Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 20:40   #81
Pa point je da se već duže nisam natjerala, tj. preko ljeta.
Sad se ne mogu natjerat opet, ali i kad se natjeram na zumbu to je isto pain.

Glazba zna bit zabavna, ali to je više manje to.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 12.09.2017., 21:00   #82
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Nikad mi se to nije dogodilo. Ali apsolutno nikad.
Nemam dobar osjećaj nakon treninga, ne zove me da se vratim.
Trčanje mi je horor.

Jedino što me privlači je rolanje, ali ne ubija mi se s ljudima na Jarunu i Bundeku.

Meni je trening, svaki, patnja. I zato nikad ništa od mene.
Ja sam par godina samo brzo hodala. Svaki dan, po kisi, suncu, snijegu, kisi, vjetru.
Dva sada ubitacnog tempa, i poslije bih se osjecala super.
S vremenom je tijelo samo zahtijevalo nesto jace i krenula sam vjezbati. Sa obicnih vjezbi istezanja na razini osnovnoskolske tjelovjezbe, dosla sam do utega, proucavala sto i kako. I sad me polako vuce trcanje.
Inace sam fan plivanja, odlicna sam u tome, ali to mi je malo prekomplicirano za odhendlat.
avelina is offline  
Old 12.09.2017., 22:56   #83
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Pa point je da se već duže nisam natjerala, tj. preko ljeta.
Sad se ne mogu natjerat opet, ali i kad se natjeram na zumbu to je isto pain.

Glazba zna bit zabavna, ali to je više manje to.
Optimist sam i sigurna da ima nešto što bi ti bilo zabavno .
Uvijek mislim da se ljudi samo ograničene s tim standardnim rekreacijama za odrasle, a da ima hrpa toga zabavnoga. Ignoriram dio gdje postoje ljudi koji stvarno ne uživaju u rekreaciji .
nalij pero is offline  
Old 13.09.2017., 09:53   #84
Koliko sam čula od svojih starijih kolegica, kvaliteta zumbe jako ovisi o trenerici i tome koliko je ona motivirana.
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 10:11   #85
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Nikad mi se to nije dogodilo. Ali apsolutno nikad.
Nemam dobar osjećaj nakon treninga, ne zove me da se vratim.
Trčanje mi je horor.

Jedino što me privlači je rolanje, ali ne ubija mi se s ljudima na Jarunu i Bundeku.

Meni je trening, svaki, patnja. I zato nikad ništa od mene.
Počni s malim koracima, jednom kad se navikneš na osjećaj postignuća, postat će ti gušt.

Samo moraš početi. Prvo kreni s time da si pripremiš krpice za vježbanje jedan dan, neka ti stoje na vidljivom mjestu, drugi dan ih obuci, pa ćeš se glupo osjećati ako ne počneš. Barem se nadam
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Old 13.09.2017., 10:17   #86
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ma problem s tim je kao i sa svim drugim u fitnessu- ima tona trenera koji su za k. a cf baš nije zezancija jer se zbilja možeš polomiti, pa ono, treba paziti kome se ide.
CF je tako postavljen da ako imaš ozljeda, nešto ne radiš dobro.
Jaaako je bitno dobro se istegnuti nakon treninga, i odlično je ići na masaže.

Uglavnom treba ići u centar o kojem možeš naći neko info. Nema infa, ne ideš tamo.

Quote:
stacy kaže: Pogledaj post
Vidjet ću. Malo ste me pokolebale. Sranje je što nema na netu baš puno informacija, samo nekakvi šturi opisi. Frendica mi to trenira već duže vrijeme, pa me nagovorila da probam. Ide u neki provjereni centar i kaže da su treneri ok, da znaju šta rade. Ma moram probat.
Puno informacija o čemu točno?
mužjak is offline  
Old 13.09.2017., 10:17   #87
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Počni s malim koracima, jednom kad se navikneš na osjećaj postignuća, postat će ti gušt.
Neće mi postat gušt i nije.
Išla sam u teretanu i na zumbu redovito dvije godine. 3 puta tjedno.
Neće mi postat gušt. Neće.

