Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 01:53   #81
Postoje zli ljudi i nikakva ljubav i razumijevanje im neće pomoći što od roditelja što od drugih ljudi. I nisu nikakve iznimke, ima ih poprilično, ali jebiga ljudi se vole tješiti da će oni uspjeti 100% odgojiti dobrog ljudeka, nitko ne bude odgojio malog psiha i bullya, posebno ovdje s foruma, samo dobre, samo ne znam čija su ona sva djeca u školama što maltretiraju druge, teške iznimke?! Hm, ne bih rekla....Tako da se nikako ne slažem da samo starci koji su činili loše vlastitoj djeci ostaju sami i napušteni u domovima, ali zato im imovina nikad ne bude napuštena, uvijek će se djeca "žrtvovati" pa uzeti imovinu mrskih im staraca, da ne propadne jel...
kosjenka- is offline  
Old 19.10.2017., 01:59   #82
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Pa baš zbljuv, blesače-ludače prve ostanu trudne. Počesto sa upitnim primjercima muškog roda.
A onda svizac...podnese rastavu. What? Nije idila? You don't say.

Sad Milica Todorić treba roditi, awwwwww. srculenca srculenca posvuda.
daj reci, koji je tebi kurac s tim fodorićima?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 19.10.2017., 02:03   #83
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko, od vas koji pišete kako je završiti u domu tragično, objasniti zašto su domovi toliko strašni? Ozbiljno pitam. Sebe u starosti vidim u domu bez obzira na to što ću odlučiti po pitanju razmnožavanja.
Ovisi kakav je dom, a i kakvog je sklopa starčić u pitanju.
Moja baka s majčine strane dugo je govorila kako neće u dom. Dok nije počela posjećivati svoju prijateljicu tamo. Onda je još dvije godine svima lagala da je dom smrt, jer njen sin nije htio da ode, jer što će selo reći. A svaki dan tražila da je mama odvede na druženje.
Na kraju je otišla u taj dom. Privatni dom, malo korisnika, bakice i djedovi sjede svaki dan u vrtu i kartaju, smiju se. Baš se osjetila pozitivna vibra i ona je tamo bila presretna.
Ali kad je potpuno onemoćala i zalegla onda mi se više nije sviđalo. Već se osjetila nervoza osoblja i atmosfera je postala sumorna. Ali onda su je moji odlučili izvaditi iz doma.
Od mog oca roditelji su oboje prodali stan i otišli u dom. Ali to je bilo u Francuskoj. Cijeli kompleks, bazen, prekrasni vrtovi, kao hrpa apartmana sistem, hrpa osoblja. Otišli ih mi posjetiti prvi puta i rekao stari da bi on odmah tamo potpisao da ga prime.

Kod nas, čini mi se, ta skrb o starima je većinom jad i bijeda.
choupette is offline  
Old 19.10.2017., 02:23   #84
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
daj reci, koji je tebi kurac s tim fodorićima?
Pa oni su mi pokazatelj društva, ergo ljudi ergo ljudske prirode ergo jebemimmater. Pa kak to nekog ne dira? Pa dođe mi da zapalim cijelu jebenu državu, i to je jedan od razloga zašto mnogi i moji prijatelji nemaju ovdje djecu. Neće biti mutavci koji će raditi za jedne od najmanjih plaća u Europi i gutati govno za govnom i šta pretvarati se da smo sretni?! Da stvari funkcioniraju?
Todorići i slični mi zgade život.
malin is offline  
Old 19.10.2017., 02:29   #85
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Pa oni su mi pokazatelj društva, ergo ljudi ergo ljudske prirode ergo jebemimmater. Pa kak to nekog ne dira? Pa dođe mi da zapalim cijelu jebenu državu, i to je jedan od razloga zašto mnogi i moji prijatelji nemaju ovdje djecu. Neće biti mutavci koji će raditi za jedne od najmanjih plaća u Europi i gutati govno za govnom i šta pretvarati se da smo sretni?! Da stvari funkcioniraju?
Todorići i slični mi zgade život.
Pa nije zivot samo hrvatska.
Odleprsas di te volja sa Eu putovnicom.
Splićankaa is offline  
Old 19.10.2017., 02:31   #86
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Pa nije zivot samo hrvatska.
Odleprsas di te volja sa Eu putovnicom.
LOL
Da je tako lako... Trenutno ne znam kako da iz Hr nađem posao u toj zemlji u kojoj želim izvan Hr.
malin is offline  
Old 19.10.2017., 02:37   #87
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Nisu živjeli raskošno, ali ništa mu nije falilo. Gospodin je umro, gospođa je živila sama, od svoje skromne mirovine stalno financirajući potrebe tog sina i njegove obitelji.
Zašto, jebote.

