Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 20:36   #1
O kosi

Meni je lijepo vidjet lijepu dugu kosu. Ja ju ne mogu imat.
Sestrina klinka ima kosu do ispod guzice, ali to je KOSA.


Izdvojeno s teme Moje nepopularno mišljenje

Zadnje uređivanje warpedcat : 19.10.2017. at 13:16.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:40   #2
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Meni je lijepo vidjet lijepu dugu kosu. Ja ju ne mogu imat.
Sestrina klinka ima kosu do ispod guzice, ali to je KOSA.
Moje cure imaju kosu do pola ledja. Gustu i valovitu. Oduvijek moram objasnjavati da nemaju pramenove
Odrzavanje je pranje i pustanje da se osusi sama od sebe

Ja imam tanku kosu, gustu doduse ali maksimum duzina je do ramena. Sve dulje od toga izgleda grozno. Moje odrzavanje ako imam bob frizuru ukljucuje okruglu cetku i feniranje. Zajebancija do daske
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:04   #3
Quote:
Kosa mi je zastitni znak i obozavam je.
Quote:
Moja je duga i lijepa, redovno dobijem kompliment za nju. Ali jedina briga oko nje mi je što je operem 2,3 puta tjedno, i počešljam kad izlazim iz kuće.
__________________
Quote:
Ja cijeli život primam gomilu komplimenata na račun kose i prva priznam da sam tašta i da mi je kosa veliki plus i uopće se ne bih osjećala dobro s kratkom kosom jer mislim da mi ne bi stajala.
odoh, odoh ....ne mogu ovo više čitat
večeras sam dobre volje, pa nek ostane tako
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:49   #4
Ne znam. Kosa mi je jaaako gusta i sad kad je ošišana na neki lob moram je osušiti fenom. U suprotnom bude po 12 sati vlažna.
U najdužoj fazi je bila do križa, ali trebalo mi je 30-45 min samo da je osušim i još cca sat vremena da je uredim.

Bez uvrede ikome, ali ne vjerujem da sve imate lijepu kosu bez dodatnog truda. U životu sam upoznala možda jednu osobu koja ima prirodno predivnu kosu.

Ostale samo misle da je imaju, ali po mojim kriterijima to nije lijepo.

Mislim, nemam nis protiv, ali vjerojatno mi se ne bi svidjela.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:58   #5
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post

Bez uvrede ikome, ali ne vjerujem da sve imate lijepu kosu bez dodatnog truda. U životu sam upoznala možda jednu osobu koja ima prirodno predivnu kosu.
To uopće nije uvreda.
Meni su sve kose koje reagiraju na vlagu bezvezne bez dodatnog truda. Nema šanse da bih kosu sušila samo na zraku, ako nisam na moru. Fen i četka ili figaro su redovito u pogonu
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:08   #6
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
To uopće nije uvreda.
Meni su sve kose koje reagiraju na vlagu bezvezne bez dodatnog truda. Nema šanse da bih kosu sušila samo na zraku, ako nisam na moru. Fen i četka ili figaro su redovito u pogonu
Meni to ništa ne pomaže, a dodatno uništava kosu.
Uredna je jedino ak odem kod frizerke (jedva) i to traje samo taj dan.

Quote:
Ostale samo misle da je imaju, ali po mojim kriterijima to nije lijepo
lako je tebi imat takve kriterije
meni je dobro sve gdje kose ima u normalnoj količini
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:45   #7
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ne znam. Kosa mi je jaaako gusta i sad kad je ošišana na neki lob moram je osušiti fenom. U suprotnom bude po 12 sati vlažna.
U najdužoj fazi je bila do križa, ali trebalo mi je 30-45 min samo da je osušim i još cca sat vremena da je uredim.

Bez uvrede ikome, ali ne vjerujem da sve imate lijepu kosu bez dodatnog truda. U životu sam upoznala možda jednu osobu koja ima prirodno predivnu kosu.

Ostale samo misle da je imaju, ali po mojim kriterijima to nije lijepo.

Mislim, nemam nis protiv, ali vjerojatno mi se ne bi svidjela.
Meni su govorili da je lijepa i kad sam redovno vukla plave pramenove. Meni se čini da je ljudima dovoljno da je gusta.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:17   #8
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ikome, ali ne vjerujem da sve imate lijepu kosu bez dodatnog truda. U životu sam upoznala možda jednu osobu koja ima prirodno predivnu kosu.

Ostale samo misle da je imaju, ali po mojim kriterijima to nije lijepo.

