Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2005., 12:08   #41
Quote:
Anastasia kaže:
edit: ljudi oprostite ali odjavljujem se s teme.
nadam se da sam nešto uspjela objasniti.
[/QUOTE]

Hvala ti
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:21   #42
Quote:
mwm kaže:
Na temi se javila osoba koja je proživjela upravo ono što i jest tema. A ti si bila prijateljica osobe koja je eventualno imala problem koji jest tema.
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:25   #43
Quote:
moonlightequila kaže:
ssteta kako se sve na topicu vrti oko hrane, mrsaVosti i modnih trendova

kljucna rijec bi trebala biti KONTROLA (svog zivota i same sebe)

a kako to postici bolje nego slusati i osjecati GLAD u stomaku
(glad i strah = primarno)

jedan dan
dva dana
tri ?

i NE POPUSTITI tom osjecaju gladi

KONTROLA

kojom se takvi ljudi itekakoponose
pa se bulimicari dive ana'ma i samokontroli

nema to veze s hranom i kalorijama


Anastazija koji krac ides s topika zbog neznalica
bash zbog njih bi trebala napisat jos koju rijec

pa nešto što je meni jako pomoglo je bilo zapisivanje svega što sam u sebe unosila. Imala sam malene bilježnice koje sam uvijek furala sa sobom.
To mi je pomoglo jer sam imala direktan uvid u sve što sam jela. Zanimljivo je bilo, kada sam u jednom trenutku stekla ajmo reći neku kontrolu, da su na površinu počeli izbijati pravi problemi i uzroci... jer zapravo je prejedanje i način bijega, izbjegavanje da se suočiš s onim što te zbilja tišti, projekcija negativnih misli i osjećaja koje nosiš u sebi... zato i kažem da se to ne može svesti na "joj, ja sam debela". Ja većinu tog vremena nisam uopće bila debela. Ali sam imala velike oscilacije.
I onda sam, kada sam bila malo jača, to se sjećam kao da je bilo jučer, promatrala i pisala svoje misli za vrijeme napada "gladi"...
I upravo analizom tih misli došla do zaključka što je točno ono što mi nedostaje.
Ja sebe nisam voljela i smatrala sam se bezvrijednom, a to je bilo opet uvjetovano nekim drugim problemima iz moje prošlosti. Nisam se smatrala dovoljnom, vrijednom vlastitog truda za sebe. A to je sve imalo korijene u opet jednom drugom problemu.

doslovno treba sebe slušati, jer slušanje svojeg (ajmo reći nesvjesnog) toka misli može dovesti do pravog uzroka.

zatim mi je pomogla redovita ali umjerena tjelesna aktivnost.

i na kraju, pozitivna autosugestija. Svaku negativnu misao o sebi koju bih prepoznala, odmah bih pretvorila u pozitivnu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:31   #44
I ti bi sada prestala pisat? Vjerujem da ima bar 5 njih ovdje koje imaju slične probleme, a tvoje pozitivne, iskrene riječi ih mogu trgnut.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:38   #45
Quote:
samo_svoja kaže:
I ti bi sada prestala pisat? Vjerujem da ima bar 5 njih ovdje koje imaju slične probleme, a tvoje pozitivne, iskrene riječi ih mogu trgnut.


