Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 12:41   #61
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Od Nesboa je sad nedavno izašao Snjegović. Meni krimići nisu napeti.
Niti meni. Načitala sam se krimića u osnovnoj školi.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:16   #62
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Pročitala Slobodu, Korekcije i Čistoću. Obično mi treba oko 5 dana da pročitam knjigu, ove sam čitala svaku po mjesec dana, trebalo bi mi da probavim pročitano nakon 20ak stranica. Meni je među top 3 pisca ikad. Mješavina Houellebecqa i Kundere.
Jako sličan Franzenu je Philip Roth. Preporučam, pročitala sam sve izdano na hrvatskom, na engleskom ga ne mogu čitati jer nisam ta razina engleskog jezika.
Obožavam i Orhana Pamuka, njegova nova knjiga Čudne misli u mojoj glavi mi je odlična.


Ako volite feelgood, kvalitetan, pametan, britak i duhovit chick-lit, a opet da nije šund, preporučam Liane Moriarty. Od nje sam pročitala sve knjige i baš mi trenutno paše. DOsta toga je prevedeno na hrvatski. Super mi je i Chimamanda Ngozi Adichie, mislim da sam isto sve od nje pročitala.
Ako ima tko preporuku za nešto slično, molim lijepo. Trenutno mi se čitaju zabavne, inteligentne, easy-read knjige.

Također, preporučam Rohinton Mistry - A fine balance. Ako volite knjige poput Gonič zmajeva, Kradljivica knjiga, ovo će vam se svidjeti.
Tu spadaju i Jodi Picoult - The Storyteller. Anthony Doerr - All the lights we cannot see (ima i naš prijevod) i A man called Ove, Zafon - Sjena vjetra.

Dobra mi je i John Williams - Stoner. Isto mi nije bio easy read.

Ovo sve što sam navela su mi vrhunske knjige koje izdvajam od stotinjak koliko sam pročitala u zadnjih 2-3 godine.

Eto, tko je prepoznao moj književni ukus i ima nešto što misli da bi mi se moglo svidjeti, može mi dati par prijedloga.
Ulala, kakav post! Ovo nista nisam citala. Ide u bukmarkse. Hvala ti

Sad se osjecam malo glupo jer ti nemam nista za preporuciti
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:22   #63
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Kod Nesboa treba pratiti novije knjige, jer meni je prva potpuno sranje neshvatljivo i što dalje piše, to su knjige bolje.
A od koje onda početi, a da ne propustim bitne stvari o Holeu? Prvi dio mi je bio toliko loš da dalje nisam ni pokušala čitati.
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:42   #64
Quote:
-LittleWing- kaže: Pogledaj post
A od koje onda početi, a da ne propustim bitne stvari o Holeu? Prvi dio mi je bio toliko loš da dalje nisam ni pokušala čitati.
Da, prvi je šit.
Koju god da čitaš, možeš čitati samostalno jer će on ubaciti dovoljno informacija da dobiješ cijelu sliku o Holeu.
Druga je već bolja (Žohari), a treća bolja (Crvendać, mislim), četvrta još bolja itd.
Napominjem da ja volim taj žanr, može biti i da ti neće sjesti. Preporučam čitanje njegovih knjiga u jednom potezu, jer ako rastežeš dva tjedna, pozaboravljat ćeš.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:51   #65
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Da, prvi je šit.
Koju god da čitaš, možeš čitati samostalno jer će on ubaciti dovoljno informacija da dobiješ cijelu sliku o Holeu.
Druga je već bolja (Žohari), a treća bolja (Crvendać, mislim), četvrta još bolja itd.
Napominjem da ja volim taj žanr, može biti i da ti neće sjesti. Preporučam čitanje njegovih knjiga u jednom potezu, jer ako rastežeš dva tjedna, pozaboravljat ćeš.
Volim dobre krimiće.
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:05   #66
Podsjetila me Lijana spominjanjem poezije. Na fejsu kod mene sad poplava ovakvih pjesmuljaka. Malo sam guglala, (htjela sam još hejterskih mišljenja, osjećala sam se usamljeno ), međutim naišla sam uglavnom na pozitivne rivjue; snaga tih pjesama je upravo u jednostavnosti kojom izražavaju tragičnost, blablabla. Jeste se susretali s radovima pjesnikinja tipa Rupi Kaur i Lang Leav, ima li tu neke dubine koja meni promiče i
može li svaki
kurac,
kliknem li Enter na pravom
mjestu,
postati poezijom?
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:09   #67
Smooor
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:13   #68
Šta?
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:28   #69
Ta poezija koju si navela
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:32   #70
Aha, nisam bila sigurna je li moje pitanje ili poezija imalo takav efekt.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:34   #71
EDIT: Ne osjećam se psihički dobro, isprike na traljavom postu.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 21.10.2017. at 21:11.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:14   #72
Poeziju nešto ne preferiram, ali npr. Rumija volim, Janko Polić Kamov, Psovka - to sam gutala na faksu. Ima toga još.
U jednoj fazi života Sylvia Plath.
Ovo na fb-u preskočim.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:31   #73
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Podsjetila me Lijana spominjanjem poezije. Na fejsu kod mene sad poplava ovakvih pjesmuljaka. Malo sam guglala, (htjela sam još hejterskih mišljenja, osjećala sam se usamljeno ), međutim naišla sam uglavnom na pozitivne rivjue; snaga tih pjesama je upravo u jednostavnosti kojom izražavaju tragičnost, blablabla. Jeste se susretali s radovima pjesnikinja tipa Rupi Kaur i Lang Leav, ima li tu neke dubine koja meni promiče i
može li svaki
kurac,
kliknem li Enter na pravom
mjestu,
postati poezijom?


