Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2005., 15:32   #81
Quote:
Anastasia kaže:
Zar nakon svega još niste shvatili da to nema veze s težinom?
Čak dapače, češće u takve poremećaje upadaju vitke djevojke, od težih i debelih.
dobro kuzim sta hoces rec ali ako cura od 15 god i 50 kg na visinu od 168 kaze mami "debela sam ko prasica, moram na djetu" i mama kaze "pa dobro ako bas zelis mozemo pocet kuhat zdravije" ili mama kaze "daj ne seri mala, odi oprat sudje radje" nekako sam mislila da je sansa da dijete udje u ane i mie veca u drugom slucaju. mislis da se varam? nemam iskustva pa samo nagadjam.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:35   #82
Quote:
hana kaže:
dobro kuzim sta hoces rec ali ako cura od 15 god i 50 kg na visinu od 168 kaze mami "debela sam ko prasica, moram na djetu" i mama kaze "pa dobro ako bas zelis mozemo pocet kuhat zdravije" ili mama kaze "daj ne seri mala, odi oprat sudje radje" nekako sam mislila da je sansa da dijete udje u ane i mie veca u drugom slucaju. mislis da se varam? nemam iskustva pa samo nagadjam.
ja bih rekla da je možda previše generalizacije oko ovih problema. neke stvari su indikatori, ali postoje slučajevi koji nisu doista na ovaj način započeli i ti su obično najteži.

po mojem sudu za ovaj konkretan slučaj-prvi odgovor je dakako ispravniji.
no kod mene uopće nije tako išlo, niti kod još nekih osoba koje sam upoznala sa teškim poremećajima. nisu govorile o debljini niti o manekenkama.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:36   #83
Re: Ana i Mia

Quote:
Septembar kaže:
tj anorexija i bulimija

vidim na blogu da je isla na rtl emisija o tome, da ima puno cura koje su upale duboko u anoreksiju i ne znaju NITI zele se izvuci iz toga

prolistala sam par blogova tih "proana" i zapanjena sam
cure od 45 kila na 170cm sebe zovu debelim kravama, zive na vodi i jednoj jabuci danima, i odbijaju bilo koju pomoc.
ne shvataju nikakva upozorenja, ne zele se mijenjati, ne prihvataju nikakva ubijedjivanja, sugestije, savjete, naredbe...
ni roditelji, prijatelji, partneri, nicije misljenje im nije vazno

Mene zanima jedna stvar: kako su usle u to i kakv im je zivot inace, djetinjstvo, familija, drustvo, odrastanje...

Ima li ovdje cura koje su same (ili bile) u raljama anorexije, ili netko njima blizak, pa da podijele iskustva?
Nisam ni citala sve stranice koje su ispisane...
Mogu ti odmah dati odgovor na pitanja...
Septembar, to je bolest...poput ovisnosti...Znam ljude koji su prolaze kroz to...ja cak jos i prolazim i borim se al je tesko...

Kod raznih ljudi su razni razlozi...nikad nije sama tjelesna tezina u pitanju, uvijek ima neki "dublji" razlog...

Kod mene je bio preopterecenost...kako faxom, poslom (povremenim)...ama svime...

I sta da ti kazem, ne moze se tu pomoci dok si osoba koja ima problem sama ne odluci pomoci...moze se pricati, argumentirati...al nis...

I najgore od svega je, da pored toga sto ti svi govore kako si sitna i mrsava...ti se osjecas debelo! Grozan osjecaj, nikad nisi zadovoljan sobom! Uzas!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:42   #84
svađalice, može malo više informacija o tvom slučaju...ne da bi se naslađivali, nego da konkretnim primjerom (a ne bi bio jedini), pomogneš i drugim curama u istoj situaciji, kao i zabrinutim roditeljima
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:44   #85
Quote:
amii kaže:
ja bih rekla da je možda previše generalizacije oko ovih problema. neke stvari su indikatori, ali postoje slučajevi koji nisu doista na ovaj način započeli i ti su obično najteži.