najvažniji korak, prema izlazu, jest odluka da želiš van. zvuči patetično, ali bez te odluke, nema izlaza.
priznati sebi da nisi dobro, dati ime svojem poremećaju, shvatiti da se uništavaš, i odlučiti da želiš izaći iz toga.
jer takvi poremećaji počinju utjecati na sve sfere života. Ne želiš više izaći van, imaš sklonost izolaciji, ne funkcioniraš u seksu; biraš krive muškarce jer smatraš, podsvjesno, da ne zaslužuješ bolje. zato smatram da ove poremećaje čovjek ne smije olako shvatiti.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:44   #46
Anastasia ti si nesvjesno napravila upravo ono što psiholozi savjetuju u takvim situacijama...
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:48   #47
Quote:
Anastasia kaže:
najvažniji korak, prema izlazu, jest odluka da želiš van. zvuči patetično, ali bez te odluke, nema izlaza.
Točno tako. I priznati si problem.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:55   #48
Nemam nekog pojma o poremećaju prehrane, jer ja sa hranom nikada nisam imala problem.Volim jesti, ali jedem kvalitetno (uglavnom mediteranska prehrana) pa nemam problema sa kilažom.
Priznajem da sam površno odgledala emisiju i automatski pomislila -koje glupe pičke, neka crkne kad neće jesti.Sada nakon čitanja Anastazije vidim da sam u krivu i da nije riječ o nekom hiru ili gluposti već o psihološkom poremećaju.
Kad je čovjek fizički bolestan ljudi to prihvaćaju kao bolest, kad se radi o psihičkom poremećaju većina će reagirati kao ja na emisiju, u stilu neka krepa kad nije za živit.Sad vidim da to i nije baš tako jednostavno i da tim ljudima treba pomoć.Ne vjerujem da je ikome zabavno rigati i opsesivno misliti na hranu cijeli dan.
Anastazija svaka ti čast da si uspjela sama sa sobom raščistiti i mislim da tvoje iskustvo ipak može pomoći djevojkama koje imaju sličan poremećaj.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 12:57   #49
Quote:
crtica kaže:
Anastasia ti si nesvjesno napravila upravo ono što psiholozi savjetuju u takvim situacijama...



bilo mi je jako teško odolijevati gladi... ali to je bila psihička, a ne fizička glad. sjećam se da sam znala izaći iz kuće i šetati, ili (to je bila dosta dobra metoda) zatvoriti se u kupaonu i proći sve moguće beauty tretmane (depilacija, piling, pranje kose, kremice, maske, blabla)... mislim da mi je to pomoglo u tim trenucima jer sam činila nešto pozitivno za sebe i uništavanje hranom zamjenila njegom za svoje tijelo. to je naravno, samo površno lječenje simptoma, jer uzroci su nešto sasvim drugo. zapravo je najteži dio uopće shvatiti što te navelo i zašto sebe ne voliš, (u mojem slučaju), odnosno općenito zašto to sebi činiš.
tu definitivno smatram da je promatranje toka misli najvažniji dio... ali je kod psihoterapeuta to puno lakše... i zato kažem, kome od toga pati - obratite se stručnoj osobi!
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:10   #50
Quote:
Anastasia kaže:
nikada nisi pokušala shvatiti što navodi nekoga da se tako muči. da li su ti razlozi ipak puno dublji, od tih površnih i posve blesavih koje si navela. nisi ni pokušala razumijeti, niti si na trenutak stala i pitala sebe da li uopće znaš baš toliko o njoj da možeš tvrditi da nije imala razloga za tako nešto. .
an, hvala sto dijelis tu svoju muku sa nama
nego reci iskreno da li si ti u najdubljem viru svoje bolesti bila uopce prijemcljiva za bilokakvu pomoc, zar nisi mislila da te nitko ne razumije i da ti svi zele zlo i da ne znaju sta pricaju? ne vjerujem da bas niko iz tvoje blize okoline (roditelji rodbina prijatelji) nije pokusavao
ja zaista zelim razumjetni
nisam nikada srela licno ikoga ko ima taj problem, a nadam se ni da necu
al kao roditelj trzam se na svaki sum i zelim ak nista otvoriti oci, i cuti druga iskustva
reci kad premotas film nazad STA bi kokretno moglo tebi pomoci, da je neko od tvojih blizih napravio?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:19   #51
Quote:
Septembar kaže:
an, hvala sto dijelis tu svoju muku sa nama
nego reci iskreno da li si ti u najdubljem viru svoje bolesti bila uopce prijemcljiva za bilokakvu pomoc, zar nisi mislila da te nitko ne razumije i da ti svi zele zlo i da ne znaju sta pricaju? ne vjerujem da bas niko iz tvoje blize okoline (roditelji rodbina prijatelji) nije pokusavao
ja zaista zelim razumjetni
nisam nikada srela licno ikoga ko ima taj problem, a nadam se ni da necu
al kao roditelj trzam se na svaki sum i zelim ak nista otvoriti oci, i cuti druga iskustva
reci kad premotas film nazad STA bi kokretno moglo tebi pomoci, da je neko od tvojih blizih napravio?


