Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 09:04   #41
Čitam skoro pa isključivo na engleskom zadnjih 10tak godina.
Kaže Goodreads da sam pročitala 50 knjiga ove godine.

Uhvate me periodi kad danima pa i tjednima samo čitam a onda mi dopizdi pa gledam serije ili filmove neko vrijeme pa tako stalno u krug.
Sad evo se idem primiti knjige.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:12   #42
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
znam da su svi ludi za nesbom, ali moj dojam je bio: meh. ne znam je li to zato što sam bila dekocentrirana ili što, ali dojam nula bodova.
i strašno me iritira što sad svakog skandinavskog pisca krimića reklamiraju kao novog larssona. kužim marketing, ali je bezveze.
Inače ne čitam thrillere, ali Larssona jesam i bio mi je solidan.
Više od tih "novih" Larssona mi ide na jetra David Lagercrantz koji je pisao nastavak Millenniuma. Ono, koliko jadan moraš biti da ideš drugom autoru krasti likove?
Iz revolta odbijam to pročitati.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Od beletristike mogu preporučiti dvije knjige koje su mi među zadnjima pročitanima: Everything I Never Told You (od Celeste Ng) i The Girl With All the Gifts (od M.R. Carey).

P.S. Nisu vesele
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
hvala!

ni ne moraju biti vesele
Imaš i film koji je solidan.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:19   #43
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Inače ne čitam thrillere, ali Larssona jesam i bio mi je solidan.
Više od tih "novih" Larssona mi ide na jetra David Lagercrantz koji je pisao nastavak Millenniuma. Ono, koliko jadan moraš biti da ideš drugom autoru krasti likove?
Iz revolta odbijam to pročitati..
meni se Nesbo uopće ne može mjeriti s Larssonom, ali je čitljiv i zanimljiv.

također, nastavke Millenniuma odbijam čitati.

nek odjebe sa svojim knjigama od prve tri knjige.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:31   #44
i meni je to dubiozno, ali ja često pročitam knjigu tek toliko da mogu legitimno pričati loše o njoj od 50 shades pa nadalje.

trebalo mi je vremena da se naviknem na larssona, iako sam sve 3 knjige pročitala u jednom danu i to je definitivno najbolji krimić još od agathe christie. pretpostavljam da je malo potencirano samom činjenicom da je to sve, kraj, konec.

kad smo kod skandi krimića- ni za živu glavu nikako i nikada ne čitajte ovu trilogiju https://www.google.hr/search?q=krimi...CoZGLXGIuOvFM:
navodno švedski krimić #1. nema tih riječi da opišem koliko je ovo loše. sad poslije larssona svi jašu taj val skandinavskih krimića, čekam da prođe.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:58   #45
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
i meni je to dubiozno, ali ja često pročitam knjigu tek toliko da mogu legitimno pričati loše o njoj od 50 shades pa nadalje.

trebalo mi je vremena da se naviknem na larssona, iako sam sve 3 knjige pročitala u jednom danu i to je definitivno najbolji krimić još od agathe christie. pretpostavljam da je malo potencirano samom činjenicom da je to sve, kraj, konec.

kad smo kod skandi krimića- ni za živu glavu nikako i nikada ne čitajte ovu trilogiju https://www.google.hr/search?q=krimi...CoZGLXGIuOvFM:
navodno švedski krimić #1. nema tih riječi da opišem koliko je ovo loše. sad poslije larssona svi jašu taj val skandinavskih krimića, čekam da prođe.
a bemti neki dan kupila sobu zla i plamen gladi.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:01   #46


ajde stvarno pročitaj sve 3, pa mi javi dojmove
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:33   #47
Koji si mislila, meni otvori samo generalni srć?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:44   #48
ove 3 o victoriji bergman. soba zla, pitijina istina i plamen gladi, zaboravila sam kako idu po redu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:49   #49
Taman sam završila Doru i minotaura, pa krećem s Mileva Einstein, teorija tuge od Slavenke Drakulić. a prije Dore sam pročitala Susreti s iznimnim ljudima od Gurdjieffa..
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:53   #50
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Taman sam završila Doru i minotaura, pa krećem s Mileva Einstein, teorija tuge od Slavenke Drakulić.
Pretpostavljam da ti se svidjela?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:56   #51
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti se svidjela?
Da. Općenito volim Slavenku Drakulić.
Tebi se svidjela?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:40   #52
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Da. Općenito volim Slavenku Drakulić.
Tebi se svidjela?
Daaaa! Svima je preporučam.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:41   #53
Slavenka Drakulić.

