Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 09:41   #1561
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
koje je boje tvoje nebo? rat je u jednoj fazi imao sve karakteristike građanskog rata: ne znam , onako kad zagrebem ispod povrsine, sto to neke tako smeta izreći činjenicu da je bio i građanski rat : jedino s mislju da je većinski dio stanovnistva (Hrvati) nekim postupcima iziritirali manjinsku zajednicu određenog nazivlja. Jedino vidim svrhu u tome sto se negira činjenica građanskog rata. Drugog smisla nema.
Oprosti paullaa, rat je osmišljen, financiran i vođen od strane druge republike. Nije bilo bitke u kojoj jna nije se umješala. Za mene i Jugoslavija stvorena da bi jednom Hrvatska bila osvojena. To je čisti imperijalisticki rat voden fašističkim metodama
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:44   #1562
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Srbi su u Jugoslaviji bili dominantan narod koji je tu državu vidio kao "svoju". Njima je sama ideja njezina razbijanja jednostavno bila neprispodobiva. Nepojmljiva. Nezamisliva. A u takvoj situaciji je i rat poželjno sredstvo njezina očuvanja.

Posljednji put kada su Hrvati proglasili svoju državu, zapravo marionetsku tvorevinu instaliranu izvana, bila je ustaška. I bila je genocidna spram Srba što je bio odgovor na velikosrpsku tiraniju u prvoj monarhističkoj Jugoslaviji, dok je odgovor na ustaški teror bio četnički teror.

Srpska propaganda od 1990.g. pa nadalje je poticala u Srba ratne uspomene na 1941.g. odnosno Srbi su svuda gdje su bili većina sistematski instruirani da ponovno nastaje ustaška država, što nije bilo točno jer ustaše nikada nisu imali potporu više od 5-10% Hrvata (tako je otprilike i danas). Nije ih bilo teško nagovoriti na pobunu, a pojedini hrvatski ekstremisti dali su im za pravo.

Hrvati su htjeli svoju državu. Srbi su htjeli opstanak Jugoslavije. Želje i program Hrvata bili su neuskladivi sa željama i programom Srba. Jedini i drugi bili su protiv razbijanja cjelovitosti odnosno onoga što su oni smatrali Cjelinom. Stoga je rat bio jedino rješenje.

Rat je ideološki pripreman i planiran u Beogradu i Srbija je za njega odgovorna.

Problem je što Srbi nikada zapravo nisu imali osjećaj da žive u nečemu što se zove hrvatska država, jer je uvijek postojala nadvlast nad Zagrebom, isprva Beč i Pešta, potom Beograd, pa Berlin i Rim, pa opet Beograd. Nikada nije postojala vlast Zagreba nad njima koja ne bi priznavala veću velevlast.

Da je bilo suprotno, ne bi se oni bunili.
Dobar rezime.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:47   #1563
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Prvo, ne smatra on sebe lojalnim, nego i je lojalan (građanin Hrvatske), bio je to i u vrijeme rata, kada je pokazao lojalnost s puškom u ruci, pa makar mu s druge strane stajao i vlastiti brat.
Po čemu je taj čovjek ekstreman, ekstremniji od mnogih Hrvata? Po tome što je pristupio desnoj stranci, koja je (kao i on) protiv postavljanja ćiriličnih ploča u Vukovaru? Jesu li i vukovarski branitelji koji se također protive tim pločama ekstremni, je li to i vukovarski gradonačelnik?
Inače, da se vratimo temi, nitko ne govori o sramotnom ponašanju Stankovića u toj emisiji. Je li se i Stanković (i) u toj emisiji ponašao kao lojalan građanin Hrvatske?
Lojalan građanin je svatko tko plaća porez i poštuje zakone ove države, neovisno o političkom opredjeljenju i interpretaciji bilo kakvih zbivanja u bližoj ili daljnjoj povijesti. Mišiću je vjerujem njegova nacionalnost uteg, zato mora biti u desničarskoj stranci s izraženim stavovima da bi se mogao identificirati sa svojom okolinom.
Opet kažem, to nije ništa novo, zato i postoji ona uzrečica o poturicama.
Očito nacionalistima jedino takav Srbin odgovara. Što bi se dogodilo da je Mišić kojim slučajem u SDP-u uz Predraga Matića koji su imali sličan ratni put? Bio bi sigurno malo manje dobar Srbin i dobivao bi od nacionalista vjerojatno slične pogrde koje dobiva i Matić.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:25   #1564
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Čak i umjereni forumaš iz Srbije relativizira Vukvoar s pričom "ko nas bre zavadi".

