Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 22:59   #1
Renoviram stan i ne mogu

Renoviram stan u DIY angažmanu. Škrti smo platiti majstore Učimo sve preko youtubea.
I sve je drugačije nego što sam zamislila da će biti
Mislila sam da će mi biti problem gletanje, kitanje, farbanje.. ali majko mila, ja svaki dan nešto ribam i perem i usisavam sto puta I lijepim one glupe žute trake non stop
Ono što me posebno pogodilo jest spoznaja da sam potpuni antitalent za dizajn prostora Kupim nešto pa mi izgleda skroz drugačije nego u dućanu, boje mi se tuku pa sam odustala od boja i sve farbam u bijelo. Uskoro će izgledati kao da živim u pahuljici
Ne mogu.
Nek ovo bude topic podrške. I može nekih savjeta ako ima I razvjeravanja od toga da kupim još jednu kantu bijele boje.
BumbleB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:51   #2
Tak sam i ja prije par godina
Nikad više !

Nema veze kaj je sve bijelo , uvijek možeš dodat boju detaljima poput jastuka ,stolnjaka , slika Itd
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:27   #3
Quote:
BumbleB kaže: Pogledaj post
Ono što me posebno pogodilo jest spoznaja da sam potpuni antitalent za dizajn prostora Kupim nešto pa mi izgleda skroz drugačije nego u dućanu, boje mi se tuku pa sam odustala od boja i sve farbam u bijelo. Uskoro će izgledati kao da živim u pahuljici
Ne mogu.
.
Zakaj ne bi malo pogledala po Pinterestu, da dobijes kakvu ideju?
Ima krasno sredjenih interijera u raznim stilovima i cjenovnim rangovima.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:29   #4
Naslov je sve.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:42   #5
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Zakaj ne bi malo pogledala po Pinterestu, da dobijes kakvu ideju?
Ima krasno sredjenih interijera u raznim stilovima i cjenovnim rangovima.
Imam ja i profil na pinterestu Puno bookmarksa.. Ali realizacija mi je više pinterest fail.
Baš sam ljubomorna na ove kreativne žene koje dovuku kramu od babe i pretvore u krasan komad koji uklope u svoj country mid century modern stil.
Dovukla sam i ja par puta, ali to otužno izgleda. I dobijem "U pm, znaš da nam glomazni otpad ide u studenom tek, sad moram tegliti to u reciklažno dvorište"

Umorna sam.
BumbleB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:51   #6


Danas si nekoliko koraka dalje nego si bila jucer, prije tjedan ili mjesec dana. Mozda imas osjecaj da su te neke radnje u medjuvremenu bacile 3 koraka unazad, ali to je isto put koji je trebalo prijeci.

A sad idi i izvali se, bespomocno rasiri ruke, kapituliraj na koji dan i razmazi se uz nesto sto ti puni baterije

P.S. Sto mislis o tome da sve pofarbas u bijelo pa kad slozis namjestaj, stvari, pobacas tkanine gdje idu, impulzivno kupis najljepse zavjese ikad i onaj stolic iz antikvarijata kraj kojeg ces proci kad budes isla drmuti rakiju nakon 1008. usisavanja - mozda ces onda imati jasniju viziju kojom bojom zelis to sve zaokruziti, da li sve zidove ili samo jedan, itd.?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:26   #7
Ne mogu zamisliti da sama renoviram stan. Pizdila sam kad su majstori farbali, jer je unatoč zaštitama, sve bilo zasrano.

Kod mene su isto svi zidovi bijeli i ne izgleda kao ludnica. Razbiješ monotonost namještajem, zavjesama, ukrasima i ostalim pizdarijama.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:41   #8
Normalno da je bilo zasrano kad majstore baš briga za tvoj stan. Moj stan je uvijek manje zasran kad ja sama farbam, nego kad majstori farbaju neki prostor.
Lani sam sama brusila i lakirala štokove i vrata od spavaće i kupaone. Osim trakica koje sam poljepila da dobijem ravnu crtu, nije bilo nikakvog drugog nereda.

Jel sad dobivam izgon s ove teme?

