Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 15:53   #61
Moj stari je napravio vrata, skura i ograda za koje sam godinama bila uvjerena da su kupovni. Skontala sam da nisu kad me bezveze cisto informativno zanimalo koliko to kosta

Zna i uzeti prastare grilje i onda se s tim tjednima zafrkavati dok ne dovede u dobro stanje i to ne izgleda nimalo ofrlje ni ruzno.

Ali treba znati, imati volje, vremena, biti pedantan, imati viziju na sto ce to liciti na kraju.
On je vjest s rukama i rekla bi da dobro kuzi te neke osnove kemije i fizike, mehanizme funkcioniranja nuzne za takve radove. I bavi se time prakticki od djetinjstva.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:53   #62
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To je valjda specijalna cijena za idiote.


Kvaliteta namještaja od paleta ovisi o tome koliko truda i vještine uložiš.
Može biti neudoban i ružan, a može biti i udoban i lijep.
A kvaliteta same sirovine je bolja od većine industrijskog namještaja iz jednostavnog razloga što je daska bolja od iverice.

Ovaj topic isto dobro oslikava koliko ljudi imaju iracionalnu averziju prema DIY rješenjima, a sve kupovno se po defaultu smatra boljim.
Još jedna od posljedica ispiranja mozga marketingom.
Evo pa gledaj http://www.uredisvojdom.com/article/...taja_od_paleta Ovo mi se čak i čini zgodno za balkas, ali da ima boljih varijanti, ima.

Inače, lak za čamce je zakon za eksterijere.

E da, kad mi malo bio pristojniji, ne bi škodilo
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:17   #63
Meni nijedan viđeni nije lijep. O ukusima...

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ja nemam averziju prema DIY rješenjima. Dapače. Imam samo prema SY (sprčkaj yourself) rješenjima. A u to se najčešće pretvore ta DIY rješenja
Nemam ni ja.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:18   #64
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ja nemam averziju prema DIY rješenjima. Dapače. Imam samo prema SY (sprčkaj yourself) rješenjima. A u to se najčešće pretvore ta DIY rješenja
Moji imaju gomilu DIY rješenja u kući, od namještaja nadalje.
Neka su odlična, neka nisu. Slično kao i proizvodi iz dućana.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Evo pa gledaj http://www.uredisvojdom.com/article/...taja_od_paleta Ovo mi se čak i čini zgodno za balkas, ali da ima boljih varijanti, ima.
Evo pa gledaj: http://www.njuskalo.hr

Naravno da nećeš ništa uštedjeti DIY-om ako imaš mentalitet osobe koja samo ide po dućanima i pegla karticu, jer je to jedini način rješavanja problema za koji zna.
Ali ako počneš malo razmišljati, ogromne uštede su moguće.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:21   #65
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Evo pa gledaj http://www.uredisvojdom.com/article/...taja_od_paleta Ovo mi se čak i čini zgodno za balkas, ali da ima boljih varijanti, ima.

Inače, lak za čamce je zakon za eksterijere.

E da, kad mi malo bio pristojniji, ne bi škodilo
Joj, ovo mi tako baca na jedan kafić na rubu parka u koji volim sjesti, ali me ove palete tako nerviraju... Sve nešto preglomazno i nikako se primaknuti stolu da valja...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:21   #66
za DIY trebaš imati i malo talenta
ja se ne bi bakćala s tim, fala lijepa
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:23   #67
Bila sam jednom u hostelu koji je u dvoristu imao sve od paleta. I nista mi nije bilo udobno unatoc pustim jastucima. Precoskasto i krive dimenzije.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:24   #68
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Bila sam jednom u hostelu koji je u dvoristu imao sve od paleta. I nista mi nije bilo udobno unatoc pustim jastucima. Precoskasto i krive dimenzije.
Baš tako. Što se mene tiče, palete nikad i nigdje...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:39   #69
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Evo pa gledaj: http://www.njuskalo.hr