Što je ultradesnica za tebe, na hrvatskoj političkoj sceni?
Da bi rasprava imala smisla onda moras citirati te navode, ili neke recenice svesti u ovaj kontekst... ja tako nesto niti sam rekao, niti mislim... mene kao pojedinca niko nije zavadio, niti imam problem da danas razgovaram i sa jednim razumnim Hrvatom... zavadjene su politike i narodi, i to ne od skora... to traje vec vise od 100 godina... pitati ko nas je kao narode zavadio, morali bi da zaronimo jos do 19. stoleca, sto nemam nameru da radim sad...

Proklamovano "bratstvo&jedinstvo" od komunisticke vlasti nikad nije zazivelo u punoj meri... stari sukobi i podele su samo gurnute pod tepih, jer nije ni postojala sloboda drugacijeg misljenja i kritike... cim su stege sklonjene, tepih je dignut, i sve ono rdjavo je opet ugledalo svetlost dana... pricati o idili, a onda su dosli neki grozni nacionalisti je za naivce...

Sta je ultra-desnica u Hrvatskoj danas... Hasanbegovic, Esih, Glasnovic, Bujanec sa svojim vrlim gostima... svi oni koji pod antikomunistickim parolama guraju tihu ili otvorenu aboliciju ustasa. Antisrpski sentiment je dominantan, mrzi se cirilica, svi Srbi su pravi ili obrijani cetnici, a poneki izuzetak tek potvrdjuje pravilo... otvoreno se peva Za dom spremni, slusa se Tompson, posle prve cuge zapeva Jure i Boban...

Sa takvima danas druguje gosn Misic, a govori da je Srbin... to je karikatura...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:51   #1565
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Sta je ultra-desnica u Hrvatskoj danas... Hasanbegovic, Esih, Glasnovic, Bujanec sa svojim vrlim gostima... svi oni koji pod antikomunistickim parolama guraju tihu ili otvorenu aboliciju ustasa. Antisrpski sentiment je dominantan, mrzi se cirilica, svi Srbi su pravi ili obrijani cetnici, a poneki izuzetak tek potvrdjuje pravilo... otvoreno se peva Za dom spremni, slusa se Tompson, posle prve cuge zapeva Jure i Boban...

Sa takvima danas druguje gosn Misic, a govori da je Srbin... to je karikatura...
Sad mi je jasnije. Ti si očito pod dojmom kako srpskih tako i nekih medija u Hr pa imaš takvu sliku o ljudima koje si nabrojao. Nisi jedini, ima i dosta njih na ovom forumu i u medijima koji ih proglašavaju ultradesničarima. Prvo, što se tiče ćirilice, nitko ne mrzi ćirilicu kao takvu...Srbi u Vukovaru mogu imati dokumente na ćirilici i protiv toga nitko nema ništa protiv. Međutim protiv smo ćirilice u Vukovaru na zgradama državnih institucija jer svi znamo što ćirilica u Vukovaru simbolizira....to je kao da mašeš svastikom u Yad Vashemu. Drugo, antisrpskog raspoloženja nema, ali zato postoji antičetnički. Meni je razlika jasna, nadam se da je i tebi. Ovo za juru i bobana je smiješno....to nitko živ ne pjeva, barem ne u Zagrebu na mjesta gdje ja zalazim i s ljudima kojima se ja družim. A nisam to čuo niti od Hasanbegovića i Esih da pjevaju. Što se tiče ustaša moram ti reći da nikoga ovdje nije briga za ustaše i ndh, a kamoli da bi htio bilo kakvu aboliciju. To pitanje potenciraju neki mediji s ciljem izazivanja sukoba i skretanja pozornosti s pravih problema.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:53   #1566
Zar stvarno nema x drugih tema o ratu, građanskom vakvom i onakvom ?
Zadnjih 10 stranica potpuni off-topic.

