Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2005., 12:13   #41
pa nek ljudi idu na chat pa tamo naprdivaju . Ja se uvjek trudim da se drzim teme , iz postovanja prema postavljacu teme , ma ko on bio .Ne znam tako sam naucen , kucni odgoj mi je jaca strana
Al smijesan mi je ovaj sto postavlja temeo o nakvim kriminalnim radnjama Bosnjaka . Pa zna se da srpska mafija vazi za jednu od najvecih u Evropi ( eto nek imaju i oni necim da se dice ) a pogotovo u skandinaviji i zemljama beneluksa. A o ubistvima je smijesno pricati kad je jedno vrijeme svaki dan bilo po pet sest sahrana dnevno poginulih u obracunima


Nego da se vratimo na temu . Zalosno je da se zabranjuju ovakve stvari ali i to je dio iskusenja sa kojim se moraju boriti muslimani u evropi . Naravno pod medijskom blokadom kada ne postoje ni jedne novine niti jedna televizija koja je u rukama muslimana je tesko zivjeti . Medijska blokada u stilu " kadija te tuzi kadija te sudi " je takva i ljudi se moraju organizovati preko Jaziire .
Inace da podsjetim da je prva bomba koja je pala na Afganistan od strane okupatorske americke vojske i njihovih saveznika pala na zgradu Aldzazire u Kabulu . slucajno
caco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:22   #42
Quote:
caco kaže:



Nego da se vratimo na temu . Zalosno je da se zabranjuju ovakve stvari ali i to je dio iskusenja sa kojim se moraju boriti muslimani u evropi .
Nije uopće žalosno, kao što sam demonstrirao u gornjem postu.

A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ići, te da tamo takvih iskušenja neće imati.

Evropa ima sva prava spriječiti mijenjanje civilizacijskog karaktera vlastitog prostora.
Ako se to Evropsko legitimno pravo Muslimanima čini kao preveliko iskušenje, neka se sele.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:49   #43
Quote:
caco kaže:
pa nek ljudi idu na chat pa tamo naprdivaju . Ja se uvjek trudim da se drzim teme , iz postovanja prema postavljacu teme , ma ko on bio .Ne znam tako sam naucen , kucni odgoj mi je jaca strana
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 14:00   #44
Thumbs down Re: Re: "Demokratija" ne vazi za muslimane

Quote:
Zrinski kaže:
Uh jakog li izvora........

Učili od CNN-a!

I FOX rasista...

Pa što se buniš???
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 16:30   #45
Quote:
Captain Nemo kaže:
Nije uopće žalosno, kao što sam demonstrirao u gornjem postu.

A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ići, te da tamo takvih iskušenja neće imati.

Evropa ima sva prava spriječiti mijenjanje civilizacijskog karaktera vlastitog prostora.
Ako se to Evropsko legitimno pravo Muslimanima čini kao preveliko iskušenje, neka se sele.
Moram ti reci da se sve ovo gore lijepo napisao ali isto tako ti moram reci da nisi u pravu
Prvo
jedan od temelja demokracije su ljudske slobode u koje se ubraja i " pravo na slobodno prakticiranje religije " . I sta sad . Jedni imaju pravo a drugi nemaju pravo . Jel to demokracija To se zove mrznja
A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ići, te da tamo takvih iskušenja neće imati.A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ici, te da tamo takvih iskušenja nece imati Smijesno je da ovako misli jedan " demokrata" Pa eto ja bih isto to mogao reci za srbe i hrvate u BiH . ako vam se ne svidja u Bih idite u svoje maticne drzave pa necete vise biti dijaspora . da napomenen da su skoro 50 posto muslimana u Francuskoj drzavljani Francuske , znaci koji su rodjeni u Francuskoj
caco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 17:15   #46
Quote:
caco kaže:
Smijesno je da ovako misli jedan " demokrata" Pa eto ja bih isto to mogao reci za srbe i hrvate u BiH . ako vam se ne svidja u Bih idite u svoje maticne drzave pa necete vise biti dijaspora . da napomenen da su skoro 50 posto muslimana u Francuskoj drzavljani Francuske , znaci koji su rodjeni u Francuskoj
Francuska je drzava Francuza, a BiH je drzava hrvata, bosnjaka i srba. To je ogromna razlika.
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 21:53   #47
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Muslimano vole demokraciju kad su u manjini ili u tuđim zemljama gdje vole zapadnu socijalu.

Gdje su većina, kao na primjer u BiH, tamo Hrvati njihovu "demokraciju" i "multietničost" osjećaju iz dana u dan.


To si jako dobro rekao!!!
Crni Rudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 22:46   #48
Quote:
Vranjes kaže:
Francuska je drzava Francuza, a BiH je drzava hrvata, bosnjaka i srba. To je ogromna razlika.
Znas li ti citati
Procitaj moj post ponovo .
Polovina muslimana u vrancuskoj ima drzavljanstvo Francusko , dakle oni su FRANCUZI i konstitutuivni su i trebali bi imati ista prava kao i ostali francuzi kad je vec demokratija u pitanju

A sto se tice demokraticnosti u BiH to smo poakzlai u ratu kada nismo srusili nijedne katilicke crkve dok su ih katolici rusili redom .
caco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:16   #49
Prava i duznosti.

Lojalnost Domovini se podrazumijeva, sama po sebi.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:25   #50
Quote:
rambi kaže:
Prava i duznosti.

Lojalnost Domovini se podrazumijeva, sama po sebi.
Recimo, kao kada su francuski muslimani isfuckali marseljezu na nogometnoj utakmici je izraz lojalnosti... Alziru...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:43   #51
Quote:
rambi kaže:
Prava i duznosti.

