Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 09:07   #561
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisu nego u kocki/pravokutniku ... Nije mi najmilije, al malac navalio, a brat mu ne zna reć ne... Mislila sam da i neće dugo, al evo ih plivaju već pola godine...
Mačke su na selu, u gradu ne držim životinje... Ajde tu i tamo dam ostatke ovim kvartovskim, ali izbjegavam prečesto da se ne navuku.
Ove na selu šetaju gdje hoće, ali uglavnom je to u krugu od kilometra od kuće... Do štale, za bakom ko pasići svuda, po ogradi... Spavaju sa hrvatskom ovčarkom kad nisu u svađi Ako se pokombaju zbog ljubomore ili posvađaju oko spize onda je škartaju i odu u štalu
Jesu mice cijepljene protiv bjesnoće i side?
Koliko akvarij ima litara i koliko je ribica unutra?


P.S. oprosti, ne mogu se suzdržati da ne pitam
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:35   #562
Jesu, bitno nam je to i zbog psa i zato što se maze s nama i hodaju svuda, sad doduše baka drži samo kokoši, ali prije je držala i koze i krave i svinje...Prošlu zimu je prodala i koze,ne može više, ostarila je. Love miševe (je da se nacrtaju uredno na doručak, ručak i večeru pred vrata i mjauču haha), gušterice, zmiju donesu... svašta... Ono doživljavaju kuću ko svoju i nas "ko gazde", maze se i sve, ali to su seoske mačke, ne gradske kućne dame Starije su kastrirane, a i ove male će doć na red. Kad smo bili mali plakali smo mi djeca ko kišne godine kad bi mačići "nestali", pa mojima to dojadilo. Veterinar je ionako radi psa i stoke obilazio redovito, pa su i to dogovorili...
Akvarij ovakav za dvije male zlatne ribica, napisala sam da su dvije... Ne pitaj Sveki još nije oprostila mm hahaha nadala se i ona da će brzo uginut, al opet joj ih je žao pa mijenja vodu svaki dan, čisti ga jednom tjedno, hrani ih... Malom je 4g, bile smu mu zanimljive 2 dana... Kad ga pitamo je li ih nahranio, kaže ma nije još sutra On će im uvijek sutra dat jest Al aj ti njima objasni da djeca baš živa bića i ne doživljavaju kao živa...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:44   #563
Dajte ribice nekome tko ima vrtno jezerce, a u ovaj 'akvarij' stavite kozice.

Edit. Hvala ti na opširnim odgovorima.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:57   #564
Hmmm, nije loša ideja, samo ne znam baš da ih ima u Splitu puno Imamo doduše baš u mojoj zgradi malo u dvorištu i bile su u njemu zlatne ribice, nisam sigurna jesu uginnile jer im je sunce pregrijavalo vodu ili su im kvartovske mačke došle glave. Mislim da im ne bi bilo puno bolje Nije ti ova ideja o kozicama uopćeloša, iako bi i škampi došli u obzir

Ma ništa... Mislim da sam nekad davno čak i stavljala slike po temama u Ljubimcima, ili je to bio koji drugi forum o životinjama, nisam sigurna...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:07   #565
Hvala. Kozice su kul.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:40   #566
Došao je i taj dan. Ok, bliži se.

Trebam renovirati stan s početka 90-ih koji je preko 15 godina bio iznajmljivan podstanarima. Osim što uopće ne znam u kojem je stanju i što će sve iskrsnuti, znam samo da cijela kupaona ide van (full renovacija) plus barem podne pločice u kuhinji.

E sad. Meni u glavi zvoni kako su sjajne pločice lakše za održavanje jer se manje lijepi kamenac. To mi ima smisla i još kad vidim maminu kuhinju i kupaonu otprije 15 godina kako blistaju, dođe mi da pretrpim taj visoki sjaj.

U svom podstanarskom stanu imam mat pločice. Pošto nisam vlasnik stana, jednostavno sam odustala od temeljitog čišćenja, jer se ti slojevi ne mogu skinuti ničim osim benzinom. Tako da nemam pojma koliko ih je uopće teško održavati kad se održava kako spada.

Ima li netko savjet? Gledam malo online što se nudi i uglavnom su mat...

eh da... ako je bitno išla bi na sive varijante boje, tako da me ne zanima ako se kamenac vidi na crnom
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:49   #567
Čestitam i sretno
Ja sam se nadala da ćemo do Božića opiturat sobe, al čekat će 2018. Jednostavno nemamo kad.

