Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 19:10   #41
Quote:
predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker šuljao se premijeru Andreju Plenkoviću iza leđa i uštipnuo ga na neidentificiranom mjestu ispod leđa, a zatim mu poslao leteći poljubac.
sto je to? jel to zabavno? jel to predatorski? jel to sex z?
sto bi bilo da je na njegovom mjestu bila marijana pletir?
(znamo sto bi bilo da je bila ruza tomasic )

zasto se nitko nije zgrazao i digao buku? zbunjena sam....
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:19   #42
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Vidiš kako to izgleda kad izvučeš pola rečenice iz komentara. Loše, zar ne?
Ne radi to ako misliš biti korektan i relevantan sugovornik. Ovako ispadaš samo maliciozna.
Poslije tvog "minice" posta tesko da cu JA ispasti maliciozna osoba, lijepo ti je Ace maloprije pojasnila sto ustvari proklamiras.
Tako nam je kako nam jest zbog ovakvih stavova. Zato i sute pa dobivaju krila tek kad ih se deset drugih javi.

Lijep pozdrav
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:31   #43
Lijepo? Lijepo objasnila? Pa postovi su joj kao da ih piše u teškom psihičkom rastrojstvu. Mislim da bi me da može zalila kiselinom .
To što ti ne razumiješ što sam ja napisala je tvoj problem, ne pozivaj se na druge forumaše.
monamona is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.11.2017., 19:59   #44
Tesko psihicko rastrojstvo? Pretjerujes i ucitavas cega nema. Nema potrebe za vrijedjanjem.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:11   #45
Evo i Rebel Wilson se javlja, nije imenovala o kome se radi: http://www.justjared.com/2017/11/11/...-friends-film/
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:47   #46
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post


Ako je Jacksona stvarno doživljavao kao prijatelja, a tvrdi da je, čak i kaže da ga je Jackson spasio i vratio u normalu, onda je sigurno doživio i kao izdaju kad ga je odbacio, jer mu je dosadio (a to je navodno radio svakom djetetu kojime je neko vrijeme bio fasciniran).

Ne znam, čini mi se da priča onako kako je bilo, Jackson ga je spasio, bili su frendovi, bio mu je duboko zahvalan (zašto nisi citirao i te dijelove? ), ali mu je bilo bolno kad ga je ovaj odbacio. Ne vidim to kao neku glumu žrtve.
Nije se tu radilo toliko o prijateljstvu, koliko o regresiji.
Michael Jackson je naprosto prerano počeo raditi ( doslovno sa 5 godina) i time su mu totalno sjebali djetinjstvo.

Zbog toga je vjerojatno bio zainteresiran (ne nužno pedofilski) za djecu određene dobi koja se još vole igrati i glupirati.

Kasnije mu više nisu bili zanimljivi.

Zvuči kao poremećaj, a bogme i je.

Zato i kažem da su u tom svijetu lešinarski roditelji puno veći problem i razlog za javnu polemiku od holivudskih pipkača.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:32   #47
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Tesko psihicko rastrojstvo? Pretjerujes i ucitavas cega nema. Nema potrebe za vrijedjanjem.
Kao...napisala sam kao. Što je ovo večeras sa kasapljenjem tuđih rečenica?!
Ne pada mi na pamet da se svađam po forumu, ali kad netko izvrne ono što sam napisala i vađenjem iz konteksta, uz neshvatljivu dozu agresije i pogrdnih riječi, mi imputira nekakve nebuloze onda reagiram. Bar si ti bila u sličnoj situaciji nedavno i vjerujem da nije bilo nimalo ugodno.

Ne kužim zašto se ljudi toliko uzbuđuju oko tuđeg mišljenja...
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:42   #48
Monamona, razumijem tvoje postove.
Ne razumijem ovo kanaliziranje aunge od neki dan.
Ne da mi se podobjašnjavati svaku misao. Netko nikad neće shvatiti osobnu odgovornost.

Možeš ti imati prava i zakone na svojoj strani deset puta, život ne slijedi zakone u svakom trenutku.
Pogledajte groblja, puna su onih koji su u prometu imali prednost.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:43   #49
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Nije se tu radilo toliko o prijateljstvu, koliko o regresiji.
Michael Jackson je naprosto prerano počeo raditi ( doslovno sa 5 godina) i time su mu totalno sjebali djetinjstvo.

