Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 10:54   #421
Meni praškasti deterdženti ostanu često djelomično skorijenjeni i skamenjeni u pretincu, to mi se nikako nije sviđalo. Onda sam prešla na tekuće, pa me mama počela uvjeravati kako oni nikad ne operu dobro kao praškasti, pa sam uzela kapsule, nekako bih se nerado odlučila za praškaste zbog problema s njima.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:25   #422
Stavi manje praškaste doze od preporučene na pakovanju (oko 2/3 je dovoljno, ali testiraj). Ako ti se ne stigne sve otopiti i isprati iz ladice stavljaš ga previše. Isto tako praškasti je zakon za bijelu robu i za 60+ temperature. Za niže temperature, color/crno, tekući je bolji i isto je često dovoljno manje od preporučene doze (naravno da im je u interesu da što prije potrošiš). Gel i kapsule se ne preporučuju jer štete perilici u mehaničkom smislu, a i unutra je doza koncentriranih sredstava koja je veća od potrebne za dobro pranje. O tome se tu na forumu u temi o perilicama dosta pisalo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:45   #423
Dash prašak ili faks lavanda,a tekući za finije rublje nila mixed color ili perwool
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:17   #424
Quote:
NightDive kaže: Pogledaj post
Gdje nabavljas taj Ariel Proffessional?
Ima recimo u Metro.
Ili bude nekad i po ovim velikim lancima.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:24   #425
Quote:
mmiaa kaže: Pogledaj post
Kakav je faks prasak lavanda i smilje? Kako mirisi i pere?
Meni odličan, ugodno miriše
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:40   #426
a kakva su vam iskustva s tekućim deterđentima za bijelo rublje?

intrigira me taj profi Ariel, zasad sam na Rubelu i tekućoj color Nili.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:43   #427
Imam dm-tekući za bijelo koji sam uzela jednom na brzaka kad mi je nestalo. Ništa posebno, ali nije ni da je nešto loš, neutralan, radi što treba. Navodno tekući nemaju neka čuda za bjelinu koja imaju samo praškasti pa onda tekuće koristim samo za škuro. Za bijelo kupujem praškasti ariel ili persil, koji je u trenutku jeftiniji.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:49   #428
hvala, tiluriumm

nikad nisam obraćala pažnju na rok trajanja praškova, dok nisam jučer vidjela na jednom Perwollu (za bijelo) da mu ističe za par dana; riječ je o "food outlet" dućanu, ušla sam čisto da vidim o čemu je riječ jer su ga nedavno otvorili u kvartu, kakvu robu imaju i cijene (i skužim da su papirnati ručnici skuplji od nekih iste kategorije (znači uži "valjkovi") u drugim dućanima); roba je po difoltu pred istekom trajanja, to mi je jasno, ali za praškove nikad nisam obraćala pažnju, trošim dok ne potrošim.

Zadnje uređivanje ekaliopa : 15.11.2017. at 15:28.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:54   #429
Food outlet ima i neke stvari koje nisu pred istekom roka trajanja, nego su i otpis, višak isl
Svejedno što se tiče roka na detardžentima mislim da s njima vrijedi slično kao i s ostalim namirnica, nekom kozmetikom, lijekovima. Dok ne promijeni teksturu, boju, miris... ok su za korištenje tako da se ne trebaš puno zamarati.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:31   #430
da, znam da nije samo roba pred istekom tamo, ušla sam da vidim šta imaju (mali je dućan) i spazila taj Perwoll i datum.

