Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 18:51   #41
Dojma sam da ne znaš što to jest.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:04   #42
a neka se jave ove koje su proglasile da to imaju pa neka mi odgovore na pitanja dal svoja očekivanja ostvaruju ili mamina/seoska
i dal biraju stvari u životu, proaktivne su, ili čekaju da se "prirodni tok" dogodi pa kako bude?

hvala im
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:14   #43
Pretplate, ovo je s Wikipedije:

Quote:
(1) Impostor experience can take form differently for everyone. Here are common signs that you may be experiencing feeling like an "impostor." [5]

Perfectionism
Overworking
Undermining your achievements
Fear of failure
Discounting praise

(2) Impostor experience can present itself through thoughts such as:[6]

"I must not fail"
"I feel like a fake"
"I just got lucky"

(3) Impostor experience is a common phenomenon.

"I have written 11 books, but each time I think, 'Uh oh, they're going to find out now. I've run a game on everybody, and they're going to find me out.'" — Maya Angelou
Evo, kod mene konkretno je prisutno sve redom (ne uvijek istim intenzitetom), a što sam starija, sve više i trojka, jer imam sve više konkretnih rezultata, a bojim se za svaki sljedeći, kao da sam početnik.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:22   #44
Cure, žao mi je. Ovako forumski, sve mi se činite u velikoj zabludi. Ne znam šta bi vam pomoglo, znam što je meni a prepoznajem svoje dvadesete u vašim pričama. Klik u glavi je ključan, meni je upravo "život je prekratak" to napravio, iz toga je proizašlo sve ostalo. Sad se bacam na glavu u sve što mi je gušt. Nije da sutra sunce neće izać. Nemam bolji savjet.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:22   #45
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
a neka se jave ove koje su proglasile da to imaju pa neka mi odgovore na pitanja dal svoja očekivanja ostvaruju ili mamina/seoska
i dal biraju stvari u životu, proaktivne su, ili čekaju da se "prirodni tok" dogodi pa kako bude?

hvala im
Ili jednostavno zguglaj malo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:38   #46
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Cure, žao mi je. Ovako forumski, sve mi se činite u velikoj zabludi. Ne znam šta bi vam pomoglo, znam što je meni a prepoznajem svoje dvadesete u vašim pričama. Klik u glavi je ključan, meni je upravo "život je prekratak" to napravio, iz toga je proizašlo sve ostalo. Sad se bacam na glavu u sve što mi je gušt. Nije da sutra sunce neće izać. Nemam bolji savjet.
Hvala ti, Carmela.

Ja čak mislim i da tu nema nekog univerzalnog savjeta, svatko mora doživjeti svoj klik, štogod mu bio okidač.

Imam ja povremeno te klikove i dobro mi ide, ali se s vremenom vratim na staro, a još nisam skužila što uzrokuje te epizode (bilo impostorske, bilo nazovimo ih normalne).

Baš gledam u nekoj široj okolini, imam par Borisa Mirkovića i Severina, dakle, ljudi koji se odlučno i ponosno bave stvarima o kojima nemaju pojma (na užas onih koji imaju pojma, ali istovremeno imaju i kočnice i objektivne kriterije i spoznaju o tome koliko još sami moraju raditi na sebi i još sto čuda ). I ponosni su i sretni i ništa im ne fali. (Odnosno, da, fali im znanja i vještina, ali baš ih briga. Žive sretno i zadovoljno usprkos svojim objektivnim nedostacima.)
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:54   #47
Pa gledajući po mojoj široj okolini, ljudi koji stalno misle da nisu dovoljno dobri, obično su i više nego dobri. A loši se ne preispituju uopće. Budite loši.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:58   #48
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Cure, žao mi je. Ovako forumski, sve mi se činite u velikoj zabludi. Ne znam šta bi vam pomoglo, znam što je meni a prepoznajem svoje dvadesete u vašim pričama. Klik u glavi je ključan, meni je upravo "život je prekratak" to napravio, iz toga je proizašlo sve ostalo. Sad se bacam na glavu u sve što mi je gušt. Nije da sutra sunce neće izać. Nemam bolji savjet.
Ne znam kako druge, meni nije taj osjećaj baš uvijek tako tegoban.

Ovo dvadesetima si u pravu u mom slučaju, isti osjećaj, nestao na neko vrijeme, zatim se opet javio.

Prepoznajem uzroke, nije mi potrebno prepoznavanje okoline, nego moje, prepustila sam se nekom valu života, nije da je loš i tegoban, nego jednostavno donedavno nikakvog plana, kud me voda nosi.

Što se tiče roditeljstva, činila sam neke pogreške koje si teško opraštam, vrijeme koje ih ispravljam četverostruko je duže od vremena u kojima sam ih činila, ali me povremeno pojede osjećaj da nisam napredovala u tom pogledu i da sam potpuni fejk pod utjecajem literature i novih odgojnih spoznaja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:29   #49
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Pa gledajući po mojoj široj okolini, ljudi koji stalno misle da nisu dovoljno dobri, obično su i više nego dobri. A loši se ne preispituju uopće. Budite loši.
Ovo je već Dunning-Krugerov efekt.

Nije problem ako se radi o pjevanju, sviranju ili kukičanju, ali je velik problem ako se radi o financijama (kredit), vožnji auta, planinarenju, spajanju električnih instalacija ili bilo kojoj drugoj rizičnoj aktivnosti.

