Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 17:49   #41
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

ne znam imaju li i druge zemlje slične expatske probleme.
One gdje je važnije da susjed MISLI da ja imam nego da ja DOISTA imam, imaju ziher.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 17:56   #42
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
A što se tiče ovog iseljavanja u zadnjih par godina, otišla mi je sestrična i njezin muž iz Slavonije u Irsku. On ima VSS, ona SSS. Promijenili 2 grada, nisu se snašli, nisu mogli sami rentati stan nego su imali još i cimere. Ona je radila 2 posla, on 1.
Vratili se nakon 10 mjeseci.
Ima svakakvih priča.... al najčešće je istina ak si lijen ovdje, biti ćeš i tamo.
Pa osobno sam se nagledao puno ruznih prica ali takvi se uglavnom ne hvale pa samo kruze price od onih koji rade na "specijalnoj bausteli di se covik ne umara" i "sefova svih viljuskarista (3)"...poanta je da ima svega ali se prica samo o onima koji su prosli dobro ili bar misle da jesu.


P.S. Ceste u Njemacka jesu bolje.
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 17:56   #43
Evo, imam baš prikladan topic s argumentima zašto je Hrvatska objektivno bogata zemlja, ali ljudi to ne vide jer su zaslijepljeni jalom, pa ga možete pokazati ovima koji neopravdano kritiziraju.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1003865
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:03   #44
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post

A onda kad se jednom ode u bijeli svijet, sve nestane. Mislim, sve je vani u istom cjenovnom rangu kao i u Hrvatskoj, samo baš ne sjedaju na pivu jer umjesto 20 kuna dođe 20 eura, kupuje se samo u Aldiju i Lidlu (dočim je to u Hrvatskoj ekvivalent kopanja po kontejnerima), filmovi se skidaju s neta (recimo karta u Berlinu bude i oko 15 eura, s čime u Hrvatskoj pokriješ mjesečne odlaske u kino)...
Hm, nisu li u Njemačkoj jako strogi s tim i možeš dobiti 500€ kazne ako te uhvate da ilegalno skidaš bilo što?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:10   #45
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Evo, imam baš prikladan topic s argumentima zašto je Hrvatska objektivno bogata zemlja, ali ljudi to ne vide jer su zaslijepljeni jalom, pa ga možete pokazati ovima koji neopravdano kritiziraju.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1003865
Nisi li ti Hrvat koji živi u Švicarskoj sa švicarskim primanjima i zakonima?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:12   #46
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Nisi li ti Hrvat koji živi u Švicarskoj sa švicarskim primanjima i zakonima?
Nisam.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:12   #47
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nisam.
odselio u švedsku?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:14   #48
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nisam.
Si se vratio u jednu od 6% najbogatijih zemalja svijeta

Ili si Srbin koji živi u Švicarskoj?

Možda neka druga nacionalnost?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:23   #49
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
najviše u prazno kenjaju hrvati koji su se odselili. s izuzetkom ono nešto normalnih ljudi koji su negdje zauzeti življenjem svog života, većinu čini ekipa kojoj je svrha življenja biti patetičan ili ekipa koja ODSELI i onda nema pametnijeg posla nego da sere po hrvatskoj te ujedno po ljudima koji tu i dalje žive. neki puno bolje nego oni gore

jutros sam umalo inspirirana otvorila temu o tome, ali mi se ipak nije dalo.

sve manje razumijevanja imam prema takvima..
Kukaju u prazno jer si ne mogu pomoci.

Evo ja bih se recimo vec sad mogla vratiti.
A u sta da se vratim, reci ti meni?

Prvo je bio socijalizam. Pa je bio rat. Pa je bio posljeratni oporavak. Pa je...Pa jebote kad ce vise svanuti taj dan da konacno normalno krene!?
Uvijek je neki klinac!

Ne mislim pritom na male svakodnevne stvari. Nego na politiku. Uhljebnistvo. Korupciju. Rodijastvo. Ekonomiju. Monetarnu politiku. Demografsku politiku koje nema. Sudstvo. Kultura kradje (Agrokor i to, ne na nivou pojedinca). Kultura neplacanja. Prenaglaseno petljanje religije u sve i sva. Ustase&paetizani. Rak-rana zdravstvo. Nastavite niz...

A tek porezi!
Kao iseljenik sam za poreznu jebeni sitting duck: samo cekaju di ce me napucat u slucaju da me lupi zvizdan i odlucim se vratiti ..... zbog mora klime klope ljudi itd dobrih stvari .

