Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:27   #1
Kako da pošaljem šalteruše u 3pm? Kako ne dopustiti da vas gaze?

Uglavnom, bakćem se s zavodom s mirovinsko osiguranje. Trebam odjaviti obiteljsku mirovinu i da sam prekinula faks, da dobijem zdravstveno, pa da mogu mirne duše ići k psihijatru.
Ovi iz mirovniskog me šalju na razne šaltere, gore dolje, rekli su mi da rukom napišem da mi se ne šalje mirovina. To sam napravila prošli tjedan. Danas - vi ste i dalje u mirovini, ne možete dobiti zdravstveno, odite po tiskanicu 1, gore vam u sobi 4 ili 5.
Prošli tjedan sam isto bila na mirovniskom, seljakali su me od šaltera do šaltera, da bi me vratili na početno mjesto. Bila sam dva-tri puta na mirovniskom, htjela sam odjaviti mirovinu, pa su mi onda rekli da rukom ispunim prazan papir da mi se više ne šalje mirovina, a danas kažu da sam još uvijek u mirovini.


Otišla sam kući, derala se kući, a trebala sam se derati na njih. Ili možda nisam.


Što da napravim ako me i dalje budu za.j.ebavali sutra? Moram imati zdrastveno.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 16.10.2017. at 16:43.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:32   #2
A zašto nisi otišla po tiskanicu 1 u sobu 4 ili 5?
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:38   #3
Zato što sam se iznervirala.

Rekli su da je soba na katu, a ja sam prošli tjedan uzalud tražila tu sobu i nisam je našla.
Pa kad sam nekog pitala, seljakali su me od sobe do sobe, da bi me poslali ponovno u prizemlje.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:43   #4
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Uglavnom, bakćem se s zavodom s mirovinsko osiguranje. Trebam odjaviti obiteljsku mirovinu i da sam prekinula faks, da dobijem zdravstveno, pa da mogu mirne duše ići k psihijatru.
Ovi iz mirovniskog me šalju na razne šaltere, gore dolje, rekli su mi da rukom napišem da mi se ne šalje mirovina. To sam napravila prošli tjedan. Danas - vi ste i dalje u mirovini, ne možete dobiti zdravstveno, odite po tiskanicu 1, gore vam u sobi 4 ili 5. Otišla sam kući, derala se kući, a trebala sam se derati na njih. Ili možda nisam.


Što da napravim ako me i dalje budu za.j.ebavali sutra? Moram imati zdrastveno.
ima tiskanica i u narodnim novinama.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:45   #5
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
ima tiskanica i u narodnim novinama.
Nije problem tiskanica, nego to što me seljakaju od šaltera do šaltera. Ne mogu mi reći normalnu informaciju. Želim se derati na njih. Želim odjaviti mirovinu, želim zdravstveno, što da napravim s tiskanicom, obrišem tur s njom? Trebam je nekome predati, a ne znam kome.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:45   #6
Nemoj se derat na ljude, samo ćeš napravit budalu od sebe.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:50   #7
A što bi onda trebala napraviti?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:52   #8
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nije problem tiskanica, nego to što me seljakaju od šaltera do šaltera. Ne mogu mi reći normalnu informaciju. Želim se derati na njih. Želim odjaviti mirovinu, želim zdravstveno, što da napravim s tiskanicom, obrišem tur s njom? Trebam je nekome predati, a ne znam kome.
a ne bi da su šalteri na različitim polovima. pitaš gdje je soba, odeš po tiskanicu, ispuniš, pitaš gdje se ostavlja, pitaš jel to sve, kad će biti gotovo i jel to sigurno sve. za sve šalterske nedoumice se ide ravno kod pravnika, na vratima piše tko je pravnik.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:52   #9
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nije problem tiskanica, nego to što me seljakaju od šaltera do šaltera. Ne mogu mi reći normalnu informaciju. Želim se derati na njih. Želim odjaviti mirovinu, želim zdravstveno, što da napravim s tiskanicom, obrišem tur s njom? Trebam je nekome predati, a ne znam kome.
dobrodošla u svijet odraslih.
vikanje te neće nikud odvesti, samo puno strpljenja. trebaš papir, moraš na šalter. jbg. dok su šalteruše zaštićene ko lički međedi, tako je.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:53   #10
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a ne bi da su šalteri na različitim polovima. pitaš gdje je soba, odeš po tiskanicu, ispuniš, pitaš gdje se ostavlja, pitaš jel to sve, kad će biti gotovo i jel to sigurno sve. za sve šalterske nedoumice se ide ravno kod pravnika, na vratima piše tko je pravnik.
Jesam, sve sam to pitala. Prošli tjedan, pa su mi rekli da rukom pišem papir koji je sada beskoristan.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:55   #11
A kako se razgovaraš s njima? Da li dovoljno jasno pitaš što trebaš i kažeš da te ne seljakaju konstantno od jednog do drugog šaltera? Budi jasna i koncentrirana, ali nemoj gubit živce i nemoj biti bezobrazna. Iako u tom trenutku možda misliš da je to opravdana reakcija, ja stvarno mislim da time samo postižeš da ljudi misle da si neodgojeni kreten. Naravno, ima ljudi koje boli briga što su nepristojni i kakav dojam ostavljaju među ljudima. Ali to su obično oni koji nemaju osnove kulture.


