Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 13:26   #41
Ja: Dobar dan, poštovanje! Biste li bili ljubazni i pomogli mi, molim vas? Koliko ide, je l'... Naime, žena mi je nared... ovaj, sugerirala da dođem i kažem: "Dobar dan, ljubimruke, biste li molim Vas pomogli ovom mojem?" Evo, sve sam zapamtio - što ću sad?

Službenik/ca (brišući suze/tresući glavom u nevjerici/klibereći se): I, što je žena još rekla?

Ja: (iznosim problem/zahtjev/molbu)

Rezultat: Ako je izvodljivo, riješeno je u moju korist - brzo i ekspeditivno.



SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:34   #42
deranje je krajnja mjera koja se događa ako se netko dere na mene

uvijek pristupam ljubazno, ali ako ona inzistira na drskosti i oštrini, poprimit ću i ja taj ton
nisam se na cesti našla da se uvlačim u dupe nekim šalterušama koje imaju loš dan

ako vidim da joj se ne da i hoće me se riješiti - oprostite, vidim da se vama ne da raditi, možete mi pozvati šefa smjene? nikad ga nijedna nije pozvala nego šutke odradila što je trebala.

toliko me administracija izjebala uzduž i poprijeko da ne pušim više spike o pognutoj glavi.
znam da šalteruše nisu krive za komplicirane procedure, ali makar mogu biti informativne i uslužne, to im je posao


ove kaj mi okreću očima jer sam upala dok one piju kavu
onak, zaboli me, izvoli mi napravit to po što sam došla ili pij pod pauzom.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:49   #43
Iz iskustva, nastupit će nadrkano ako im dođeš nadrkano na prvu. Što je i normalno. A neki se nadrkaju čim moraju tamo doć za nešto. Osim toga, postoji e-svašta. Ne znam kad sam zadnji put bila u pošti, banci, na općini.

Davno mi je frendica rekla: "Dođi sa joooj opet gnajvim, baš sam dosadna..." Odma su na ma niiiiste, dižu se sa stolice, rješavaju sve. Nema veze što te prvi put vide, ko da oni znaju tko je već bio. Pali. I vrijedi i za telefonske pozive.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:52   #44
ma znam ja kako doskočiti tome, ali mi malo ide na jetricu da im se MORA titrati oko guzice kako bi napravile svoj posao

tko me zna, zna da nisam nadrkanka, pa čak i kad mi nije milo stajati u redu
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:08   #45
Situacija u jednoj službi prije ohoho godina. Ja radim u blizini pa ću svratit pitat što treba. Gospođa žvačući kiflu daje papir s isprintanim stvarima koje trebam za vađenje potvrde.

"To je sve"
"Jest"

Naravno da nije

Drugi dan dolazim sa svime s papira. Gospođa i dalje žvače kiflu (ne znam je li ista kifla od jučer). Njena kolegica ima ugašeno računalo (uz objašnjenje da ne radi) i lista Jutarnji na tipkovnici. Treća prima stranke i kaže

"Jao gospođo, pa vama su krivo rekli! Fali vam još jedan papir"
"Molim?"
"Fali vam još jedan papir"
"Ali vaša kolegica Kifla mi je dala ovaj papir jučer i rekla da je to sve"
"Ma neeeeeee... fali vam još jedan papir" i napiše ime papira kemijskom na moj papir s popisom

Pogledam oko sebe, krenem van, vidim isti popis, bez napisanog dijela na vratima i kažem "E nećeš"

Vratim se u ured, sjednem na stolac i kažem da se ne mičem dok ne dobijem potvrdu. Kifla više ne zvače, Jutarnji diže glavu, treća me gleda

"Gospođo vi stvarate probleme"
"Stvaram"
"Gospođo šta vi hoćete"
"Hoću potvrdu po koju sam došla, za koju imam dokumentaciju, u suprotnom vi možete tražiti i odrezak penzije moje mrtve babe i šetati me unedogled. Ja ne idem van bez potvrde"
"Zvat ću zaštitara"
"Zovite"

Istovremeno se omotam rukama i nogama oko stolice. Ona ide skupa samnom.

Dobila sam potvrdu odmah.

Ljubaznost pali, ali ne, nemam vremena dati da netko pravi budalu od mene.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:41   #46
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Iz iskustva, nastupit će nadrkano ako im dođeš nadrkano na prvu. Što je i normalno. A neki se nadrkaju čim moraju tamo doć za nešto.
Pa to im je radno mjesto, pobogu.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:58   #47
Ma klijenti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:01   #48
Vrhunci šalter ekipe su ipak u Holdingu, kako na samom šalteru tako i na telefonu/mailu.
Tu ekipu toliko boli kuki za svijet oko sebe da ih treba stavljati kao mentore u tečajevima "Kako se boriti sa stresom".

Kojih sam bmk mailova se ja nadobivala na vrlo argumentirane pritužbe, ne mogu ni prepričati. I ekipa se mrtva ladna potpiše imenom i prezimenom i stoji iza odgovora na mail u rangu "..to vam je tako, što sad.".

