Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 23:04   #81
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto... kupujete li knjige i bi li kupili knjigu domaćeg autora? Možete biti brutalni.
Slabo kupujem, ali kupit ću si sve od Olje Savičević Ivančević! Poezija joj je dobra, a i proza, osobito Adio kauboju i Pjevač u noći.

Zadnje uređivanje -LittleWing- : 22.10.2017. at 23:36.
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:13   #82
Kupujem koliko mi to financije dopuste. To znaci da nekad odem i kupim 10 knjiga a onda produ mjeseci bez ijedne jer imam druge prioritete.
Citam na laptopu ili mobitelu/tabletu uglavnom.

Kupit cu i ako naidem na nesto sto me zaintrigiralo nakon sto sam prolistala par stranica.

U pravilu niti ne pogledam cija je knjiga, ako me zaintrigirala kupit cu je. Ako mi se svida onda cu pogledati autora i ima li jos nesto sto je napisano a da bi mi se moglo svidjeti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:32   #83
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ne izbjegavam domaće autore, ali ne možemo se bas tematski poklopiti.

Jako volim romane inspirirane stvarnim povijesnim osobama i događajima, a vrijeme radnje ne smije biti novije od 19. stoljeća. Hrvati baš i ne pišu o tome.
Ako netko zna, nek slobodno da preporuku.
Proklete Hrvatice, Proust u Veneciji, Matoš u Mlecina. Proklete Hrvatice su puno bolje, ali obuhvaćaju široko razdoblje.

1202 - roman o križarskoj opsadi Zadra - Frane Herenda - OK roman, skoro prosječan, ali tko zna, meni je bio sasvim solidan. Daj priliku.

Neven Budak - Hrvatski vladari, knezovi, biskupi. Roman o Hrvatskoj dok je bila samostalna kraljevina.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:07   #84
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Da, te su knjige bile bas popularne. Sjecam se scene iz ove kad žene idu u kupovinu s čuvarima i jedna je zaručena i tak nekaj. Nije ova s linka.

Redovito idem u knjižnice. Ne mogu nista citati ni učiti s ekrana, papir je papir.
Djevojke iz Riyada?
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:18   #85
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post

Neven Budak - Hrvatski vladari, knezovi, biskupi. Roman o Hrvatskoj dok je bila samostalna kraljevina.
Pardon, zbirka priča o zajedničkoj temi i kronološki poredane.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:58   #86
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Djevojke iz Riyada?

Citala, ali hvala.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Proklete Hrvatice, Proust u Veneciji, Matoš u Mlecina. Proklete Hrvatice su puno bolje, ali obuhvaćaju široko razdoblje.

1202 - roman o križarskoj opsadi Zadra - Frane Herenda - OK roman, skoro prosječan, ali tko zna, meni je bio sasvim solidan. Daj priliku.

Neven Budak - Hrvatski vladari, knezovi, biskupi. Roman o Hrvatskoj dok je bila samostalna kraljevina.


Hvala i na ovom prijedlogu. Svakako cu bacit oko.

Nemrem Budaka.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:07   #87
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto... kupujete li knjige i bi li kupili knjigu domaćeg autora? Možete biti brutalni.
Kupujem, posuđujem, skidam. Što god treba da dođem do knjige koja me zanima. I ne igra mi ulogu porijeklo autora, tj. normalno ću kupiti knjigu domaćeg autora. Mada vidim da postoje neke predrasude jer "u Hrvatskoj ništa ne valja, pa tako ni književnost," ali to smatram krajnjom nebulozom.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:12   #88
Knjige kupujem: Zato što ih želim u kućnoj kolekciji, želim ih pročitati, ili me uhvati napadaj impluzivnosti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:50   #89
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ništa ne bih kupila ako nisam sigurna za broj.

Zašto kupujete knjige?
De nemoj jos i ti, dosta sto samu sebe to pitam
Ali ajde, kostali su skupa manje nego jedna cokolada i pokloniti cu dalje.

Znam kupiti e-knjige koje ne mogu naci drugacije, a jako mi se citaju.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:46   #90
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
De nemoj jos i ti, dosta sto samu sebe to pitam
Ali ajde, kostali su skupa manje nego jedna cokolada i pokloniti cu dalje.

