Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 19:22   #401
Quote:
cmokic kaže: Pogledaj post

Sad vas molim za savjet koje 'čiste' namirnica bi mogla još ubacit u jelovnik (osim ribe).
Cmokić, bok!

Jedeš jogurt? (Punomasni, ne light.)
zelena truba is offline  
Old 21.11.2017., 19:26   #402
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Bitno je oboje, htjela sam reći da samo kilometri ne znače puno, ako su odvezeni pod nižim opterećenjem.



Ja sam jedva došla do toga da se uopće uznojim na treninzima, kosa mi je skroz suha. Ali kužim da to može ići na živce, ako ti se uznoji tjeme.


Nego, ima li netko od vas iskustva s Powerplateom?
30 km uz najmanje opterećenje - mora biti potrošeno više od tih 224 kalorije. Da hoda 30km više bi potrošila.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 21.11.2017., 19:33   #403
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Cmokić, bok!

Jedeš jogurt? (Punomasni, ne light.)
Jedem. U njega ili posni obično ubacim zobene, onako "sirove". Kuhane mi nikako ne sjedaju

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 21.11.2017., 19:34   #404
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
30 km uz najmanje opterećenje - mora biti potrošeno više od tih 224 kalorije. Da hoda 30km više bi potrošila.
Da, i meni se čini da je to puno premalo, vjerojatno je brojač na bajku pokvaren.


Cmokić, a da posni pretvoriš u punomasni?


Powerplate, anyone?
zelena truba is offline  
Old 21.11.2017., 19:55   #405
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Da, i meni se čini da je to puno premalo, vjerojatno je brojač na bajku pokvaren.


Cmokić, a da posni pretvoriš u punomasni?


Powerplate, anyone?
Razmišljala sam o tom punomasnom, prije svega zato što mi je puno ukusniji. Imam tetu na placu i sir i vrhnje su joj .
Stvarno nisam ukusnije nešto probala.
Problem je što mi se jave stari, doduše potisnuti, demoni koji šapuću da je to ipak malo premasno.
Iako sam racionalno svjesna da si u pravu i hvala ti puno na savjetu
Fali mi moja Milbona

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 21.11.2017., 20:05   #406
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Da, i meni se čini da je to puno premalo, vjerojatno je brojač na bajku pokvaren.


Cmokić, a da posni pretvoriš u punomasni?


Powerplate, anyone?
ja sam vježbala na power plateu dosta dugo. odlična stvar. treninzi su trajali po pola sata. istezanje, vježbanje i zadnjih 5 minuta masaža. super sam se osjećala. ne znam jesi li guglala malo o učincima power platea i kakav ima efekt, da sad ne idem u širinu, ali svakome bih ga preporučila
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Old 21.11.2017., 23:33   #407
cmokic, dal jedes mahunarke? grah, slanutak, grasak, leca... ? zasitne su i bogate proteinima, ako ih vec ne jedes (ili bar ne u vecim kolicinama), mozda bi ti dobro sjele.
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Old 22.11.2017., 00:11   #408
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Cmokić, bok!
Nisam registrirala da je cmokić nick i mislila sam da si potpuno poludjela.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 22.11.2017., 00:24   #409
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
ma kao što su ti već rekle, mora da krivo pokazuje jer to je kalorijska potrošnja malo brže šetnje.

ubacila sam ove tvoje podatke ( težinu sam proizvoljno ) i potrošila si oko 700kcal.

https://caloriesburnedhq.com/calories-burned-biking/

ovo je za vožnju vani, ali ne bi trebalo biti veće razlike.






p.s. i ja sam pomislila nešto slično na ovo cmokić bok
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Old 22.11.2017., 01:57   #410
Quote:
stacy kaže: Pogledaj post
ja sam vježbala na power plateu dosta dugo. odlična stvar. treninzi su trajali po pola sata. istezanje, vježbanje i zadnjih 5 minuta masaža. super sam se osjećala. ne znam jesi li guglala malo o učincima power platea i kakav ima efekt, da sad ne idem u širinu, ali svakome bih ga preporučila
Hvala ti na odgovoru.

Imamo ga u teretani, ali treneri nerado daju preporuke za vježbe, jer tvrde da je to sve samo veliki hype i da nije naročit, osim za masažu. S druge strane, dvije frendice su mi išle samo na PP dva-tri puta tjedno i stvarno su u kratkom roku (od par mjeseci) super oblikovale tijelo.

