Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 10:26   #21
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Pa slažem se.
Ja cijeli život primam gomilu komplimenata na račun kose i prva priznam da sam tašta i da mi je kosa veliki plus i uopće se ne bih osjećala dobro s kratkom kosom jer mislim da mi ne bi stajala.


Spasila sam se otkako sam svoju odlucila pustiti. Zbilja sam se mucila da upristojim sve krace verzije, koje zbog guatoce nisu na nista licile. Sada mi treba samo pegla i fen.

Doduse trenutno je mrvicu preduga, moram je 6-7 cm skratiti pa ce biti kako treba.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:29   #22
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Sad me baš zaintrigirala ta tvoja čupa.

Meni je moja kosa bila baš prekrasna dok nisam počela sijediti.
Nije sad to bilo ne znam kakvo sijeđenje, ali prirodno sam crnokosa pa su se sijede vidjele iz aviona. Tako da sam počela sad s 38 prvi puta farbati kosu. Ne potpuno, puca mi frizerka pramenove da zakamuflira sijede i lijepo ona to napravi, svi kažu da mi lijepo stoji, ali kad vidim stare slije s mojom prirodnom bojom dođe mi baš milo.
Joj, ja nisam bila navršila 30, a već sam ih počela dobivati i djelomično su razlog zašto sam posvijetlila kosu. Prirodno sam jako tamna. Na svaku tamniju boju mi se sijede vide već nakon 2 tjedna, pogotovo jedan pramen kod čela. Sad je ok i ne kuže se puno ni nakon mjesec i pol, kad već imam izrast i krajnje je vrijeme za odlazak frizeru.
Odavno se ne mogu oslanjati na svoju prirodnu boju.

Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
+1. I apsolutno mi puca kurac koje je godišnje doba i kakve su vremenske prilike, nimalo mi to ne utječe na navike, društveni život, raspoloženje, to jel mi se nešto da ili ne da. Prezirem naricanje o vremenu.
Zavidim ti. Jako bih voljela biti poput tebe. Mene ubije zimsko sivilo. Baš ta neka sezonska depra. Nemam volje i želje ni snage za ništa i najradije bih sve prtespavala.
Ovo ljeto je zbilja bilo pakleno i ja bih svejedno imala 5 takvih ljeta u komadu nego jednu sivu zimu. Čim je sunce, puno sam bolje.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:31   #23
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
To uopće nije uvreda.
Meni su sve kose koje reagiraju na vlagu bezvezne bez dodatnog truda. Nema šanse da bih kosu sušila samo na zraku, ako nisam na moru. Fen i četka ili figaro su redovito u pogonu
Tocno to.

Ali ukupno gledano.. manje muke imam sada nego s raznim bobovima koje sam prije nosila.
Jer i ti vjerojatno kao i ja imas fakat jako gustu kosu koja se nakostrijesi na vlagi (tipa ovih dana), ali nije to neka posebna briga a pogotovo ne tastina.

Jednako tako treba fenirati i kratke frizure koje se dignu na zraku (prije nego otvoris usta i prospes zuc na neciju dugu kosu)

No bez obzira na sve - ako je kosa gusta treba je pustiti i uzivati u njoj jer s godinama ionako slabi. Ako imas taj dar prirode embrace it.

Netko je spomenuo da se jezi tudje kose. Ja ne, obozavam je i dirati i da me netko pokrije dugom kosom uopce ne bi smetalo