po mojem sudu za ovaj konkretan slučaj-prvi odgovor je dakako ispravniji.
no kod mene uopće nije tako išlo, niti kod još nekih osoba koje sam upoznala sa teškim poremećajima. nisu govorile o debljini niti o manekenkama.
ja sam ovaj svoj primjer i zakljucak "dobila" citajuc one blogove o "anama" ...

ali recimo zanima me, kad ti je zivot u banani i sva si u komi kako se neko odluci "okrenut" ani a ne drogi ili alkoholu ili necem trecem, znaci i nije samo bjezanja od problema i nezadovoljstvo sa sobom, nesto je i u kilama, nije sve ali nesto je
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:48   #86
Quote:
hana kaže:
ja sam ovaj svoj primjer i zakljucak "dobila" citajuc one blogove o "anama" ...

ali recimo zanima me, kad ti je zivot u banani i sva si u komi kako se neko odluci "okrenut" ani a ne drogi ili alkoholu ili necem trecem, znaci i nije samo bjezanja od problema i nezadovoljstvo sa sobom, nesto je i u kilama, nije sve ali nesto je
Koliko ja shvaćam, kontrola kilaže je ono čime te žene kompenziraju probleme iz života...Odnosno, one pokušavaju popraviti stvari, "popravljajući" svoj fizički izgled.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:58   #87
Quote:
crtica kaže:
svađalice, može malo više informacija o tvom slučaju...ne da bi se naslađivali, nego da konkretnim primjerom (a ne bi bio jedini), pomogneš i drugim curama u istoj situaciji, kao i zabrinutim roditeljima
Joj ne znam sto da kazem, ima puno toga!
Pocelo je prije vise od godinu dana....inace studiram na 2 faxa i doslo mi glave. Cetiri god nisam imala odmora...ni ljetovanja ni zimovanja...I to ljeto 2004. god sam izvela nemoguce,dala prvi diplomski u Austriji...(prvi stupanj prava) i upisala 3. god prava kuci, odradila vozacki i radila preko mjesec dana u tate u firmi! Sve to u 3 mjeseca! Kroz citavu frku sam smrsala....eh, tad se javio paranoicni strah od debljanja!

bilo me toliko strah da ne vratim koju kilu da sam pocela povracati svaki malo veci/masniji obrok koji sam unijela u sebe! Vremenom je povracanje bivalo sve cesce...

Nako par mjeseci nisam vise ni mogla ni htjela odoljevati masnoj hrani....a jos sam primjetila da je lakse povracati kad se prejedes pa sam tako upala u tkz zacarani krug. Tonula sam dublje i dublje, zatvarala se od citavog svijeta i sve ljude gurala od sebe! Momak je ludio nije znao sta je sa mnom...
Ubrzo je skontao...i javio mojim starcima. Prosle godine u ovo doba sam bila kuci...pokusavala se oporaviti, al nis!

Fax je otisao k vragu, nigdje koncetracije....Sve sto bih pojela bih i povratila, pa kako ju je i moglo biti! "Oporavak" kuci je bio bezuspjesan...a ja sam bivala sve tanja!

Svi su mislili da sam prestala, krila sam se od ljudi, zivjela tkz "dvostruki zivot", jer sam se pretvarala da sam ok, i da sam zdrava....a u biti sam bila...skoro pa na samom dnu!

U svibnju je momak vidjeo koliko je sati, zanemario svoj fax...i poceo svaki dan ici sa mnom u teretanu, na trcanje, bazen, u grad....provoditi svaki min sa mnom kako ne bih imala kad ni gdje povratiti! Ne moram vam ni reci da sam ja uvijek nasla nacina!

Kad je vidjeo da ne moze, poslao me OPET kuci...mama je poludila od brige,a ja sam se preko 12 kg stanjila...Kupila si svu novu odjecu...Vagala se svako jutro!

Eh, za mene je bilo dno kad nisam imala dovoljno polozenih ispita da izbjegnem skolarinu...isla sam, molila profe da mi daju sansu...
Inace sam uvijek bila odlicna, super ocjene, vrijedna...i kad sam vidjela na sto sam spala....doslo mi je iz guzice u glavu!