Jel joj to "stage name"?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:48   #54
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Slavenka Drakulić.

Jel joj to "stage name"?
To joj je koliko mi je poznato pravo ime i prezime.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:20   #55
slavenka ne mogu prežaliti što nigdje ne mogu naći dokumentarac o njoj, a nisam uhvatila kad je bilo na teveu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:38   #56
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Je li netko ovdje možda čitao Jonathana Franzena, konkretno me zanimaju Korekcije i Čistoća? Nekako mi je on već dio opće kulture, a nikako da ga se uhvatim, ne znam ni sama zašto.
Pročitala Slobodu, Korekcije i Čistoću. Obično mi treba oko 5 dana da pročitam knjigu, ove sam čitala svaku po mjesec dana, trebalo bi mi da probavim pročitano nakon 20ak stranica. Meni je među top 3 pisca ikad. Mješavina Houellebecqa i Kundere.
Jako sličan Franzenu je Philip Roth. Preporučam, pročitala sam sve izdano na hrvatskom, na engleskom ga ne mogu čitati jer nisam ta razina engleskog jezika.
Obožavam i Orhana Pamuka, njegova nova knjiga Čudne misli u mojoj glavi mi je odlična.


Ako volite feelgood, kvalitetan, pametan, britak i duhovit chick-lit, a opet da nije šund, preporučam Liane Moriarty. Od nje sam pročitala sve knjige i baš mi trenutno paše. DOsta toga je prevedeno na hrvatski. Super mi je i Chimamanda Ngozi Adichie, mislim da sam isto sve od nje pročitala.
Ako ima tko preporuku za nešto slično, molim lijepo. Trenutno mi se čitaju zabavne, inteligentne, easy-read knjige.

Također, preporučam Rohinton Mistry - A fine balance. Ako volite knjige poput Gonič zmajeva, Kradljivica knjiga, ovo će vam se svidjeti.
Tu spadaju i Jodi Picoult - The Storyteller. Anthony Doerr - All the lights we cannot see (ima i naš prijevod) i A man called Ove, Zafon - Sjena vjetra.

Dobra mi je i John Williams - Stoner. Isto mi nije bio easy read.

Ovo sve što sam navela su mi vrhunske knjige koje izdvajam od stotinjak koliko sam pročitala u zadnjih 2-3 godine.

Eto, tko je prepoznao moj književni ukus i ima nešto što misli da bi mi se moglo svidjeti, može mi dati par prijedloga.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:39   #57
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
To joj je koliko mi je poznato pravo ime i prezime.
Sviđa mi se, ali je baš neobično.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:08   #58
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Inače ne čitam thrillere, ali Larssona jesam i bio mi je solidan.
Više od tih "novih" Larssona mi ide na jetra David Lagercrantz koji je pisao nastavak Millenniuma. Ono, koliko jadan moraš biti da ideš drugom autoru krasti likove?
Iz revolta odbijam to pročitati.
I ni ne trebaš pročitati jer je sranje. Likovi su isti, ali uopće nisu isti, ko da su postali psihotični
Koliko se sjećam, lani sam ju pročitala.
Sad ima još jedna.


Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
meni se Nesbo uopće ne može mjeriti s Larssonom, ali je čitljiv i zanimljiv.
Kod Nesboa treba pratiti novije knjige, jer meni je prva potpuno sranje neshvatljivo i što dalje piše, to su knjige bolje.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:19   #59
U ovoj godini sam pročitala samo 14 knjiga.Nikad manje.
Jednostavno je došlo do nekakvog zasićenja,nekako mi je
sve važnije od čitanja.A čitala sam 35-40 knjiga godišnje.

Korekcije J. Franzena sam čitala prije više od 10 godina , u jednom
izrazito nepovoljnom životnom razdoblju i bila mi je teška,dugačka,
dosadnjikava.
Možda bih je ponovo trebala pročitati.

Volim Nesboa,pročitala sve o Harryju Holeu,osim ove zadnje,ne znam kako se zove.

edit- Žeđ
mavita is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:37   #60
Od Nesboa je sad nedavno izašao Snjegović. Meni krimići nisu napeti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.