inače ne volim kad se inzistira na "najnižim cijenima", a odmah sam uočila te papirnate ručnike od kojih ima i jeftinijih (u Lidlu, Ofertisimi...) mislim, ako već pričamo precizno o cijenama jednakih ili sličnih proizvoda, i ističe se da su najniže, onda se svaka lipa broji.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:16   #431
koji tekući za šareno se nekako najviše ovdje preporučuju? Vidim dosta glasova za Dash tekući ali moram reći da nikako da potrošim flašu tog Dasha. Meni nakon njega odjeća očajno miriši na ustajali vlažni veš Stvarno nešto grozomorno. Sad sam ga ostavila za potrošiti za krpe za prašinu i eventualno kuhinjske krpe ali veš nema šanse da bi više s njim prala. Čak me i MM pitao jesam li zaboravila veš u vešmašini (naravno, nisam. Odmah ga vadim i stavljam u sušilicu). Isprobala ga par puta u kojekakvim kombinacijama- skroz malo, više, s omekšivačem, bez... uglavnom, fuj.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:42   #432
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
koji tekući za šareno se nekako najviše ovdje preporučuju? Vidim dosta glasova za Dash tekući ali moram reći da nikako da potrošim flašu tog Dasha. Meni nakon njega odjeća očajno miriši na ustajali vlažni veš Stvarno nešto grozomorno. Sad sam ga ostavila za potrošiti za krpe za prašinu i eventualno kuhinjske krpe ali veš nema šanse da bi više s njim prala. Čak me i MM pitao jesam li zaboravila veš u vešmašini (naravno, nisam. Odmah ga vadim i stavljam u sušilicu). Isprobala ga par puta u kojekakvim kombinacijama- skroz malo, više, s omekšivačem, bez... uglavnom, fuj.
Ja ovaj problem imam sa svim tekucim deterdzentima. Ves smrdi po ustajalom bez obzira koliko deterdzenta i omeksivaca nalijem.
S praskastim faksom nemam tih problema.

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:43   #433
praškasti faks koristim za bijeli veš ali imam osjećaj da je preagresivan na duge staze za šareni veš. Kao da pooolako izbljedjuje boje. Zato sam u potrazi za nekakvim tekućim
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:12   #434
Meni je ok Meri merino. I ljubičasti i rozi. Često bude i na akciji. I za crni veš koristim crni Meri merino.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:27   #435
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
praškasti faks koristim za bijeli veš ali imam osjećaj da je preagresivan na duge staze za šareni veš. Kao da pooolako izbljedjuje boje. Zato sam u potrazi za nekakvim tekućim
Ja imam taj problem s crnim trapericama.
Al dosad sam mislila da je problem u trapericama, a ne u deterdzentu.


Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:39   #436
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Ja ovaj problem imam sa svim tekucim deterdzentima. Ves smrdi po ustajalom bez obzira koliko deterdzenta i omeksivaca nalijem.
Zato jer stavljate previše deterdženta. Smanjiti količinu a umjesto omekšivača ocat i ništa ne smrdi.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:14   #437
ma probala cats... doslovce s 50ml praška na punu veš mašinu (govorim o plavom tekućem dashu). Smrdiiiii.... Sad, da li bi ocat promijenio priču, iskreno ne znam jer nisam probala ali probat ću čak i to Ali svakako ne mislim više uzimati plavi dash jer previše muke za, meni, jadan rezultat. Zato i pitam za prijedloge drugih tekućih. Nila mi nije bila loša ali dosadila mi. Što mislimo o surf prašku?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:51   #438
Ariel tekuci super mirise.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:35   #439
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ma probala cats... doslovce s 50ml praška na punu veš mašinu (govorim o plavom tekućem dashu). Smrdiiiii.... Sad, da li bi ocat promijenio priču, iskreno ne znam jer nisam probala ali probat ću čak i to Ali svakako ne mislim više uzimati plavi dash jer previše muke za, meni, jadan rezultat. Zato i pitam za prijedloge drugih tekućih. Nila mi nije bila loša ali dosadila mi. Što mislimo o surf prašku?
Bas sam ti htjela pohvaliti Surf. Dobila sam ga u nekom paketu prasak-omeksivac i ugodno mi je iznenadenje. Prekrasno oprana i mirisna toba, a slaze se dobro i sa omeksivacem. Pricam o tekucem surfu. Na zalost ne znam kakav je na duge staze, ovo mi je tek prva boca
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:49   #440
Rubel+Cocolino

Kupljen Rubel od 12kg u Lidla za 65kn na turbo akciji Kombinacija sa plavim Cocolinom je zakon, predivno miriše roba
enne21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.