Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 00:07   #81
pa kako?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:47   #82
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
...
netko je spomenuo retro boje. mi smo prvo imali sve spavaće sobe ofarbane u onu zlu bolničku zelenu. nema boga da ne probije, i ne znam kako to čini, ali probija kroz sve.

....
ovo me malo brine
ofarbala sam hodnik u petrolej plavu, i samu me je iznenadio konačni rezultat jer na uzorku od par centimetara je boja djelovala drugačije
ali zadovoljna sam jer se ta boja lijepo sljubila s tamnim drvom namještaja
zafrkano je to što ću hodnik morati vratiti u bijelo kad budem iseljavala

volim drvo i rado restauriram namještaj jer mi puno više veselja priušti uščuvan i funkcionalan komad drvenog namještaja nego ikakva nova iverica
do vještina u restauriranju sam došla preko brojnih promašenih projekata

BumbleB, izdrži još malo, uživat ćeš kasnije!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:52   #83
dok sam živjela sa svojima, spavaću sam ofarbala u neku žuto-narančastu. samo dva zida. već dve tri godine moji planiraju prefarbat to u normalniju boju pa nikako da se usude krenut.
tako i tako se već nakupilo slojeva farbe na tim zidovima, trebat će ih postrugat.

ja sam u ovom stanu farbala jedan zid u dnevnom koji je prije bio pregrađen knaufom na pola, tako da je pola bilo bijelo, a pola smećkasto. i da mi nova boja ne bi ispala različito išla sam špahtlom to sve sastrugat. ispod sam našla još jedan sloj roze, sloj zelene i sloj bijele. valjda je svaki par koji je tu živio po par godina pofarbao u svoju boju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:07   #84
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ta fotelja ti je možda iz emmezete. ja sam gledala, ali mi se ne sviđaju boje, a zapamtila sam jer je ponekad vidim po kafićima. ako misliš na ove
Nije Emmezeta, Dalmostan. Nemrem naći na netu, uglavnom nije kao ove iz Emmezete. Baš je posebna fotelja, ove iz Emmezete mi ne ostavljaju dobar dojam. Još smo se premišljale hoćemo nećemo pa kao, aj nećemo sad već kad vidimo kako će izgledati ostatak namještaja u prostoru. Možda najsličnija ovoj oblikom ali je uzorak ipak nešto drugačiji fotelja
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:36   #85
lijepo
ja volim takve u boji senfa (iako je sad hit, pa će mi se zgaditi) ili onakve baršunasto zelene, što je xena stavila.

zid iza kreveta mi je ovakav http://nekretninebl.com/wp-content/u...ubicasta_4.jpg. ne zamaram se tko će to farbati, majstor će
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:41   #86
petrolejkast zid, senf fotelja i sivi kauč. to je nekakva idealna kombinacija koja mi je trenutno u glavi. vjerojatno dok dođem do toga da renoviram dnevni će me proć i htjet ću neku drugu kombinaciju boja.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:43   #87
to se i meni sviđa, ali više ne baš toliko jer su stvarno smorili s tim trendovima. pa ne vjerujem da bih tako na kraju.

godinama sam htjela i tamnosive zidove, pa kad je to postala pošast, ofarbala sam ih u neku svijetlosivu ledeno plavkastu boju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:50   #88
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
e to to, to je moj san
da biram, kupujem, kombiniram i govorim ovo tu, ovo tam..
E, to je i moj san, samo nikako da ga sanjam.

Više sam u "ovo ne može, centimetar i pol mi fali, nađi isto, ali u dimenziju manju i nađi da je povoljnije, jebemtimater, ovo bi odgovaralo, a akcija je prošla, čekaj, pogledaj im newsletter, kad im takve stvari opet idu (uzgred, Emmezetta ima dobru arhivu, iznenadilo me, provjerite), kurac, ali čekaj, na Stanovanju su rekli da ima jedan sajt, to sam čitala na proljeće, koja je to tema bila... ".

Tak to izgleda.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:56   #89
Da.
Uvijek ti se čini da svega ima baš za tebe dok ne kreneš baš konkretno gledat.
Opremanje stana je u biti dugotrajan proces koji zahtjeva popriličan angažman i vremena.
Uvijek se sjetim Mamićke kad je ono završila neki tečaj za dizajnera interijera u Italiji i pohvalila se u Gloriji ili negdje da je opremila stan za jedan dan. Slike su dokazale da je to nemoguće s ukusom i kak se spada napraviti, pa imao ti i milijune za potrošit
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:57   #90
da, ali mene baš zabavlja kad kreneš pa skužiš koja su ti sve ograničenja i onda manevriraš po tome
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:59   #91
Moje jedino ograničenje je kad se krenemo klat u sred trgovine da bi on drveni jedaći stol, a ja stakleni.... on bi bijele ormariće za kupaonu a ja takve iste ali smeđe.... on bi mali tanki smeđi tepišić za dnevni, a ja okrugli bež čupavi i tako....
Imamo stakleni stol, smeđe ormariće i bež tepih.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:00   #92
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
da, ali mene baš zabavlja kad kreneš pa skužiš koja su ti sve ograničenja i onda manevriraš po tome
Pa i mene, to je pobjeda nad višom silom.
Imaš glupe dimenzije i pokušavaš iz njih izvući baš što hoćeš, po cijeni kojoj hoćeš, a po mogućnosti i manjoj.
Treba to znat.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:03   #93
Mi se pokoljemo ako o tome prije razgovaramo. Ako ja odem, kupim, donesem, stavim...stari jel dobro? Ma odlično
Mislim da to samo malo maše pimpekom u biti
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:04   #94
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pa i mene, to je pobjeda nad višom silom.
Imaš glupe dimenzije i pokušavaš iz njih izvući baš što hoćeš, po cijeni kojoj hoćeš, a po mogućnosti i manjoj.
Treba to znat.
yep.
ali isto tako, za stvari koje nisu esencijalno potrebne...ne kužim kad netko uređuje stan i jednostavno ode i pokupuje, ne znam, ukrase. ja to polako, kako šta nađem. pa se slaže. da ima smisla i poante i da za svaku stvar znam zašto je tu.
baš se osjeti kad dođeš kod nekoga kao da si upao u katalog.