Budući da su mi treneri po pitanju PP-a prilično beskorisni, jer ga izgleda dogovoreno bojkotiraju (to je jedna od onih pomodnih sprava koje svaka teretana ima, jer super izgleda na reklami, ali iz nekog razloga je ne vole), tražila sam vježbe na youtubeu i nisam ih našla baš previše.

Zasad ga koristim samo za masažu nakon treninga i stvarno je super , ali voljela bih ga iskoristiti i malo više, kad mi već stoji na raspolaganju.


Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisam registrirala da je cmokić nick i mislila sam da si potpuno poludjela.
zelena truba is offline  
Old 22.11.2017., 03:05   #411
Quote:
tren.irka kaže: Pogledaj post
cmokic, dal jedes mahunarke? grah, slanutak, grasak, leca... ? zasitne su i bogate proteinima, ako ih vec ne jedes (ili bar ne u vecim kolicinama), mozda bi ti dobro sjele.
Uh, povrće i ja se baš ne ljubimo previše. Volim ga samo sirovog u salati, dakle rajčica, krastavac, paprika, zelena salata.
Grah još i mogu pojest ako ga netko odlično pripremi

Znam da je to loše, al' radim na tome - novogodišnja odluka
Baby steps
Hvala na savjetu

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 22.11.2017., 03:42   #412
Quote:
cmokic kaže: Pogledaj post
Uh, povrće i ja se baš ne ljubimo previše. Volim ga samo sirovog u salati, dakle rajčica, krastavac, paprika, zelena salata.
...matovilac, rukola, običan i mladi luk, rotkvice, zelje...
zelena truba is offline  
Old 22.11.2017., 04:17   #413
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
...matovilac, rukola, običan i mladi luk, rotkvice, zelje...
Može, može sve od navedenog. Osim luka. Čak ga ni uz ćevape ne jedem

Mladi luk obožavam, iako si ga priustim samo navečer
Hvala na konstruktivnim savjetima, dobro dođe kao podsjetik.

Zanimljivo kako na neke namirnice potpuno zaboravim ako ih ne jedem dugo.

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 22.11.2017., 09:36   #414
Quote:
cmokic kaže: Pogledaj post
Danas sam nešto 'malo' starija i pametnija i svjesna da sa 48 kila nemam nikakvog viška za skinuti.
Koliko si visoka? Nakon te informacije moći ću otvoreno napisati da premalo jedeš i kompliciraš oko hrane, ali ajde, barem si fer pa si rekla da si bila opsesivna oko toga.
Tika is offline  
Old 22.11.2017., 12:13   #415
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Koliko si visoka? Nakon te informacije moći ću otvoreno napisati da premalo jedeš i kompliciraš oko hrane, ali ajde, barem si fer pa si rekla da si bila opsesivna oko toga.
Visoka sam 1.65.

Priznajem da mi je prehrana i tjelovježba u tinejdžerskim danima, a i u dobrom dijelu dvadesetih stvarno bila svojevrsna opsesija kojom sam kompenzirala neke druge stvari. Da ne ulazom sad previše u dubinu uzroka. Psihoanalitičari bi tu imali pune ruke posla

Važno je da sam osvijestila problem, al' nekako je uvijek u podsvijesti prisutan taj strah od povratka na staro.
Zato se sada nastojim usredotočiti na samu kvalitetu namirnica, njihovu raznovrsnost i vježbanje kao izvor vlastitog zadovoljstva, bez mahnitog racunanja unesenih i potrošenim kalorija