Čini mi se da je to Maca jednom prozvala držanjem ruke djetetu pod guzicom.

To nije način na koji se ima zdrav odnos. Žao mi je, vjerujem da je gospođa bila mila i draga i tužna je to priča, ali roditelj ne može imati zdrav odnos s odraslim djetetom ako ga tretira kao todlera s posebnim potrebama, niti je od todlera s posebnim potrebama za očekivati da se brine i o kome. Očito, jer se inače ne bi mama brinula o njemu i njegovoj obitelji.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 19.10.2017., 02:38   #88
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Postoje zli ljudi i nikakva ljubav i razumijevanje im neće pomoći što od roditelja što od drugih ljudi. I nisu nikakve iznimke, ima ih poprilično, ali jebiga ljudi se vole tješiti da će oni uspjeti 100% odgojiti dobrog ljudeka, nitko ne bude odgojio malog psiha i bullya, posebno ovdje s foruma, samo dobre, samo ne znam čija su ona sva djeca u školama što maltretiraju druge, teške iznimke?! Hm, ne bih rekla....Tako da se nikako ne slažem da samo starci koji su činili loše vlastitoj djeci ostaju sami i napušteni u domovima, ali zato im imovina nikad ne bude napuštena, uvijek će se djeca "žrtvovati" pa uzeti imovinu mrskih im staraca, da ne propadne jel...
Pucaš na moj komentar pa ću odgovoriti.
Hoćeš reći da se tješim, a ne tješe se možda oni koji kukaju kako su oni sve odradili super duper, da bi zauzvrat dobili monstruma koji vreba njihovo imanje?

I daleko od toga da mislim da ću odgojiti ubermenscha. Nisam savršena, daleko od toga. Sigurno puno griješim u odgoju što svjesno, što nesvjesno. Možda moje dijete mene sutra potpuno odjebe. Ali da se to dogodi ja bih se prva zapitala gdje sam pogriješila. I pomirila bih se sa time.
Ključ je da ne očekujem od svog djeteta da mi vrati ono što sam mu dala. To je ionako nemoguće. Samo se nadam da će uz moj odgoj i moje neminovne pogreške od njega ispasti pristojno ljudsko biće.
Moja majka je mene odgajala kako ja odgajam danas svog sina, a nju su njeni roditelji odgajali kako je ona mene. I vidi čuda, starci nikad nisu bili zanemarivani. Niti moji baka i djed, niti će biti moja majka. U biti nemam niti jedan takav primjer u svojoj užoj i široj obitelji. Stvarno smo aberacija. I nitko u mojoj obitelji nije čekao da netko umre.
Npr. imam imućne roditelje, a muž i ja živimo u podstanarstvu. I svi se čude. Ja ne. Tako sam odgojena. Da ne pretendiram na tuđe. I to se uči u obitelji. Očekivanja.

Tako da te kuknjave tolikih oh so dobrih i finih roditelja koji su valjda magijom dobili bullye i djecu koja im uzimaju imovinu (a što je ti roditelji uopće daju toj oh so zloj djeci?), a da im djeca ne žele prismrditi ne pušim. Prije mislim da većina voli izigravati žrtve i kriviti druge za vlastite propuste kad dođe vrijeme da žanju plodove svojih djela i nedjela.

Tako da se moram složiti da se ne slažem s tobom. Dobri roditelji-ekstremno loša djeca postoje, ali su rijetkost. Kao što je i bullying btw. Naravno da ima bullya, ali su u manjini. Imam dijete koje je nekoliko godina u vrtiću bez najmanjeg problema s vršnjacima, a skoro sve moje prijateljice i poznanice imaju klince u osnovnoj ili srednjoj gdje bullyingira obično nekoliko individualaca na cijelu školu, a ne pola škole, kako ispada po tvom pisanju.
I sama sam bila žrtva bullyinga u osnovnoj školi. Radilo se o dva problematična učenika koji su maltretirali gro ostalih, a ne o cijeloj hrpi divljaka.
Hajmo malo životnih primjera, a ne nekih sterilnih dojmova stečenih iz medija i tuđe kuknjave.
Znam da je nekima legitimna hororčina imanje djeteta, ali nije to izlika da se ljudi tješe kako bi i da imaju dijete najvjerojatnije dobili čudovište koje se na njih ne bi ni popišalo da se zapale.