Zadnje uređivanje TincH : 19.10.2017. at 10:51.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:32   #24
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
+1. I apsolutno mi puca kurac koje je godišnje doba i kakve su vremenske prilike, nimalo mi to ne utječe na navike, društveni život, raspoloženje, to jel mi se nešto da ili ne da. Prezirem naricanje o vremenu.
ovako nekako i ja. doduše, nije mi svejedno koje je godišnje doba, ljeti se previše kuham i teško se fokusiram na rad. ali osim toga, prilagodim se svim vremenskim uvijetima. krasno je sad gledat vani šarena stabla u svim mogućim bojama, pa će doć snijeg, pa zelenilo, pa sunce, pa magla pa more... kud ćeš ljepše nego da možeš uživat u svim tim fazama.
zamišljam si tu dosadu da cijelu godinu imamo npr proljeće.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:32   #25
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Stvarno ne razumijem neko veliko žaljenje za kosom. Pa sve i da ti je žao kako si ošišana, možeš se vratiti na staro kroz neko vrijeme.
Pa da.
Ali kao sto neko rece u prethodnim postovima, ima zena koje drame zbog par milimetara.
Meni kosa jako brzo raste, cak i da sam se pokajala, do sada bi narasla na nekadasnju duzinu.
Ali meni je bilo fakat dosta duge kose.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:33   #26
Moja ne liči ni na što ako nije isfenirana. Ako ne uspijem otići do frizerskog i moram je sama prati, to je koma, čak i uz pomoć pegle. Inače imam ravnu - mjestimično valovitu kosu, a valoviti su donji slojevi, užasno osjetljiva na vlagu... inače dosta gusta kosa i frizeri mi često komplimentiraju na kvaliteti kose.
Upravo mi je sad u tom nekom nedefiniranom stanju, jedva čekam feniranje. A frizura mi je sad popularno zvani lob..do ramena, skroz ravno šišana. Nikad više ne bih poželjela stepanasto, uvijek nešto negdje strši...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:35   #27
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ne kuzim tu ljubomoru na to. kuzim na velike sise il dupe, al kosa. ...
Ja sam ljubomorna, tj. zavidna svakoj ženi s dugom, sjajnom, gustom kosom. Nevjerojatno je koliko te takva kosa podigne i izdvoji iz mase čak ako inače nisi posebno lijepa. Nekad sam znala viđati onu Sunčicu Lalić (mislim da je bila ona) i tu kosu ne možeš fulati koliko upada u oko i daje na atraktivnosti.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:35   #28
joj sjećam se kad su mene uvjeravali da je stepenasto najbolje za kovrčavu kosu pa sam se šišala maksi stepenasto na kraju bi izgledala skroz blesavo jer bi imala gore sve gusto kratko kovrčavo, a ispod ramena bi mi visila 3 jadna tanka pramička.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:35   #29
Vi s dugom kosom - kakvo vam je stanje kupaone?

Moja je do brade (muž je ošišan na nulu) pa kupaona izgleda kao da se Chewbacca skinuo
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:36   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post


Spasila sam se otkako sam svoju odlucila pustiti. Zbilja sam se mucila da upristojim sve krace verzije, koje zbog guatoce nisu na nista licile. Sada mi treba samo pegla i fen.

Doduse trenutno je mrvicu preduga, moram je 6-7 cm skratiti pa ce biti kako treba.
Da, takva je i moja.
Te guste kosurine je puno teže održavati kad su kratke jer brate strši to na sve strane. Koliko puta sam se s kratkom budila s zapetljanim gnijezdom na glavi, sve stoji ulijevo, ili strši kao da me grom pogodio. Pa namještaj, ravnaj, pa na četku...a onda izađem iz kuće, puhne vjetar i ode sve u pm.
Neki ljudi ne vjeruju, ali meni je daleko lakše i brže baratati s dugom kosom. Samo je osušim, počešljam i izgleda uredno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:36   #31
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Na poslu mi je jedna starija kolegica rekla već nekoliko puta kako bih trebala ošišati tu kosurinu. Iako je na poslu u pravilu ispletem ili sredim u neku podignutu frizuru.
Koji k...c se to nje tiče?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:38   #32
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Vi s dugom kosom - kakvo vam je stanje kupaone?

Moja je do brade (muž je ošišan na nulu) pa kupaona izgleda kao da se Chewbacca skinuo
a mogla bi je ponekad očistiti.

svačija kosa opada, zato postoje usisivači i krpe.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:38   #33
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Praktički oduvijek sam nosila dugu kosu do struka.
Imam 38 godina i do sad sam se naslušala komentara kako takva kosa nije za moju dob. Tada se sjetim moje pokojne babe i njenih frendica koje su do duboke starosti plele pletenice praktički do struka. I svima je to tada bilo normalno. Zašto sad babe moraju raditi kratke ofcolike kovrčave trajne da bi bile pristojne i decentne...nemam pojma.

Na poslu mi je jedna starija kolegica rekla već nekoliko puta kako bih trebala ošišati tu kosurinu. Iako je na poslu u pravilu ispletem ili sredim u neku podignutu frizuru.
Vjerujem da je moja kosa njoj stvarno ružna, ali ne kužim zašto se osjeća pozvanom komentirati. Ja sigurno ne komentiram njeno (po meni) debelo dupe koje baš voli utegnuti u uske tajice, niti bi mi to palo na pamet.

