Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 15:20   #221
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Nakon Londona će im svaki grad na planeti biti downgrade, ali me zabavlja što neki stvarno misle da Zagreb ima objektivne šanse.

Javni prijevoz je katastrofa. Do aerodroma bus uopće ne ide, a otkad su napravili novi terminal više se ni autom ne možeš snaći. Čak i takav krnji prijevoz ne radi redovito kako spada. Kako bi netko došao recimo od Frankopanske do aerodroma? Dajte mi opišite tu avanturu prije i nakon što padne mrak pa da usporedimo sa Schipholom.

Radnici ako odbiju doći gdje nabaviti nove? Ne sumnjam da bi Hrvati u velikom broju navalili na raspisana slobodna mjesta, ali to je malo složeniji rad od štambiljanja prometnih dozvola na šalteru u Heinzelovoj (koji isto ne možemo organizirati kako spada). To je srce ogromne istraživačke i proizvođačke industrije za lijekove. Agencija ima 30.000 stručnih posjetitelja svake godine. Te ljude treba smjestiti i osigurati sredstva za rad. Mi nismo sigurni ni da uopće mogu doći do agencije.

I zamislite vi taj bezobrazluk: Oni žele posebnu zgradu za sebe. Umjesto da budu sretni što su im Kumekmontaž d.o.o. spremni uvaliti svojih ruku djelo. Toranj s pogledom na benzinsku s jedne i dilera šoderaša s druge strane.

Od kulturnih događanja imamo postrojavanje HOSovaca na glavnom gradskom trgu, fontane koje mijenjaju boju i uspinjaču koja je pokvarena pola godine pa moraš pješačiti na Gornji grad ako se hoćeš opijati Žujom. Od specijaliziranih događanja imamo Interliber i Markićkina predavanja o promjeni spola.

Jadni smo i nikakvi. Nemamo šanse uz Amsterdam, Pariz i Ženevu npr. pa čak i Bratislavu ali od izmišljanja glupih razloga nam nema koristi.
boldano je problem, to što to mislimo o sebi.
sve drugo se da rješiti, uz pomoć zajedničke države, eunije.

recimo, moglo se kampanju usmjeriti prema zaposlenicima, uz harekrišna mantranje da je jedan od temelja eunije mobilnost radne snage i da nije problem promjeniti grad i državu. zatim, svuda i posvuda naglašavati da je sigurnost u zagrebu na zavidnom nivou. za razliku od terorističkih ugroza prometnim sredstvima u bijelom svijetu, kod nas je promet još uvijek siguran, zahvaljujući upravo prometnoj nepovezanosti. teroristi odustanu jer upadnu u gužvu i stignu razmisliti o posljedicama.
kod nas im lova više vrijedi, samim tim i što im je ponuda za trošenje manja. to je izvrsno i za odgoj djece koja tako lako padne u konzumerističke ralje.
i kamate su na štednju veće.
i zrak je čistiji. nema poreza za prometovanje po centru, nemamo više ni par-nepar.
argument o 30 000 posjetitelja agenciji godišnje opaliti zemlji koja milijune dočeka, nahrani i isprati, i da ih mi nećemo znati opelješiti je sulud. baš ono.
pa mi imamo turističke vodiče koji tjedno prošetaju toliko znatiželjnika.
ovdje mogu postati i vlasnici nekretnine. nema još poreza na njih. za 2-3 plaće kupe ranč u slavoniji. amerika, jebo te. ma šta amerika? kupi ranč u americi ako možeš.
dobit će ovdje i uber. ima da se vozaju cijeli dan za siću.
nismo ni ograđeni žicom, kao neki, recimo otočani. istina, ogradili su nas s vanjske strane, nemamo pojma zašto jer smo emigrant friendly.
kad smo kod friendly, mi smo i gay friendly, vjerovali ili ne.
i zdravstvo nam je na teret i dug svih. to im nitko nije rekao? jebo te a argument za konja ubiti.
školstvo isto.
istina, klinci nam još padaju s travom i nemamo ulicu crvenih lampi ali imamo stalno pune kafiće.

