Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 07:46   #4981
Acetonom na vaticu možda... Inače sušenje ičega direktno na radijator ili ikakvu pećnicu veliki NO NO jednom će ti nešto progriti pa će bit belaja. Stavi na sušilo i sušilo pokraj na 15ak cm, ili preko stolice pa isto stolicu blizu, al da se ne dodiruje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:13   #4982
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Acetonom na vaticu možda... Inače sušenje ičega direktno na radijator ili ikakvu pećnicu veliki NO NO jednom će ti nešto progriti pa će bit belaja. Stavi na sušilo i sušilo pokraj na 15ak cm, ili preko stolice pa isto stolicu blizu, al da se ne dodiruje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znam, zeznula sam
Bojim se da mi aceton ne skine boju totalno i napravi bijele fleke
al probat ću i to, hvala na savjetu
nemam što izgubiti, nije me iznenadilo što se crna preslikala na crvenu, al prvi put vidim da se svjetlija boja (crvena) preslikala na crnu... Baš sam žalosna, nisam još niti jednom nosila tu košulju i već sam ju uspjela zeznuti
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:19   #4983
A ovisi kakvom bojom je bojan radijator i je lii se crvena smo preslikala ili se upila u temeljnu boju :/ aceton je svakako manje agresivan od razrjeđivača i probaj postupno tapkat i briši suhom krpom da ne nagriza dublje. I obavezno naravno kad je radijator hladan.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:03   #4984
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A ovisi kakvom bojom je bojan radijator i je lii se crvena smo preslikala ili se upila u temeljnu boju :/ aceton je svakako manje agresivan od razrjeđivača i probaj postupno tapkat i briši suhom krpom da ne nagriza dublje. I obavezno naravno kad je radijator hladan.
Radijator nije pustio boju nego se zbog vrućine košulja karirana sama obojala crveno na crno, crno na crveno... Baš sam u depri
Pokušat ću danas svašta, ako upali, javim da znate
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:15   #4985
Ček ček ja sam mislila da ti je košulja pustila boju na radijator i da su na njemu ostale mrlje, ali tebi se samo košulja iz karirane pretvorila u prošarano kariranu a ne znam kako će reagirat ta tkanina onda na aceton... pažljivo pokušaj, ako se na toplinu sve rastopilo tko zna... Sreća pa je samo pri sušenju, a da ti nije obojala pola druge garderobe. Stvarno mi nije jasno kojim to piturama eksperimentiraju
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:57   #4986
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ček ček ja sam mislila da ti je košulja pustila boju na radijator i da su na njemu ostale mrlje, ali tebi se samo košulja iz karirane pretvorila u prošarano kariranu a ne znam kako će reagirat ta tkanina onda na aceton... pažljivo pokušaj, ako se na toplinu sve rastopilo tko zna... Sreća pa je samo pri sušenju, a da ti nije obojala pola druge garderobe. Stvarno mi nije jasno kojim to piturama eksperimentiraju
Da, krivo smo se skužile. Kupit ću danas Vanish i probat s njim, ako ne ode probam onaj dr.beckmann prašak kojeg ili vole ili mrze čitajući po netu skužila sam da ili sve mrlje ukloni i bude super ili ukloni i svu prvotnu boju s košulje hahaha
Riječ je o ovoj prvoj košulji: http://net.hr/zena/shopping-vodic/ku...evo-najboljih/
dosta sam je platila pa sam u depri
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:34   #4987
Svašta... Ja to ne bi uopće pokušavala oprati, nego pravac u dućan i reklamacija. Nije u redu da košulja od 50€ pušta boju pri sušenju kakvo god ono bilo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:35   #4988
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Svašta... Ja to ne bi uopće pokušavala oprati, nego pravac u dućan i reklamacija. Nije u redu da košulja od 50€ pušta boju pri sušenju kakvo god ono bilo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Da istina
Probala sam Vanish onaj Gold i sprey i granule
Nista
Sutra cu probat jos onaj prasak za uklanjanje boje, iako mislim da ce otic sva boja tako
Ovaj Vanish Gold u granulicama je toliko jak da su mi ruke pobijelile i mucno mi postalo nakon par ispiranja
Ubit ce me ova kosulja, hahahaha, sutra leti u smece, dosta mi je nje vise, grrr
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:50   #4989
Ufff vjerojatno nisi ni rukavice koristila... Ja s ničim ne eksperimentiram bez gumenih rukavica, kemija je to :/

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:38   #4990
Ima li pomoci za rucnike koji su s vremenom postali uzasno kruti usprkos koristenju omeksivaca?

Prije bih takve likvidirala (trajali bi 4-5godina i aj bok), a i iscufali bi se i izblijedili... sadasnja runda se odlicno drzi, zao mi bacit ih.