Sad ne povracam vise...bar ne u toj mjeri! Imam periode kad se prejedem...na srecu ne povratim, al i ne jedem nis iduca 2-3 dana! Prestala sam se vagati svaki dan...al jos me uzasno strah debljanja...
Polozila sam jedan malo veci ispit...dobila dobru ocjenu...pa me to kao malo motiviralo! Al sam jos uvijek jako nesigurna u sebe...u ono sto radim, u ono sto ucim! Prije sam bila izvor samopouzdanja...a ovo sad je totalna suprotnost stare mene!

Imam jos krize...nagone za prejedanjem i povracanjem, nervozna sam, cesto lose spavam, lose podnosim bilo kakav pritisak! Pijem apaurine tu i tamo (relativno rijetko 2-3 puta mjesecno, al ih prije NIKAD nisam uzimala)...

Promjenljivog sam raspolozenja...
Al ljudi oko mene imaju razumjevanja, i sta da vam kazem...
Nisam se izvukla, znam....niti se mogu izvuci, samo mogu nauciti zivjeti s tim...i nauciti se kako se opustiti. A to je najteze od svega!

Ako iko ima pitanja...slobodno pitajte!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:04   #88
Quote:
hana kaže:
ja sam ovaj svoj primjer i zakljucak "dobila" citajuc one blogove o "anama" ...

ali recimo zanima me, kad ti je zivot u banani i sva si u komi kako se neko odluci "okrenut" ani a ne drogi ili alkoholu ili necem trecem, znaci i nije samo bjezanja od problema i nezadovoljstvo sa sobom, nesto je i u kilama, nije sve ali nesto je
ja se gadim sebi ako uzmem hranu.gadim se sebi s hranom u sebi. ona mi daje osjećaj "da sam tu". a ja "tu ne želim biti".
ne gledam više kako izgledam.mrzim se jednostavno kad jedem. kao što se mrzim ako si kupim npr nešto poput cipela iliu slično. sve što me veže za ovdje mrzim
ako mi netko kaže da me voli. osjećam se krivom . kod mene je počelo s teškom depresijom. hrana je meni sinonim za život za neko pripadanje..za obitelj, za primanje,za život- a to je ono što sam htjela izbjeći. zato kažem prekomplicirano. ima puno toga ...
---
sada se osjećam krivom što pišem na internetu, što mi ga partner plaća a hja sam zbog bolesti morala prestati raditi. za sve osjećam krivnju.
----
ja sam i suicidalna i bila sam doista teški slučaj, komplicirano s dr. problemima.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:08   #89
Upravo tako!!! Mrzim sebe kad je jedem!!! Jedem isprva...radi okusa...al ubrzo izgubi okus...i jedem da se prejedem, bez osjecanja...samo da je poslije mogu povratiti!

Mrzim se kad si nes kupim, jer ja to nisam zasluzila...

Mrzim kad mi on kaze da me voli...jer ja nisam dovoljno dobra!!!

Vrijednosti su se totalno pobrkale...
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:10   #90
Quote:
amii kaže:
ja se gadim sebi ako uzmem hranu.gadim se sebi s hranom u sebi. ona mi daje osjećaj "da sam tu". a ja "tu ne želim biti".
ne gledam više kako izgledam.mrzim se jednostavno kad jedem. kao što se mrzim ako si kupim npr nešto poput cipela iliu slično. sve što me veže za ovdje mrzim
ako mi netko kaže da me voli. osjećam se krivom . kod mene je počelo s teškom depresijom.
hrana je meni sinonim za život za neko pripadanje..za obitelj, za primanje,za život- a to je ono što sam htjela izbjeći. zato kažem prekomplicirano. ima puno toga ...
Da li si bila kod doktora zbog depresije? Znam dosta ljudi kojima su lijekovi pomogli, a nuspojave su zanemarive. Depresija je češće nego se misli i nije sramota, doista je svatko od nas kandidat.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:13   #91
Quote:
crtica kaže:
Da li si bila kod doktora zbog depresije? Znam dosta ljudi kojima su lijekovi pomogli, a nuspojave su zanemarive. Depresija je češće nego se misli i nije sramota, doista je svatko od nas kandidat.
Jedna djevojka je na Zdravlju pisala o bulimiji i depresiji, crvenkapica...Dopisivala sam se s njom!

