Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 00:23   #1
Nanočestice u kozmetici

Pozdrav Svima,


Mnogo kozmetike ima u sebi nanočestice, te pokušavamo utvrditi da li su žene svjesne da su sastojak kozmetike te da li je potrebno zasebno ih jasno označiti.

molim sve da ispune kratak upitnik o nanočesticama u kozmetici za izradu istraživanja o znanju potrošača o "nanočesticama u kozmetici" te da li je potrebno označavati sastojke kozmetike zasebno na jasan i vidljiv način.

Upitnik je vrlo kratak te će uveliko doprinijeti istraživanju: https://goo.gl/forms/wedhbDNm2Z2qcEda2


ako imate pitanja o nanočesticama, rado ću odgovoriti
hehasnotime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:49   #2
Neću ispuniti jer nema odgovora "ne znam".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 03:21   #3
kakve nanocestice cega sta?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:47   #4
Ispunjeno.
Super je anketa, bravo
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:00   #5
Ispunila sam i ja. A zašto bi nanočestice bile štetne? Jedna krema koju sam koristila ih je sadržavala, ali nisam se previše obazirala na to tad.
ehmea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:48   #6
Znate li što su to nanočestice?

Odgovorim sa "ne", ali i dalje moram ispunjavati dalje Zašto onda uopće postoji "ne" kao opcija?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:37   #7
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Znate li što su to nanočestice?

Odgovorim sa "ne", ali i dalje moram ispunjavati dalje Zašto onda uopće postoji "ne" kao opcija?
Jer je autor nesposoban sastaviti anketu

Alergicna sam na svakojake ankete i na to kad se odlucim napokon ispunitin i onda takve stvari o kojima nitko ne vodi brigu.

Istrazivanje
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:31   #8
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Neću ispuniti jer nema odgovora "ne znam".
Slažem se. Upitnik je manjkav.
Tipa: smatrate li da su nanočestice štetne? Ponuđeni odgovor: da i ne.
Ne samo da nedostaje “ne znam”, nego nedostaje i specifikacija proizvoda. Recimo, nakon pročitanih istraživanja, osobno ne smatram da su jednako potencijalno štetne nanočestice u kremi koja se maže i recimo, onoj koja se vaporizora.
A i pitanje je koliko su štetne u stvarnoj dugoročnoj primjeni.

Zadnje uređivanje choupette : 23.11.2017. at 21:44.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:43   #9
Quote:
ehmea kaže: Pogledaj post
Ispunila sam i ja. A zašto bi nanočestice bile štetne? Jedna krema koju sam koristila ih je sadržavala, ali nisam se previše obazirala na to tad.
Jer navodno probijaju kožnu barijeru i talože se u stanicama.
Iako ima dosta kontradiktornih rezultata istraživanja na tu temu.
Tako da neka kažu da u laboratorijskim uvjetima prodiru, dok u praksi neka kažu da ne prodiru nužno u mjeri dovoljno značajnoj da bi se automatizmom deklarirate kao štetne, neka kažu i da imuni sustav igra određenu ulogu u eliminaciji potencijalne štetnosti nano čestica.
Uglavnom, relativno neistraženo polje s obzirom da je dugoročni utjecaj nanočestica na ljudski organizam u biti nepoznat.

Evo primjer istraživanja prema kojem nanočestice ne prodiru u kožu.
https://www.google.hr/amp/s/phys.org...trate-skin.amp

Primjer prema kojem prodire;
http://www.pharmaceutical-journal.co...066860.article

Pa ti budi pametan.

Zadnje uređivanje choupette : 23.11.2017. at 22:02.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:50   #10
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jer navodno probijaju kožnu barijeru i talože se u stanicama.
Iako ima dosta kontradiktornih rezultata istraživanja na tu temu.
Tako da neka kažu da u laboratorijskim uvjetima prodiru, dok u praksi neka kažu da ne prodiru nužno u mjeri dovoljno značajnoj da bi se automatizmom deklarirate kao štetne, neka kažu i da imuni sustav igra određenu ulogu u eliminaciji potencijalne štetnosti nano čestica.
Uglavnom, relativno neistraženo polje s obzirom da je dugoročni utjecaj nanočestica na ljudski organizam u biti nepoznat.

Evo primjer istraživanja prema kojem nanočestice ne prodiru u kožu.
https://www.google.hr/amp/s/phys.org...trate-skin.amp

Primjer prema kojem prodire;
http://www.pharmaceutical-journal.co...066860.article

Pa ti budi pametan.
Tenks. E pa ja sam se odlučila vjerovati istraživanju prema kojem ne prodiru.
ehmea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:52   #11
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Alergicna sam na svakojake ankete i na to kad se odlucim napokon ispunitin i onda takve stvari o kojima nitko ne vodi brigu.

Istrazivanje
Ono o drogama koje je globalna obavijest obavijesti te da imaš problema s drogom ako par puta godišnje konzumiraš malu količinu kanabisa.

Postoji pitanje:

Koristite li u istoj prilici više od jedne vrste droga?

jednom mjesečno i rjeđe
2-4 puta mjesečno
2-3 puta tjedno
4 i više puta tjedno


i ne možeš reći "nikad u istoj prilici ne koristim više od jedne vrste droga". Kasnije te obavijeste da zbog istovremenog korištenja više od jedne vrste droga očito imaš problem i štetiš si.


Imaju i mogućnost da im ostaviš feedback, ali frendica i ja smo probale javiti im da im je test zakurac i obje dobile obavijest da ostavljanje feedbacka trenutno ne radi.

Ali bitno da su neki uhljebići plaćeni da se time bave. Nijedan od njih nije u stanju ni koristiti spell checker da upitnik bude barem pismen, kad je već glup.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:50   #12
Mislim da su ovo promijenili, ja nekidan to tek vidila pa sam stavila da ne koristim i onda mi je pisalo da razmislim jer onda možda nisam adekvatan korisnik za njihovu anketu 😂

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:14   #13
Meni jutros nije bilo opcije nikada, također sam im pokušala ostaviti feedback i fejlala.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.