Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 11:02   #41
Taj namještaj od paleta mi je superužasan. Ikea je majkabog za to, zapravo, uopće ne razumijem ljude koji hejtaju ikeu. Onak, neću kupovati namještaj koji svi imaju, ali ću slagati namještaj od paleta koji je stoput neudobniji, ružniji i lošije kvalitete.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
...ali ne upuštam se u dekupaže na starim vitrinama i slično.
Ni ja. Rijetko mi to izgleda dobro.

Nemam ništa protiv obnove starog namještaja, ali neka je radi netko stručan.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:07   #42
Na paletama smo spavali u sklonistu i nema Isusa Boga da od toga pravim/kupujem namjestaj.
I onda su hipsteri od toga napravili hit

+1 za Ikeu.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:29   #43
Prelistam katalog i svaki put zaključim da nemam kaj tražiti u Ikei. Nijednom nisam bila.
Lesnina, Emmezeta i eventualno Harvey Norman ... tu sam se upikirala tražiti namještaj
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:33   #44
Ima Ikea svojih bisera, pogotovo mala rješenja s kojima ostali znaju imati popriličnih problema.
No da, za konkretan namještaj Emmezeta, Lesnina i Harvey su bolji. Pogotovo Emmezeta koja mi se čini da ima najbolji omjer kvalitete i cijene.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:53   #45
familija iz njemacke kada je u zagrebu opremala kucu- samo ikea, buraz. navika jer i gore u ikei uzimaju.
dok sam ja jednom krocila u ikeu i to frendu kupiti nesto, i ne bih tamo uzela ista za sebe.
no, pogledam na njihovom netu stvari..... i djeluju mi skuplje nego lesnina i sl.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:55   #46
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Na paletama smo spavali u sklonistu i nema Isusa Boga da od toga pravim/kupujem namjestaj.
.



palete u danasnje vrijeme bih stavila eventualno za vrtni namjestaj i to
palete koje su tek izrađene i nekiristene.

zasto?


zato kaj su otrov kakvog nigdje nema, jer se koristene povlace po skladistima, i kamionima i pretovarima gdje su i ispusni plinovi iz kamiona.... ono. fuj. zivi otrov.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:04   #47
ikea je dobra za inteligentna rješenja koja drugdje ne možeš naći - kutijice za kablove, plastični držači za sve i svašta, razna odlagališta, jeftine lapme, jastuci, dekice, posuđe i kuhinjski pribor


konkretne stvari se kupuju drugdje
da ne kažem da kad složiš neku skuplju stvar iz ikee izgleda kao da bu se raspala (sve nekako klimavo)


jedino kaj sam nedavno vidjela u ikei je prekrasna tamnozelena fotelja od baršuna s malim tabureom
sve skupa 2000 kn, a udobna za popizdit
dakle ovo
http://www.ikea.com/us/en/images/pro...E639253_S4.JPG

samo u zelenom plišu
http://www.ikea.com/us/en/images/pro...E647261_S4.JPG

i ova mi je fora boja
https://www.solebich.de/sites/www.so...1429539018.jpg
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:08   #48
nama je krevet i madrac iz Ikee, nigdje drugdje nisam uspjela nać takav kakav sam htjela.
I neki kupaonski ormarići, stolići, komode, mini stol za laptop (isto nigdje drugdje nisam uspjela nać tako mali) i milijon malih sitnica za stan
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:10   #49
meni i zavjese iz ikee, jeftine, a dobre
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:12   #50
e da i karniše i zavjese i čupavi tepih i blagovaonski stol i stolice. jedino stolice nisu neka super kvaliteta, ali za ovaj stan su sasvim solidne.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:40   #51
Ne znam, često čujem da se ljudima namještaj iz Ikee raspada, a moja iskustva su sasvim drugačija, trajniji mi je od onoga drugih proizvođača sličnog ranga. Ne tvrdim da je u pitanju superkvalitetan namještaj namijenjen stogodišnjem trajanju kad naravno da nije, govorimo o modularnom namještaju od iverala, a ne o namještaju po mjeri izrađenom od punog drva.

Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
zato kaj su otrov kakvog nigdje nema, jer se koristene povlace po skladistima, i kamionima i pretovarima gdje su i ispusni plinovi iz kamiona.... ono. fuj. zivi otrov.
Lako za palete, a gdje je tek ona ekipa koji kao građevinski materijal uzima željezničke pragove...
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:35   #52
Skužila sam i ja da su im popluni, jastuci etc, jeftiniji ali atipičnih veličina. Mislim da su popluni 150x200 to je kao jednostruki ni vrit ni mimo, dok su naši 90x200, uglavnom ne bih mogla nigdje drugdje kupiti posteljinu za to.

Fotelju sam uočila jer bih definitivno kupila fotelju s tabureom i to u boji kao akcenat u prostoru ali mi se nisu svidjele boje.
Vidjeh ovo ljeto na moru divnu fotelju, kao patchwork, šarena, baš cool fotelja za šiknut u dnevnu sobu.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:45   #53
ima i šarenih,

nu
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...844/#/40359855

meni su zelena i žuta
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:47   #54
Jedni mi prijatelji imaju krevet od paleta, i to izgleda bas tak kak i zvuci; kao krevet napravljen od paleta. Fala, postoje mnogo ljepsa i ne tako skupa rjesenja koja ne izgledaju ko da si si postelju sklepao od paleta.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:48   #55
...što i jesi

Ma to sve skupa dobro izgleda samo na slikama.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:11   #56
Moje IKEA najjeftinije police i komode vec 15 godina stoje u mojoj sobi. I jos ce.
To je puno drvo doduse.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:20   #57
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ima i šarenih,

nu
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...844/#/40359855

meni su zelena i žuta
Baš bila u subotu u Ikei i vraćam se za par dana po ovakvu žutu

Ma, za sobe od djece, da li treba uopće biti neka super truper kvaliteta, kada bi svako koju godinu mijenjali svašta nešto.

Na poslu sam uredila ormarićima iz Ikee i evo super me služe dvanaest godina. I sad bi mijenjala jer mi je interijer dopizdio, pa ću samo promijeniti fronte.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:36   #58
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mda, europaleta košta oko pedesetak eura. Ma da je i rabljena, bajc, lak,....gore nekakav tekstil. Nabere se toga. Vrlo upitna isplativost.
To je valjda specijalna cijena za idiote.

Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Taj namještaj od paleta mi je superužasan. Ikea je majkabog za to, zapravo, uopće ne razumijem ljude koji hejtaju ikeu. Onak, neću kupovati namještaj koji svi imaju, ali ću slagati namještaj od paleta koji je stoput neudobniji, ružniji i lošije kvalitete.
Kvaliteta namještaja od paleta ovisi o tome koliko truda i vještine uložiš.
Može biti neudoban i ružan, a može biti i udoban i lijep.
A kvaliteta same sirovine je bolja od većine industrijskog namještaja iz jednostavnog razloga što je daska bolja od iverice.

Ovaj topic isto dobro oslikava koliko ljudi imaju iracionalnu averziju prema DIY rješenjima, a sve kupovno se po defaultu smatra boljim.
Još jedna od posljedica ispiranja mozga marketingom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:40   #59
Ja nemam averziju prema DIY rješenjima. Dapače. Imam samo prema SY (sprčkaj yourself) rješenjima. A u to se najčešće pretvore ta DIY rješenja
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:42   #60
Super je ako si covjek moze napravit sam. U stanu, odjecu, umjetnine.... samo treba znati.
A to vec nije tako lako.

Meni je dost ukrasnih predmeta DYM, ali za krecenje, pa i napravit rupe za policu zovem majstora. Da ne bi polica koso stajala.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.