Zbog toga je vjerojatno bio zainteresiran (ne nužno pedofilski) za djecu određene dobi koja se još vole igrati i glupirati.

Kasnije mu više nisu bili zanimljivi.

Zvuči kao poremećaj, a bogme i je.

Zato i kažem da su u tom svijetu lešinarski roditelji puno veći problem i razlog za javnu polemiku od holivudskih pipkača.

ne znam koliko je vas gledalo onaj film o majkl dzeksonu, gdje on prica o svemu tome, u dokumentarcu?

nakon toga meni je njega bilo strasno zao. on je fakat ali fakat unisten covjek bio. em ih je onaj njihov otac sve mucio, em je u uzasnim odnosima s bracom, bas je jadan i sam. i jos ga je novinar iskoristio za taj dokumentarac, kao, frend mu je, pa nek mu se majlk ispvijedi...
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:31   #50
Citam ovdje i ne vjerujem.
Znaci jasno je da bi u idealnom slucaju zena/muskarac/cura/decko.. tkogod. trebao reagirati odma sa prijavom ili pobjeci ali se nekad jednostavno ukocis i bojis se i nekad si stvari postavis (nazalost) sa necu si priliku dat unistiti sa ovim losim trenutkom. Mozda to nekima ne zvuci logicno ali jebiga... nije isto ali eo npr. situacija iz svakodnevnice: kada se svadas pa se tek kasnije sjetis pametnog argumenta.
Simply: nisu svi u stanju odma reagirat. Neki se SRAME i tek skupe hrabrosti kada netko drugi istupi sa time. Trebali bi podrzavati to jer se ako nista drugo moze barem sprijeciti novi slucaj silovanja ili drkanja pred drugima. Jebiga... koliko sam skuzila .. razgovori i intervjui se jako cesto obavljaju u hotelskim sobama pa mi je isto argument smijesan "a kaj ona radi u hotelskoj sobi".

I nakon svega se skrece paznja na to kako se neka mlada glumica nije pokupila umjesto da se na sav glas vice "poznati taj i taj si dopusta to i to". Koliko god mi isla na jetra cijela situacija u Hollywoodu.. i dalje se radi o ljudima.

Ljudi prebrzo gube empatiju jer se ne dogada direktno oko njih ili zbog toga sto im je ta tema "dosadna". Uzas.
zupastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:54   #51
Quote:
zupastar kaže: Pogledaj post
Citam ovdje i ne vjerujem.
Znaci jasno je da bi u idealnom slucaju zena/muskarac/cura/decko.. tkogod. trebao reagirati odma sa prijavom ili pobjeci ali se nekad jednostavno ukocis i bojis se i nekad si stvari postavis (nazalost) sa necu si priliku dat unistiti sa ovim losim trenutkom. Mozda to nekima ne zvuci logicno ali jebiga... nije isto ali eo npr. situacija iz svakodnevnice: kada se svadas pa se tek kasnije sjetis pametnog argumenta.
L'esprit de l'escalier ne traje 30 godina.
Nego koliko je potrebno da se dođe do stubišta.
A ovi koji idu glumiti žrtve nakon 30 godina, poremećeni su i iskorištavaju društvenu modu.
Zastara postoji s razlogom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 02:33   #52
Ono što mene čudi su izjave tipa "zašto nije izašla, zašto ga nije odgurnula itd."
To zvuči logično kad stvar gledaš sa strane. Ali kad si u toj situaciji, u stanju šoka, straha, neugode, ne reagiraš racionalno. Slušala sam o tome da se žene u takvim situacijama najšešće "smrznu".

Ne želim braniti one koje su se stvarno svjesno dovele u neku situaciju, što su mogle pretpostaviti što bi se moglo dogoditi, pogotovo one što su išle baš s tim ciljem jer su znale da će tako doći do uloge npr.

Ali ima stvarno naivnih mladih cura koje neće pomisliti odmah na najgore ('ne smijem biti na samo s muškarcem, silovat će me') i koje su se zatekle u situaciji kojom onda nisu mogle ovladati.