ako baš zagusti, imamo i sinkopu. ajd to nadmašite.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:23   #222
Nismo imali nikakve šanse.... niti onda ....niti sada..... niti u nekoj budućoj prijavi za agenciju ovakvog tipa kako god je napisali. Zg je prema ostalim kandidatima tipa milan ili amsterdam prometna, turistička, stambena i svaka druga vukojebina. Ako ste ikad bili dalje od trsta i vidjeli takve gradove, što nude, što se sve može bit će vam jasno. Jedna od top eu agencija kao navedena nema nikakve šanse biti u gradu tipa zagreb ili sofija.....
Vidim da se ljudi dosta lako kurtze oko zaposlenika, takvi zaposlenici u ovako važnoj agenciji nisu nešto kaj visi na burzi nezaposlenih, niti našoj a niti eu burzama a bogami se ne može niti trpiti koja godinica prilagođavanja.
Doduše kad neke čitam ovdje njima je sve moguće...a poznato je da je sve moguće ako se nema pojma o čemu se govori.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:50   #223
Da, al u osnovi su ovo sramotno pristupanje prijavi za Agenciju i činjenica da nam gradovi izgledaju kako izgledaju simptomi jednog te istog problema, nepostojanja bilo kakve odgovornosti politike prema izgradnji ove zemlje, ali i odgovornosti birača da malo uključe mozak prije nego zaokružuju na izborima. Tako da ove spike o tome kako je Zagreb jadan naspram Amsterdama ili Milana, da, jadan je, ali to nisu nikakve zavjere niti geografske činjenice, to je ono što smo sami napravili, koliko god se pretvarali da eto, politika nas sve jebe.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:25   #224
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
boldano je problem, to što to mislimo o sebi.
sve drugo se da rješiti, uz pomoć zajedničke države, eunije.

recimo, moglo se kampanju usmjeriti prema zaposlenicima, uz harekrišna mantranje da je jedan od temelja eunije mobilnost radne snage i da nije problem promjeniti grad i državu. zatim, svuda i posvuda naglašavati da je sigurnost u zagrebu na zavidnom nivou. za razliku od terorističkih ugroza prometnim sredstvima u bijelom svijetu, kod nas je promet još uvijek siguran, zahvaljujući upravo prometnoj nepovezanosti. teroristi odustanu jer upadnu u gužvu i stignu razmisliti o posljedicama.
kod nas im lova više vrijedi, samim tim i što im je ponuda za trošenje manja. to je izvrsno i za odgoj djece koja tako lako padne u konzumerističke ralje.
i kamate su na štednju veće.
i zrak je čistiji. nema poreza za prometovanje po centru, nemamo više ni par-nepar.
argument o 30 000 posjetitelja agenciji godišnje opaliti zemlji koja milijune dočeka, nahrani i isprati, i da ih mi nećemo znati opelješiti je sulud. baš ono.
pa mi imamo turističke vodiče koji tjedno prošetaju toliko znatiželjnika.
ovdje mogu postati i vlasnici nekretnine. nema još poreza na njih. za 2-3 plaće kupe ranč u slavoniji. amerika, jebo te. ma šta amerika? kupi ranč u americi ako možeš.
dobit će ovdje i uber. ima da se vozaju cijeli dan za siću.
nismo ni ograđeni žicom, kao neki, recimo otočani. istina, ogradili su nas s vanjske strane, nemamo pojma zašto jer smo emigrant friendly.
kad smo kod friendly, mi smo i gay friendly, vjerovali ili ne.
i zdravstvo nam je na teret i dug svih. to im nitko nije rekao? jebo te a argument za konja ubiti.
školstvo isto.
istina, klinci nam još padaju s travom i nemamo ulicu crvenih lampi ali imamo stalno pune kafiće.

ako baš zagusti, imamo i sinkopu. ajd to nadmašite.