Nemam ti savjet kojim redosljedom obaviti to što trebaš, samo se osvrćem na dio o deranju i gubljenju živaca.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:55   #12
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
.... rekli su mi da rukom napišem da mi se ne šalje mirovina.
Hrvatska administracija


Tek kad zaprijetiš i tražiš da ti napismeno daju što su odradili i tražiš kontakt nadređenog onda ces možda nešto i postići (iskustvo s porezne kad su zagubili dokumentaciju ).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:58   #13
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Jesam, sve sam to pitala. Prošli tjedan, pa su mi rekli da rukom pišem papir koji je sada beskoristan.
onda lijepo istakneš što su ti rekli prošli tjedan i da je to bila kriva informacija. ljubaznim, oštrim tonom, ne deranjem.









deranje je zadnja etapa.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:01   #14
Komuniciraj s njima pismeno i otvori si e-građani uslugu. Dosta šalterskih poslova se može preko toga.
Ako ti je frka za zdravstveno, odi u zavod za zdravstveno s potvrdom da si ispisana s faksa pa će te prijaviti po drugoj osnovi. Nije ti baš artikuliran ni prvi post, ako tako postavljaš pitanja tamo i živčaniš, prebacivat će te jedni drugima.
BumbleB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:05   #15
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A što bi onda trebala napraviti?
Derati se mogu samo muškarci, to pali jer ako si kao trokrilni ormar i agresivan pritom onda te se ljudi plaše i to ponekad pali..
Ali pali samo dok ne naletiš na neku žensku koja te mirnim tonom sreže kao sa katana sabljom, na kraju ispadneš glup i nekulturan..
E sad trebaš imati takta.. ako je osoba ok onda trebaš biti ljubazna i prijazna, ukratko uljepšati joj dan makar riječima da od nje napraviš magaricu koja će ti dati sve potrebne informacije ili čak sa tobom odšeati do kancelarije koja ti treba, biti će sretna kao guzica a inače to ne bi napravila. Ti još sretnija jer si dobila što želiš na račun inteligencije i malo slatkorječivoti.
Druga metoda je da se napraviš jako glupa, ali baš ono tudum i zamoliš za pomoć, poneki službenici će biti sretni kako su oni jako pametni dok ti pokazuju gdje se nalazi koja soba i hodnik i crtaju ti šta ti sve treba (obično se plavuše ovime služe). Ako to ne pali i naiđeš na mrguda onda ide inteligencija. Dakle obuci se skupo i isprsi se, podigni bradu i glavu i ostavi dojam da se radi o nekoj uvaženoj osobi koja zna svoja prava. I imaj profesionalan, elokventan i inzistirajući nastup. Svojim nastupom moraš stvoriti dojam da je osoba za šalterom bezvrijedna i da ne zna raditi svoj posao, dakle ona se tebi mora dokazati jer ćeš ju šuškati kod šefa a ona ne zna tko si ti i koliko si dobra sa šefom i strankom (svima ju državim službama se tu gaće tresu jer je svatko došao preko nekoga). Ne moraš mi zahvaljivati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:10   #16
Quote:
BumbleB kaže: Pogledaj post
Nije ti baš artikuliran ni prvi post, ako tako postavljaš pitanja tamo i živčaniš, prebacivat će te jedni drugima.
Da. Lijano, ja uopće nisam shvatila što točno želiš napraviti i u čemu je problem.

Probaj sjesti i napisati jasno i logično što ti točno treba i zašto, i onda to tako reci i na šalteru. Nisam šalteruša, ali radila sam s ljudima, i čak i ako nisi nesposoban i želiš pomoći čovjeku ne možeš to ako ne razumiješ što točno želi i u čemu je problem, a od šalteruša najčešće nema smisla očekivati da su sposobne i žele ti pomoći.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:18   #17
Ja sam prije nešto godina bio jedno razdoblje bez zdravstvenog jer su me isto izjebali u mozak. Potrošio sam tjedan dana uzalud na njihove gluposti. Sva sreća pa sam posao našao inače bi valjda još sad bilo isto.
I za neke dokumente u proljeće sam potrošio dosta živaca. Imam ptsp od odlaska po običnu uplatnicu.

Opusti se. Ljutnjom nećeš ništa postići. Pozitivna stvar kod naše administracije jest da većinu toga ipak možeš relativno glatko riješiti. Samo treba strpljenja. Oguglaš na to.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:20   #18
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
A zašto nisi otišla po tiskanicu 1 u sobu 4 ili 5?
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zato što sam se iznervirala.
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Nemoj se derat na ljude, samo ćeš napravit budalu od sebe.
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A što bi onda trebala napraviti?


I sto da ja sad radim na ovom topiku?
Dosla sam, procitala, malo se cudila pa opet procitala i sta sta nista mi nije jasno, samo sam vrijeme izgubila, a nista od toga nisam dobila, moji problemi idalje stoje nerijeseni, idalje nece da se sami od sebe rijese
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:22   #19
ja sam inace jako zbunjena i anksiozna osoba na koju se izderavaju random prolaznici, medjutim sa salterusama nemam problema, dodjem im lijepo i mirno dobar dan i osmjeh broj dvadeset i sest, pa znate uh, st ja trebam gledajte, osmjeh broj trideset i osam, i nekako im se ukljuci majcinski osjecaj i cesto mi same ispune formulare i sve pokazu.

na salteruse se ne treba derati, uvijek reci dobat dan i hvala i puno se smjeskati, meni to funkcionira.

ni referaduse nikad nisu vikale na mene!
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:50   #20
Svemir ti šalje jasnu poruku. Nije vrijeme da izađeš iz mirovine, nego je vrijeme za studirati. Do kraja faksa ćeš imati još i vremena da odrasteš do samostalnog smirenog hodanja od sobe 3 do sobe 7.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.