Lojalnost Domovini se podrazumijeva, sama po sebi.
Kojoj Domovini?

Hrvatskoj?

Izraelu?

SAD?

ILI kojim redoslijedom i za koju dobit?

Licemjer.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:49   #52
Hm, a postoji li ijedna muslimanska država, a da je demokratska?
Ijedna muslimanska država, a da pripadnici ostalih religija imaju ista prava?
Ijedna muslimanska država, a da nije u ratu ili bar u neprijateljskim odnosima s nekom od susjednih država?

Pa, ne smiješ čak ni pobijediti u nogometu, odmah vade ćakije...
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:54   #53
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Recimo, kao kada su francuski muslimani isfuckali marseljezu na nogometnoj utakmici je izraz lojalnosti... Alziru...
Kao i prilikom ulaska Hitlera u Pariz...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:07   #54
Quote:
nordea kaže:
Kao i prilikom ulaska Hitlera u Pariz...
http://www.tinotopia.com/log/archive...is-weeping.jpg
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:18   #55
Ne mogu da razlucim
Jesul ovo suze radosnice ili suze tuge?!?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:20   #56
Quote:
Recimo, kao kada su francuski muslimani isfuckali marseljezu na nogometnoj utakmici je izraz lojalnosti... Alziru...

Alžirce nitko neće dirati u Francuskoj sve kod Zidane ne objesi kopačke o klin.
A onda....
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 09:29   #57
Quote:
caco kaže:
Moram ti reci da se sve ovo gore lijepo napisao ali isto tako ti moram reci da nisi u pravu
Prvo
jedan od temelja demokracije su ljudske slobode u koje se ubraja i " pravo na slobodno prakticiranje religije " . I sta sad . Jedni imaju pravo a drugi nemaju pravo . Jel to demokracija To se zove mrznja
A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ići, te da tamo takvih iskušenja neće imati.A ako su Muslimanima ta iskušenja prevelika, znaju kamo mogu ici, te da tamo takvih iskušenja nece imati Smijesno je da ovako misli jedan " demokrata" Pa eto ja bih isto to mogao reci za srbe i hrvate u BiH . ako vam se ne svidja u Bih idite u svoje maticne drzave pa necete vise biti dijaspora . da napomenen da su skoro 50 posto muslimana u Francuskoj drzavljani Francuske , znaci koji su rodjeni u Francuskoj
Naravno da sam u pravu. Demonstracija je bila gotovo matematički precizna.
I ne možeš se skrivati iza "principa slobode prakticiranja religije" jer kao što sam objasnio nijedno individualno pravo nije apsolutno već ide neograničeno samo do granice kada prestaje postojati na isklučivo privatnoj sferi. Čim se pređe ta granica, kolektivitet ima pravo vršiti ograničenja pa čak i diskriminaciju, npr. po civilizacijskim kriterijima. Ima pravo očuvati svoj kolektivni identitet i ograničiti individualna prava u onoj mjeri u kojoj se prelijevaju iz sfere privatnog u sferu kolektivnog i mijenjaju civilizacijski karakter prostora i zajednice.
Ovo što sam iznio se naravno protivi vjerovanjima socijalnih liberalista, međutim, to nije važno jer su njihova vjerovanja nefundamentalna i ne baziraju se na razumijevanju prava kao objektivne funkcije razmjene - horizontalne i vertikalne.

Što se tiče BiH i tvoje neumjesne analogije, moram te naravno razočarati. Demokracija nije samo princip "jedan čovjek, jedan glas". Ukoliko u nekoj državi postoji više konstitutivnih naroda, demokracija se ne postiže jednostavnom brojčanom majorizacijom, jer ta država ne pripada samo jednom nacionalnom kolektivitetu. Da budem potpuno jasan, BiH ne pripada samo svojim građanima kao pojedincima, nego pripada i trima konstitutivnim narodima kao kolektivitetima a ne samo kao pukim individualnim građanima. Da ti bude još jasnije: BiH ne pripada Muslimanima.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)

Zadnje uređivanje Captain Nemo : 22.11.2005. at 10:42.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 09:37   #58
Quote:
caco kaže:
Znas li ti citati
dakle oni su FRANCUZI i konstitutuivni su i trebali bi imati ista prava kao i ostali francuzi kad je vec demokratija u pitanju
.
To je irelevantno.
Neki Džaini (Jain) u Indiji vjeruju da treba ići gol u javnosti, međutim, ni u Indiji gdje su građani, ne smiju se šetati goli posvuda, već samo u okviru svojih ašrama.
Dakle većina je ograničila individualna vjerska prava svojih građana kada su prešla granice privatnog i ušla u sferu kolektivnog, i to šireg kolektiva kojemu je ta praksa civilizacijski neprihvatljiva.

A što se tiče konstitutivnosti, muslimani koji su građani francuske su samo individualni građani, oni ne tvore nikakav zaseban konstitutivni kolektivitet.
Na razini kolektiviteta oni nisu nikako konstitutivni, mogu samo biti vjerska zajednica.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)

Zadnje uređivanje Captain Nemo : 22.11.2005. at 10:41.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 10:45   #59
Quote:
Roose Bolton kaže:
Pa što će muslimanima demokracija kad svi oni teže prema teokraciji?
Dobra primjedba!
Zapravo bi ta Marokanka trebala zahvaliti svojim progoniteljima što su je učinili mučenicom u očima boga i time joj kupili ulaznicu u raj.

( ili da se fucking počne ponašati kao Francuskinja ako ništa zbog poštovanja prema zemlji koja ju je primila. )
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.