Spike o sigurnosti A-dama naspram Zg . Da, A-dam je "idealan" za obitelj. I Nizozemci bjeze vec tri desetljeća iz A-dam, toliko o pozeljnosti tog grada za obiteljski zivot.
Ako 10% zaposlenih u Agenciji ide na kulturne dogadjaje, puno smo i rekli. Glupi su argumenti zasto A-dam. Npr Bpesta šiša A-dam u svakom pogledu, ali malo morgen da bi oni isli u BP da je bila u igri.
Najlogicnije sjedište Agencije je Njemacka, ipak ima najjacu farmaciju od svih EU zemalja. Npr Berlin, iza Barne druga prijestolnica lgbt ekipe.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 21.11.2017. at 17:19.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:02   #225
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Nakon Londona će im svaki grad na planeti biti downgrade, ali me zabavlja što neki stvarno misle da Zagreb ima objektivne šanse.

Javni prijevoz je katastrofa. Do aerodroma bus uopće ne ide, a otkad su napravili novi terminal više se ni autom ne možeš snaći. Čak i takav krnji prijevoz ne radi redovito kako spada. Kako bi netko došao recimo od Frankopanske do aerodroma? Dajte mi opišite tu avanturu prije i nakon što padne mrak pa da usporedimo sa Schipholom.

Radnici ako odbiju doći gdje nabaviti nove? Ne sumnjam da bi Hrvati u velikom broju navalili na raspisana slobodna mjesta, ali to je malo složeniji rad od štambiljanja prometnih dozvola na šalteru u Heinzelovoj (koji isto ne možemo organizirati kako spada). To je srce ogromne istraživačke i proizvođačke industrije za lijekove. Agencija ima 30.000 stručnih posjetitelja svake godine. Te ljude treba smjestiti i osigurati sredstva za rad. Mi nismo sigurni ni da uopće mogu doći do agencije.

I zamislite vi taj bezobrazluk: Oni žele posebnu zgradu za sebe. Umjesto da budu sretni što su im Kumekmontaž d.o.o. spremni uvaliti svojih ruku djelo. Toranj s pogledom na benzinsku s jedne i dilera šoderaša s druge strane.

Od kulturnih događanja imamo postrojavanje HOSovaca na glavnom gradskom trgu, fontane koje mijenjaju boju i uspinjaču koja je pokvarena pola godine pa moraš pješačiti na Gornji grad ako se hoćeš opijati Žujom. Od specijaliziranih događanja imamo Interliber i Markićkina predavanja o promjeni spola.

Jadni smo i nikakvi. Nemamo šanse uz Amsterdam, Pariz i Ženevu npr. pa čak i Bratislavu ali od izmišljanja glupih razloga nam nema koristi.
Je, peterokatnica između toplane i željezničkog kolodvora je fakat bolja od sky offica

SKY OFFICE, dbelo šije svaku ponuđenu zgradu
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:42   #226
a jesam rekao da ćemo popušiti, kad su Bandiću rekli da je naša ponuda koma njegova izjava je bila: "ki bi da bi"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:50   #227
Bas lijepo da Niskozemska grabi EU instituacije sakom i kapom, dok se istocna EU moze 'ebat.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:55   #228
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Bas lijepo da Niskozemska grabi EU instituacije sakom i kapom, dok se istocna EU moze 'ebat.
i k tome Amsterdam koji je uz Berlin gay meka - bolju lokaciju nisu mogli dobiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:02   #229
Ali A-dam nije grad za obitelj. Cisto sumnjam da su u Agenciji sami gayevi, a ako jesu, to je teska diskriminacija.
Metropola br.1 za LGBT je Barcelona! I to vec godinama, par desetljeća, a ona nije dobila EMA, iako se kandidirala.
Ponavljam, nije to pravi razlog zasto jeZg izgubio. Svi ti razlozi su mazanje očiju. Glavni razlog je snobizam birokratlija u EMA. Nista drugo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:02   #230
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Bas lijepo da Niskozemska grabi EU instituacije sakom i kapom, dok se istocna EU moze 'ebat.
Ja ne znam kako to da se ne lome od nastojanja da dođu u istočnu EU.