Gledao sam na youtubeu razgovor i ovo mi je prvi puta ikad da sam pogledao razgovor s nekime nakon kojeg imam izrazito podijeljeno mišljenje.
S jedne strane izrazito cijenim gospodina za sve što je radio u Vukovaru, a posebice mi se dopalo ovo kad je rekao da je bio najobičniji vojnik i koliko je na to ponosan, jer ako smo po nečemu posebni, onda po tome da su manje više svi koji su sudjelovali u obrani Vukovara danas generali, a ako su baš nesposobni onda nekakvi pukovnici i ne znam šta.

Generalno moje duboko štovanje prema tome što je napravio za Hrvatsku i Vukovar.

I onda kreće priča sa bratom. I već ne znam što da mislim ?
S jedne strane to mu je rođeni brat, a on praktički nije pokušao stupiti u kontakt s njime što sam odmah mislio da je bolesno.
S druge strane, taj njegov brat je pucao po svojim prijateljima. To je još bolesnije. Ako mu je brat bio baš među najgorim četnicima (nije sasvim razjašnjeno) onda mogu shvatiti da ne želi ništa više s njime.

Što se njegov političkog života tiče.....jao.
Tipičan političar neradnik na penziji za koju sam kaže da je idiotski darovana.
Čim sam vidio prilog o rušenju ploča znao sam da ću tu imat stvarno jako podijeljeno mišljenje.
On je po meni baš eksplicitan primjer kakvo je sranje Tuđman napravio kad je stavio branitelje na margine (kako je sam rekao, ali nije htio reć da je za to kriv Tuđman, tj. tadašnja vlast) umjesto da ih naprosto stavi u dio društvenog života.
Plus što je sa onime oko dijaspore dokazao i to da je poprilično tupav.
Ovaj je još oke ispao jer većina vukovarskih branitelja danas sa svojim nemalim penzijama jedino što rade je kockaju i piju. Eventualno domoljubno ruše ploče kad treba.
Sve je to po meni jako jako žalosno i zato još nikad nisam imao oko nikoga toliko crno-bijelo mišljenje kao oko njega. Ništa nije sivo.

Stankoviću plus za dobar izbor gosta.
Minus za argumentaciju oko građanskog rata (argumentacija je bila užasna, iako je tvrdnja imala smisla).

Bio bi potpuni plus da je umjesto političara branitelja uzeo branitelja koji danas i dalje radi. Današnji branitelji Vukovara nisu svi u invalidskim penzijama, neki vode skroz normalan život i nisu na penzijama koje nisu ni zaslužili . Posebice ekipa iz Varaždina.
Uz to vjerujem da nije jedini Srbin koji je branio Vukovar i šteta da je baš uzeo onog koji je uz to političar i to definitivno katastrofalan političar.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:11   #1567
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Da bi rasprava imala smisla onda moras citirati te navode, ili neke recenice svesti u ovaj kontekst... ja tako nesto niti sam rekao, niti mislim... mene kao pojedinca niko nije zavadio, niti imam problem da danas razgovaram i sa jednim razumnim Hrvatom... zavadjene su politike i narodi, i to ne od skora... to traje vec vise od 100 godina... pitati ko nas je kao narode zavadio, morali bi da zaronimo jos do 19. stoleca, sto nemam nameru da radim sad...

Proklamovano "bratstvo&jedinstvo" od komunisticke vlasti nikad nije zazivelo u punoj meri... stari sukobi i podele su samo gurnute pod tepih, jer nije ni postojala sloboda drugacijeg misljenja i kritike... cim su stege sklonjene, tepih je dignut, i sve ono rdjavo je opet ugledalo svetlost dana... pricati o idili, a onda su dosli neki grozni nacionalisti je za naivce...

Sta je ultra-desnica u Hrvatskoj danas... Hasanbegovic, Esih, Glasnovic, Bujanec sa svojim vrlim gostima... svi oni koji pod antikomunistickim parolama guraju tihu ili otvorenu aboliciju ustasa. Antisrpski sentiment je dominantan, mrzi se cirilica, svi Srbi su pravi ili obrijani cetnici, a poneki izuzetak tek potvrdjuje pravilo... otvoreno se peva Za dom spremni, slusa se Tompson, posle prve cuge zapeva Jure i Boban...