Svejedno ih nazovem/napišem kada im imam "nešto za reći".

Skužila sam da i ako kažem na kraju avanture "puno vam hvala, jako ste ljubazni", ostavim nekom drugom u amanet na minut sretnu šalterušu. :dobročinitelj:
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:55   #49
Inače sam ljubazna i jasna jer znam da ću tako najbrže obaviti ono po što sam došla, ali znam biti hladna i inzistirajuća kad stvari krenu nizbro, a jednom sam bila i nadrkana i na rubu da ne prasnem, na poreznoj kad sam dobila opomenu pred ovrhu, a uopće mi nisu poslali rješenje iako sam ga čekala doslovno mjesecima.
Prvo, kako mogu slati opomenu pred ovrhu ako nisu prije toga poslali porezno rješenje? Drugo kad sam došla po rješenje, zaposlenica je tulavo gledala u onu katodnu cijev od ekrana i izgovarala paa... ovo je vjerojatno točno... (misleći na nenormalno velik iznos koji sam dobila za platiti).. paa.. možda je tu negdje naziv uplatitelja (štoca po onoj tastaturi).. hmmm, neee znaaam gdje je rješenje.. paa ne treba vam, evo vam tu broj računa na koji uplatite iznos..
Gospođo mene zanimaju konkretne brojke, a ne mogućnosti i vjerojatnosti, give me the numbers! Napustila sam mjesto radnje i rekla da želim što skorije to rješenje.
Nakon pola sata rješenje je stiglo na e-mail.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:22   #50
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma klijenti.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:24   #51
kad netko kaže birokracija, ja se odmah ovog sjetim: https://www.youtube.com/watch?v=0woPde7OE1k
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:25   #52
Možda da se napravi neka aplikacija za ovo?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:35   #53
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
kad netko kaže birokracija, ja se odmah ovog sjetim: https://www.youtube.com/watch?v=0woPde7OE1k
Kad smo već kod audiovideo priloga:

https://www.youtube.com/watch?v=wSWbr9S36T4 <-- šalteruša

Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:37   #54
himna za mirovinsko

ja njih sve zovem 'šalterzada'. osim onih svijetlih primjeraka.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:43   #55
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
himna za mirovinsko

ja njih sve zovem 'šalterzada'. osim onih svijetlih primjeraka.
To još moram doživjet.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:11   #56
Ja želim naučiti derati/povisiti glas na nepoznate ljude koji me nanerviraju u javnosti/ šalteru..

Kolko god me netko izbaci iz takta, najviše što mogu je imat nadrkanu facu i nadrkano odgovarati, a nekad bi baš sjelo povisi glas/ povišem glasom zatražiti poslovođu/ babu u tramvaju na trgu koja ulazi u tramvaj kad nas ni pola nije izašlo sterati u kurac/ ljude koji idu preko reda "samo nešto pitati" također povišenim glasom upozoriti da i mi ostali "samo nešto moramo pitati"/ itd., ...
Al ne, ja ću nadrkano kimati glavicom i ne progovoritii i onda kad izađem van opsovati sve živo i doma se živicrat i drugima prepričavat
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:49   #57
Ma to se abrakadabra naučiš s vremenom. Kad nisi takav nisi uvijek ni spreman.
Jednostavno ne idem okolo nadrkana i spremna reći svakom što ga ide, izvaliti pametnu repliku, poklopiti jadajada Nisam bezobrazna osoba.
Ali nekad budem u elementu kad su drugi bezobrazni i tako, što sam starija sve više
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:04   #58
Osobe koje su za šalterom ili na bilo koje uslužnoj djelatnosti trebale bi prije svega imati osnove bontona i spremnost da pomognu.
Mogu shvatiti da netko ima loš dan, da nije u elementu. Ali ne mogu shvatiti da ti netko namjerno ne želi pomoći zbog takvog stanja (neznanja) ili da ti uskraćuje informacije/pomoć i voza te ko mladog majmuna.

Ljudi jako dobro mogu osjetiti kad je netko loše volje, a kad se kome jednostavno ne da raditi. Kod ove druge bezobrazne skupine uglavnom mirno reagiram tako da mi pozovu nadređenog ili tražim knjigu žalbe.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:44   #59
Mislim da sam napokon našla shemu za šaltere, ali me uspjela ispizdit poslovna bankarica do mjere da sam zatvorila račun. Nisam je se sjetila snimati, a da jesam, i da sam joj to poslala poslodavcima, sigurno bi dobila otkaz. Još uvijek maštam o osveti - jer me njezina greška koštala i novaca i vremena - any ideas? Požalila sam se mailom, odgovorili su načelnom isprikom, ali to je to. Je li osvetnički ako napišem o kojoj se banci radi? Je li utuživo da objavim ime koke i poslovnicu?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:04   #60
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
kad netko kaže birokracija, ja se odmah ovog sjetim: https://www.youtube.com/watch?v=0woPde7OE1k
Tek sam nedavno saznao za ovaj biser.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.