Bila je u doktora upravo radi toga crtice...izjadala mu se...rekla mu sve kako je!
On ju je saslusao i rekao

" A jeste li vi to sebi zeljeli?"

Cura je ostala bez komentara i izasla! Kod nas nema prave pomoci za te probleme, ni depresiju ni poremecaje i prehrani povezane s depresijom! NAzalost
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:15   #92
Quote:
crtica kaže:
Da li si bila kod doktora zbog depresije? Znam dosta ljudi kojima su lijekovi pomogli, a nuspojave su zanemarive. Depresija je češće nego se misli i nije sramota, doista je svatko od nas kandidat.
jesam, bila sam i prisilno hospitalizirana, kada već otvoreno pišem, neka bude. prisilna hospitalizacija je bila zbog pokušaja samoubojstva, a anorexia je išla uz osnovnu sliku bolesti. otpuštena sam uz potpis mame na njenu odgovornost. bila sam na antidepresivima i sada sam samo na xanaxu, a pro mijenila sam i prozac i zoloft. da pišem otvorenije previše mi je iontimno, ali valjda kad čovjek počne ne može stati.
--
bila sam na zatvorenom i otvorenom odjelu na rebru.
kod nas nema posebne klinike za anorexiu.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:15   #93
Quote:
svadjalica kaže:
Jedna djevojka je na Zdravlju pisala o bulimiji i depresiji, crvenkapica...Dopisivala sam se s njom!

Bila je u doktora upravo radi toga crtice...izjadala mu se...rekla mu sve kako je!
On ju je saslusao i rekao

" A jeste li vi to sebi zeljeli?"

Cura je ostala bez komentara i izasla! Kod nas nema prave pomoci za te probleme, ni depresiju ni poremecaje i prehrani povezane s depresijom! NAzalost
Nemoj pretjerivati, nije to baš tako, kako sam već napisala znam dosta ljudi iz moje okoline koji koriste ili su koristili lijekove dobivene od hrvatskih doktora/psihijatara.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:17   #94
Quote:
crtica kaže:
Nemoj pretjerivati, nije to baš tako, kako sam već napisala znam dosta ljudi iz moje okoline koji koriste ili su koristili lijekove dobivene od hrvatskih doktora/psihijatara.
I ovaj je slucaj bio od strane hr doktora!

U Zagrebu (mislim)!

Ona je naisla na totalni nekompetenciju od strane doktora...i nespremnost da joj se pomogne!

Sad, svacije iskustvo je individualno...Ima i dobrih i losih doktora, ona je samo imala peh!

Ali cinjenica je da nemamo centara za pomoc djevojkama koje pate od tog problema!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:18   #95
Quote:
amii kaže:
jesam, bila sam i prisilno hospitalizirana, kada već otvoreno pišem, neka bude. prisilna hospitalizacija je bila zbog pokušaja samoubojstva, a anorexia je išla uz osnovnu sliku bolesti. otpuštena sam uz potpis mame na njenu odgovornost. bila sam na antidepresivima i sada sam samo na xanaxu, a pro mijenila sam i prozac i zoloft. da pišem otvorenije previše mi je iontimno, ali valjda kad čovjek počne ne može stati.
Nemoj se ničeg sramiti, hrabra si, ne samo zbog pisanja na forumu, već zbog borbe sa bolešću.