Mislim, nemam nis protiv, ali vjerojatno mi se ne bi svidjela.
Ne reagira na vlagu, za moj ukus nekad je pregusta, pogotovo ljeti kada mi smeta, ali ljudi me stvarno pitaju šta joj radim, čime perem, koju masku stavljam a nisam ništa od toga, ljeti ne koristim fen, s tim da dok se suši redovno počešljam.

Ali da ne bi bilo sve sama pohvala , ne drži mi dugo nijedna frizura; pundža, uvijanje.. kako je gusta i teška sve spada, potrebno je tone i tone laka za kosu. I ljubomorna sam onda na druge cure zbog frizure
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:30   #9
Kosa, ha? Ne volim dugu kosu na sebi, šišam je čim dotakne ramena. Duga kosa mi je ljepša na muškarcima nego na ženama, ali najduže do struka. Kosa do dupeta mi nije lijepa nikad i ni na kome.

I nema mi smisla ovo s ljubomorom na dugu kosu. Bar je nju lako pustiti da naraste.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:32   #10
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
To je zato jer sigurno imaš dobru krmu i provu.

Meni kažu da mi bolje stoji kratka kosa (jednom davno sam je dala odrezati do ušesa). Ali sad je gusta, valovita, preduga i još dodatno isušena nalivperastim plavim pramenovima. Ali ja je volim takvu. Sređujem je, peglam, viklam ako je raspuštam. Puštam au naturel ako je pletenim i podižem. I nije me briga je li to neko nekome ružno dok god me ne gnjavi s netraženim komentarima.
Ali gujice nemam ni za lijek. Duga sam i štapičasta.
Naravno da viđam oko sebe žene s ljepšom kosom od moje, s finim prčastim dupencetima i đeniferastim oblinama. I ljepše mi je to od moja dva andola, da se razumijemo. Ali nisam ljubomorna. Ljubomora je ostala tamo negdje u srednjoj školi.
Ako dobro znaci veliko, nemam. Sitne sam gradje, sise dvojka, a guzica normalna.
A za guzicu koristi vjezbanje. Iz iskustva kazem da je vrlo djelotvorno.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:33   #11
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
A ja sam mislila da su ove moje sa "preko 55 godina je neukusno imat dugu kosu" iznimka kad ono....
Ja volim vidit lijepu kosu, koliko god godina imala godina...i znamnpar gospodja u 70im koje imaju krasnu dugu sijedu kosu, lijepo pocesljanu ili sklopljenu u pindzu, to je divno. I moja baka je drzala dugacku kosu i plela pletenice do skoro pred smrt....
S druge strane, zna se naci i slucajeva sa onim kriza-srednjih- godina zenama koje stave ekstenzije, i ofarbaju se u neku riznu boju oa to zna izglesat ruzno....nije mi tema za generaliziranje.
Ja imam poludugu kosu, bila je puno zdravija prije al jbg smeta mi i stalbo je u pundzi pa je malo propala, iako je potencijal i dalje tu i nakon prirodnog susenja po izlasku iz mora izgleda ko da me frizder od J.lo fenirao 6 sati
Samo, meni se sve to ne da. Ni fenirat ni susit, ne da mi se ji lakirat nokte, ni sminkat niti to znam kak spada. Jel to nepopularno misljenje? Znam da bi se trebala potrudit ali ovako za svakodnevne prilike brate, cemu...sredim se ak treba za sastanak, kongres, kazaliste, Lisinski, al da se dizem pol sata ranije da bi se sminkala i fenirala kosu za babe na poslu, a de dobro je
Pa tko se toliko montirava kad ide na posao, svaka mu čast. Cijenim entuzijazam.
Osobno se ujutro jedva odkrmeljam.
Kosu ispletem u 5 minuta u pletenice ili napravim punđu, minimum šminke i vozi. Na poslu mi je jedino bitno da sam čista i uredna, ništa drugo.
Posao mi je ionako formalne prirode, dress code pingvinskog karaktera, a i ne volim u profesionalnom okruženju privlačiti pažnju izgledom.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:47   #12
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post

Bez uvrede ikome, ali ne vjerujem da sve imate lijepu kosu bez dodatnog truda. U životu sam upoznala možda jednu osobu koja ima prirodno predivnu kosu.
ja sam druga. dobro, mene ne poznaješ.
trik je u dobrom šišanju.