Ima li kakav trik da su opet full meki? Potopiti u puno octa il tak nes?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:47   #4991
Pola šalice sode bikarbone u čaši vode razmuti pa umjesto omekšivača ulij u perilicu. Možeš ubacit i par teniskih loptica u bubanj s njima (imaš u Jysku kupit ono pakovanje, vise kod jastuka tamo negdi obično). Rekla bi da ih sušiš u mašini, ali pretpostavljam da nemaš sušilicu, inače ne bi ni pitala Sušilica je zakon za to, zrak isušuje i stvrdne veš, iz sušilice je uvijek mekan i pufast. Vinski ocat isto pali, ali soda je bolja, jače omekša vodu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:29   #4992
Žene, je li kojoj ikad palo na pamet oprati navlaku za stol za peglanje?

Imam relativno novu, baš lijepu i čitavu navlaku koja je od stajanja, prašine i peglanja nekako lagano žućkastoprljava i ja bi u oprala u mašini (a ne investirala novih 70ak kuna).

Da se uopće bacam u to ili ću ju shebati?

Falalepa!
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:42   #4993
Ovisi kakva ti je, ako je samo platno/krpa, onda možeš izvrtit na 30, al ako ima spužvu onda je nemoj stavljat u perilicu jer će ti se sva deformirat. Operi je ručno u mlakoj vodi.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:09   #4994
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ovisi kakva ti je, ako je samo platno/krpa, onda možeš izvrtit na 30, al ako ima spužvu onda je nemoj stavljat u perilicu jer će ti se sva deformirat. Operi je ručno u mlakoj vodi.
Tako će i biti!
Nema spužvu, ima ono bjelkasto mucasto platno ka.
Hvala ti!

drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:49   #4995
Ne radi se o flekama, nego o elektiricitetu.

Kupila sam haljinu online i sada kad je stigla i kad sam je probala, vidim da se od silnog elektriciteta lijepi po nogama. Doslovno izgleda kao da sam odjenula tajice, a ne lepršavu haljinicu. Može li se to kako riješit?

Ako probam oprat, haljinu više ne mogu vratit.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:25   #4996
Nemam baš nekog iskustva s tim, ali internet kaže...
Što vam treba? Lak za kosu s aerosolom

Postupak: Držeći lak ispod suknje, s udaljenosti od oko 20 centimetara od najlonki, posprejajte prostor između suknje i najlonki s nekoliko špriceva.

Kako djeluje: Suhi zrak povećava prisutnost statičkog elektriciteta. Lak za kosu dodaje vlagu suhom zraku. Radi toga lak uništava elektricitet koji nastaje kada se dvije različite tkanine trljaju jedna o drugu.

Dodatan savjet: Kako biste bili sigurni da se elektricitet neće vratiti, navlažite dlanove vodom i pređite njima preko najlonki nekoliko puta tijekom dana.

Također se preporučuje pranje s omekšivačem, stavljanje krpice namočene u omekšivač u bubanj, i mazanje tijela losionom da koža nije suha...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:14   #4997
Da, to sam i ja iščitala, ali me frka koliko će to djelovati. Ne mogu oprati haljinu ako je planiram vratiti.

Stvar je u tome da očito i ja odašiljem divlje vibre jer se poljepila po meni, a probala sam ju na gole noge bez najlonki.

S najlonkama bi mi valjda osigurači u stanu poiskakali.

Zanim me zapravo ima li tko da je imao takav problem i uspješno ga riješio.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:50   #4998
Zasrala sam ladicu u uredu. Procurila mi majoneza i ostala je masna mrlja. Da pokušam to ribati deterđentom ili nema spasa?
Ako nema pomoći, postoji li nešto što se zalijepi za dno ladice, da nekako sakrijem mrlju?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:49   #4999
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Zasrala sam ladicu u uredu. Procurila mi majoneza i ostala je masna mrlja. Da pokušam to ribati deterđentom ili nema spasa?
Ako nema pomoći, postoji li nešto što se zalijepi za dno ladice, da nekako sakrijem mrlju?
Pa oribaj carlijem koliko ide i natrpaj neke blokice/papire kad se osusi.
Pravi se da je mrlja u ladici jos od prije svijeta i vijeka i da ti nemas nista s tim
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:45   #5000
Ma hajde, ja sam zasrala tepih, onaj sto ide od zida do zida i sto je zalijepljen
Prolilo mi se 3dl kave. Sve. Mrljetina. Godine prolaze, ona je postojana.
Kolegica je odmah otrcala kupiti mi drugu prije nego sam i krenula bacati papirnate rucnike na to. Toliko sam ocajno i rastreseno djelovala u tom periodu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.