Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 15:25   #1
Ima li mjesta u ženskom kutku za knjigu

Čitate li bilokakve romane? Pjesme? Ne mislim sada na facebook pjesme ni citate. Ima li u vašem domu mjesta za dobru knjigu? Čitate li bilo koje domaće autore? Žanrovsku književnost? Kakvu i koju?




Znam da ima cijeli podforum podsvećen tome, ali ako imamo temu za filmove i serije, zašto ne bi i ovo? Imali smo i temu o 50 nijansi, pa nikome nije ništ falilo.

Ako nekog zanima, prihvatili su mi priču za neki časopis.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:28   #2
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post

Ako nekog zanima, prihvatili su mi priču za neki časopis.
čestitam
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:34   #3
Volim tu i tamo prelistat osmrtnice u Slobodnoj Dalmaciji.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:41   #4
Ti ni naslove ne citas do kraja, a sad bi mi trebali pisati traktate i ocekivati da ces ih ti citati i raspravljati

Evo: Kokoše preporučuju - filmovi i serije (može i kakva knjiga za Gloru )

Bravo za pricu!
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:35   #5
Ajde, brate, i ti znaš da na toj temi dominiraju serije.
Hvala na čestitkama, ali moj san još uvijek nije ostvaren, ali sam na dobrom putu.


Jučer mi je na goodreadsu jedna žena pitala za preporuku domaćih romana, navela je tri romana koje mi preporučuje, a ja joj izlistam barem dvadeset preporuka. I ona na to, prvo šuti, pa onda: O joj, moram se baciti na čitanje. Dobro da nisam udavila ženu.

Nedavno sam pročitala jedan roman od Žmirića, Snoputnik. Topla preporuka.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:42   #6
Volim psihološko-egzistencijalnu literaturu...romane, kratke priče...
Moram priznati da slabo čitam domaće autore, ali planiram to promijeniti...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:50   #7
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Čitate li bilokakve romane? Pjesme? Ne mislim sada na facebook pjesme ni citate. Ima li u vašem domu mjesta za dobru knjigu? Čitate li bilo koje domaće autore? Žanrovsku književnost? Kakvu i koju?

Ako nekog zanima, prihvatili su mi priču za neki časopis.
I citam i pisem.

U biti volim svasta procitat jer ne volim imat predrasude prema odredjenim knjigama/autorima.

Najvise volim Kafku i Bukowskog.

Trenutno citam Jo Nesbo- Snjegovic.

Sto se tice domacih autora... na knjizevnosti, u nekoj temi, ima dosta nasih djela u pdf-u. Mislim da je bila neka fora da je grad Zagreb financirao. Nisu razvikani autori ali se isplati skinut i procitat. Nasla sam zanimljivih djela.

I cestitam za pricu.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:56   #8
Super Nyssaa. Jesi nešto objavila?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:32   #9
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Super Nyssaa. Jesi nešto objavila?
Nisam nista. Za sad.

Gdje ce se tebe moc citat, ak smijem znat?
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:42   #10
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
Nisam nista. Za sad.

Gdje ce se tebe moc citat, ak smijem znat?
Ha, hmmm. Ja ne bih to podjelila javno... Mislim moram se pohvaliti, ali ipak ne bi da se moja priča čereći.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:54   #11
Jeeiii dobra tema!!

Lyanna, čestitam na priči, samo naprijed!

Obožavam čitati, pravi sam knjiški moljac, još sam kao klinka sa sobom posvuda razvlačila knjige umjesto lutaka, medvjedića i sl., nisam se htjela odvajati od njih i noću sam ih držala pod jastukom.

Uglavnom, čitam otprilike dvije, tri knjige na tjedan, žanrovski najrazličitije. Od klasika do moderne književnosti, poezije i tipične žanrovske književnosti, trilera i ljubića.

Trenutno su mi na repertoaru Povratak Filipa Latinovicza (Krleži se uvijek vraćam, on je bio moja prva velika književna ljubav), potom Ne ostavljaj me nikada friškog nobelovca Kazua Ishigura i jedan ljubić Susan Elizabeth Philips za predah (moja najdraža autorica ljubića).

Recentnu domaću književnost gotovo uopće ne čitam, iako bih voljela nabaviti Susjeda Marine Vujčić, poeziju nešto više, svojedobno mi je bila sjajna Antonija Novaković.

Osim čitanja obožavam i pisati, dosta pišem u zadnje vrijeme. Radim na dva romana, a osim njih pišem dosta poezije.

Volim kupovati i skupljati knjige, imam već pravu malu knjižnicu i nadam ju se što više proširivati.

Je li netko ovdje možda čitao Jonathana Franzena, konkretno me zanimaju Korekcije i Čistoća? Nekako mi je on već dio opće kulture, a nikako da ga se uhvatim, ne znam ni sama zašto.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:13   #12
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ha, hmmm. Ja ne bih to podjelila javno... Mislim moram se pohvaliti, ali ipak ne bi da se moja priča čereći.
Onda dobro. Bitno da se pise.

Aww, cure.

