Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 20:29   #81
Qlaira - jesu to pilule?

Ja bi tak malo opet pilule, da se malo odmorim od hormonalnih fluktuacija.
Endokrini mi sad prvo pokusava olaksati nekim drugim metodama pa je rekao da ce mi dati pilule ako mi od ovog ne bude bolje...

No bojim se jer mi je ipak 35... iako ne pusim i aktivna sam.. frka me. Tromboza and stuff... i jetra.
Pila sam ih vec 10god i ne znam smijem li jos...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:37   #82
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Anegdotica: meni su za izrazito bolne menge, nakon svih pretraga i dobrih nalaza, rekli da je na psihičkoj bazi. Da ne prihvaćam svoju ženstvenost, odraslost, što li. Pa sam išla s nekim lujkama u sred brda bubnjat dva dana na festivalu u čast i slavu velike M.

Rajt. To je pomoglo. Not.
Ja se tebi iskreno divim na odlucnosti i snazi kojom si se mentalno i fizicki iscupala iz te sredine.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:41   #83
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ja se tebi iskreno divim na odlucnosti i snazi kojom si se mentalno i fizicki iscupala iz te sredine.
Ne kužim te. Vidiš da sam ipak išla bubnjat.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:47   #84
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Qlaira - jesu to pilule?

Ja bi tak malo opet pilule, da se malo odmorim od hormonalnih fluktuacija.
Endokrini mi sad prvo pokusava olaksati nekim drugim metodama pa je rekao da ce mi dati pilule ako mi od ovog ne bude bolje...

No bojim se jer mi je ipak 35... iako ne pusim i aktivna sam.. frka me. Tromboza and stuff... i jetra.
Pila sam ih vec 10god i ne znam smijem li jos...
Fluktuacije su najgore. Ja sam ih imala u nedopustivim razmjerima zahvaljujuci ranije opisanim dogadjajima
Zato i je lakse jednom kad klimaks prodje i kad si postmeno.
Onda mozes i ne moras uzimat nadomjesnu, ovisno o individualnom stanju.
Al bar nema fluktuacija.

Ak imas dobrog endokrinca, poslusaj ga ak ti bude htio nesto dati, pa bus vidla kak ce ti biti.

Na piluli (kontracepcijskoj) je rad jajnika blokiran jer je doza tolika da jajnici ne rade, posto pilula mora biti pouzdana.
Jedino kaj i kod pilule imas tih 7 dana pauze.
Doduse, uvijek imas opciju pauze samo svaka 2 ili 3 mjeseca
I to kako sa kojom pilulom, neke su dominantnije estrogenske, neke gestagenske,pa onda imas i vise vrsta gestagena, neki imaju jako androgeno djelovanje, neki su antiandrogeni (tipa onaj kojeg sadrze Diane, ciproteron acetat).

Meni je pod Dianama bilo super, uzimala sam ih nekih godinau dana u tridesetima, zbog akni, iako nisam imala povisene androgene, nego su mi receptori bili preosjetlivi na DHT.

Nula nuspojava. Nula.

A Yasmin mi recimo nije pasao, skakao mi je tlak i imala sam neka probojna krvarenja.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:49   #85
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne kužim te. Vidiš da sam ipak išla bubnjat.
Pa dobro, kad je to bilo.
Govorim o sadasnjoj situaciji, ne das se bas jebavat.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:01   #86
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Fluktuacije su najgore. Ja sam ih imala u nedopustivim razmjerima zahvaljujuci ranije opisanim dogadjajima
Zato i je lakse jednom kad klimaks prodje i kad si postmeno.
Onda mozes i ne moras uzimat nadomjesnu, ovisno o individualnom stanju.
Al bar nema fluktuacija.

Ak imas dobrog endokrinca, poslusaj ga ak ti bude htio nesto dati, pa bus vidla kak ce ti biti.

Na piluli (kontracepcijskoj) je rad jajnika blokiran jer je doza tolika da jajnici ne rade, posto pilula mora biti pouzdana.
Jedino kaj i kod pilule imas tih 7 dana pauze.
Doduse, uvijek imas opciju pauze samo svaka 2 ili 3 mjeseca
I to kako sa kojom pilulom, neke su dominantnije estrogenske, neke gestagenske,pa onda imas i vise vrsta gestagena, neki imaju jako androgeno djelovanje, neki su antiandrogeni (tipa onaj kojeg sadrze Diane, ciproteron acetat).

Meni je pod Dianama bilo super, uzimala sam ih nekih godinau dana u tridesetima, zbog akni, iako nisam imala povisene androgene, nego su mi receptori bili preosjetlivi na DHT.

Nula nuspojava. Nula.