zato bih si dala vremena da sam na mjestu autorice.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:08   #95
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mi se pokoljemo ako o tome prije razgovaramo. Ako ja odem, kupim, donesem, stavim...stari jel dobro? Ma odlično
Mislim da to samo malo maše pimpekom u biti
Kupila bi i ja sama kad bi mogla nosit i ukipat u auto kaljeno staklo 160 * 80
Zadnji put sam išla sama po neke lakše stvari i samo sam gledala kako se naokolo svađaju. Svi po redu muški su prigovarali: "ja tu neću bit cijeli dan", "meni to ne treba", "ja bi išao poslije negdje, hoćeš požurit".... a ja vozim kolica i fućkam...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:09   #96
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Nije Emmezeta, Dalmostan. Nemrem naći na netu, uglavnom nije kao ove iz Emmezete. Baš je posebna fotelja, ove iz Emmezete mi ne ostavljaju dobar dojam. Još smo se premišljale hoćemo nećemo pa kao, aj nećemo sad već kad vidimo kako će izgledati ostatak namještaja u prostoru. Možda najsličnija ovoj oblikom ali je uzorak ipak nešto drugačiji fotelja
Mima namjestaj je nekad znao imati lijepe fotelje, forne ali ne pretjerano.

Ovo mi je zgodno al presareno, ne znam kak bi to uklopila u dnevni boravak ili neku drugu sobu.

Što se tiče bojanja zidova u jarke boje nekad kod prefarbavanja poslije nema izbora nego zguliti svu staru boju dole ili pregletati preko. Puno posla.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:13   #97
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
yep.
ali isto tako, za stvari koje nisu esencijalno potrebne...ne kužim kad netko uređuje stan i jednostavno ode i pokupuje, ne znam, ukrase. ja to polako, kako šta nađem. pa se slaže. da ima smisla i poante i da za svaku stvar znam zašto je tu.
baš se osjeti kad dođeš kod nekoga kao da si upao u katalog.

zato bih si dala vremena da sam na mjestu autorice.
Tak ja biram, osmišljavam, ponekad mi stvar stoji danima neraspoređena na stolu ili podu dok ne smislim idealno mjesto, pola stvari nam je preuređeni stari namještaj, ni jedna fotelja ni kauč isti ni u kompletu (al sve paše naravno)...i onda mi dođe poznanica i ispali da joj se baš sviđa kaj je kod mene sve ko u salonu namještaja. Ma mrš
Pojma nema
Doduše možda je mislila na ogromne salone namještaja gdje je sve vidljivo, a ovo da joj se sviđa je samo pristojnost
Al nije nabacano
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:19   #98
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Tak ja biram, osmišljavam, ponekad mi stvar stoji danima neraspoređena na stolu ili podu dok ne smislim idealno mjesto, pola stvari nam je preuređeni stari namještaj, ni jedna fotelja ni kauč isti ni u kompletu (al sve paše naravno)...i onda mi dođe poznanica i ispali da joj se baš sviđa kaj je kod mene sve ko u salonu namještaja. Ma mrš
Pojma nema
Doduše možda je mislila na ogromne salone namještaja gdje je sve vidljivo, a ovo da joj se sviđa je samo pristojnost
Al nije nabacano
ma nema pojma

tako i ja kad nešto uzmem, to stoji tjednima i preskače se po putu jer mi mora biti na oku. onda jedan dan imam nalet inspiracije i bogojavljenje.
ako su sitnije stvari, onda prođu i mjeseci
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:27   #99
Pogubila se po temama. Kladila bih se da sam negdje napisala da hejtam senf boju i da u stvari nemam strpljenja mjesecima tražiti nešto. Kad krenem s nečim želim da je to u jednom trenutku, relativno brzo gotovo i da više ne razmišljam o tome. Detalje nemam. Moji detalji su igračke Želim da sve bude minimalizirano sa što manje čišćenja aka nigdje polica u kući i sve na nogicama (osim ormara) da mogu počistiti ispod.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:32   #100
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Kad krenem s nečim želim da je to u jednom trenutku, relativno brzo gotovo i da više ne razmišljam o tome.
To i meni vrijedi, ali isključivo za radove.
Ne za uređenje, to mi se mjesecima oblikuje.
Na koncu konca, ni radovi ne ispadnu uvijek onako kako su prvotno bili zamišljeni.
Negdje se kroji u hodu, negdje se može odmah kao u planovima, ovisi o puno faktora.
Recimo, nema isusa boga da adaptaciju stana radim na svoju ruku, frendovski, u polufušu, aj bumo vidjeli na youtubeu kak se nešto radi pa probat. To, ono, odjebi. To dam majstoru kojem vjerujem i tim se ne zamaram.

Ali uređenje...e, to ide polako...natenane...iako imam idealnu viziju već, znam točno što neću (to je ponekad važnije nego što hoću, jer hoću puno toga) i onda mic po mic.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.