Sa takvima danas druguje gosn Misic, a govori da je Srbin... to je karikatura...
Nekolicina mojih prijatelja Srba imali su identičan put kao i Mišić...jedino što su oni bili u Borovu i došli su kao pripadnici policije iz PU Varaždinske...i slušaju Thompsona.

Ono što tebe zbunjuje i ne možeš nikako shvatiti je jednostavna činjenica..-u nevolji, naročito ratu, NE POSTOJI vjera, nacija, spol..postoje samo osobe pored tebe na koje se možeš osloniti i postoje spodobe koje žele učiniti zlo tebi i osobama do tebe.

Poslije svega nazivati takve osobe karikaturama u najmanju je ruku neukusno.

Karikatura je Srbin iz Okućana, koji je 1989 crtao Virovitica-Karlovac-Karlobag kartice(a nama je bilo smiješno), bio je iz bogate obitelji...danas živi kao podstanar u Beogradu i čuvar je na kolodvoru.
Karma je kučka.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:59   #1568
A Stanković kao djelatnik javne HRT bi morao biti apsolutno neutralan i nikako ne bi smio iznositi svoja mišljenja i onakve sugestije nametati svom su govorniku. A, ako već iznosi svoja mišljenja onda neka za njih i odgovara.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:25   #1569
Ja bih cak usao u obranu Aleksandra Stankovica, vezano za njegov ispad, https://narod.hr/hrvatska/platforma-...sti-stankovica.

I to neka udje u suceljavanje s nekim znalcem pred kamerama i neka objasni kako je to bio "gradjanski rat", i ako muski izdrzi i obrazlozi svoj stav neka nastavi s radom bez sankcija.

Posljednji zivuci hrvatski admiral Davor Domazet Loso ga je upozorio prije puno godina (i 2008. u svojoj knjizi) da je svjesno ili nesvjesno clan "medijskog vucjeg copora" koji napada Domovinski rat i hrvatske vrijednosti, pa neka u suceljavanju s admiralom od oko 3 sata s pauzama objasni kako je to bio "gradjanski rat". Upozorio ga je admiral da se pazi jer da "svaki lovac postane lovina", metaforicki naravno.

Stankovic nije "muha", a "orao ne lovi muhe", pa bi admiral vjerujem pristao.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:29   #1570
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
...
Srpska propaganda od 1990.g. pa nadalje je poticala u Srba ratne uspomene na 1941.g. odnosno Srbi su svuda gdje su bili većina sistematski instruirani da ponovno nastaje ustaška država, što nije bilo točno jer ustaše nikada nisu imali potporu više od 5-10% Hrvata (tako je otprilike i danas). Nije ih bilo teško nagovoriti na pobunu, a pojedini hrvatski ekstremisti dali su im za pravo.
...
Boldano nije točno, jer je razjarivanje Srba (i) ratom 41-45 (pa čak i poraćem!!!) počelo prilično prije 1990. ... izgleda nisi pratio srpske medije osamdesetih godina a čak i ako jesi, očito nisi to razumio. Osnovna ideja, najprije naravno vrlo prikriveno u prvoj fazi nakon Titove smrti a onda sve otvorenije, bila je da su "srpske žrtve 41-45 neosvećene", te da se nepravda nastavila i "ugnjetavanjem Srba od strane režima Hrvata Tita", osobito nakon (navodnog!) ubojstva Penezića-Krcuna i rušenja Rankovića, te davanja veće autonomije Vojvodini kao i, što je bilo naročito strašno, Kosovu ustavom 1974. Jer je, tvrdilo se, time počeo teror Albanaca nad Srbima koji su zato počeli iseljavati s Kosova ... a iza svega, pa i Kosova kao najgore rane, su u krajnjoj liniji tobože "stajali Hrvati" na čelu s Titom ... Tako se tada razjarivalo Srbe širom Jugoslavije ...