A Yasmin mi recimo nije pasao, skakao mi je tlak i imala sam neka probojna krvarenja.
I ja sam pila Dianice i Yasmin tih 10ak godina ko ful mlada i bile su mi super.

Ali tad sam izgleda imala jaci pcos i nisam imala mengu dosta dugo. Sada imam i ginekolozi bas nekako nerado daju pilule zato kaj sam valjda u zadnjoj cetvrtini najplodnije dobi (valjda se to tako kod nas radi)..
Endokrini je ok, otvoren za sve, kako imam ciklus nije se zurio dati mi pilule, tako da se sad kljukam cinkom, vitaminom D, trebam kupiti i jos neke biljne stvari na njegovu preporuku.
Vitamin D mi je malo popravio situaciju ali treba proci jos vremena.

Pilule bi pila mozda godinu dvije max.. cisto malo da se odmorim jer imam dosta projekata pred sobom.. ma ne znam ni sama.

Ili da se preselim na more i provodim svo vrijeme u prirodi polugola, to mi isto pase

Od klimaksa sam mislim jos daleko ipak

A sto je tebi bilo da si kroz sve to morala prolaziti?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:12   #87
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel ikom postalo bolje nakon poroda?
Ja sam se tome nadala. Međutim, ciklusi jednako neredoviti, a o količini krvi da ne govorim. Međutim, mislim da je meni kiretaža lani još više sve sjebala, plus što sam skužila da u ciklusima u kojima ne ovuliram menga je slika klaonice i traje oko 8 dana. Ne znam zašto je tome tako. Ali ako je suditi po mojoj mami, u menopauzu ću ući u ranim četrdesetima. Ne znam jesu li ovi moji povremeni anovulatorni ciklusi uvertira.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:16   #88
My name is.. nemas li ti PCOs kao i ja ili sam nesto pobrkala?
Kod PCOS menopauza zna 'zakasniti'
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:32   #89
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Pa dobro, kad je to bilo.
Govorim o sadasnjoj situaciji, ne das se bas jebavat.
Pa dođu tako neke godine kad čovjek poželi uživati dok ga jebu. Ali hvala.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:01   #90
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
My name is.. nemas li ti PCOs kao i ja ili sam nesto pobrkala?
Kod PCOS menopauza zna 'zakasniti'
Pa dijagnoza je bila "pa kao da, mogla bi imati PCOS, tako nekako izgleda". ja mislim da nemam, jer ta neka cista se makla, hormoni su u redu, osim progesterona kojeg kad sam radila pretragu nije bilo.

svakako sam imala policistične jajnike u mladosti, pila diane, to se povuklo.

povremeno se jave, lani sam imala valjda desetak cisti na oba jajnika, nemam pojma kako to nekad samo nestane.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:06   #91
Mene je iznenadilo sto u UK-u dijagnosticiraju PCOS i bez da vide ciste na jajnicima. Mislila sam da je to osnovni kriterij.
Quote:
Diagnosis criteria

A diagnosis of PCOS can usually be made if other rare causes of the same symptoms have been ruled out and you meet at least two of the following three criteria:
- you have irregular periods or infrequent periods – this indicates that your ovaries don't regularly release eggs (ovulate)
- blood tests showing you have high levels of "male hormones", such as testosterone (or sometimes just the signs of excess male hormones, even if the blood test is normal)
- scans showing you have polycystic ovaries
As only two of these need to be present to diagnose PCOS, you won't necessarily need to have an ultrasound scan before the condition can be confirmed.
I ne mora te nuzno voditi ginekolog za to (nego doktor opce prakse).....
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:08   #92
Imam neredovite cikluse, masna koža i kosa, akne, anovulatorni ciklusi. Testosteron nije poviše, tj nije bio u tom ciklusu kad sam vadila krv.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:13   #93
Ja sam na pilulama godinama. Imam neku blagu verziju pms-a tu i tamo. Zbilja blagu i zbilja samo povremeno.
Ono, najcesce me uhvati zelja za junkom i malo sam zivcana ponekad. Par puta tokom godina me uhvatilo iznenadno plakanje jer tipa nemam sladoled. Ili nekakva takva glupost. Ali ono, sve je to ok.

Ali. Imala sam jedan mjesec kad sam kasnila par dana s novom kutijom pilula.
Isuse. Kao da se luda zmajica probudila u meni. Zivcanoca, odgrizanje glave svima za sve, plakanje, griznja savjest, izmjena svega toga kroz desetak minuta, luda sreca, tuga.

Htjela sam iskociti iz svoje koze. Doslovno sam osjecala mrave pod kozom u jednom trenutku.

Nisam nikad osjetila vece olaksanje nego kad sam vidjela kutiju pilula i uspjela zgutati jednu.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:09   #94
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I ja sam pila Dianice i Yasmin tih 10ak godina ko ful mlada i bile su mi super.

