Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 01:03   #81
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

i posebno mi je zanimljivo da takvi neprilagođeni gledaju svisoka npr. na turčina. a čitava naša ex yu ekipica je u dlaku identična tim turcima-

D

O da, uvijek u čoporu, druže se samo s drugim ex-yu narodima, nemaju uopće prijatelja van tog zatvorenog kruga i kad se nadu skupa price se o tome kako riješiti ostanaka aka vizu ili ogovara druge.
Možeš Balkanca sa sela, ali ne možeš selo iz njega.

Inače, kad čitam onaj croexpress, 90% tih ljudi kao da je imalo lobotomiju. Bar je index prestao izvještavati o svakoj osobi na kolodvoru koja odlazi u "bolji život".
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:05   #82
yep. ono kad pitaš osobu jel naučila išta njemačkog, a ona kaže gdje?

pa možda u njemačkoj u kojoj živiš.
posebno ta stara generacija- ili se bave nekim mutnim poslovima ili pošteno rintaju ko' konji, isti turci, preslikani. ali ne da ni čuti, to je niža rasa.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:05   #83
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
i posebno mi je zanimljivo da takvi neprilagođeni gledaju svisoka npr. na turčina
I na Poljaka, Rumunja, Španjolca, ma na sve.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:09   #84
kad već tračamo, najgori su mi oni što gube dane samo po yu birtijama i okupljalištima.

pardon, balkan. zapravo drugo ime za cajke.

ali čak su mi i oni jasniji od one hoch ekipe koja odluči da će izbjegavati balkance
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:30   #85
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
kad već tračamo, najgori su mi oni što gube dane samo po yu birtijama i okupljalištima.

pardon, balkan. zapravo drugo ime za cajke.

ali čak su mi i oni jasniji od one hoch ekipe koja odluči da će izbjegavati balkance


Evo, ja ih izbjegavam. Nemam ništa zajedničko s njima osim jezika.

Doduše, upoznale sam neke naše koji su odlični ljudi, potpuno različiti od gore navedenih koje zovem prijateljima i s kojima se vjerojatno ne bih sprijateljila u Hrvatskoj da nije putovanja i iskustva kroz koje sam prošla.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:34   #86
Treba razumjeti da im se socijalna psihologija mijenja jer su se promijenile drustvene okolnosti tih ljudi. Ex Jugoslavenima gledanje s visoka na ove kolonijalne narode ili Kineze i Indijce dodje pod normalno.
Generalno mi smo lijep narod. Lijepe zene, visoki muskarci, otvoreni u komunikaciji, odrasli pod utjecajem zapadne kulture.
Divota.
U tim drustvenim okolnostima osjecati da si 'iznad' ovih navedenih nije uopce problem.

Problem je sto nismo dovoljno civilizirani da to ne pokazujemo. Jebiga.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:43   #87
Isuse Bože.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:45   #88
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Treba razumjeti da im se socijalna psihologija mijenja jer su se promijenile drustvene okolnosti tih ljudi. Ex Jugoslavenima gledanje s visoka na ove kolonijalne narode ili Kineze i Indijce dodje pod normalno.
Generalno mi smo lijep narod. Lijepe zene, visoki muskarci, otvoreni u komunikaciji, odrasli pod utjecajem zapadne kulture.
Divota.
U tim drustvenim okolnostima osjecati da si 'iznad' ovih navedenih nije uopce problem.

Problem je sto nismo dovoljno civilizirani da to ne pokazujemo. Jebiga.
pa nije valjda da je to zbog naše neprevaziđene ljepote? a to što manje ili u najboljem slučaju jednako (ne)uspješni kao narodi, to ništa, a?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:48   #89
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
yep. ono kad pitaš osobu jel naučila išta njemačkog, a ona kaže gdje?
moj ćaća
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:49   #90
i mojih pola familije. da ne ispadne da serem samo po tuđima
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:51   #91
Ne ne, pa iz iskustva i govorimo.

