Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 21:19   #21
Ja nemam problema s time da bi prepustila majstorima preuređivanje. Ne bi mogla nekome dat slobodne ruke da mi preuređuje stan i bira pločice, boje zidova, kaučeva itd... Recimo ono što imaju u američkim emisijama o preuređivanjima. Sto posto mi se neki uzorci nebi sviđali i kombinacije i raspored... Ali me istovremeno i zanima šta bi mi dekorateri osmislili i napravili za mene... da im kasnije mogu tražit greške.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:26   #22
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ja nemam problema s time da bi prepustila majstorima preuređivanje. Ne bi mogla nekome dat slobodne ruke da mi preuređuje stan i bira pločice, boje zidova, kaučeva itd... Recimo ono što imaju u američkim emisijama o preuređivanjima. Sto posto mi se neki uzorci nebi sviđali i kombinacije i raspored... Ali me istovremeno i zanima šta bi mi dekorateri osmislili i napravili za mene... da im kasnije mogu tražit greške.


mozda ekipa koja nije kreativna, i/ili ih boli dupe gdje ce zivjeti, medju kakvim bojama to radi... to radi?
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:29   #23
Znam da ljudi to rade. Kažem da ja ne bi mogla. Istovremeno me zanima što bi mi osmislili, ali već znam da bi imala 50 kritika zašto ja to ne bi tako.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:39   #24
Ja znam curu koja ima stan pun tih DIY pizdarija i stvarno ima smisla za to. Sveukupan dojam je dobar, iako malo hipsterski trendi. Ali ono što nikako ne mogu smisliti su te preuređene i prefarbane stare komode i stolići. Ona ih ima puno, i to izdaleka dobro izgleda. Čim se približiš ta mat bijela ili mint boja preko drveta izgleda nekako grozno, u debelom sloju i neravna. Mislim da nije do izvedbe, jednostavno takve farbe ne idu na drvo. Nisam još vidjela preuređenu komodu koja mi je dobro izgledala i na drugi pogled. Osim ako nije bila samo prelakirana.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:42   #25
E i meni se isto čini da sve te diy stvari izdaleka izgledaju ok, a izbliza se vidi ljepilo, tragovi i sve ostalo. Ja volim glatke ravne površine i taj šebi vintiđ nešto stil bi me užasno nervirao iz dana u dan.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:49   #26
DIY je odličan pristup.
Nabavio sam neke knjige o izradi namještaja od paleta i planiram napraviti većinu potrebnih stvari uz trošak reda veličine 100 eura.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:49   #27
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Znam da ljudi to rade. Kažem da ja ne bi mogla. Istovremeno me zanima što bi mi osmislili, ali već znam da bi imala 50 kritika zašto ja to ne bi tako.
Ni ja isto ne bi dala da mi drugi uredjuje detalje, to mi je toliki gust i mogla bi satima i danima birat plocice za sve ikad.


Po mogucnosti s neogranicenim budzetom

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:03   #28
Da mi netko drugi odabire namjestaj i detalje i uredjuje stan, ne samo da vjerojatno ne bi bila zadovoljna, nego ne bi imala osjecaj da je to moj dom.
Sve odluke moramo doniheti sami. Muz i ja. U teoriji.
U praksi, ja najcesce imam ideju kaj i kako, a on se slozi. Sreca da imamo isti ukus od pocetka, a sad jel on meni malo pousti da me uveseli ili mu nije toliko bitno...

Recimo, unajmljeni stan vani smo kompletno opremili u Ikei. Od veceg namjestaja, pa do najmane dekice, jastucica, sata...
Ja sam smislila kaj nam tocno treba i napravila popis sa fotkama i nacrtala na milimetarskom papiru di kaj ide i onda sam mu to podastrijela i reko je da je super i onda sam radila popis za Ikeu, sa siframa i komadima, da tamo dodjemo spremni.
Njihova je bila dostava, a ostalo smo odradili muz, dva frenda i ja.
Zavjese sam dala sivat u Velani, jer su karnise s kukicama, a ne znam jel tad u Ikei bilo sivanja zavjesa.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:06   #29
E, da, kaj se tice zidova, moj tata si je nedugo jedan zid u dnevnoj pofarbao u tamnoplavo.
Fenomenalno izgleda.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:52   #30
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Ja znam curu koja ima stan pun tih DIY pizdarija i stvarno ima smisla za to. Sveukupan dojam je dobar, iako malo hipsterski trendi. Ali ono što nikako ne mogu smisliti su te preuređene i prefarbane stare komode i stolići. Ona ih ima puno, i to izdaleka dobro izgleda. Čim se približiš ta mat bijela ili mint boja preko drveta izgleda nekako grozno, u debelom sloju i neravna. Mislim da nije do izvedbe, jednostavno takve farbe ne idu na drvo. Nisam još vidjela preuređenu komodu koja mi je dobro izgledala i na drugi pogled. Osim ako nije bila samo prelakirana.
Mogu izgledati dobro samo to onda nije preuređenje stolice u jednom popodnevu, nego dosta pedantnog posla, a ne impast na šmriglom pređeno drvo.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:20   #31
Ne bi mi smetalo da mi netko uredi stan. Jedna mainstream varijanta, bez čudnih boja i šebi šik namještaja. I ne prenakrcan detaljima. Mrzim figurice i hrpetine bilo kakvih skupljača prašine, meni je to sve smeće.
Nažalost takva usluga košta pa moram ne biti lijena i neke stvari odraditi sama obzirom da još nisam dobila na lotu.
I da, planiram cijeli stan pofarbat u bijelo. Eventualno sam razmišljala na nekom zidu neku nijansu sive. O tome ću još razmisliti.
Svakoj "inovaciji" koju su mi majstori predložili sam rekla ne. Kamin? Ni slučajno. Jacuzzi kada... još da moram čistiti one mlaznice
Ono što definitivno ne volim je kad mi netko slaže raspored u stanu, to ću ipak sama nacrtati. Alergična sam na projektantska riješenja koja veze s mozgom nemaju.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:27   #32
Sivo bijeli zidovi su super. Lani sam stubište u kući tako pofarbala. Dio zidova je ostao bijel, a tu i tamo neki zid siv. Pa onda još toplo smeđi tamni komadi namještaja.
Samo se nemoj prepast kad budeš valjala boju po zidu. Moja je bila tamno siva i onda sam krenula puhat u zid da vidim da li će se zbilja osušit i posvjetlit onoliko kako je bilo na papiriću s uzorcima
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:29   #33
Mda, europaleta košta oko pedesetak eura. Ma da je i rabljena, bajc, lak,....gore nekakav tekstil. Nabere se toga. Vrlo upitna isplativost.