Ali tad sam izgleda imala jaci pcos i nisam imala mengu dosta dugo. Sada imam i ginekolozi bas nekako nerado daju pilule zato kaj sam valjda u zadnjoj cetvrtini najplodnije dobi (valjda se to tako kod nas radi)..
Endokrini je ok, otvoren za sve, kako imam ciklus nije se zurio dati mi pilule, tako da se sad kljukam cinkom, vitaminom D, trebam kupiti i jos neke biljne stvari na njegovu preporuku.
Vitamin D mi je malo popravio situaciju ali treba proci jos vremena.

Pilule bi pila mozda godinu dvije max.. cisto malo da se odmorim jer imam dosta projekata pred sobom.. ma ne znam ni sama.

Ili da se preselim na more i provodim svo vrijeme u prirodi polugola, to mi isto pase

Od klimaksa sam mislim jos daleko ipak

A sto je tebi bilo da si kroz sve to morala prolaziti?
Privremena umjetna menopauza mi je na kratko bila izazvana da se smanje miomi prije operacije (decapeptyl depo).
To je bilo kratko, par mjeseci.
Imala sam 30 godina.

Sa nekih 40 sam jedno cijelo ljeto imala valunge, pa su prestali, ali sam na zimu dobila zimice.
Isto su prestale.
Hormoni uredni.
Sa 41 sam pocela dobivati oskudnije menstruacije, uz dosta termo smetniji, a nalazi su postali granicni, pogorsale su se i neke druge kronicne smetnje vezane uz losu kvalitetu esteogenski ovisnih tkiva (donji urinarni putevi).

Sa 42 sam imala histerektomiju, zbog toga sro je jedan miom koji je u medjuvremenu narastao, a ja sam zbog zivotnih situacija odgadjala operaciju, jer nisam smjela par tjedana biti "van stroja", dosegao velicinu 2 muske sake i uterusse nije mogao spasiti.

Time se dovod krvi prema jajnicima smanjio, pa su smer je postale teze, jer oni cetvrt krvi dobivaju preko uterusa.

Kako sam imala premalo godina za taj manjak hormona, a smetnje nisu bile ogranicene samo na valunge, stavljena sam na (tada) previsoku dozu estradiola, uz povremeno, nepotrebno, dodavanje progesterona.

Inace zene bez uterusa ne dobivaju progesteron, ali kao, neka njega svakih par mjeseci...nepotrebno, stetno, jer sam ja jos i ovulirala i rastao mi je progesteron (mogla sam po promjenama dojki i cervikalnoj sluzi znati u kojoj sa, fazi.
(cervix imam), ai par puta sam procijenivsi da je lutealna faza vadila progesteron i vidjelo se da je bila ovulacija.

Znaci, u veijeme dok je meni trebala mini doza estradiola, dok su jajnici jos ciklicki radili, ja sam dobivala preveliku dozu estradiola, pod kojom sam dobila cistu koja je dodatno lucila isti u trudnickim kolicinama, a uz ro sam morala gutati jebeni utrogestan svakih par mjeseci, pod kojim sam se osjecala grozno, dok ga nisam na svoju ruku odbila.
A od viska estradiola sam imala migrene i jezive mucnine.

S vremenom su jajnici malo po malo ipak oslabili na razinu da vise ne ovuliram , ili vrlo rijetko, a nekadasnja doza nadomjesnog estradiola mi je tek sad adekvatna za odrzavanje razine kao da je u tijeku nekakva sredina folikularne faze.

U cijelom procesu mi se najvise sjebala hipofiza, a posljedicno i sve pod njenom komandom, a i autonomni zivcani sustav.
Dobila sam i neke imunosloke probleme, a i probleme sa ligamentima, tetivama...tesko je sad pobrojati sve, a i nema potrebe...

Sad je s hormonima lakse, dijelom zbog toga jer se jajnici smiruju, dijelom zbog uvodjenja lijekova koji kupiraju neke od simptoma disbalansa sistema...

Najteze je bilo u vrijeme velikih oscilacija, hormonalni sistem je jako povezan i kad se jedna stvar poremeti, narocito vanjskim intervencijama, odrazi se na puno toga drugoga.

Iskreno, da nisam prerano usla u "promjenu"(kako tepamo perimenopauzi), da nemam potrebu za estradiolom zbog drugih stvari, da sam imala situaciju kao moja mama, ne bih nikad nista uzimala.

Izdurala bi tih par godina i pustila da priroda polako odradi svoje, kako je i najprirodnije.
Na kraju tijelo nadje ravnotezu, samo ju je tesko docekati.