ni ja ne lakiram nokte na rukama. u zadnje vrijeme se ni ne šminkam. moje nepopularno mišljenje: dotjeranost je precijenjena.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:52   #13
Uvijek lakiram nokte, i na nogama i rukama.
Na nogama je uvijek neki jaci, u po zime, u po ljeta, na rukama ovisi, sve boje preferiram.
Celavi su mi prsti na nogama ako nemam jarki lak.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:04   #14
Ja sam svoju osisala prije dvije godine, ne zbog godina vec sto me tjeme pocelo bolit kad je svezem.
Stvarno je imam puno, gusta, teska i kovrdzava.
Mjesecima sam se kanila odsjec je, prevagnulo je kad sam na jednoj slici od cijele sebe vidjela samo kosu.
I jos sam otisla no name frizerki jer me moj tih dana nije mogao primiti.
Moram reci da sam se preporodila od kako je do vrata.
Sve mi je puno lakse.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:09   #15
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Inače, Bliss zaista ima krasnu kosu pa eto, ako je tko poznaje irl, to je pojam lijepe duge kose. I zbilja joj stoji na lice i na konstituciju. No većinom to ne bude slučaj.
Hvala ti.
Pogotovo zato što znam da nisi ljubitelj duge kose.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:15   #16
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja sam lakirala kad sam bila doma pa preko ljeta radila u bašči
S tamnim ili svijetlim lakom?

Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju osisala prije dvije godine, ne zbog godina vec sto me tjeme pocelo bolit kad je svezem.
Stvarno je imam puno, gusta, teska i kovrdzava.
Mjesecima sam se kanila odsjec je, prevagnulo je kad sam na jednoj slici od cijele sebe vidjela samo kosu.
I jos sam otisla no name frizerki jer me moj tih dana nije mogao primiti.
Moram reci da sam se preporodila od kako je do vrata.
Sve mi je puno lakse.
Moja mama ima takvu kosu.
Tamnu i jako kovrčavu. Dugu do cca 3/4 leđa.
I još je uvijek nosi raspuštenu.
A ima žena 60 godina.
Perverznjakuša.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:18   #17
Nepopularno misljenje: sve zene koje hejtaju dugu kosu imaju tri dlacice na glavi i traze mane ostalim dugim kosama.

Inace i ja sam team duga, nije mi prirodno savrsena (kao da su rijetke i kratke kao iz reklame ), zahtjeva nesto truda i ravnanja, ali je jako gusta i teska i sa kracom izgledam kao da imam kacigu, a duzina ju izravna

Odlicno se osjecam s njom i totalno je JA i nikad je necu kratiti.

Kratke i rijetke kose su mi ok, dokle god mi njihove vlasnice ne krenu prigovarati (jel to isto nepopularno misljenje?)

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Mislim da žene s jako dugom kosom uglavnom imaju problem sa samopouzdanjem ili su tašte.
Jako duga kosa = sve ispod lopatica.
Al si sad lupila i ostala ziva

Moja je do ispod sisa.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:21   #18
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
Pogotovo zato što znam da nisi ljubitelj duge kose.
Sad me baš zaintrigirala ta tvoja čupa.

Meni je moja kosa bila baš prekrasna dok nisam počela sijediti.
Nije sad to bilo ne znam kakvo sijeđenje, ali prirodno sam crnokosa pa su se sijede vidjele iz aviona. Tako da sam počela sad s 38 prvi puta farbati kosu. Ne potpuno, puca mi frizerka pramenove da zakamuflira sijede i lijepo ona to napravi, svi kažu da mi lijepo stoji, ali kad vidim stare slije s mojom prirodnom bojom dođe mi baš milo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:24   #19
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
S tamnim ili svijetlim lakom?


Moja mama ima takvu kosu.
Tamnu i jako kovrčavu. Dugu do cca 3/4 leđa.
I još je uvijek nosi raspuštenu.
A ima žena 60 godina.
Perverznjakuša.


Ja sam stvarno puno komplimenata dobila kad sam je skratila, iako je bilo puno onih sa pitanjem kako mi nije bilo zao.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:26   #20
ne znam šta ima bit žao nekom skratit kosu. imala sam kosu do iznad ramena, pa je u roku par godina narasla dulja od pol leđa. pa sam ju opet skratila do ramena, pa je narasla skoro do pol leđa, sad je opet kratka tu negdje oko ramena, ovisi jel ju izravnam ili pustim kovrčavu.
šta će mi ista dužina 30 godina za redom. sad sve mozgam da ošišam šiške prvi put nakon sto godina... ali još skupljam hrabrost. imam novi super duper fen pa mislim da bi preživjela to.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.