Istina, možda nije bilo teško previdjeti to - zapravo, preskočiti ... recimo, i sam sebe sam jedva prisiljavao (samo zato što sam shvaćao da su to znakovi da se iza brda valja pokušaj neke velike promjene u državi) da čitam nebuloze poput toga da se nakon 1945. provodila velika deindustrijalizacija Srbije tako što su se tvornice selile u Hrvatsku, a da je svime time rukovodio Titov intimus udbaš Stevo Krajačić ... koji si je onda usput prisvojio i neke umjetnine iz Srbije, na pr. nekakvu krasnu fontanu koju si je stavio u vrt ...

(Taj konkretan primjer je mislim bio 1987 ili '88 u "Dugi" ili tako nešto, ali u tom kolu su bili skoro svi mediji, od "Duge" preko "Politike" čak do dotad ozbiljnog NIN-a. I ne samo novinari i mas-mediji, nego i nesumnjivi umjetnici. Na primjer, jedna od glavnih alegorija Pavićevog nesumnjivo literarno kvalitetnog djela "Hazarski rečnik" je bila (i) ta ideja o Srbima kao veličajnom narodu koji je ipak vječna nevina žrtva svojih susjeda-ništarija. Bojim se da se protiv Hrvata propaganda nastavlja i dalje, iako lukavije smišljena jer se želi rezultat na dugi rok.)

Zadnje uređivanje Hlebyn : 22.11.2017. at 21:49.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:34   #1571
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ali dobro je rekao - ako u jednoj državi građani te države napadnu svoju državu i druge građane onda je to građanski rat.

Srbi, građani Hrvatske napali su svoju državu, Hrvatsku i druge građane Hrvatske (Hrvate) i jedni građani Hrvatske ratovali su protiv drugih građana Hrvatske. To je građanski rat.
Besmislica. Npr. Nijemci kao pripadnici manjina su na mnogim teritorijima (od Češke do ex YU sudjelovali na strani Hitlerove Njemačke (Kao i mnogi Srbi na strani Miloševićeve Srbije). Tom tvojom logikom bi se i drugi svjetski rat mogao nazvati "građanskim". (Amerikanci su svoje građane japanske nacionalnosti/porijekla potrpali u logore. Masovno.)

Aco je priglup, nije čudo da mu se dešavaju takve stvari.

...a baš sam ga bio pohvalio zbog emisija s Igorom Mandićem i Marijom Selak.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:56   #1572
Dobro opažanje ovo o njemačkim manjinama pa europskim zemljama!

Ali ovo o Aci Stankoviću - nije ti on priglup, nego pristran!
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:09   #1573
Rat nikad nije ni bio objavljen.
Sukob se odvijao uglavnom na teritoriji RH gdje su bila naselja u kojima su zivjeli gradjani RH srpske nacionalnosti. Od 1992. relativno malo je bilo u njihovim redovima gradjana drugih zemalja i republika bivse SFRJ, a vecina od onih koji su tamo bili vode porijeklo iz tih krajeva RH.Velika vecina vojnika srpskih snaga bili su gradjani RH sa prebivalistem u RH. I kad je pocela Oluja, osim domacih ljudi, na strani Srba tamo se nisu ukljucile vojske ni jedne druge zemlje.
Znaci na obje strane u sukobu, velika vecina su bili gradjani RH.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:12   #1574
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Besmislica. Npr. Nijemci kao pripadnici manjina su na mnogim teritorijima (od Češke do ex YU sudjelovali na strani Hitlerove Njemačke (Kao i mnogi Srbi na strani Miloševićeve Srbije). Tom tvojom logikom bi se i drugi svjetski rat mogao nazvati "građanskim". (Amerikanci su svoje građane japanske nacionalnosti/porijekla potrpali u logore. Masovno.)

Aco je priglup, nije čudo da mu se dešavaju takve stvari.

...a baš sam ga bio pohvalio zbog emisija s Igorom Mandićem i Marijom Selak.
Besmislica je uspoređivati kruške i jabuke o pritome drugoga optuživati da je priglup. U Zakonu o općem oprostu se jasno izrijekom kaže da su njime obuhvaćeni sudionici oružane pobune a gdje ćeš boljeg dokaza za elemnt građanskog rata u Domovinskom ratu. Druga stvar je nemogućnost desničara da asporbiraju bilo što što nije crno bijeli prikaz svijeta.