Druga stvar, neki se isčuđavaju nad tim zašto se nešto nije odmah prijavilo. Pa opće je poznata stvar da veliki postotak silovanja ne prijavljuje iz raznih razloga. Jedan od razloga je i sram. Nekad imam osjećaj da je više stigmatizirana žrtva nego silovatelj.

Treća stvar, neki kao da ne kuže razliku između seksualnog uznemiravanja, zlostavljanja i silovanja. I ne, ni jedno od toga nije ok, koliko god se nekom 'uznemiravanje' činilo bezazlenim i da ga je žena/žrtva mogla izbjeći (ono da ga je sama izazvala sexy odjećom bolje da ni ne komentiram).
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:49   #53
Prije svega, ne govori se ovdje o silovanju. To nije tema. Nitko zdrave pameti neće pravdati silovanje. U svim ovim slučajevima koje ovdje komentiramo nije došlo do sex.odnosa.

Prvo, puno češća reakcija od "smrzavanja" u situacijama staha i šoka je bijeg. Možda se netko i smrzne, ali velika većina ili bježi ili se pokuša obraniti.

Druga stvar, jedno je ne prijaviti odmah, a drugo je čekati 20 i 30 godina i prijavititi, ne policiji, nego novinarima. Hoće li tim osobama njihova slika u novinama i portalima pomoći da im rane stare 20-30 godina brže zarastu?

Uostalom, to nije situacija koja se može desiti samo u Hollywoodu. Prije dosta godina, dok sam radila u prošloj firmi, išle smo na službeni put kolegica, ja i direktor. On je bio mlad i zgodan i njih dvoje su čitavo vrijeme flertali, smijali se, "prijateljski" dodirivali i sl. Ne znam što je bilo kad smo stigli u hotel, je li ju zvao i pokazivao joj k..., možda jeste, možda nije. Nekoliko godina kasnije, on više nije direktor, ja tamo ne radim, ali čujem kako ona priča po firmi kako on njoj nije dao mira, kako joj je dosađivao, udvarao, jedva ga se riješila . Nije još upotrijebila izraz sexualno uznemiravanje ali nije ni daleko od toga. Ok, on je glup i nije trebao tako, ali ona niti jednom nije pokazala da joj to smeta, dapače (sad će ovdje neki umrijeti od šoka) podsticala je takvo ponašanje dvosmislenim pošalicama i flertanjem. U to vrijeme joj je odgovaralo biti miljenicom direktora, sad joj odgovara da bude njegova žrtva.

Ne kažem da su sve situacije ovakve, nego samo napominjem koliko je to siva zona i kako netko može nastradati ne zato što je zlostavljač ili nasilnik, nego što je npr.bio glup i neoprezan.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:24   #54
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Kao...napisala sam kao. Što je ovo večeras sa kasapljenjem tuđih rečenica?!
Ne pada mi na pamet da se svađam po forumu, ali kad netko izvrne ono što sam napisala i vađenjem iz konteksta...
Nit sam kasapila niti izvrnula. Bas mi je ruzno izgledalo to tvoje napisano.
Ukoliko se ocekuje civilizirana rasprava onda se ne ide dzonom.
Prvo si joj napisala da neces komentirati njen post jer bi to bilo kao da se bacas u septicku jamu, pa onda ovo s psihickim rastrojstvom.

Da, smeta me kad se vrijedjaju drugi ljudi koji imaju drugaciji stav i nisu tebe osobno vrijedjali.


Isto i Pjescanoj. Ne kanaliziram Ange od neki dan i nema potrebe za takvim spustanjem.



Osobna odgovornost da. Ali govorimo o holivudu i svijetu gdje se odlazak na parti u penthouse nekog producenta moze protumaciti kao osobna neodgovornost, a tamo je must have.


Dakle, godinama se zna o seksizmu, napastvovanju i pedofiliji u tim krugovima i sad kad napokon izlazi van, sad se to proglasava trazenjem svojih pet minuta slave.
Da, mnoge su sutjele... nemaju svi muda za borbu s masinerijom i mocnicima. Prijavljivalo se individualno, mnige nisu bile dozivljene.
Sad jesu jer se pandorina kutija otvorila i jasno mi je zasto sad misle da ima smisla reci javno.