Dakle, moje nepopularno mišljenje je da ako nemaš nešto lijepo za reći o tuđem izgledu izvoliš fino začepiti gubec.
Pa jebote s kime se ti to druzis?


Meni svi daju komplimente kad je pustim a imam 35.

Dapace mnogi su i umuknuli, jer su mi davali tonu nezeljenih savjeta kad sam bila mladja i pokusavala nositi razne bobove. To nikad nije izgledalo kako treba.
Onda sam odlucila nositi ono sto se meni svidja i vidi cuda svi takvi kriticari sute, tu i tamo se malo dive kako je gusta i to je to.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:39   #34
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
joj sjećam se kad su mene uvjeravali da je stepenasto najbolje za kovrčavu kosu pa sam se šišala maksi stepenasto na kraju bi izgledala skroz blesavo jer bi imala gore sve gusto kratko kovrčavo, a ispod ramena bi mi visila 3 jadna tanka pramička.
Pa znam žena koje kovrdžavu kosu šišaju kao u krug...i skroz im lijepo stoji.
Ovako nekako. Kovrdžavu kosu baš treba znati ošišati da pada kako treba.

https://i.pinimg.com/736x/8e/ef/59/8...hairstyles.jpg
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:39   #35
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Vi s dugom kosom - kakvo vam je stanje kupaone?

Moja je do brade (muž je ošišan na nulu) pa kupaona izgleda kao da se Chewbacca skinuo
I moj je na nuli.

A nista, izvucem dlake iz odvoda poslije pranja kose.
Moje su, al imam nagon da povratim.
Zato mi se macje uopste ne gade.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:39   #36
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Vi s dugom kosom - kakvo vam je stanje kupaone?

Moja je do brade (muž je ošišan na nulu) pa kupaona izgleda kao da se Chewbacca skinuo
normalno mi izgleda kupaona. nakon što se isfeniram ili pošešljam, pokupim otpale dlake i to je to.
mrzim otpale dlake i neuredne kupaone.
jednom prilikom sam bila u hotelu i prvih par dana sam bila sama, a nakon toga još par dana dijelila istu tu sobu s drugom curom, koja ima gustu gustu crnu blago kovrčavu kosu do ispod ramena. prva tri dana dok sam bila sama kupaona je bila tip top. imala sam podlogu na koju izađeš iz tuša, sve je bilo suho i bezdlačno. onda je došla ona, otuširala se i nakon nje je u kupaoni bilo sve mokro, zapljackano i 100 vlasi okolo naokolo po svjetlim pločicama.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:41   #37
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Vi s dugom kosom - kakvo vam je stanje kupaone?

Moja je do brade (muž je ošišan na nulu) pa kupaona izgleda kao da se Chewbacca skinuo
A kao i svima
Par dlaka poispada i ostane na cetki, razlika je samo kaj su duge
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:41   #38
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Meni svi daju komplimente kad je pustim a imam 35.
pionirka.

mene je rođena mater pitala do kad ću nositi dugu kosu (stara sam, jelte), pa sam rekla - dok ne umrem. volim dugu kosu i fala Bogu imam je, i kad je vruće i teška mi je, meni je vruće i meni je teška. ne nosi je nitko za mene.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:42   #39
Koma mi je stanje i kupaone i čitavog stana, stalno kupim dlake i obično je tako pri promjeni godišnjeg doba. Paralelno mi raste masa nove kose, pa se prije izlaska moram baviti antenama koje strše u zrak.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:43   #40
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
pionirka.

mene je rođena mater pitala do kad ću nositi dugu kosu (stara sam, jelte), pa sam rekla - dok ne umrem. volim dugu kosu i fala Bogu imam je, i kad je vruće i teška mi je, meni je vruće i meni je teška. ne nosi je nitko za mene.
Go girl

Brijem da cu ja svoju u nekoj fazi skratit na malo ispod ramena ali ne manje od toga.

Vidjela sam neki dan gdju od prek 75god u svom kvartu...uredno isfenirana, sijeda duza kosa do ispod ramena, ruz na usnama, bas mi je bila nice.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.