Zadnje uređivanje choupette : 19.10.2017. at 02:57.
choupette is offline  
Old 19.10.2017., 02:41   #89
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Pa oni su mi pokazatelj društva, ergo ljudi ergo ljudske prirode ergo jebemimmater. Pa kak to nekog ne dira? Pa dođe mi da zapalim cijelu jebenu državu, i to je jedan od razloga zašto mnogi i moji prijatelji nemaju ovdje djecu. Neće biti mutavci koji će raditi za jedne od najmanjih plaća u Europi i gutati govno za govnom i šta pretvarati se da smo sretni?! Da stvari funkcioniraju?
Todorići i slični mi zgade život.
pa malo je blesavo da tvoja sreća ili sreća tvojih prijatelja ovisi o ivici todoriću. to je poražavajuće, zapravo.
šta si ti, todorićev kmet, ili?
tako nikad nećeš biti zadovoljna, a to je šteta.
gle, todorića imaš svugdje. i ako baš nisi blagajnica u konzumu, onda ne znam na koji te se točno način todorić u ovom trenutku dotikava.
glupo je da svoje mlade godine trošiš na frustraciju zbog todorića.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 19.10.2017., 02:55   #90
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto, jebote.

Čini mi se da je to Maca jednom prozvala držanjem ruke djetetu pod guzicom.

To nije način na koji se ima zdrav odnos. Žao mi je, vjerujem da je gospođa bila mila i draga i tužna je to priča, ali roditelj ne može imati zdrav odnos s odraslim djetetom ako ga tretira kao todlera s posebnim potrebama, niti je od todlera s posebnim potrebama za očekivati da se brine i o kome. Očito, jer se inače ne bi mama brinula o njemu i njegovoj obitelji.
Kako zašto?

Pa to je taj mentalitet u kojem se prema djeci (obično muškoj) odnosi kao prema invalidima. I to se još smatra poželjnim oblikom ponašanja. Jer tada si dobra i mila ŽMK.

To je ono kad meni svekrva kaže “ne tendiš mi dobro sina”. Jer mu odbijam donijeti mudante i kanotijeru u kupaonu dok se tušira. Ili kad uvijeno kaže da sam loša mater jer ne želim malom nositi hrpu igračaka na plaju, nego mu kažem da nosi što sam može ponijeti.
To je ono kad slušam ženske u frizeraju kako pričaju da njihovi muževi i klinci bez nje ne mogu maltene preživjeti u kući jer si ne znaju dva jaja ispeći. Koji zli niškoristići, a one takve ŽMK.
choupette is offline  
Old 19.10.2017., 10:15   #91
Quote:
-farfalla- kaže: Pogledaj post
bez uvrede ikome ali ja ne mogu razumjeti sve koji nemate problema da kad postanete dementni, u pelenama, nepokretni i želite da vaša djeca brinu o vama...
ja to ne bi nikad htjela... radije bi našla način da odem u dom
zar je itko ovdje rekao da želi da mu dijete mijenja pelene?
želim bliskost u smislu iskrenosti i poštovanja tako da se možemo dogovoriti što nam je činiti
uostalom, dementnost zna biti vrlo šaljiva
baja is offline  
Old 19.10.2017., 12:05   #92
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Domovi su rijetko kad ugodna mjesta, pogotovo ovi jeftileni, i vrlo je malo vjerojatno da ce se ljudi htjeti tamo zadržavati ili često dolaziti. I naravno da se posjete onda prorijede. Ni meni nije bio isti filing doći baki doma ili doći joj u posjetu u dom..
pa ono, trebalo bi se nadići ta površna mišljenja.
ne odlaziti u posjetu jer dom nije ugodno mjesto? nije ni bolnica, pa idemo i čamimo koliko treba kad je netko nama blizak tamo.

ne kužim i dalje.