Natjerat ću se ja opet u nekom trenu, ali to će bit točno to. Tjeranje.
I neće mi bit gušt, ali jebiga... Što se mora teško je.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 13.09.2017., 10:39   #88
Znači ne postoji niti jedna fizička aktivnost koja bi ti bila makar ok?
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 10:40   #89
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
CF je tako postavljen da ako imaš ozljeda, nešto ne radiš dobro.
Jaaako je bitno dobro se istegnuti nakon treninga, i odlično je ići na masaže.
Cptn. obvious. Problem je što se ljudi na CF forsaju odmah na početku kada niti ne znaju pravilno izvoditi vježbe. Ne znaju. Nitko se nije rodio sa znanjem o tome kako se pravilno izvodi DL. Problem većine CF trenera je što ih boli k i ne troše vrijeme na nove polaznike koji si uglavnom, zbog neznanja, unište ramena. Zato je BB superiorniji. Isto vrijedi za PL.
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 10:44   #90
Ja već godinama radim s FitSugar kanalom na YT.

Čim dođem s posla oblačim tenisice, mičem stol u dnevnom i navlačim sportski grudnjak. Ako zasjednem - sjedim do kraja. Uz to sam nekad kombinirala yogu, ali sad čekam da vidim hoće li se moj sat vratiti na raspored. U pravilu vježbam doma cca 4 puta tjedno, svaki dan hodam na posao i nekad planinarim vikendom.

U jednom trenu sam se bila ugicila. Al ono full full i nisam znala što i kako se pokrenuti i krenula sam s tim treningićima od po pola sata, sredila prehranu i da vidiš kako kile lete. Danas, ako mi se ne vježba, svejedno se obučem i kažem si da ću napravit npr, samo 10 min vježbi za ruke s tog kanala, jednom kad se ugrijem napravim i za dupe, i trbuh, i noge i prije nego se okrenem već sam odradila 40 min.

Teretane ne volim, crossfit ne smijem zbog zabrane dizanja teškog i jako mi je teško bilo pomirit se s tim da su utezi od 3 kg maksimum koji smijem, ali snašla sam se. To je ujedno razlog zašto ne volim teretane, sigurna sam da bi mi netko išao pametovat, a fakat mi se ne da davat povijest bolesti svakoj budali.

Prehrana mi je veći problem od vježbanja. Ja sam sweet junkie. Pojela bi vlastitu mater da je od šećera. I znam da ne valja, da nije zdravo i da je beskorisno ali se trudim stvarno limitirati to na situacije kad ne mogu odbiti. Ono što mi je pomoglo je sustav supporta koji sam razvila s kolegom prije dosta vremena: kad je kriza, chatamo na wapp i bodrimo se. Jedno drugom dajemo report rezultata. Caka je da smo u različitim državama, šaljemo si fotke s treninga, pa kad je netko u krizi samo pošaljemo sliku otprije par mjeseci ili rezultate iz davnih dana. Kad smo na putu, skupa vježbamo i biramo jedno drugom šta će jesti da nitko ne zapizdi. Kad je šećerna groznica, skrene mi pažnju, nađe zanimaciju ili me natjera da se pokrenem kad ne mogu. Sustav podrške može biti zlata vrijedan onima koji su više na lijenu stranu ili koji 'ne mogu bez slatkog/alkohola/šećera/'
VeronaM is offline  
Old 13.09.2017., 10:52   #91
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Znači ne postoji niti jedna fizička aktivnost koja bi ti bila makar ok?
Zumba je ok. Zato i idem na to od svih grupnih. Na to mi se najmanji problem natjerat, ali mi nije gušt.

To se i doma najlakše natjeram, ali ne mogu baš skakat ljudima po glavi u stanu.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 13.09.2017., 10:55   #92
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Zumba je ok. Zato i idem na to od svih grupnih. Na to mi se najmanji problem natjerat, ali mi nije gušt.