Te vise nisam svojevoljni iseljenik. Nego jebeni fiskalni prognanik. Sta da placam porez na nesto na sto sam vec legalno platila porez u drugoj drzavi usprkos ugovorima o reciprocitetu? )

Nikad ne serem po ljudima. Ali mi je zao kada vidim sto sve prolazi pod prihvatljivo: npr stanje u zdravstu, ovrsni zakon ili sada novi zakon o poljoprivrednom zemljistu (ocito JE prihvatljivo s obzirom da se nitko ne buni). Ono: wake up!

Zasto iseljenici ne vode svoja posla?

Pa evo ovako:
Periodicki se na dulje iskljucim iz informacija: odcekiram se i ne pratim ni vijesti ni forum ni nista. To mi odgovara jer nakon toliko godina fitilj na politicke i ekonomske dubioze se poprilicno skratio i dize mi tlak. Tako da tocno osjetim olaksanje. Te me nema neko vrijeme. I onda me obicno opali po novcaniku, jer se promijeni neki zakon, pizdarija ili nesto, a ja zazujim. Pa onda opet pocnem pratiti jer:

Svatko tko jos ima bilo kakve imovine ili poveznica s hrvatskom (rodbina, roditelji, skrb itd) si ne moze priustiti da ne prati sto se dogadja. Neznanje pred zakonom nije opravdanje: duzan si znati.

(A kada vec pratis, lako se dogodi da popizdis i onda drvlje i kamenje.)




Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
@Isadora, trebala si otvorit, šteta

Znam ljude koji su odselili i zadovoljni su, našli su si život, društva, mir.

Ali ove likove koji odsele i onda mnogo slobodno vrijeme koriste da po internetima gnjevno seru i komentiraju sve hrvatske aktualnosti i začkoljice ne moš razumjet da ga jebeš.

Jesi odselio? Jesi. Imaš svoj život u kvalitetnoj zemlji? Imaš. Shut the fuck up onda. Nije ti tisuće km udaljena zemlja kriva što si razmaženi prdonja koji se ljuti na neki tamo kiflić od zemlje koji ga nije razumio i volio, umjesto da si priznaš da ti je crv u guzici i negativan karakter sustavni dio vlastitog tkiva. Od kojeg ne možeš pobjeć, niti znaš kako.
Ne razumijem sto te zivcira, ljudi koriste otvorene medije niskog praga i komentiraju. Isto kao i ti.

Imaju drugacije misljenje? To je njihovo ustavno pravo.

(Drugi par cipela je to sto bi ljudima stvarno trebalo dati brzi test inteligencije prije nego im se uopce dozvoli komentiranje na javnim platformama)

Mislim, kad figure poput Markicke smiju javno cjelodnevno #rati kvake, kako ces to zabraniti bivsem stanovniku, ali jos uvijek gradjaninu hrvatske?


Evo ja vec odavno ne glasam. Sta cu glasati i ljudima u rh odredjivati sto njima treba, kada tu vise ne zivim? (I zapravo najradije bih da se ukine pravo glasa svima bez prebivalista, upravo da bi se sprijecile makinacije praznim listicima.)

No da bas nikada ne smijem reci: 'Cujte, nije vam ovo dobro... ' Da ne nagazim na neke nijezne dusice? To je ipak malo previse.

Ono: ne daj boze ikakve kritike!
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:26   #50
Šta ti stalno ideš za mnom po topicima i pitaš me šta me živcira u postovima u kojima se nitko ne živcira? Živciram te?

p.s. aaaaa sad sam se sjetila...holdaš grudge od pred koju godinicu kad sam te prcnula radi tvojih anti-gay homofobnih rantova pa si se sva bila iživcirala. Pa si mi se odlučila obratit, ali kroz grudge. Odrasla žena da se bavi ovakvim pizdarijama.

Ukratko: smiri se
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:28   #51
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Evo, imam baš prikladan topic .......... s argumentima zašto
Oportunisto! dizes inace mrtav topic!




[Inace teza stoji (bogata zemlja) ali argumenti i ne bas (jal, koji je generalna ljudska osobina i nije specifican samo za hrvate). te si neshvaceni umjetnik tamo na tom pdfu ]
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:30   #52
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Šta ti stalno ideš za mnom i pitaš me šta me živcira u postovima u kojima se nitko ne živcira? Živciram te?
Evo obecajem da ne idem zatobom i samo sam premjestila post. Pa ako nije problem premjesti i ti svoj, onaj gdje sam po tebi krivo shvatila
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:35   #53
Premjestila si post sa pitanjem na koje sam ti tamo odgovorila, koje nema veze sa ovom temom. Lol.