Znam kupiti e-knjige koje ne mogu naci drugacije, a jako mi se citaju.
Kupujem knjige jer ih volim. I ja i muž. Imamo ih sad oko 400. Oduvijek najgora stavka kod preseljenja.
I da, čitam ih. Samo dvije još nisam, stoje u crnoj rezervi kad ne nađem ništa u biblioteci.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:11   #91
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Kupujem knjige jer ih volim. I ja i muž. Imamo ih sad oko 400. Oduvijek najgora stavka kod preseljenja.
I da, čitam ih. Samo dvije još nisam, stoje u crnoj rezervi kad ne nađem ništa u biblioteci.
ne znam im broja ali i mi smo skupili pozamašnu knjižnicu
naših prvih 10ak godina smo većinu skromnog budžeta investirali u knjige i ploče
žao mi je što današnjoj generaciji knjiga nije naročito omiljen medij, pa tako ni našoj kćeri
upozorili smo je na kapitalce da ih ne spali kad im jednog dana nestane struje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:34   #92
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ne znam im broja ali i mi smo skupili pozamašnu knjižnicu
naših prvih 10ak godina smo većinu skromnog budžeta investirali u knjige i ploče
žao mi je što današnjoj generaciji knjiga nije naročito omiljen medij, pa tako ni našoj kćeri
upozorili smo je na kapitalce da ih ne spali kad im jednog dana nestane struje
Mi imamo policu klasika za djecu. Kupljene već pročitane s namjerom da ih potomci čitaju.
Nadali smo se da će se isti povest za primjerom kad vide roditelje vječno s nosom u nekoj. I jedna nećakinja jest. :moj ponos:
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:41   #93
Ne kupujem jer mi zauzimaju prostor i ne vidim smisao posjedovanja knjige, koju mogu dići u knjižnici. Kupila bih knjigu za koje znam da ih nema za posudit i koje su mi od posebnog značenja.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:50   #94
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ne kupujem jer mi zauzimaju prostor i ne vidim smisao posjedovanja knjige, koju mogu dići u knjižnici.
Blago ti se. Ja se izbezumim u knjižari. Želim ih sve odnijeti doma. Nitko ih ne bi tako dobro čuvao i pazio kao ja. Pokloniti nekome knjigu mi je kao da komad srca iz grudi dajem. A past ću na guzicu od oduševljenja ako mi netko pokloni samo teku i kemijsku.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:52   #95
Evo ja knjige kupim.
Razlog 1 je jer malo citam i ako me neka knjiga zanima 2x godisnje onda mi je lakse kupiti.
Ako mi se ne svidi, prodam.
No 70% sam zadrzala.

Da citam vise vjerojatno bi vise visila u knjiznici.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:54   #96
Ja sam isto kupac knjiga. Moram ja to imat doma, nemre se to posudit pa vraćat. Ne znam uzrok poremećaju
Prenijela sam i na djecu pa i oni moraju imat kupljeno sve što žele pročitat. Malo poskup sport, al šta sad. Ima i skupljih hobija.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:55   #97
Tokom faksa sam skupila preko 100 knjiga. Stoje doma doma u sobi.
To je bilo nezgodno za seljenje, ali je zapravo superizvedivo dok god stvari mozes bezbrizno i relativno neograniceno stavljati u kutije, a kutije u auto.
Kasnije sam jos znala kupovati knjige, ali osjetno manje. Pri seljenju dijelila i ostavljala okolo.
Poslala sam doma doma mozda 7-8 knjiga. Slanje je kostalo vise nego njihova novcana vrijednost.
Sad vise ni nemam potrebu, niti mi je neka satisfakcija slaganje knjiga na police.
Ma slaganje fizickih stvari opcenito.
Da ne pricam koja je jebada pakiranje paketa sa stvarima koji se tako salju.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:57   #98
Sve ih meni dajte! Nemam kriterije, primam sve s koricama. Bit će sretne.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:14   #99
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Mi imamo policu klasika za djecu. Kupljene već pročitane s namjerom da ih potomci čitaju.
Nadali smo se da će se isti povest za primjerom kad vide roditelje vječno s nosom u nekoj. I jedna nećakinja jest. :moj ponos:
čestitam
moja je tek sad u pubertetu otkrila fantastične trilogije i prvi put sam vidjela onaj žar u očima 'di je idući nastavak'

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ne kupujem jer mi zauzimaju prostor i ne vidim smisao posjedovanja knjige, koju mogu dići u knjižnici. Kupila bih knjigu za koje znam da ih nema za posudit i koje su mi od posebnog značenja.
ja sam s godinama 'ohladila' i imam ovaj pristup - samo rijetke i vrijedne primjerke
muž još nije ohladio
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:18   #100
Sjećate se kako su prije skoro svi imali enciklopedije?
Koliki su je čitali?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.