Cats, slažem se. Čak i ako je netko možda bio više popustljiv kao roditelj, to nije razlog da ga se odbaci kao krpu.
Gzena is offline  
Old 19.10.2017., 18:08   #93
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa malo je blesavo da tvoja sreća ili sreća tvojih prijatelja ovisi o ivici todoriću. to je poražavajuće, zapravo.
šta si ti, todorićev kmet, ili?
tako nikad nećeš biti zadovoljna, a to je šteta.
gle, todorića imaš svugdje. i ako baš nisi blagajnica u konzumu, onda ne znam na koji te se točno način todorić u ovom trenutku dotikava.
glupo je da svoje mlade godine trošiš na frustraciju zbog todorića.
Da, mi svi u Hrvatskoj smo jebeni kmetovi koji smo izjebani od strane majmunčadi u obliku HDZ-a i Todorića i ostalih monstruma, kako ti to nije jasno? Kako??
Ne trošim ja nikakvu frustraciju na njih, ali se usuđujem pogledati istini u oči. Da su dva takva čovjeka na planetu, fine with me. Ali danas je hrpetina ljudi karijes, pokvarena, lopovi. Koji jebu nas ostale DIREKTNO!!!!!
I to što ja neću biti zadovoljna nikad mi ima jedino smisla nego da si lažem dok gnjide pokradu sve što stignu. OTKUD IM PRAVO??? Dokad????
A bakice imaju 2000 kuna penzije, bolnice su za kurac, školstvo je za kurac, ali govna kradu milijarde!!! Nabijem takvu zemlju bilo gdje na kurac.
malin is offline  
Old 19.10.2017., 18:18   #94
Zasto vi svi mislite da cete dozivit duboku starost i demenciju? Moze se umrit na sto nacina i ranije, znam slucaj, covijek sportas igrao mali nogomet i opalio ga srcani udar, ima toga koliko hocemo, ja bi radije da me zgazi auto nesretnim slucajem i stvar rijesena, nego da dozivim sve bolesti i da cekam da me vrag odnese.
Splićankaa is offline  
Old 19.10.2017., 18:24   #95
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kako zašto?

To je ono kad slušam ženske u frizeraju kako pričaju da njihovi muževi i klinci bez nje ne mogu maltene preživjeti u kući jer si ne znaju dva jaja ispeći. Koji zli niškoristići, a one takve ŽMK.
Ja jucer sjedim na klupici u centru, jedem kolac i slusam zensku pored mene, prica sa prijom kako treba krenit na fitness neki ali "ma prekasno mi je taj termin u 8 da je bar u 7, mala mi ide spavat oko 8ipo, to bi bilo onda tri dana tjedno da ju ovaj moj mora uspavat, nece ti on na to pristat"

Ubij.se.odmah.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 19.10.2017., 18:36   #96
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja jucer sjedim na klupici u centru, jedem kolac i slusam zensku pored mene, prica sa prijom kako treba krenit na fitness neki ali "ma prekasno mi je taj termin u 8 da je bar u 7, mala mi ide spavat oko 8ipo, to bi bilo onda tri dana tjedno da ju ovaj moj mora uspavat, nece ti on na to pristat"

Ubij.se.odmah.
Sama ga je birala.
Splićankaa is offline  
Old 19.10.2017., 18:44   #97
joj nemojte o ovim niskoristi mama's boysima. napadaje na takve dobivam.
-a nisi ga podsjetila da vrati knjigu u knjiznicu!
a reko na sta ga jos moram podsjecati, da si dupe obrise?
fuj. debili i degenericne matere koje to urade od djece.
imala sam posla s takvima pa mi se tlak od toga dize. i onda jos njihove zene koje samo preuzmu tu ulogu.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 20.10.2017., 11:12   #98
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zar je itko ovdje rekao da želi da mu dijete mijenja pelene?
nije nitko rekao da želi da mu dijete mijenja pelene, rečeno je da želite da u starosti djeca vode brigu o vama, a vrlo često to ide jedno sa drugim

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Zasto vi svi mislite da cete dozivit duboku starost i demenciju? Moze se umrit na sto nacina i ranije, znam slucaj, covijek sportas igrao mali nogomet i opalio ga srcani udar, ima toga koliko hocemo, ja bi radije da me zgazi auto nesretnim slucajem i stvar rijesena, nego da dozivim sve bolesti i da cekam da me vrag odnese.
tome se i ja nadam , al ne bi još
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Old 20.10.2017., 11:18   #99
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Zasto vi svi mislite da cete dozivit duboku starost i demenciju? Moze se umrit na sto nacina i ranije, znam slucaj, covijek sportas igrao mali nogomet i opalio ga srcani udar, ima toga koliko hocemo, ja bi radije da me zgazi auto nesretnim slucajem i stvar rijesena, nego da dozivim sve bolesti i da cekam da me vrag odnese.
Sigurno se jos nisi dovukla do 30te i svi tvoji su zivi.


Meni je mama umrla s mojih 27, i skuzila sam kak je zivot kratak. I mislis si da si po logici ti slijedeca pa da vidis kak sam pocela pazit na zdravlje, i odjednom skuzila da mi se bas ne umire mladoj

A umrijet mlad mi je ajmo rec do 50-te.
Od 50-70 zapravo isto ali nije mi vise takav veliki sok kad cujem takav slucaj kao kad netko ode s manje od toga.
TincH is offline  
Old 20.10.2017., 12:00   #100
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto, jebote.

Čini mi se da je to Maca jednom prozvala držanjem ruke djetetu pod guzicom.
Ha?
Maca. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.