Nego, da se vratim na savjete. Imaš li kakvu kreativnu frendicu koja bi rado išla s tobom po dućanima i predložila ti što da kombiniraš s čim? Spojite žensko druženje u korisnu stvar da ti pomogne odabrat nešto. Možda netko ima bolju percepciju prostora pa samo da te usmjeri da će ti nešto bit preglomazno, pretmurno, pre ovako ili onako... (ako s takvim stvarima imaš problem).
I okani se preuređivanja starih komoda. Ako baš hoćeš nešto starinsko kreni od kakve male stolčice ili ormarića, a ne od grdosije s 4 vrata.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:42   #9
Jao. Suosjecam. Prosli smo renovaciju burazove kuce prije par godina, sve, fasada, sve iznutra, trajalo je i trajalo.
Neznam sta da ti kazem, izdrzi jer jednom kad sve bude gotovo, osjecaj jr prajsles.

I da, ovo sto cure kazu, angaziraj fendice i ekipu, zajednicke radne akcije su uvijrk zabava a i vise glava je pametnije od jedne, kad se sve ideje skuoe na mjesto, vjerujrm da ce rezultat.biti super.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:55   #10
Odluke donosi prema samo jednom parametru: da ti je lako. Lako dostupno, lako čistit/održavat, lako sad pofarbat, lako kupit, lako koristit, lako donijet... To lako/funkcionalno je po defaultu lijepo, a kad se udomiš u taj novi okoliš, lako ćeš mu dodavat detalje, boje, imat ćeš volje preuređivati pojedine komade namještaja itd.
Većina ljudi si ne može predočiti kako će izgledati deset ili pedeset kvadrata crvenog zida, ma koliko fotkica tuđih interijera gledali. Dovoljno je da ti je izvor dnevnog svjetla na drugoj strani od te fotografirane prostorije i da imaš skroz drugačiji efekt. Nemoj se s tim opterećivati. Ako ti je baš jako jako stalo, investiraj u papir u boji koju želiš na zid, izlijepi i gledaj to barem 24 sata, pri svim uvjetima osvjetljenja - tako možeš testirati odgovara li ti. Slično možeš napraviti ako ne možeš odlučiti koje boje za kuhinju, kupaonu.
Što se tiče svinjca, neizbježan je, ali i toga je manje ako si olakšaš zaštitom. Dakle, potroši vrijeme na prekrivanje jednokratnim najlonima umjesto da poslije duže meteš, usisavaš, pereš. Lakše je ogulit pik traku i sfrkat najlon u smeće zajedno sa svom prašinom i ostalim drekom koji se skupi pri banalnoj montaži stropne lampe, nego poslije prati još tri prostorije gdje razgazite cement.
I mislim, nekad je zajebano izabrati cipele, kako neće biti uređivati stan. Znam stvarno malo ljudi kojima to nije bila trauma, i trošak, i fizičko iscrpljivanje. Olakšaj si sve što možeš. I raspitaj se koliko košta generalka kad budete gotovi, ima sad tih servisa za čišćenje koliko hoćeš i to se isplati.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:21   #11
Uredi si stan kako si uvijek željela i dat će ti se sve.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:33   #12
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Uredi si stan kako si uvijek željela i dat će ti se sve.
:koeljo:

Prvo, ljudi prosječno ne znaju što hoće u interijeru, inače ne bi mogla postojati moda, trendovi, reklamne kampanje za "boju godine" i "najsuvremenije trendove u kupaonama", bla. Čak i kad imaju okvirnu ideju, znaju koji dojam žele, užasno su nesigurni kad dođu izabrat kauč. Drama
Drugo, pitanje love regulira želju, kompromis često stvara nezadovoljstvo.
Treće, kod nas nije sve dostupno, zapravo mnogo toga nije dostupno bez velikog troška. Eno mi frend upravo traži terazzo pločice Zna točno što hoće, eno mu ih u Italiji za cijenu otprilike 100 puta veću od kvalitetne keramike koju može kupiti tu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:55   #13
Ja bi se samo nadovezala na bijele zidove i strah od apoteka-dojmova....imala sam.svakojake zidove. Sve je to lijepo do trenutka kad ga moras prekrecit u drugu boju. Otkad smo to ko buraza morali tamno plavi vratit u bijelo, zaklela sam se da neva eva vise krecenje u bojama nikad i nigdje. Bijela rulz. Uvijek postoji dovoljno namjestaja/jastucica/tepiha/slika/zavjesa/stoljnjaka koje ce sve to razbiti. Daleko najkomotnije i i najisplativije a na kraju, i najbolje trpi promjene cijelokupnog dojma -kadmofarbas jedan zid zeleno, a za tri godine se odlucia da bi bas promjejila tonove prekivaca i zavjesa, i dalje zi ostaje ta zelena na koju moras kombinirat. A bijela trpi sve