I sjajne i mat su ok ako su neutralne boje i prošarane, sive, zelenkaste, zemljane, obavezno prošarane. Ako su čiste jednobojne koje god boje i vrste bile svaka dlaka, mrvica, mucica se na njima vidi. Kamenac je još najmanji problem. Ja jednom mjesečno prokuham čašu bijelog octa u 2l vode i malo ajaxa, prođem kadu i pločice i adio.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:58   #568
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Čestitam i sretno
Ja sam se nadala da ćemo do Božića opiturat sobe, al čekat će 2018. Jednostavno nemamo kad.

I sjajne i mat su ok ako su neutralne boje i prošarane, sive, zelenkaste, zemljane, obavezno prošarane. Ako su čiste jednobojne koje god boje i vrste bile svaka dlaka, mrvica, mucica se na njima vidi. Kamenac je još najmanji problem. Ja jednom mjesečno prokuham čašu bijelog octa u 2l vode i malo ajaxa, prođem kadu i pločice i adio.
Hvala, hvala!

Stara šalje poruku da uzmem bijele s uzorkom kamenca, sjajne... ona je takve uzela i presretna je

Ma svakako bi neki "uzorak" i onu najdosadniju dosadnu sivu #traumepodstanara
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:00   #569
Kod mojih su doma takve bijele u kuhinji... Za zidne može, za podne nikako, proklinjat ćeš ih na dnevnoj bazi
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:01   #570
Po mom iskustvu bolje su mat (ne skroz, ono...normalno glazirane) nego sjajne jer je kamenac mat, jel. I obavezno te neke špric prošarane, a da je barem jedna boja u boji kamenca i niš se ne vidi. provjereno
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:02   #571
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu bolje su mat (ne skroz, ono...normalno glazirane) nego sjajne jer je kamenac mat, jel. I obavezno te neke špric prošarane, a da je barem jedna boja u boji kamenca i niš se ne vidi. provjereno
Glaziranih se uopće nisam sjetila, samo mi mat i sjajne u glavi
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:33   #572
Na podu imam polirani gres. Vaserfleke se vide strašno. Znači kad istrljaš mokrom viledom, moraš proć suhom. I to komadić po komadić, jer ak opališ veću kvadraturu, onaj prvi dio se već prisuši. Koji mi je vrag bio.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:31   #573
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Na podu imam polirani gres. Vaserfleke se vide strašno. Znači kad istrljaš mokrom viledom, moraš proć suhom. I to komadić po komadić, jer ak opališ veću kvadraturu, onaj prvi dio se već prisuši. Koji mi je vrag bio.
Pokušaj ih impregnirati sredstvom za kamene površine.

Inače, ne bih više nikakve pločice ikad beton je predivan u interijima.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:33   #574
Beton? Ne volim ja taj nedovršeni industrijski štih. U Roh bau garažu može. U kuću nikad... Terasa je samo nalivena pa iako je zgodno za održavanje sve čekam priliku da nagovorim muža da je popločamo ili nešto...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:36   #575
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Beton? Ne volim ja taj nedovršeni industrijski štih. U Roh bau garažu može. U kuću nikad...
pa ne mora biti industrijski. guglaj polirane, tj. brušene betone, ima čuda. mislim, ne mora ti se sviđati, sam kažem da nije nužno ono što zamišaljaš
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:14   #576
Evo gledam baš... tako nam je u zgradi, uvijek sam mislila da su to neke ploče/ice... I dalje, za terasu/prilaz, ma i hodnik može proć, u kuću ne hvala.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:57   #577
Mi to imamo u proizvodnji
Ma ima dobrih rješenja, ali još nisam naišla da mi i u živo bude super. Na slikama da.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:59   #578
Je i open space od 120 kvadrata.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:05   #579
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mi to imamo u proizvodnji
Ma ima dobrih rješenja, ali još nisam naišla da mi i u živo bude super. Na slikama da.
Ovo je meni ajme... ko da sam u "dnevni boravak" tvornice ušla, ne stan ne volim i ne volim I pod, i kabeli od struje, i cijev od nape i užasni šporki cigleni zid (imam i ja dio u kamenu, šank i jedan zid, ali lijepo, ne ovako derutno)... Izgleda mi kao da je netko počeo sređivati pa mu je nestalo volje, vremena i para...

I nemam ništa protiv koncepta otvorenog prostora, ali volim ipak da svaki dio ima svoju funkciju i da su na neki način odijeljeni, a opet povezani. Ne volim kad je spavaća soba dio tog koncepta, za predsoblje, kuhinju, blagavaonu i boravak može, s tim da sudoper mora biti na neki način skriven od pogleda. Ne volim pogled na prljavo posuđe nakon kuhanja/obroka, a ni osjećaj da baš taj čas mora bit oprano.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:09   #580
Ovo je bila nekakva moja ideja za viksu nadomak Zegeja. S tim da bi ja na tersu puknula garažna rolo vrata za efekt opena prema zelenilu. Nekakav industrial.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.