Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 22:26   #21
Ja sam jedne godine pročitala 65, zaključno s zadnjim satima stare godine, ali to nisam uspijela ponoviti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:28   #22
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Pročitala sam 48 knjiga ove godine
44

Goodreads je iz raja izašao :tri esa: Tamo sam 6 godina, rekord mi je 105 knjiga u godini, ali tad sam bila na duljem bolovanju, pa sam imala više vremena. Čitam na papiru, ne volim čitati s ekrana.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:30   #23
znam da su svi ludi za nesbom, ali moj dojam je bio: meh. ne znam je li to zato što sam bila dekocentrirana ili što, ali dojam nula bodova.
i strašno me iritira što sad svakog skandinavskog pisca krimića reklamiraju kao novog larssona. kužim marketing, ali je bezveze.

evo taman sam pročitala 'tri' drage glamuzine i drago mi je što sam ga tek sad pročitala, a ne još prije par godina kad sam se previrala bih, ne bih.
inače u zadnje vrijeme stvarno imam problem s pronalaženjem dobre beletristike.
mislila sam večeras početi buffetovu biografiju, pa se sad ne mogu odlučiti da čitam ili da gledam film. teške dvojbe.

na goodreads uvijek zaboravim.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:37   #24
Od beletristike mogu preporučiti dvije knjige koje su mi među zadnjima pročitanima: Everything I Never Told You (od Celeste Ng) i The Girl With All the Gifts (od M.R. Carey).

P.S. Nisu vesele
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:40   #25
hvala!

ni ne moraju biti vesele
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:41   #26
Ne citam na engleskom. Ne pase mi.

Hrvatski je toliko bogatiji jezik i puno mi je veći gust citati na hrvatskom.
Naravno, tu kvaliteta knjige dobrim dijelom ovisi i o kvaliteti prijevoda, ali u životu mi niti jedna knjiga na engleskom nije dobro sjela.

Kasnije bih je pročitala na hrvatskom - divota.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:52   #27
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ne citam na engleskom. Ne pase mi.

Hrvatski je toliko bogatiji jezik i puno mi je veći gust citati na hrvatskom.
Naravno, tu kvaliteta knjige dobrim dijelom ovisi i o kvaliteti prijevoda, ali u životu mi niti jedna knjiga na engleskom nije dobro sjela.

Kasnije bih je pročitala na hrvatskom - divota.
Mislim da samim tim sto nam je materinji kuzimo bolje nijanse te emocije i ljepotu u tim nijansama. Ne moze mi se to uopce mjeriti s citanjem na engleskom.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:54   #28
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mislim da samim tim sto nam je materinji kuzimo bolje nijanse te emocije i ljepotu u tim nijansama. Ne moze mi se to uopce mjeriti s citanjem na engleskom.


Pa da. Razumijemo i primjećujemo njegovu složenost, ritmičnost i bogatstvo. Nema tog engleskog.
Naravno, dobrim dijelom je i stvar čiste navike. Neke stvari ne razumijem kad ih čitam na hrvatskom jer o tim temama zadnjih x godina čitam isključivo na engleskom ili njemačkom.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:57   #29
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
znam da su svi ludi za nesbom, ali moj dojam je bio: meh. ne znam je li to zato što sam bila dekocentrirana ili što, ali dojam nula bodova.
i strašno me iritira što sad svakog skandinavskog pisca krimića reklamiraju kao novog larssona. kužim marketing, ali je bezveze.
Leif Davidsen je dobar isto od skandinavskih crime writera.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:57   #30
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Čitate li bilokakve romane? Pjesme? Ne mislim sada na facebook pjesme ni citate. Ima li u vašem domu mjesta za dobru knjigu? Čitate li bilo koje domaće autore? Žanrovsku književnost? Kakvu i koju?




Znam da ima cijeli podforum podsvećen tome, ali ako imamo temu za filmove i serije, zašto ne bi i ovo? Imali smo i temu o 50 nijansi, pa nikome nije ništ falilo.

Ako nekog zanima, prihvatili su mi priču za neki časopis.
Daj priču daj link daj


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:00   #31
Kindle je iz raja izišao

Čitam puno više otkako ga imam, čitam u tramvaju, busu, kad čekam u redu, prije spavanja da se uljuljam. Čitam 99% na engleskom jer mi je tako dostupno puno više knjiga i ne moram pizditi na prijevode.

Na cca 50 knjiga sam ove godine, malo sam zapustila goodreads pa ne znam točno
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:01   #32
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Hrvatski je toliko bogatiji jezik i puno mi je veći gust citati na hrvatskom.
Hrvatski ti je materinji jezik i puno bolje njime barataš. O bogatstvu jezika koji ne znaš dovoljno dobro da bi ti knjiga napisana njime mogla sjesti teško da možeš donositi procjene.

Odustala sam od Goodreads reading challengea jer me destimulira kad mi se čita nešto dugačko.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:05   #33
Sviđa mi se tema. Volim čitati i stalno nešto čitam, i na hrvatskom i na engleskom, ali ne brojim koliko.
Napisala sam već na onoj drugoj temi (o serijama) da sam u zadnje vrijeme pod dojmom Alice Munro. Preporučam!
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:06   #34
Ajde nek ti znas koliko kojim jezikom baratam.

I to toliko kompleksnim kao što je engleski.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:10   #35
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ajde nek ti znas koliko kojim jezikom baratam.

I to toliko kompleksnim kao što je engleski.
Ako ti bolje sjedaju prijevodi nego originali, očito ne barataš predobro jezikom originala. Ne znam koje drugo tumačenje postoji.

Hrvatski je daleko superiorniji jezik, i djela na engleskom tek su skice koje ne zabljesnu pravim bojama dok ih ne probave hrvatski prevoditelji? Kaman.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:11   #36
Blagi oftopik, ali kindlači, radi li vama exportanje bilježaka i možete li im pristupiti na http://read.amazon.com/notebook?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:15   #37
Nisam ni znala za to. Imam Kindle, ali ga ne koristim već neko vrijeme.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:16   #38
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Hrvatski je daleko superiorniji jezik, i djela na engleskom tek su skice koje ne zabljesnu pravim bojama dok ih ne probave hrvatski prevoditelji? Kaman.


Da i ne.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:54   #39
Quote:
-LittleWing- kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tema. Volim čitati i stalno nešto čitam, i na hrvatskom i na engleskom, ali ne brojim koliko.
Napisala sam već na onoj drugoj temi (o serijama) da sam u zadnje vrijeme pod dojmom Alice Munro. Preporučam!
Citala sam njenu zbirku krarkih prica Previse srece, solidna je. Sto si ti od nje citala?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:24   #40
Moja prica s citanjem: kao dijete citala 50 knjiga godisnje, pa skoro ni jednu kroz cijelu srednju i evo sad me opet uhvatila zelja za knjigama pa citam koliko stignem.

Trenutno su na repertoaru G.R.R Martin - Vitez sedam kraljevina, Dickens - Great expectations i neka zbirka traceva o Seattleu u devedesetima koju je Mark Arm sklepao od intervjua

Prijevode, blago receno, ne volim. Knjige na engleskom citam u originalu ako je ikako moguce i uzasno me zivcira kad je prijevod los.

Iiii Lyanna, ne znamo se, ali cestitam na objavljivanju i nadam se da ce toga biti jos
__________________
i like beautiful melodies telling me terrible things
soundblind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.