Quote:
Ovim se Zakonom daje opći oprost od kaznenog progona i postupka počiniteljima kaznenih djela počinjenih u agresiji, oružanoj pobuni ili oružanim sukobima te u svezi s agresijom, oružanom pobunom ii oružanim sukobima u Republici Hrvatskoj.
https://www.zakon.hr/z/273/Zakon-o-op%C4%87em-oprostu

Kao primjer desničarskog poimanja svijeta je upravo i ovaj "slučaj" Sa Aleksandrom Stankovićem. Čovjek NIJE rekao da je rat bio građanski već je doslovce rekao slijedeće: Jedan dio građana srpske nacionalnosti u Hrvatskoj se pobunio te 91-e protiv svoje države, vi na vašem primjeru možete svjedočiti o tome, vaš brat je bio građanin Republike Hrvatske, u tom dijelu to je bio građanski rat"

Meni je sasvim jasno da je kapacitiranost desnice na tom nivou da ne može pojmiti ovaj boldani dio pa već tjedan dana svršavaju kako je Stanković izjavio da je Domovinski rat zapravo građanski rat...
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:14   #1575
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Dobro opažanje ovo o njemačkim manjinama pa europskim zemljama!

Ali ovo o Aci Stankoviću - nije ti on priglup, nego pristran!
Koja je to europska zemlja nakon drugo svjetskog rata priznala njemačkoj nacionalnoj manjini oružanu pobunu pa da bi se to dvoje moglo uspoređivati? Poljska? Češka? Jugoslavija?
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:11   #1576
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ja bih cak usao u obranu Aleksandra Stankovica, vezano za njegov ispad, https://narod.hr/hrvatska/platforma-...sti-stankovica.

I to neka udje u suceljavanje s nekim znalcem pred kamerama i neka objasni kako je to bio "gradjanski rat", i ako muski izdrzi i obrazlozi svoj stav neka nastavi s radom bez sankcija.

Posljednji zivuci hrvatski admiral Davor Domazet Loso ga je upozorio prije puno godina (i 2008. u svojoj knjizi) da je svjesno ili nesvjesno clan "medijskog vucjeg copora" koji napada Domovinski rat i hrvatske vrijednosti, pa neka u suceljavanju s admiralom od oko 3 sata s pauzama objasni kako je to bio "gradjanski rat". Upozorio ga je admiral da se pazi jer da "svaki lovac postane lovina", metaforicki naravno.

Stankovic nije "muha", a "orao ne lovi muhe", pa bi admiral vjerujem pristao.
Aleksandar Stanković je u samom emisiji kratko, jasno i činjenično rekao ono što su svi odreda desničari zlonamjerno interpretirali. Kolika je podlst desnice pokazuje ono smeće od hdzovog portala koji citira Acu ali i dalje bezočno tvrdi da je rekoa ono što nije rekao:
Quote:
"Jedan dio građana srpske nacionalnosti u Hrvatskoj se pobunio te 91-e protiv svoje države, vi na vašem primjeru možete svjedočiti o tome, vaš brat je bio građanin Republike Hrvatske, u tom dijelu to je bio građanski rat"
https://direktno.hr/direkt/preslusal...odupro-104619/

I opet ću citirati i naš Zakon o općem oprostu koji jasno priznaje i sudjelovanje u oružanoj pobuni:
Quote:
Ovim se Zakonom daje opći oprost od kaznenog progona i postupka počiniteljima kaznenih djela počinjenih u agresiji, oružanoj pobuni ili oružanim sukobima te u svezi s agresijom, oružanom pobunom ii oružanim sukobima u Republici Hrvatskoj.
https://www.zakon.hr/z/273/Zakon-o-op%C4%87em-oprostu

A spominjanje sankcija zbog izrečene riječi u 21. stoljeću i pored ustavom zajamčene slobode govora je zapravo odgovor zašto desničari od svega žele napraviti slučaj. Cilj je na sve moguće načine ljudima uskratiti slobodu da misle svojom glavom. Najbolje je to formulirao Turudić koji je otvoreno rekao da doma možemo misliti što hoćemo ali u javnom prostoru moramo valjda kako bi nam on propisao.