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:03   #14
Meni bijela uopce ne daje apoteka dojam jer ljudi uglavnom imaju dovoljno namjestaja i stvari (cak i oni koji jos nisu kupili sve elemente koje planiraju ) koje to razbiju.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:03   #15
Upravo sjedim u sobi koja je nekad, prije barem osam ruku bijelog (četiri farbanja za koja ja znam), bila svijetlozelenih zidova. Ta zelena još uvijek prodire, mamicujoj, stvarno mi nije jasno kak je to moguće i koji kurčevi radioaktivni pigment su koristili sedamdesetih
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:08   #16
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
:koeljo:

Prvo, ljudi prosječno ne znaju što hoće u interijeru, inače ne bi mogla postojati moda, trendovi, reklamne kampanje za "boju godine" i "najsuvremenije trendove u kupaonama", bla. Čak i kad imaju okvirnu ideju, znaju koji dojam žele, užasno su nesigurni kad dođu izabrat kauč. Drama
Drugo, pitanje love regulira želju, kompromis često stvara nezadovoljstvo.
Treće, kod nas nije sve dostupno, zapravo mnogo toga nije dostupno bez velikog troška. Eno mi frend upravo traži terazzo pločice Zna točno što hoće, eno mu ih u Italiji za cijenu otprilike 100 puta veću od kvalitetne keramike koju može kupiti tu.
Ako ne znaju šta hoće, onda niti nemaju stan iz snova.
Lova nije graničavajuća koliko ideje. Naravno da postoji luksuz, ali ako netko misli imati kamenu kadu u svoji 3 kvadrata novozagrebačkog stana, a onda neka pati od nedostižnog luksuza. Govorim o Ikea populaciji kojoj se sviđaju stanovi s Pinteresta i slično, a to su redom rješenja, a ne lova. Ok, ima par picajzli koje će s 45 m uočiti loš inox na držaću wc papira, ali oni su ionako osuđeni na doživotnu patnju.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:49   #17
tako je i moj sogor gledao preko jubitoa kako se postavljaju prozori pa sjebao stolariju od 40000kn

zna se sto se moze svojim rukama a zna se sto se mora platiti...i ciao...

kasnije izadje duplo skuplje...sto je i normalno
a i majstori trebaju posla
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:04   #18
ne radim DIYove svjesna sam svojih ograničenja
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:13   #19
volim DIY.
i usudim se namještaj prebojati.
odlican mi je feeling da si sama nesto prečenđam.


ne bih se usudila sama ..ne znam... mjenjati instalacije

ali ima nesto fora u 'sa vlastitim rukama' rezultatima
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:18   #20
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
volim DIY.
i usudim se namještaj prebojati.
odlican mi je feeling da si sama nesto prečenđam.


ne bih se usudila sama ..ne znam... mjenjati instalacije

ali ima nesto fora u 'sa vlastitim rukama' rezultatima
Stvar je volje i prakse na kraju. Ja volim sama odradit stvari koje smatram da mogu - npr. odmalena krečim i farbam i vecinu takvih zahvata odrađujem sama. Sitne popravke, prepravke također. Za DIY bilo koje vrste treba ti se samo dat, ako je nasilu to je onda muka isusova. Ja sam u bivsem stanu sama prefarbala komplet stolariju i vecinu namjestaja (iz smedje lakiranog u bijelo, furnir ) i sa starim okrecila komplez stan. Jer mi se htjelo i bilo mi je ruzno.
Za farbanje sam.dosta ideja i tehnicke podrske dobila na Stanovanju tako da, u potrazi za savjetima i inspiracijom preporucuj3m i tamo malo presaltati teme

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.