Skupa sa (svojim) tisućama migranata koji također želi isto i koji baš u tom pravcu idu.

Ekipa na zapadu ne čuje o nama puno jer im nismo u fokusu. Ali ako nešto čuje, može čuti nešto poput vijesti o našem lokalnom biznismenu izrazito bliskim s vlašću koji je zgazio dvoje Talijana i zasad prošao lišo.
I izvlačiti iz toga zaključke ili formirati preferencije.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:05   #231
zapravo je glavno pitanje - zašto NITKO ne želi doći u ZG i HR?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:17   #232
Bullshit, jučer Kujundžić objasnio, ne vole nas, politički pritisci, Brisel je novi Beograd.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:24   #233
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zapravo je glavno pitanje - zašto NITKO ne želi doći u ZG i HR?
Nisu htjeli ni u Bratislavu koja je odmah do Beca /izvrsna prometna povezanost/, a Bec je godinama br.1 na raznim listama gradova najpozeljnijih i najugodnijih za zivot.
Uz to, vecina zaposlenih je vezana za London, a A-dam je najbliži Londonu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:21   #234
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zapravo je glavno pitanje - zašto NITKO ne želi doći u ZG i HR?
zato jer su ograničeni.
uz takvu lovu i posao u hr si kralj, vani si samo malo viša klasa, da ne kažem srednja.

to su njemački umirovljenici shvatili. da su nekretnine na jadranu malo jeftinije vidio bi ih i kod nas ko pljeve.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:03   #235
naravno ko će platiti troškove od 25.000 kn za prezentaciju? HR porezni obveznici

da sam ja predsjednik vlade, pola bi uzeo od Badnića pola od Kujundžića
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:18   #236
Kad imaš državu iz koje bježe tvoji vlastiti građani-notorni je idiotizam očekivati da netko izvana pomišlja na dolazak
Da bandić, kujunđić i ekipa uopće imaju moć promišljanja platili bi urednike medija da zataškaju tu temu i prije nego je pokrenuta te seru dalje o nogometu, vukovaru, agrokoru i nečem sličnom

Na stranu i eu hipokrizija, da nečemu vrijede i da ih vode plemeniti ciljevi-gurali bi takve projekte na istok sa svrhom smanjivanja razlika i prosvjećivanja sredine (bratislava, varšava, sofija, ljubljana...)
Hrvatska sa zagrebom je ionako godinama čak i van te konkurencija, spali smo na to da možemo parirati jedino srbiji, albaniji i sličnima...i bit će samo gore
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:31   #237
zanimljivo da se Slovenija nije kandidirala za sjedište
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:34   #238
Naravno da Zagreb nije ni naspram većine glavnim gradova "novih članica" nešto posebno, mali nebitni gradić koji je eto nekakvo upravljačko i administrativno središte neke male republike na rubu Europe.
Činjenica da je on jedini pravi grad u Hrvatskoj, tu ne znači ništa.
Grad ni u kulturnom ni u ekonomskom ni u turističkom smislu ne postoji na karti Europe.

Ali...

Meni se nekako čini da EU kao institucija tu malo ima "dvostruke aršine" i iako EU propagira "idemo svakome po malo", sada se odjednom gledaju "kriteriji".

Hrvatska bi trebala dobiti nešto ako je ravnopravna članica, nije li bit EU da se ide na neku "jednakost".

