dobra i bok
kako ostala djeca slave, kako se pozivaju? ne kuzim iz cega ste dramu napravili uopce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.