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 05.08.2017. at 23:19.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:14   #95
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ja sam se tome nadala. Međutim, ciklusi jednako neredoviti, a o količini krvi da ne govorim. Međutim, mislim da je meni kiretaža lani još više sve sjebala, plus što sam skužila da u ciklusima u kojima ne ovuliram menga je slika klaonice i traje oko 8 dana. Ne znam zašto je tome tako. Ali ako je suditi po mojoj mami, u menopauzu ću ući u ranim četrdesetima. Ne znam jesu li ovi moji povremeni anovulatorni ciklusi uvertira.
boldano:
Zato jer ti ako nisi ovulirala fali progesterona da oponira estradiolu u drugom dijelu ciklusa (nema zutog tijela da ga luci).
To ti je tzv relativni visak estradiola.
Ne visak opcenito, nego u odnosu na progesteron.
Zato zene koje imaju maternicu, ako su na nadomjesnoj, dobivaju i progestine (gestagene), da ne dodje do tzv hiperplazije endomerija.

Isto tako, sro je jaca gestagenska komponenta kontracepcijskih pilula, ili slabija estrogenska, to su krvarenja slabija.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:26   #96
Ako ce ikoga zanimati, na nasem trzistu postoje bioidenticni hormoni, odobreni od FDA i HZZO.
Govorim o ovima za nadomjesnu.
Estradiol postoji kao estradiol hemihidrat u pilulama ili flasteru( Estrofem, Estradot), a progesteron kao Utrogestran, iako on bas i nije super ugodan, pa bi se ja ru radije odlucila za najslicnini mu didrogesteron (Duphason).
Kombinacija estradiol hemihidrata i dodrogesterona je sadrzana u raznim varijantama preparata Femoston.

Mislim, ak ne bi morala, ne bi nis uzimala, iskreno, ali ako nekoga zanima i ako razmislja o nadomjesnoj, mozda ne skodi znati, pa pitati
iskusnog ginica koji se dobro kuzi u endokrinologiju.
Sa raznim compound pharmacy kremama se ne bi usudila eksperimentirati, jer nisu jos ni FDA odobrene, bar mislim, makar sigurno ima zena koje su na njima nasle ravnotezu.
Tesko je, kak god se okrene. Najbolje nis!
Za kontraceptive se koriste sintetski, jer su znatno jaci, a moraju biti pouzdani, blokirati ovulaciju, zbog same namjene pilule.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:30   #97
Joj Hannah

Pa stvarno si prosla kroz show program.
Jbt ja kukam a meni nis u odnosu na to... bolje da umuknem.

Drago mi je cuti da ti je konacno bolje. Izgleda da kod tebe menopauza dolazi kao spas i zasluzeni mir. Srecom.

Taj estradiol su ti sugerirali doktori pod mus ili si ti sama na neki nacin zeljela uzimati ga?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:34   #98
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ja sam se tome nadala. Međutim, ciklusi jednako neredoviti, a o količini krvi da ne govorim. Međutim, mislim da je meni kiretaža lani još više sve sjebala, plus što sam skužila da u ciklusima u kojima ne ovuliram menga je slika klaonice i traje oko 8 dana. Ne znam zašto je tome tako. Ali ako je suditi po mojoj mami, u menopauzu ću ući u ranim četrdesetima. Ne znam jesu li ovi moji povremeni anovulatorni ciklusi uvertira.
Ha? Što? Zar nije drugo uvjetovano postojanjem prvog?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:36   #99
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Joj Hannah

Pa stvarno si prosla kroz show program.
Jbt ja kukam a meni nis u odnosu na to... bolje da umuknem.

Drago mi je cuti da ti je konacno bolje. Izgleda da kod tebe menopauza dolazi kao spas i zasluzeni mir. Srecom.

Taj estradiol su ti sugerirali doktori pod mus ili si ti sama na neki nacin zeljela uzimati ga?
Fala ti

Estradiol sam i ja htjela i doktori sugerirali.
Losa estrogenski ovisna tkiva, prerani gubitak hormona, nedovoljno masnog tkiva a da bi se iz njega korisrio estrogen (nisam ni mrsava ni debela, ali premrsava da bi imala benefite od hormona pohranjenog u speku), rizik od osteoporoze, tanke kosti...

Da, kad jajnici skroz crknu, bit ce mir. I onda cu imati samo ono kaj dobijem od nadomjesne, bez oscilacija koje rade jajnici.
Tako mi kaze i ginekolog.
Jos malo...soon...
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 00:04   #100
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ha? Što? Zar nije drugo uvjetovano postojanjem prvog?
Pa ne znam, ali odljeve sa komadima sam imala u ciklusu u kojem sigurno nisam ovulirala, takvih sam imala nekoliko u zadnjih godinu dana. Pa sam onda povezala da su mi anovulatorni ti s odljevom.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.