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 22.11.2017., 14:19   #416
Čuj, nemoj se naljutiti ili se naljuti, na tebi je. 48 kg na 1,65 m je strava. Kronično ti fali mišića, a nećeš ih izgraditi listom peršina i žličicom posnog sira na posteljici od vode sa želatinom. Kreni jesti SVE, kreni trenirati. Ne broji kalorije i ne budi opsesivna oko zdravog. Povremeno jedi junk. Podsjećaš me na ekipu koja ima "superbrzi" metabolizam (iako znanstvena istraživanja govore da su razlike u "brzini" bazalnog metabolizma kod ljudi male) i HRPU jedu, a ne debljaju se. Onda ih pitam da mi kažu što pojedu i danu i dođem do zaključka da kurčić pojedu. Kalorijski taman da ne krepaju od gladi. Većina mršava i mlohava, mišića taman dovoljno da im cijeli lokomotorni sustav ne ode u 3 pm.
Tika is offline  
Old 22.11.2017., 15:51   #417
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Čuj, nemoj se naljutiti ili se naljuti, na tebi je. 48 kg na 1,65 m je strava. Kronično ti fali mišića, a nećeš ih izgraditi listom peršina i žličicom posnog sira na posteljici od vode sa želatinom. Kreni jesti SVE, kreni trenirati. Ne broji kalorije i ne budi opsesivna oko zdravog. Povremeno jedi junk. Podsjećaš me na ekipu koja ima "superbrzi" metabolizam (iako znanstvena istraživanja govore da su razlike u "brzini" bazalnog metabolizma kod ljudi male) i HRPU jedu, a ne debljaju se. Onda ih pitam da mi kažu što pojedu i danu i dođem do zaključka da kurčić pojedu. Kalorijski taman da ne krepaju od gladi. Većina mršava i mlohava, mišića taman dovoljno da im cijeli lokomotorni sustav ne ode u 3 pm.
Ma kakva ljutnja. Tu smo da razmjenjujemo mišljenja.

Napisala sam da idem na teretanu i to mi je jedini oblik fizičke aktivnosti koji stvarno obožavam. Kardio uglavnom odradim reda radi, zagrijavanje i sl.
Uglavnom se izvlačim na psa. Šetnje s njim su moj kardio

Ne bih se baš složila da su 48 kg na moju konstituciju strava.
Pedesetak kila po mom mišljenju je sasvim OK. A i to dosta varira.
Najzgodnija sam si s 52 kile, taman se onda popune ona strateška mjesta: zubo:

A i nije sad da mi je posni s listom salate glavna stavka na meniju.
Ima tu i mesa, integralne riže, da ne nabrajam. Zapravo mi je glavni izazov hraniti se što raznovrsnije, jer postoji dosta hrane koju baš ne volim. Čak ni slatko.

Srijeda je, pa sam posjetila svoju kumicu na placu i opskrbila se sa svježim (punomasnim) sirom i vrhnjem:mljac:

E sad kako su mi sirnica (i opcenito sve te "tjestaste" stvari fetiš) zanima me ima li gdje za kupiti integralne kore za pitu?
Gdje god da pitam blijedo me gledaju

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 22.11.2017., 15:59   #418
Junk jedem u prosjeku jednom tjedno. Tada su u pravilu na meniju ćevapi, eventualno pica i pivo

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Old 22.11.2017., 16:00   #419
Kužim te. Ja sad ni bajk ne vozim jer su mi se koljena bila nešto pobunila + hladno je i komotna sam guzica koja se radije vozika autom. Cardio radim jer moram, uglavnom 1 eeeeventualno 2 puta tjedno. Šetnja je sasvim ok.
U suštini se neću složiti s tobom oko kilograma jer sam visoka cca kao i ti i imam 15 kg više od tebe, a nosim uglavnom veličinu 36. Bitne su mjere, a ne ono što vaga pokazuje, osim ako si prasica pa te blejanje u vagu motivira da smršaviš.

Integralne kore sam vidjela u svakom supermarketu. Baci oko, uvijek se nađe uz one "normalne".
Tika is offline  
Old 22.11.2017., 16:21   #420
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Kužim te. Ja sad ni bajk ne vozim jer su mi se koljena bila nešto pobunila + hladno je i komotna sam guzica koja se radije vozika autom. Cardio radim jer moram, uglavnom 1 eeeeventualno 2 puta tjedno. Šetnja je sasvim ok.
U suštini se neću složiti s tobom oko kilograma jer sam visoka cca kao i ti i imam 15 kg više od tebe, a nosim uglavnom veličinu 36. Bitne su mjere, a ne ono što vaga pokazuje, osim ako si prasica pa te blejanje u vagu motivira da smršaviš.

Integralne kore sam vidjela u svakom supermarketu. Baci oko, uvijek se nađe uz one "normalne".
Vidiš, vagu sam bacila prije desetak godina. Stvarno mi je išla na živce. Sad se vazem samo u gostima

Pa i ja nosim 34/36 ovisno o modelu i proizvođaču. Zadnji kaput koji sam kupila neki dan je isto 36.

Ne znam, možda bi ovo trebale staviti na Misterije

Hvala na tipu za kore. Baš ću pronjuskat po većim trgovačkim lancima

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.