ja sam imala (i nažalost danas smo posve prekinule odnose) prijateljicu koja je imala sličan problem i s kojom sam razgovarala o tome. pomagala mi je spoznaja da me netko voli unatoč toj gadosti (jer vjeruj mi, jako se sramiš samog sebe i tog poremećaja), odnosno da postoji netko tko uviđa da je to tebi zbilja problem, a ne hir ili modni trend.
sram je možda najgori osjećaj koji karakterizira osobu koja pati od tih poremećaja. kod mene, sram jer se prejedaš, sram je izgledaš samom sebi grozno, sram jer si slab (jer svaki put kad popustiš samog sebe više prezireš i ubijaš se u pojam jer se optužuješ da si slab i da si kukavica).
o tome progovoriti je užasno teško... i zbilja može biti jako negativno, ako osoba, kojoj si uspio to uopće reći, reagira kao da to nije ništa, ili još gore, poznatom rečenicom "pa kako to možeš sebi raditi".

to je najgora rečenica koja postoji, ili barem za mene. jer ti jako dobro znaš što si radiš, i ta rečenica te samo još više baca u ponor. jer se više sramiš, i posljedično više zatvaraš.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:25   #52
najgori dio je izolacija, sram od vlastitog tijela. najgori dio jer te baca sve više dolje, jer je teže isplivati. trebalo bi smoći snage i izaći vani, u društvo, biti s ljudima. ali često, ako te netko doslovno ne izvuče iz kuće, nema šanse...

pazi, prejedanja teško da ćeš primjetiti, ja sam bila stručnjak u skrivanju toga.

anoreksija je zahvalnija (glupog li izraza, ali dobro), jer se može prije primjetiti (zapravo, anoreksičarke često postaju bulimične jer im tako kod kuće ne pizde što ne jedu i takoto).

ali moglo se primjetiti... po mojem načinu oblačenja, po satima i satima treninga, po fazama izolacije, po strašnim oscilacijama u težini (od 10 do 15 kg razlike).
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:30   #53
ovaj topic se trebao zvati ana i stasia
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:52   #54
A tvoji doma nisu kužili ništa?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:57   #55
Quote:
crtica kaže:
A tvoji doma nisu kužili ništa?
Ne. inače nam je to kod kuće bilo jako teško razdoblje i svi smo bili loše. pa se moje loše stanje nije povezivalo s time.
A i zbilja sam bila stručnjak za skrivanje nedjela...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:02   #56
Quote:
Anastasia kaže:
Ne. inače nam je to kod kuće bilo jako teško razdoblje i svi smo bili loše. pa se moje loše stanje nije povezivalo s time.
A i zbilja sam bila stručnjak za skrivanje nedjela...
Veće količine pojedene hrane, nema šanse sakrit od mojih, pa zato pitam
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:12   #57
Quote:
crtica kaže:
Veće količine pojedene hrane, nema šanse sakrit od mojih, pa zato pitam

to sam se i ja čudila da moja mama ne primjećuje, iskreno. ali često bi ispadalo da je moj tata pojeo, jer on je požderuh.

a poslije sam živjela sama.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:22   #58
ne slušaš nikoga, nitko te ne može razuvjeriti. sam u svemiru. stvoriš si neki svoj svijet u kojem ti kreiraš. sve se udaljava od tebe. s jedne strane je pakao, a s druge više ne možeš izaći iz njega. osnovni je osjećaj samoće
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:24   #59
Inače, ona nesretna Terry Schiavo je upravo zbog posljedice poremećaja jedenja (pad kalija koji je uzrokovao zastoj rada srca) završila u komi.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:28   #60
da.
no, ništa ne znači kada te netko upozorava na to.
u najtežim oblicima ustvari radi se o suicidu. mrziš se doslovce. užasno se mrziš.
ustvari suicidalnost je vrlo česta kod ane i mie. pokušaji samoubojstva su česti.
---
želiš umrijeti/nestati- bolje reći. biti nevidljiv. nestati negdje. tako nekako
i gadiš se samom sebi. kriviš se za sve živo i neživo. često je i samoranjavanje. govorim o pravim slučajevima. ali lako je skliznuti u ponor kada se posloži više stresnih stvari u životu-kako je anastazija napisala-teška situacija doma, nesigurnost, poremećeni odnosi, a obično kod ane se dosta toga vuće iz djetinstva. sve ono potisnuto i nepriznato te preplavi.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.