Mislim da im bas taj enter i te kratke, na brzinu sklepane recenice daju nekakvu dozu misterije, ljepote, stagod.
Kod mene to ne pali.
Ono, daj mi konkretan tekst jebemu.

Kolko se sjecam, to isfurava ovaj vonabi pisac dean pelic, razno razne "jana boca s porukom" spisateljice i slicne.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:55   #74
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
...
Kolko se sjecam, to isfurava ... razno razne "jana boca s porukom" spisateljice i slicne.
Louise Hay? Te poruke su valjda iz njezine self-help literature. To se ne računa kao pisanje.



Da vas pitam nešto... kupujete li knjige i bi li kupili knjigu domaćeg autora? Možete biti brutalni.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:02   #75
Ovo kad kupujem, kupujem bas domace.
Strane mi je osjetno lakse naci na druge nacine.
Ono sto mi se ne svidja je sto, zadnji put kad sam gledala, su nase knjizare imale brutalne postarine za inozemstvo (ok, ovo ovisi i o posti ili kako vec salju, ali nemojte me jebat, ljudi salju pakete od nekoliko kila za 50kn) + nekakav fiksni iznos na narudzbe iz inozemstva. E pa neces razbojnice.
Pa onda uzmem kad dodjem kuci koliko mogu nositi u ruksaku uz druge stvari.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:02   #76
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto... kupujete li knjige i bi li kupili knjigu domaćeg autora? Možete biti brutalni.
Kupujem dobre knjige. Kindle mi služi kao tester, tamo čitam većinu toga i onda kupim ako mi se nešto svidi jer ih volim imati i prelistavati. Kupila bih i knjigu odmaćeg autora ako bi bila dobra.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:17   #77
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Podsjetila me Lijana spominjanjem poezije. Na fejsu kod mene sad poplava ovakvih pjesmuljaka. Malo sam guglala, (htjela sam još hejterskih mišljenja, osjećala sam se usamljeno ), međutim naišla sam uglavnom na pozitivne rivjue; snaga tih pjesama je upravo u jednostavnosti kojom izražavaju tragičnost, blablabla. Jeste se susretali s radovima pjesnikinja tipa Rupi Kaur i Lang Leav, ima li tu neke dubine koja meni promiče i
može li svaki
kurac,
kliknem li Enter na pravom
mjestu,
postati poezijom?
ništa više od hipsterskog pomodarstva i lijenosti. blic 'književnost'.

ne kužim korelaciju između kupovine knjiga i porijekla autora, nisam nikad birala po tome.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:55   #78
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Louise Hay? Te poruke su valjda iz njezine self-help literature. To se ne računa kao pisanje.



Da vas pitam nešto... kupujete li knjige i bi li kupili knjigu domaćeg autora? Možete biti brutalni.
nisam mislila konkretno na nju. kupit ću sutra janu pa prepišem poruku.

kupujem knjige. imam doma hrpu knjiga i puno mi je bolje imat fizičku knjigu u ruci nego čitati preko laptopa, iako sam neke knjige na engleskom čitala prek laptopa i mobitela i poludila.

imam i domaće autore. jel se u to ubrajaju one jutarnji/večernji/modra lasta biblioteke?
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:56   #79
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

ne kužim korelaciju između kupovine knjiga i porijekla autora, nisam nikad birala po tome.
A što kad nakladnici jauču da se domaći autori ne prodaju dobro kao strani? Ili svi ikad u toj branši. A bome, neki govore da ne čitaju hrv. autore jer imaju predrasude.
Kao da branša nije malo kriva.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:54   #80
Ne izbjegavam domaće autore, ali ne možemo se bas tematski poklopiti.

Jako volim romane inspirirane stvarnim povijesnim osobama i događajima, a vrijeme radnje ne smije biti novije od 19. stoljeća. Hrvati baš i ne pišu o tome.
Ako netko zna, nek slobodno da preporuku.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.