Kad smo kod tog super je ona tema na trešu o gastićima.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:52   #92
je, plakanje od smijeha <3
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:52   #93
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa nije valjda da je to zbog naše neprevaziđene ljepote? a to što manje ili u najboljem slučaju jednako (ne)uspješni kao narodi, to ništa, a?


Rugaš se, ali je. Koliko puta sam čula komentar na izgled drugih nacija, čovjek bi pomislio da smo mi svi Supermodeli. Naši jako pate na izgled i dotjerivanje.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:53   #94
ne rugam se, nego mi je nepojmljivo. ako ću se rugati, onda ću se rugati glupanu koji tako misli

znam da jako pate, as seen on dolac.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:54   #95
Meni su frendice indonezanke, valjda navikle na zapadnoeuropske face, kad su bile u zg u posjetu rekle da smo generalno gledajuci ruzni, coskastih faca i kompaktno gradjeni.

To su mi rekle nakon voznje tramvajem i izlaska kod tresnjevackog placa (ok mozda je to bilo presudno )
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:58   #96
Sto bi se reklo, svaki ciga svojeg konja hvali.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:59   #97
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa nije valjda da je to zbog naše neprevaziđene ljepote? a to što manje ili u najboljem slučaju jednako (ne)uspješni kao narodi, to ništa, a?
Oh, ne naravno da ne. Ja sam se samo dotaknula jedne od mogucih socijalnih tocaka. Vec sam ranije rekla da je tema opsirna i da bi trebala knjiga za opisati sve moguce aspekte interakcije i ponasanja sto u inozemstvu sto kad se vrate nazad kuci.

Jedan od ma koliko se cinio nevazan je i ovaj dio o fizickim nam atributima.

To sto smo neuspjesni (ekonomski) nije neki bed u usporedbi s opet tamo nekim drugim imigrantima. Mi se tjesimo da smo neuspjesni relativno kratak vremenski period. Oni su neuspjesni stoljecima.

Pa mi smo si odrasli na americkim filmovima, zapadnoj kulturi, s tekucom vodom i strujom. Koju smo usput i izmislili.

Stvarno nije zajebancija ovo o fizickom izgledu.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:00   #98
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Ne ne, pa iz iskustva i govorimo.

Kad smo kod tog super je ona tema na trešu o gastićima.
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
je, plakanje od smijeha <3
I to nam otkrijete nakon sto je topik presao 100 stranica. Uhvatim li se sad to citati, nalemat cu se zaozbiljno.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:01   #99
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
yep. ono kad pitaš osobu jel naučila išta njemačkog, a ona kaže gdje?

pa možda u njemačkoj u kojoj živiš.
posebno ta stara generacija- ili se bave nekim mutnim poslovima ili pošteno rintaju ko' konji, isti turci, preslikani. ali ne da ni čuti, to je niža rasa.
opet sam čuđenje u svijetu, al boli me kita, ne sramim se.

kak moš živjet u njemačkoj 40,50 godina i ne naučit jezika i ne asimilirat se?

kakav je to život?

i čekat penziju da se vratiš?

ja stvarno mislim da su neki totalno delužnl i da misle kad umru ide ispočetka.

jedan, tako kratak, životić imamo i 2/3 provesti u patnji za rodnom grudom mi se čini takav gubitak vremena.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:02   #100
https://www.forum.hr/showthread.php?t=365142

al' to nije isto kao ovi novi, oni tek čekaju svoj topic o tome kak su naljepši.

ma ja kužim tu prvu generaciju da su bili delužnl, jer kao prvo, svi su otišli 'privremeno'. a to privremeno se razdužilo na cijeli život. pa upadneš u taj procjep da si ni tu, ni tamo, nigdje. i tad još nije bilo modernih tehnologija da ostaneš u toku sa svime dok te nema. dok ti tamo rintaš za tu svoju familiju, oni žive neke svoje živote. i tako.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.