Piši koliko želiš. Već je i ovo tvoje priznanje dovoljno

Kako je sad sa xanaxom?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:23   #96
Quote:
crtica kaže:
Nemoj pretjerivati, nije to baš tako, kako sam već napisala znam dosta ljudi iz moje okoline koji koriste ili su koristili lijekove dobivene od hrvatskih doktora/psihijatara.
meni xanax pomaže u smislu da se primirim.
prozac je imao suprotni učinak, bila sam kao na drozi
zoloft i ziprex mi nisu odgovarali. xanax je recimo antidepresiv, ali nije lijek i osoba se navuče.
---
osim toga s tim tabletama je problem jer sam imala i maniju da ih skupljam, pravim se da sam ih popila, ali ih sakrijem, pa odjedanput kada me uhvati..
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:28   #97
Quote:
svadjalica kaže:
Mrzim se kad si nes kupim, jer ja to nisam zasluzila...

Mrzim kad mi on kaze da me voli...jer ja nisam dovoljno dobra!!!
odakle to cure? znate li odakle vam dolazi taj osjecaj manje vrijednosti? meni je ovo uzasno tuzno citati, pogotovo kod ovako mladih cura koje imaju sve razloge biti ponosne na sebe i na to sto su postigle...


moja prijateljica je imala bulimiju, godinama. nisam sigurna koliko je sada kontrolira, izgubile smo kontakt. mogu reci samo da je s njom povremeno bilo jako, jako tesko. meni se barem jako tesko nositi s necijim suludo brzim usponima i padovima raspolozenja - od teske tuge do ushita u 15-ak minuta... druga prijateljica valjda od djetinjstva zivi s poremecajem prehrane... ona si doslovno vaze dorucak, rucak i veceru, zbraja dekagrame a vitkiju curu ne poznajem...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:30   #98
Quote:
amii kaže:

---
osim toga s tim tabletama je problem jer sam imala i maniju da ih skupljam, pravim se da sam ih popila, ali ih sakrijem, pa odjedanput kada me uhvati..
to mi je prepoznato ponasanje
skoro sam zbog toga izgubila jednu jako dragu osobu, nitko nije na vrijeme shvatio...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:32   #99
Quote:
amii kaže:
meni xanax pomaže u smislu da se primirim.
prozac je imao suprotni učinak, bila sam kao na drozi
zoloft i ziprex mi nisu odgovarali. xanax je recimo antidepresiv, ali nije lijek i osoba se navuče.
---
osim toga s tim tabletama je problem jer sam imala i maniju da ih skupljam, pravim se da sam ih popila, ali ih sakrijem, pa odjedanput kada me uhvati..
Ideš li na psihoterapiju? Da li možda postoje kakve support grupe za cure sa problemima u prehrani?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:33   #100
Quote:
plavva kaže:
odakle to cure? znate li odakle vam dolazi taj osjecaj manje vrijednosti? meni je ovo uzasno tuzno citati, pogotovo kod ovako mladih cura koje imaju sve razloge biti ponosne na sebe i na to sto su postigle...


moja prijateljica je imala bulimiju, godinama. nisam sigurna koliko je sada kontrolira, izgubile smo kontakt. mogu reci samo da je s njom povremeno bilo jako, jako tesko. meni se barem jako tesko nositi s necijim suludo brzim usponima i padovima raspolozenja - od teske tuge do ushita u 15-ak minuta... druga prijateljica valjda od djetinjstva zivi s poremecajem prehrane... ona si doslovno vaze dorucak, rucak i veceru, zbraja dekagrame a vitkiju curu ne poznajem...
Eh plavva, kao sto rekoh, ja sam prije bila puka suprotnost!
Ne znam....tocno...al mislim da se kod mene ti osjecaji javljaju radi sukoba sa mojim ocem...

Otkako sam krenula na fax (tek navrsenih 18 god)...on je meni govorio kako ne ucim dovoljno, kako ne ucim pravilno, kako cu pasti svaki ispit koji sam izasla...i koji bi na kraju polozila, a nekad bi mi znao reci da sam imala srecu na ispitu...a ne znanje!

U principu je njega bilo strah (jer je covjek u godinama), stalno me pozurivao sa faxom...htio je da sto vise ucim...al je imao krive metode!

A promjene raspolozenja kod nas su gore od bilo kakvog PMS-a....samu sebe ne podnosim nekad, kako tek on (decko) izlazi na kraj sa mnom
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.