Ne podržavam ideju da se stvari rade bez solidne doze samokritike i preispitivanja, jer posljedice mogu biti jako loše.
Osim kad nema posljedica osim možda kršenja društvenih očekivanja, internaliziranih normi ili po vlastiti preosjetljivi ego, to je onda dobra stvar.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:41   #50
Koliko sam shvatila, ovdje se radi o nekoj umjetnosti/dizajnu/nečemu, tako da nema nikakve opasnosti ako se time bavi i netko tko nije Saul Bass ni Mirko Ilić ni Vivan Maier ni Dave McKean.

Da netko ne zna procijeniti koliko je dobar u operacijskoj sali ili popravljanju plinskih uređaja, to što ne zna dovoljno da bi znao koliko je loš predstavljalo bi opasnost. Ovo nije taj tip aktivnosti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:51   #51
Kaj nije Dunning-Kruger ono kad ispodprosječni misle da su iznadprosječni i da su drugi manje inteligentni?
Imposter vrlo često bude baš ovako kako je Carmela navela i nema baš veze s tim jesi li ili nisi bolji od drugih.

Edit: aha JPK je i mislio na ovaj zadnji dio rečenice gdje kaže da se loši ni ne preispituju. Sorry...
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:00   #52
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila, ovdje se radi o nekoj umjetnosti/dizajnu/nečemu, tako da nema nikakve opasnosti ako se time bavi i netko tko nije Saul Bass ni Mirko Ilić ni Vivan Maier ni Dave McKean.

Da netko ne zna procijeniti koliko je dobar u operacijskoj sali ili popravljanju plinskih uređaja, to što ne zna dovoljno da bi znao koliko je loš predstavljalo bi opasnost. Ovo nije taj tip aktivnosti.
Da, rekla sam već prije, dok god ne nanosi štetu nekom drugom. Ili dok te ne ubije.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:25   #53
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ovo je već Dunning-Krugerov efekt.
Baš sam jučer razmišljala o tome kako je ovo dvoje dosta blisko, a često i isprepleteno.

Kuki, nije umjetnost/dizajn, barem ne u mom slučaju. Dapače, prilično su mjerljivi rezultati. To i je čudno. (Možda nisam trebala prihvatiti i nastaviti analogiju s Borisom Mirkovićem i Severinom. )
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:33   #54
Najgenijalniji video ikad, koji sadrži sve rečenice koje su čuli svi oni koji su na brdovitom balkanu probali nešto napraviti od sebe i svog života.


https://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:59   #55
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Kuki, nije umjetnost/dizajn, barem ne u mom slučaju.
Čekaj, jeste ti ti eniadr ista osoba? Gubim se.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:01   #56
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Čekaj, jeste ti ti eniadr ista osoba? Gubim se.
Nismo.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:03   #57
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Nismo.
Pa ti onda imaš objektivne pokazatelje koje možeš stavit u čarapu i natrpat u usta unutarnjem glasu koji ti sere.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:07   #58
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa ti onda imaš objektivne pokazatelje koje možeš stavit u čarapu i natrpat u usta unutarnjem glasu koji ti sere.
To je istina, ali ne uspije mi to baš uvijek. Upravo u tome i je problem.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:25   #59
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kaj nije Dunning-Kruger ono kad ispodprosječni misle da su iznadprosječni i da su drugi manje inteligentni?
Imposter vrlo često bude baš ovako kako je Carmela navela i nema baš veze s tim jesi li ili nisi bolji od drugih.

Edit: aha JPK je i mislio na ovaj zadnji dio rečenice gdje kaže da se loši ni ne preispituju. Sorry...
Dunning-Kruger ide u oba smjera. Nesposobni vjeruju da su sposobniji nego što jesu, a sposobni vjeruju da su manje sposobni nego što jesu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:00   #60
Samo se okreni oko sebe i pogledaj kakve su sve budale i nesposobnjakovići na visokim i važnim pozicijama. Netko je spomenuo Trumpa kao dobar primjer. Čovjek nema dume o politici pa je postao predsjednik SAD-a, cijeli svijet mu se ruga, a njega boli kurac. Budi kao Trump

I ja sam prije bila takva, manila sam se ćorava posla, a onda sam shvatila da je život prekratak i da su ostali ljudi totalno nebitni i sad se bacam u sve ko u vatru. Čak sam počela i zarađivat od svojih hobija.

Prvo djelo sam objavila iz zajebancije, malo da se ispušem i sprdam s ovim "napaćenim narodom" misleći da će proć totalno nezapaženo i brzo zauvijek nestat u bespućima interneta, pa drugo, treće, peto i odjednom je preko noći pola Hrvatske dijelio i komentiralo moje "uratke", svi portali i novine ga objavili, počeli su pljuštat mailovi fanova, upiti, intervjui, poslovne suradnje, pozivi na sve i svašta... Jedan dan čitam forum kad ono tema o meni na forumu

Naravno bilo je i vrijeđanja, ružnih riječi, ljudi su se svađali u komentarima, jedni su me vrijeđali, a drugi branili, ma kaos... Nakon par mjeseci mi je postalo previše pa sam se povukla iz "javnosti" na duži period i sad se polako vraćam, ali ovaj put ću laganini, bez pompe... Ako ništa, naučila sam da nije lako bit Severina.
__________________
Ne.

Zadnje uređivanje Yuna : 06.09.2017. at 20:12.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.