To se i doma najlakše natjeram, ali ne mogu baš skakat ljudima po glavi u stanu.
Negdje sam vidjela da prodaju one debele spužve za pod koje navodno dobro apsorbiraju udarce. Možda da po tome skakućeš ne bi te susjedi čuli. Win win.
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 11:03   #93
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Cptn. obvious. Problem je što se ljudi na CF forsaju odmah na početku kada niti ne znaju pravilno izvoditi vježbe. Ne znaju. Nitko se nije rodio sa znanjem o tome kako se pravilno izvodi DL. Problem većine CF trenera je što ih boli k i ne troše vrijeme na nove polaznike koji si uglavnom, zbog neznanja, unište ramena. Zato je BB superiorniji. Isto vrijedi za PL.
Prevedite na hrvatski ove skraćenice
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Old 13.09.2017., 11:06   #94
crossfit.
deadlift.
bodybuilding.
powerlifting.

isadora w. is offline  
Old 13.09.2017., 11:10   #95
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 11:17   #96
Tnx. Sad i mi obični smrtnici znamo što je to
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Old 13.09.2017., 11:35   #97
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Cptn. obvious. Problem je što se ljudi na CF forsaju odmah na početku kada niti ne znaju pravilno izvoditi vježbe. Ne znaju. Nitko se nije rodio sa znanjem o tome kako se pravilno izvodi DL. Problem većine CF trenera je što ih boli k i ne troše vrijeme na nove polaznike koji si uglavnom, zbog neznanja, unište ramena. Zato je BB superiorniji. Isto vrijedi za PL.
Sorry, ali s namjerom sam naglasio kakva mjesta birati.
Na mjestu gdje treniram i gdje sam počeo prije 4 godine, si pod stalnim nadzorom ako si novi ili ako se vratiš nakon duže pauze.

Nikad nisam imao ozljedu, a bio sam u groznom stanju kad sam počeo.
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Prevedite na hrvatski ove skraćenice

Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Tnx. Sad i mi obični smrtnici znamo što je to
mužjak is offline  
Old 13.09.2017., 14:04   #98
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Sorry, ali s namjerom sam naglasio kakva mjesta birati.
Na mjestu gdje treniram i gdje sam počeo prije 4 godine, si pod stalnim nadzorom ako si novi ili ako se vratiš nakon duže pauze.

Nikad nisam imao ozljedu, a bio sam u groznom stanju kad sam počeo.
Super. Good for you, dobro si odabrao. Poanta je da je većina zakurac.

Nego daj mi reci koliko puta tjedno treniraš i s koliko kg radiš DL nakon 4 godine?
Tika is offline  
Old 13.09.2017., 14:32   #99
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Meni je trening, svaki, patnja. I zato nikad ništa od mene.
Meni je bilo drago što radim nešto za sebe, to je sve. Jebiga, najdraža uspomena vezana za teretanu mi je izlazak iz iste, sav slomljen i teturanje do kuće na svježem zimskom zraku. Patnja, da.
piki is offline  
Old 13.09.2017., 14:42   #100
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Koliko sam čula od svojih starijih kolegica, kvaliteta zumbe jako ovisi o trenerici i tome koliko je ona motivirana.
Apsolutno. Ako trenerica "odrađuje", onda nema smisla. Druga krajnost su ove urnebesno nabrijane novokomponirane, znaci aerobikasice koje zavrse tecaj i sve koreografije su im iste i uvijek ne na te neke hit pjesme i stalno se smiju i deru topa "ajmmooo", te su isto uzas iritantne i nemaju nista "svoje".
Ja sam doma imala prekrasnu trenericu koja se bavila plesom, osim zumbe drzala je i jogu, pilates i korektivne treninge za babe i kicmase i imala je tako prekrasnu vibru oko sebe. Slagale je koreografije na neke nikad culi pjesme i svaka je bila razlicita i zanimljiva, bas teski gust mi je bila zumba kod nje, dan danas kad dodjem doma ako uhvatim da je eadni dan utrpam joj se na trening

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.