Nije njima do policije, sto je netko spomenuo, njima je do novinara. Zele sramotu za tog covjeka, a ne zatvor.


I ne kazem da su sve u pravu, ali mislim da vecina jest jednako kao sto mislim da je vecina optuzenih zasluzeno optuzena.

Weinstein prvi.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:49   #55
A nisi primjetila što je prvo ona meni napisala pa sam ja odreagirala kako sam odreagirala? Uvreda je bila odgovor na uvredu. Ne znam zašto misliš da je ok kad uvrede dolaze od onih čiji su stavovi bliski tvojima, a nije ok kad uzvrate oni čiji se stavovi razlikuju od tvojih? Meni nisu zasmetali njeni stavovi, nego uvreda, i imputiranje nenapisanog. Nisam tip osobe koja će na uvrede okrenuti drugi obraz. Nisam takva u rl pa ni na forumu.

Čuj, meni je svejedno. Ako bilo tko smatra da je ok prihvatiti poziv nekog pijanog ili nadrogiranog starkelje na privatni party u hotelsku sobu neka ide. Pa tamo neka se objašnjava, tumači, čita mu Borisov članak iz Jutarnjeg ili što god... Ja bih u takvoj situaciji prosto rekla NE. I ako ikad budem imala djecu tako ću ih učiti. Učit ću ih da budu pametna, odgovorna prema sebi i mudra.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:59   #56
Previse promatras crno bijelo. Iako imas ispravan inicijalni stav, ne stavljas se u kontekst tih situacija jer je tebi nezamislivo.
No, ti nisi mlada glumica koja ceka svoju priliku dok konobari preko dana. Klinka koja mozda nema nikoga da ju savjetuje i da joj drzi ledja.
Da, glupe su i neodgovorne. Neke. No, to jos uvijek nije kazneno dijelo.
Lazna prijava jest i to osudjujem.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:06   #57
Quote:
zupastar kaže: Pogledaj post
razgovori i intervjui se jako cesto obavljaju u hotelskim sobama pa mi je isto argument smijesan "a kaj ona radi u hotelskoj sobi".
a i koliko ono, vise od pola hrvatskih ucenika ide na instrukcije. jer se bas taj uobicajeni obicaj naveo kao nesto gotovo umobolno, ici profesoru. sori, hrv skolstvo je u k i zato svako drugo dijete ide na instrukcije

iscitavam pravu zluradost.

samo ludak se moze pitati zasto se vecina zlostavljanja ne prijavljuje. treba samo procitati sto zluradi pisu i pametuju pa je jasno zasto.
a to su kao normalni ljudi s empatijom (haha!) koji to ne pisu iz zatvora.

jeza s kakvim ljudima zivimo.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:16   #58
Pa i castinzi za razne modne revije i editorijale se odvijaju po hotelskim sobama.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:25   #59
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Pa i castinzi za razne modne revije i editorijale se odvijaju po hotelskim sobama.
pa svasta se svuda dogada. to je zivot.

ne mozes biti u atomskom sklonistu stalno, moras izaci u zivot, a u njemu se dogadaju nekad sranja.

ludo je za pomisliti da cemo promijeniti misljenja onih koji tvrde da je uglavnom "izlazak u zivot" glavna greska, sad to vidim da nema svrhe kad citam. njima su najprije odgovorni ovi sto se drznu negdje otici. tuzno, jer se time zastupa teza o atomskom sklonistu gdje si jedino siguran od svega sto se u zivotu dogada.

Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:45   #60
Stvar je u tome da su ovo specificne situacije gdje su sodoma i gomora difoltan ambijent. Holivud, seks, droga, uvjetovanje, prijetnje, ucjene, igrice, manipulacije... treba u tome znati plivati.

Uostalom, sumnjam da je svaka od ovih koje govore o prijavama, prijavila svog sefa za neprimjeren komentar. Toga ima kod nas koliko hoces. Ne vidim da zene prijavljuju seksualno uznemiravanje na poslu i dobivaju respect od drustva. Lako se busati u tudja prsa.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.