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Evo obecajem da ne idem zatobom i samo sam premjestila post. Pa ako nije problem premjesti i ti svoj, onaj gdje sam po tebi krivo shvatila
Nemam apsolutno nikakav interes za išta od navedenog. Dapače, jako mi je to nezanimljivo. Sorkač.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:44   #54
prvo da ti kažem da sam ja malo živčanih živaca ovih dana, pa nemoj šta zamjeriti jer su me neki dijelovi tvog posta točno uboli u oko.

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Kukaju u prazno jer si ne mogu pomoci.

Evo ja bih se recimo vec sad mogla vratiti.
A u sta da se vratim, reci ti meni?
pa onda se nemoj vratiti ako ti je negdje bolje, nisam rekla da se svi trebaju vratiti što se mene tiče, ljudi su slobodni stopati po svijetu, hraniti se iz kontejnera dok pjevaju kumbaya u punjabu i žive na pola dolara dnevno, super je šta god ih veseli.
nije super ako ih veseli praviti se da su nešto što nisu, da ne žive kako ne žive i da je čitava država koja je ovdje ostala glupa ko' točak da oni, eto, sad nama moraju nacrtati kako stvari stoje. a pritom pola izmisle. ili zaborave reći da im je npr. koma i da si ne mogu priuštiti novu odjeću, pa ipak moraju po onu koju su ostavili kod mame i rekli joj da baci, ali pametna mama nije.

Quote:
Prvo je bio socijalizam. Pa je bio rat. Pa je bio posljeratni oporavak. Pa je...Pa jebote kad ce vise svanuti taj dan da konacno normalno krene!?
Uvijek je neki klinac!
erm, nemoj se ljutiti, ali zašto tebe to živcira što ovdje nikako da svane kad ti već godinama živiš negdje gdje je davno svanulo?


Quote:
Svatko tko jos ima bilo kakve imovine ili poveznica s hrvatskom (rodbina, roditelji, skrb itd) si ne moze priustiti da ne prati sto se dogadja. Neznanje pred zakonom nije opravdanje: duzan si znati.
dužan si znati, nisi dužan egocentrično kukumakati kako se kod švabe radi (a u hrvatskoj se, šta, igramo na trampolinu na poslu?), kako je u sloveniji na autocesti ljepši wc jer ne radim u jebenom wcu na autocesti i pišaj onda u sloveniji, podozrivo ispitivati ljude točno ovom rečenicom: 'a ti ćeš dijete odgajati u hrvatskoj...?' *zvuk sažaljenja*, jao kako vi živite...jaojao...da ne spominjem opet sve one krafne u oči kako su se oni tamo NAŠLI. ne snašli, nego našli.
pa nađi se, brate, u čišćenju tuđeg fecesa ili bivanju kućanicom (ovo mora da je dramatično drugačije u hrvatskoj), apsolutno te nitko nije pitao, a najmanje je netko tražio sažaljenje i dociranje.

newsflash, u hrvatskoj mnogi ljudi žive sasvim dobro i udobno i super im je. ali ne, evo našeg novokomponovanog gastića da on njima objasni da im nije dobro.

Quote:
No da bas nikada ne smijem reci: 'Cujte, nije vam ovo dobro... ' Da ne nagazim na neke nijezne dusice? To je ipak malo previse.

Ono: ne daj boze ikakve kritike!
pa ovdje ti mogu odgovoriti isključivo u svoje ime i ne, ne smiješ mi reći što je meni dobro, a što nije. jer nisam imbecil i jer mislim da ipak malo više znam o tome kako mi je gdje mi je.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:47   #55
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
p.s. aaaaa sad sam se sjetila...holdaš grudge od pred koju godinicu kad sam te prcnula radi tvojih anti-gay homofobnih rantova pa si se sva bila iživcirala. Pa si mi se odlučila obratit, ali kroz grudge. Odrasla žena da se bavi ovakvim pizdarijama.

Ukratko: smiri se
Eto ga na opet PS

Ja? Anti gay rant? bozesacuvaj..
To je bio anti 'too much of everything' rant (guzili se u javnosti jednako su degutantni i gay i hetero i marsovci for that matter.) Tj sjecam se, kako ne.

Ne holdam grudge. Najozbiljnije. Nego premjestam.

A sto se tice odrasle zene : besides the child in me, there is also an inside idiot that raises his head every now and then.
(Ubijte me kad nestane to dvoje, zivot ce postati dosadan.)

How about you?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:52   #56
Neee...nije to bilo guženje u javnosti, znaš to. Niti bih supportala guženje u javnosti.