Sad ce nam interliber.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:12   #13
Nepopularno mišljenje: obožavam knjige i uvijek citam barem jednu knjigu, ali ne volim ih kupovati. Jednostavno ne vidim smisao jer izuzev Harrya Pottera nisam niti jednu knjigu pročitala vise od jednom.
Kupujem samo stručnu literaturu.

Imam problem da zaboravljam kaj sam citala. Danas mi je na pamet pala odlična knjiga o nekoj ženi na Bliskom Istoku i sjecam se da je bila fantastična, ali ne sjecam se ni radnje ni naslova.

Autore uopce ne pamtim. Doslovno ni ne pročitam kako se zovu.

Trenutno citam Hotel Grand i odusevljena sam!
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:25   #14
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Nepopularno mišljenje: obožavam knjige i uvijek citam barem jednu knjigu, ali ne volim ih kupovati. Jednostavno ne vidim smisao jer izuzev Harrya Pottera nisam niti jednu knjigu pročitala vise od jednom.
Kupujem samo stručnu literaturu.
Ideš onda u knjižnicu redovito ili imaš kindle?

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Imam problem da zaboravljam kaj sam citala. Danas mi je na pamet pala odlična knjiga o nekoj ženi na Bliskom Istoku i sjecam se da je bila fantastična, ali ne sjecam se ni radnje ni naslova.
Čini se da su neko vrijeme takve knjige bile dosta popularne, o ženama na Bliskom Istoku, ima ih more (knjiga, ne žena).

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Autore uopce ne pamtim. Doslovno ni ne pročitam kako se zovu.
Hmmm, znam da ja ne pamtim prezimena autora, još ako su slični, čak jedva zapamtim prezimena osoba koje sretnem.

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Trenutno citam Hotel Grand i odusevljena sam!
Baretić? Pročitaj Osmog povjerenika, meni se svidjelo. Isti je autor.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:28   #15
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Imam problem da zaboravljam kaj sam citala. Danas mi je na pamet pala odlična knjiga o nekoj ženi na Bliskom Istoku i sjecam se da je bila fantastična, ali ne sjecam se ni radnje ni naslova.
Not without my daughter
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:01   #16
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
I citam i pisem.


Trenutno citam Jo Nesbo- Snjegovic.
Po tom je mislim napravljen film koji je baš sada u kinima.
Jel to to po sadržaju?http://www.imdb.com/title/tt1758810/?ref_=nv_sr_1

Inače, pročitala sam od Liane Moriarty (po čijoj knjizi je snimljena ona serija Big Little Lies) Ljubav i hipnoza i Suprugove tajne nedavno, okej piše ženska. Sad čitam od Harlan Cobena "Velika iluzija". Volim njega, psihološki trileri tip knjiga..
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:03   #17
Da, te su knjige bile bas popularne. Sjecam se scene iz ove kad žene idu u kupovinu s čuvarima i jedna je zaručena i tak nekaj. Nije ova s linka.

Redovito idem u knjižnice. Ne mogu nista citati ni učiti s ekrana, papir je papir.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:10   #18
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

Je li netko ovdje možda čitao Jonathana Franzena, konkretno me zanimaju Korekcije i Čistoća? Nekako mi je on već dio opće kulture, a nikako da ga se uhvatim, ne znam ni sama zašto.
Korekcije i Slobodu posudila u knjižnici i zaključila da mi jako paše Franzen. Onda kupila Čistoću (doduše jeftino, na kiosku) i nikako mi se nije svidjela Ne znam zašto, ali baš me ugnjavila.
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:13   #19
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ajde, brate, i ti znaš da na toj temi dominiraju serije.
A istina da
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Po tom je mislim napravljen film koji je baš sada u kinima.
Jel to to po sadržaju?http://www.imdb.com/title/tt1758810/?ref_=nv_sr_1
A zato se toliko spominje na ZK (mislim da sam neki dan isto ubrala da je netko o tome pricao).

Je, ima Lyanna pravo - jedno vrijeme su bas bile popularne knjige na temu BI i polozaja zena tamo. Mislim da je to bio period oko Nevjernice (koja mi jos ceka red na kindlu... znam da je ona Somalka).


Citam svaki dan i citam bas svasta - od udzbenika iz geopolitike do tresha. Citam kako mi dodje, ovisno o raspozenju i stanju. Nakon teske knjige, treba mi neka lagana za pustiti mozak na pasu.

Sad jako rijetko kupujem knjige. Uclanjena sam u neke knjiznice u kojima ima e-knjiga. U principu sam se rijesila te potrebe za imanjem fizicke knjige (izuzev udzbenika iz kojih ucim tako da potcrtajem, pisem komentare i sl.) i uzivam u dostupnosti u 2 klika.
Zao mi je sto ne citam vise knjiga na hrvatskom, to me ugrije oko srca.

Usput, zelim V. Pokos i A. Andrassy u e-obliku
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:25   #20
Pročitala sam 48 knjiga ove godine

Čitam ovisno o raspoloženju, sve osim SF-a
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.