Naravno da nećeš ništa uštedjeti DIY-om ako imaš mentalitet osobe koja samo ide po dućanima i pegla karticu, jer je to jedini način rješavanja problema za koji zna.
Ali ako počneš malo razmišljati, ogromne uštede su moguće.
I vrijeme kosta, u kom si mogao radit nesto drugo.
Samo je pitanje sto ti je gust radit, a sto ne.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:44   #70
Evo ne znam koliko će se vidjet http://imgur.com/Z955YUs

Tavanski prostor na moru. U centralnom dijelu je stajaća visina, a bočno smo složili nekakvo spavanje za četvero klinaca. Stari madraci, malo sam ih obukla od reslova materijala i sašila jastuke i jastučnice. Kad smo gledali kako složiti da madrace malo odignemo od poda i radi zračenja i radi čišćenja, složili smo okvir i prečke od iverala iako palete imam doma džabe.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:18   #71
Evo me, jedva sam čekala ponedjeljak da odem na posao i da se odmorim
Hvala svima na savjetima, malo mi je posloženije sada. I drago mi je da nisam jedini antitalent za dizajn interijera. Baš mi je to teško palo.

Cijenim ja majstore i znam da mogu oni napraviti bolje od mene, ali mi smo se u ovo upustili s uvjetom da nikakve kredite, rate i sl ne uzimamo, samo plaćanje kešom. Pa nam je budžet ograničen. Znam da bi bilo najbolje uzeti firmu i iseliti iz stana na tri mjeseca

DIY namještaj ne volim, nije za mene. Znam da bi mi izgledalo kao krama Ali zato sam kupila super namještaja preko njuškala za siću I prodala prastari namještaj, netko i to kupi ako je dovoljno jeftino.

Molite i dalje za mene.
E da, i u Lidlu je tjedan sredstava za čišćenje Bog ga blagoslovio.
BumbleB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:08   #72
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ne radim DIYove svjesna sam svojih ograničenja
I ja isto.
Nedavno sam krečila stan (odnosno, majstor je krečio) pa sam mu kao išla pomagati lijepiti one zaštitne trake.
Nakon par traka mi je rekao da je u redu, da mu ne moram više pomagati.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:09   #73



Ja sam si buraza zamolila da mi pokreci jednu sobu koju sam htjela osvjeziti.
Znam tko mi nikad nece kreciti ono... never ever.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:39   #74
Ja ništa ne radim sama od radova, niti ću, nadam se, ikad trebati. Opremanje prostora obozavam, jedino što mene zanima naći točno što hoću po najpovoljnijoj cijeni kojoj mogu i na to sam spremna utrošiti mjesece. Taman sam od 15.05. u toj priči, kompletna renovacija svega ikad, i moj život se svodi na veeeliku tražilicu.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:40   #75
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Moje IKEA najjeftinije police i komode vec 15 godina stoje u mojoj sobi. I jos ce.
To je puno drvo doduse.
Vec sam rekla da smo cijeli unajmljeni stan opremili s Ikeom i bogme evo vec desetak godina, nis se ne raspada, cvrsto, kvalitetno i odlicno izgleda.
Ne kuzim kaj se ljudima klima i raspada.

Doduse, nismo isli na najjeftinije varijante, pa je mozda i do toga.
I jako sml se potrudili oko montaze i sastavljnja, da bude napravljeno kak spada.
Ako cemo izaci iz tog stana, vec imamo kuda s namjestajem, nista nece propasti.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:44   #76
ima ljudi koji mlate vratima, vuku namještaj i slično. vjerojatno se njima malo brže raspadne nego ljudima koji normalno rukuju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:48   #77
od svih stvari, meni je krečenje najmanji problem.
netko je spomenuo retro boje. mi smo prvo imali sve spavaće sobe ofarbane u onu zlu bolničku zelenu. nema boga da ne probije, i ne znam kako to čini, ali probija kroz sve.