Ali naravno stvarnost je nešto sasvim drugo, i opet će se nekoj od zapadnih metropola dati sjedište, pod izlikom "pogodovanju zaposlenicima" a istočnu Europu će se opet zajebati.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zanimljivo da se Slovenija nije kandidirala za sjedište
Niti jedna od "novih članica" neće dobiti ova sjedišta.
Pod izlikom "pogodovanju zaposlenicima".
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:35   #239
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
zato jer su ograničeni.
uz takvu lovu i posao u hr si kralj, vani si samo malo viša klasa, da ne kažem srednja.

to su njemački umirovljenici shvatili. da su nekretnine na jadranu malo jeftinije vidio bi ih i kod nas ko pljeve.
Usporedjujes penzica koji ima cca 1000 eura i djelatnike agencija koji imaju sigurno po 4000 do 5000 eura placa.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:49   #240
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Naravno da Zagreb nije ni naspram većine glavnim gradova "novih članica" nešto posebno, mali nebitni gradić koji je eto nekakvo upravljačko i administrativno središte neke male republike na rubu Europe.
Činjenica da je on jedini pravi grad u Hrvatskoj, tu ne znači ništa.
Grad ni u kulturnom ni u ekonomskom ni u turističkom smislu ne postoji na karti Europe.

Ali...

Meni se nekako čini da EU kao institucija tu malo ima "dvostruke aršine" i iako EU propagira "idemo svakome po malo", sada se odjednom gledaju "kriteriji".

Hrvatska bi trebala dobiti nešto ako je ravnopravna članica, nije li bit EU da se ide na neku "jednakost".

Ali naravno stvarnost je nešto sasvim drugo, i opet će se nekoj od zapadnih metropola dati sjedište, pod izlikom "pogodovanju zaposlenicima" a istočnu Europu će se opet zajebati.



Niti jedna od "novih članica" neće dobiti ova sjedišta.
Pod izlikom "pogodovanju zaposlenicima".
ma dobiti ce i nove clanice sjedista, ali je prilicno iluzorno ocekivati da bi se ovako velika i izrazito znacajna agencija dovela bas u Zagreb. Da bude jasno -Zagreb nema uvjete za ovakvu jednu agenciju i to je cinjenica. Ni logisticke ni ikakve druge. Ma samo kada se spomene 700 + djece koja bi trebala doci sa zaposlenicima -mi nemamo kvalitete za njihovo školovanje i svaka druga tvrdnja je samozavaravanje. Ja ne znam da li je itko od vas ikada imao prilike vidjeti kako izgleda skolstvo u UK ili Njemackoj ili Nizozemskoj, ali to ici usporedjivati sa RH, pa cak i internacionalnim programima, jendostavno je smijesno.
Nadalje, zaposlenici ovakve agencije nije bas da rastu na grani i da ih se samo tako moze naci -ovakve tvrdnje su totalna idiotarija. Pa samo u Njemackoj imas trenutno barem nekoliko tisuca otvorenih radnih mjesta u farmaciji sa placama iznad 100 k EUR...i ne mogu naci zaposlenike. Tako da to sto mnogi kod nas imaju percepciju da se bez problema nadje nekoga tko bi tamo radio za placu od 4 -5 tisuca EUR-a - jednostavno je mispercepcija i totalno krivo. To sto kod nas konobar moze biti voditelj muzeja, ili tokar voditelj knjiznice..itd. - opet govori samo o nama. A ovakve stvari su mnogima na forumu sasvim normalne i jos ih svim silama brane...

Ovdje se cak moze procitati da su ti ljudi "ograniceni" jer nece doci u Zgb i jer bi s tim primanjima zivjeli kao kraljevi....pa takva izjava je samo dokaz jednog izrazito provincijskog i primitivnog nacina razmisljanja.

Naravno da se stare clanice proteziraju, ali u ovom konkretnom slucaju postoje i vise nego realni razlozi zasto ta agencija nije u RH.
A postoje svakako sanse da se dobe neke druge agencije...naravno ako se posao ne napravi kako treba i prezentaciju ne drze Bandic i Kujundzic...pa ja ne znam jel netko od vas gledao tu prezentaciju, ali Bandic ko Bandic - odgovarao je kao da prica s ciganima s Kozari Boka i prodavao (tj pokusao prodati) sasvim nesuvosle demagoske odgovore..koje ovdje ocito jako dobro prodaje...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.