Al dobro ajd, stvarno nema smisla o tome dalje, nit je tema, nit je to nešto stravično, niti si mi antipatična, dapače, više si mi simpatična.


p.s. ovo zadnje, isto tako, naravno
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:19   #57
ovaj off je kao da ja sad odem na paštete napisati kako volim da me netko dobro poliže. a nije da ne volim.
fokusirajte se, nikakve veze.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:20   #58
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
prvo da ti kažem da sam ja malo živčanih živaca ovih dana, pa nemoj šta zamjeriti jer su me neki dijelovi tvog posta točno uboli u oko.

pa ovdje ti mogu odgovoriti isključivo u svoje ime i ne, ne smiješ mi reći što je meni dobro, a što nije. jer nisam imbecil i jer mislim da ipak malo više znam o tome kako mi je gdje mi je.
To je vise dispet.
Ako sve to stoji sto si napisala, otkud pobogu toliki egzodus?

Btw, nisam ni ja imala tebi namjeru pilat po ziFcima, nego vise opcenito. Samo sam htjela objasniti sta se mozebitno mota po glavi 'tim gasticima'. Konkretno sto mene pati.

Inace bih se htjela vratiti pod uvjetom da ne moram prodat bubreg za platit porez.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:22   #59
Ja bih se ukljucila kao relativno friski iseljenik da se malo pohvalim kako mi je bolje.

Salim se.

Prvo, meni isto nisu jasni ljudi koji su u HR imali pristojne poslove pa emigrirali i sad se hvale da im je megafantasticno raditi u skladistu u Njemackoj. Ali takvi mi djeluju mutavo, pa mi i nije jasno kako su uspjeli imati relativno pristojan posao u HR. Mora priznati da ne znam iz prve ruke neki takav slucaj, ali vjerujem da ih ima.

Ljudi koje ja znam se mogu podjeliti u 2 skupine. Ili su bili teska bijeda, bez posla/slabo placeni/placa sjedne kad na vrbi rodi grozde. Ili su bili obrazovani, odlicni u svojoj struci, i dobili neki odlicno placen posao u inozemstvu. Ne znam nikoga da je imao sredjeno imovinsko pitanje, normalan posao, a odlucio emigrirati jer mu je tu "sve sranje" - ja bih u tom slucaju isto dobro razmislila da li mi se isplati ici negdje vani zajebavat se s jezikom i sl.

U mojem slucaju je tako, da je u mojoj struci trenutno koma u HR, dok je u zemlji u kojoj sam sad jako trazena. Tako da kad kazem da mi je tu puno puno bolje, ne kazem radi preseravanja. Jednostavno usporedba : nemanje posla/strucno iskoristavanje/rad u konzumu vs. posao u struci koji mi se zbilja svidja. Takodjer, trenutno mi je zanimljivije zivjeti negdje drugje.

Nego, meni se bas cini da je suprotno; uglavnom naidjem na negativan i neutemelejn stav prema mladima koji su imigrirali, tipa moju mamu uvjerava kolegica s posla da svi mladi vani peru zahode, pa prijatelji koji me uvjeravaju da vani stan kosta ko 5 prosjecnih placa i da si ga sigurno ne mogu priustiti i sl. E to me cudi

Jedna od najboljih stvari vani mi je da necitam neke depra vijesti iz hr, ali nisam totalno izvan toga jer me.prijatelji obavijeste. Kad nesto popljujem, tipa zadnje sto znam je Agrokor, to je zato jer me rastuzuje nepravda.

U zemlji u kojoj sam sad, objektivno, 75% stvari funkcionira bolje. S druge strane, ovih 25% koje ne funkcioniraju je tolko lose, da se.mogu usporediti s 9tim krugom pakla. Teski ocaj
Ja sam napravila tocno ono sto sam htjela, i dugo sam se za to pripremala, i nisam.pozalila
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:23   #60
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
To je vise dispet.
Ako sve to stoji sto si napisala, otkud pobogu toliki egzodus?

Btw, nisam ni ja imala tebi namjeru pilat po ziFcima, nego vise opcenito. Samo sam htjela objasniti sta se mozebitno mota po glavi 'tim gasticima'. Konkretno sto mene pati.

Inace bih se htjela vratiti pod uvjetom da ne moram prodat bubreg za platit porez.
ja uopće ne dovodim u pitanje egzodus iz egzistencijalnih razloga. ali napisala sam da se tim ljudima masa ljudi šlepa u ocrnjivanju svog života ovdje, kao kolektivno kravlje ludilo.

također mislim da bi u 2017. godini u globaliziranom svijetu, trebalo biti sasvim normalno da ljudi putuju i migriraju, da ti je negdje nešto bolje, a negdje nešto lošije. samo hrvati od toga prave nauku.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.