inače, miješanje boja, strop bijeli, malo uz gornji rub isto bijelo da izgleda veća prostorija, lijepljenje onih traka, to je sve izvedivo i nije strašno.
ne bih se jebavala s bilo čime jer mi je kuća živući dokaz da ne znaju svi sve (gledam u muške članove familije), a kad kažem sve, mislim na pločice na stepenicama, pločice u kupaoni, i namještanje prostorija bez imalo smisla za namještanje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:54   #78
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Skužila sam i ja da su im popluni, jastuci etc, jeftiniji ali atipičnih veličina. Mislim da su popluni 150x200 to je kao jednostruki ni vrit ni mimo, dok su naši 90x200, uglavnom ne bih mogla nigdje drugdje kupiti posteljinu za to.

Fotelju sam uočila jer bih definitivno kupila fotelju s tabureom i to u boji kao akcenat u prostoru ali mi se nisu svidjele boje.
Vidjeh ovo ljeto na moru divnu fotelju, kao patchwork, šarena, baš cool fotelja za šiknut u dnevnu sobu.
da. ja sam se namjerila na crnu posteljinu, pa skužila da su dimenzije drukčije. onda mi je netko rekao da prekrojim i da se to može u ikei, ali ne pada mi na pamet da se s tim bakćem.

ta fotelja ti je možda iz emmezete. ja sam gledala, ali mi se ne sviđaju boje, a zapamtila sam jer je ponekad vidim po kafićima. ako misliš na ove- https://www.emmezeta.hr/namjestaj/bl...lja-patchwork/
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/dn...lja-patchwork/
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/dn...lja-patchwork/
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/dn...darcy-fotelja/
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/dn...lotte-fotelja/
bili su i tabureići.

Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post



Ja sam si buraza zamolila da mi pokreci jednu sobu koju sam htjela osvjeziti.
Znam tko mi nikad nece kreciti ono... never ever.


ja sam također svjesna da sam tudum i da sam užasno nestrpljiva, tako da nema bogove šanse da bih išta sama renovirala. rispekt svakome tko to radi. a imam krasnu komodu koja bi bila još krasnija da je bijela. nekad mi dođe, pa se sjetim i brzo si lupim šamar.

a koliki sam točno tudum...nabasala sam na paket 10 okvira za slike u pastelnim bojama za 60 kn u kauflandu i usrećila se jer volim pastelne boje i jer mi taman pašu za popuniti taj zid. dapače, mislila sam uzeti još 2 paketa za spavaću sobu.
pa ću, kao, jer sam kreativni genije, dizajnirati sama svoje postere. jesam. ludo sam se zabavljala s fontovima i citatima i usput sam prezirala hipsterku u sebi jer su skroz hipsterski.
tri puta sam ih nosila na printanje jer sam potpuno promašila dimenzije.
jednostavno u tim trenucima shvatim koliko sam glupa ko kurac.
i svi moji diy projekti završe skuplje.

ovi mi imaju super vintage komade, ne kužim baš jel sve renoviraju, ali cvilim ponekad https://www.facebook.com/Mr-Mrs-Aspa...7835430718376/

Zadnje uređivanje isadora w. : 11.09.2017. at 21:14.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:04   #79
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne radim sama od radova, niti ću, nadam se, ikad trebati. Opremanje prostora obozavam, jedino što mene zanima naći točno što hoću po najpovoljnijoj cijeni kojoj mogu i na to sam spremna utrošiti mjesece. Taman sam od 15.05. u toj priči, kompletna renovacija svega ikad, i moj život se svodi na veeeliku tražilicu.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
e to to, to je moj san
da biram, kupujem, kombiniram i govorim ovo tu, ovo tam..


nije da ne volim mazati prste, halo ja sam okp čistilica, samo kaj mi ovo ne ide ..
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:06   #80
meni emeceta izgleda malo seljacki, nemrem si pomoc
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.