Preuređivati od nečeg što ionako posjeduješ, a ima nekakvu stilsku vrijednost i očuvanu kvalitetu, ima smisla. Kretati u taj koncept od nule, pored Ikea, Lesnina, na akciji opcija nema pretjerano smisla.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:44   #34
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Sivo bijeli zidovi su super. Lani sam stubište u kući tako pofarbala. Dio zidova je ostao bijel, a tu i tamo neki zid siv. Pa onda još toplo smeđi tamni komadi namještaja.
super. to mi je palo na pamet da mogu utrpati neke boje a da ne moram razmišljati o usklađivanju s bojom zidova
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:05   #35
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mda, europaleta košta oko pedesetak eura. Ma da je i rabljena, bajc, lak,....gore nekakav tekstil. Nabere se toga. Vrlo upitna isplativost.

Preuređivati od nečeg što ionako posjeduješ, a ima nekakvu stilsku vrijednost i očuvanu kvalitetu, ima smisla. Kretati u taj koncept od nule, pored Ikea, Lesnina, na akciji opcija nema pretjerano smisla.
Kod europaleta moraš i pazit na one koje su tretirane i one koje nisu.
Tako da je i tu dodatni element.

Ima i takav namještaj od europaleta za kupit u Kutini .
Mi smo nedavno uređivali stan, ja sam tudum i ružan mi je, štaću.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:29   #36
Mislim da smo to već komentirali negdje ...DIY preuređeni namještaj, ako hoćeš da ne izgleda ok samo na slici nego i u živo, ne košta ništa manje ili bar ne puno manje nego da ti ga radi majstor ili kupiš novo.
Palete se rastavljaju, obrađuju, farbaju, sastavljaju. Kupim već glatke daske bokte.
Ako se ne obrađuju tako, mogu funkcionirati kao priručne sjedalice na nekom gruntu ili kleti. Ili eventualno kao jedan statement komad u stanu, ali to je otprilike to. Jedan. JEDAN.
Sve više od toga izgleda ko da nisi ništa radio i imaš stari stan sa starim namještajem.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mda, europaleta košta oko pedesetak eura. Ma da je i rabljena, bajc, lak,....gore nekakav tekstil. Nabere se toga. Vrlo upitna isplativost.

Preuređivati od nečeg što ionako posjeduješ, a ima nekakvu stilsku vrijednost i očuvanu kvalitetu, ima smisla. Kretati u taj koncept od nule, pored Ikea, Lesnina, na akciji opcija nema pretjerano smisla.
E to, da.

Svjedočila sam jednom preuređenju kuće gdje se htjelo proć jeftinije a da bude fora i drugačije, pa se prefarbavalo stolariju i parketariju i maljalo po postojećem namještaju, ter ga preljepljivalo.
2 godine kasnije ta kuća izgleda gore nego da nisu prstom makli ništa.

Zadnje uređivanje Hilda : 11.09.2017. at 10:47.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:43   #37
Ovdje su neko vrijeme bili strašno moderni ti komadi od paleta. Moram reći da mi nije simpatično, osim možda za kakav vrt. Nespretno je čistiti a još nisam sjela na kauč napravljen od toga a da je bio stvarno udoban za sjedenje. Te dimenzije mi nisu prave
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:50   #38
ja sam to vidjela samo na internetu i znalo je izgledat fora. na travnjaku, s lampicama, dodacima, jastučićima, grm cvijeća bla bla...
onda je to napravila jedna susjeda na svojoj terasi i svi mi nahvalili kako je odlično to sama srihtala, wow, divno, kako je samo spretna i inovativna... ja došla vidjela, kad ono "čupave" palete prefarbane s bojom i preko spužva obučena u neki plahta materijal, nema jastučića, šarenila, ničega, sjedneš na to i to što cats veli, koljena mi strše u zrak, a jedva s lopaticama i ramenima dohvatim naslon.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:50   #39
Srećom (valjda) sam prelijena za diy. Svaki put kad pomislim "uuuu vidi ovo je fora, mogla bih to" vrlo brzo me prođe volja + se sjetim da sam idiot s rukama i da jednostavno "genijalnu" ideju u svojoj glavi nisam sposobna realizirati. Zato će mi stan u bijelo maljati netko drugi. Sad sam dovoljno stara da znam kad odustati a u budućnosti se nadam da mi neće ni pamet padati.
Divim se ljudima koji imaju mota u rukama.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:52   #40
ja nemam problema s radovima tipa prefarbat zid i složit ormar iz Ikee, ali ne upuštam se u dekupaže na starim vitrinama i slično. Živjela ikea, lesnina, emezeta i Jysk!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.