A najžalosnije je to što oni kojima je navodno najviše stalo da Hrvatske zapravo rade joj ponajveću štetu jer se vrijeme i energija gube na ovakve izmišljene neprijatelje umjesto da se uloži u rad za boljitak. Problem je valjda u tome što namju pojma kako bi riješili bilo kakav problem pa im je onda potreban neki neprijatelj protiv kojeg će nas eto samo oni spasiti.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:33   #1577
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Aleksandar Stanković je u samom emisiji kratko, jasno i činjenično rekao ono što su svi odreda desničari zlonamjerno interpretirali. Kolika je podlst desnice pokazuje ono smeće od hdzovog portala koji citira Acu ali i dalje bezočno tvrdi da je rekoa ono što nije rekao:


A spominjanje sankcija zbog izrečene riječi u 21. stoljeću i pored ustavom zajamčene slobode govora je zapravo odgovor zašto desničari od svega žele napraviti slučaj. Cilj je na sve moguće načine ljudima uskratiti slobodu da misle svojom glavom. Najbolje je to formulirao Turudić koji je otvoreno rekao da doma možemo misliti što hoćemo ali u javnom prostoru moramo valjda kako bi nam on propisao.

A najžalosnije je to što oni kojima je navodno najviše stalo da Hrvatske zapravo rade joj ponajveću štetu jer se vrijeme i energija gube na ovakve izmišljene neprijatelje umjesto da se uloži u rad za boljitak. Problem je valjda u tome što namju pojma kako bi riješili bilo kakav problem pa im je onda potreban neki neprijatelj protiv kojeg će nas eto samo oni spasiti.
postavio su puno pitanja, a nisu ušao u osnovu fašistoidnog mentalnog sklopa koje je razjasnio veliki Umberto Eco

http://www.6yka.com/novost/1770/umbe...lo-u-10-tacaka
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:15   #1578
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Besmislica je uspoređivati kruške i jabuke o pritome drugoga optuživati da je priglup. U Zakonu o općem oprostu se jasno izrijekom kaže da su njime obuhvaćeni sudionici oružane pobune a gdje ćeš boljeg dokaza za elemnt građanskog rata u Domovinskom ratu. Druga stvar je nemogućnost desničara da asporbiraju bilo što što nije crno bijeli prikaz svijeta.


https://www.zakon.hr/z/273/Zakon-o-op%C4%87em-oprostu

Kao primjer desničarskog poimanja svijeta je upravo i ovaj "slučaj" Sa Aleksandrom Stankovićem. Čovjek NIJE rekao da je rat bio građanski već je doslovce rekao slijedeće: Jedan dio građana srpske nacionalnosti u Hrvatskoj se pobunio te 91-e protiv svoje države, vi na vašem primjeru možete svjedočiti o tome, vaš brat je bio građanin Republike Hrvatske, u tom dijelu to je bio građanski rat"
Pa rekoh, takvom logikom (kroz postojanje uloge Njemačke manjine) je onda i 2 svjetski rat bio građanski rat.

Dakle Aco je - ili priglup ili pokvaren, pristran (što je gore).

Nakon svih ljigavih (prikrivenih) ekstremista poput Pupovca (koji zagađuju odnose i sramote Srbe), dođe mu jedan Srbin koji je bio lojalan i hrabar građanin svoje domovine, koji je bio žrtva zločinja tzv. Jugoslavenske narodne armije i ostalih zločinačkih elemenata - i vrli Aco ga onda "junački" napada s ovakvim glupostima.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:19   #1579
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
A Stanković kao djelatnik javne HRT bi morao biti apsolutno neutralan i nikako ne bi smio iznositi svoja mišljenja i onakve sugestije nametati svom su govorniku. A, ako već iznosi svoja mišljenja onda neka za njih i odgovara.
znači u HR nije bio građanski rat? a u Ukrajni isto nije? znači nije ni u Španjolskoj 1936-39?

što je definicija građanskog rata?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:24   #1580
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači u HR nije bio građanski rat?
Srpska manjina je, kao i njemačka u vrijeme Hitlerova režima - služila Miloševićevoj, Ćosićevoj, Šešeljevoj ideji prema kojoj je Srbija +/- do granice Virovitica, Karlovac - Karlobag.

Ne sjećem se da je priglupi (ili pokvereni/pristrani) Stanković ikad 2. svj. rat nazivao građanskim.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.