Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 09:02   #101
Cure,da li netko zna kakva jue procedura kod dodavanja prezimena.Šta se mijenja,u kojem roku,koliko se plaća....?
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 09:08   #102
ivanar isto kao da mjenjaš prezime i isti rok....6 mjeseci....eto ja još ganjam neke papire.... al ja se nisam žurila....i promjenila sam tek nedavno kad sam mjenjala i adresu stanovanja....
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:12   #103
čekajte cure nisam shvatila ovaj dio imaš rok od 6 mjeseci da promjeniš prezime????? A što ako ne promjeniš šest mjeseci nemože se više ili ... kakav rok???? Help, razbistrite me
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:08   #104
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Ovisi kaj sve moraš mijenjati...Za početak osobna i putovnica koštaju 270 kn plus 4 slike plus sati dragocjenog vremena...
Onda tu još ide vozačka, pa zdravstvena, pa kartice, pa licence, pa diploma, pa sve moguće važnije kontakte....
I nije stvar u lovi koliko u vremenu...a vrijeme je preogroman novac, barem u mom slučaju, jer ga stvarno imam na kapaljku...
Zakaj moram mijenjat diplomu? I licencu? Pa dobila sam ih dok sam imala jedno prezime, kad ću licencu obnavljat dodat će mi drugo. Jesi sigurna da se to mora?
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:14   #105
Kaj se uopće može mijenjati diploma? Nikad mi diploma nije pala ni na pamet! Uvijek računam samo osobna, pasoš, pokaz i te gluposti...
Tinchi-Linchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:25   #106
Diploma se ne mijenja!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:44   #107
Ma kakva diploma to je prošlost, trebaš mijenjat dokumente koji se sada odnose na tebe, tekuće stvari (osobna, putovnica, tekući račun ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:10   #108
evo ja sam danas mjenjala osobnu...

na policiji dobiš uplatnicu od 50 kn koju uplatiš, kopiju odneseš na policiju, i dobiješ formular o promjeni prezimena tj za izdavanje osobne iskaznice...

kad sve to popuniš i uplatiš opet se vraćaš na policiju, doneseš 2 fotografije, i obavezno vjenčani list... to je cijela procedura

ako mjenjaš adresu, u papirnici kupiš formular o Prijavi promjene adrese, i potreban je vlasnički list stanodavca ( u mom slučaju svekar, mužev tata čija je kuća) i njegova suglasnost i potpis da mogu živjeti u njegovoj kući (mada ja i muž imamo odvojen stan ali ipak kuća glasi na svekra)

eto ukratko to je to ...

nakon što dobijete novu osobnu idete dalje mjenjat vozačku, pa upis prezimena u radnu knjižicu, pa na zdravstveno i tak ... gnjavaža

ja putovnicu nisam za sad mjenjala, samo osobnu za početak.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:11   #109
što se diplome tiče nju neću mjenjat bez obzira na prezime
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 21:17   #110
Evo iva608 je sve ukratko opisala. osobna vam vrijedi 15 dana od promjene adrese/prezimena. Moj savjet vam je da sto prije promijenite dokumente - putovnicu, vozačku, prometnu (ako glasi na vas), jer prije se moglo "svercati", danas je sve kompjuterizirano i sve imaju u evidenciji. Govorim vam iz iskustva. Ako idete na put uvijek mozete traziti pozurnicu iz agencije i putovnica vam je gotova za 3 dana
mala_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 07:36   #111
Joooj, ja isto moram promijeniti dokumente - prezime. E sad, adresa za sada ostaje ista. Možda ostane tako par mjeseci (nadam se) ili duže vrijeme (realnije). Znači, ja sad promijenim sve dokumente, pa onda za nekih pol godine opet??
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:16   #112
e cure a mene zanima sljedeće... čekam novu osobnu koja će biti gotova za tri tjedna, u zamjenu sam dobila onu žutu karticu ... zanima me mogu li s njom ( s tom zamjenskom) ići sredit dokumente na mirovinsko,zdravstveno, u banku i ostalo što još moram ili moram baš čekat da mi dođe original osobna?
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:01   #113
Mislim da možeš, jer sam ja vozačku radila novu s tim papirom. Na toj žutoj kartici ti piše broj nove osobne i mislim da je to dovoljno.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:45   #114
a koje sve dokumente treba promijenit u roku od 6 mj?

ja sam samo promijenila adresu i prezime, osobnu za sad ...

joj izludjet ću od jurcanja zbog tih dokumenata
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:05   #115
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
e cure a mene zanima sljedeće... čekam novu osobnu koja će biti gotova za tri tjedna, u zamjenu sam dobila onu žutu karticu ... zanima me mogu li s njom ( s tom zamjenskom) ići sredit dokumente na mirovinsko,zdravstveno, u banku i ostalo što još moram ili moram baš čekat da mi dođe original osobna?
Što se tiče mirovinskog i zdravstvenog, može se sa onim žutim kartončićem dok se ne dobije originalna osobna, ali uz sve ostalo trebaš dati i radnu knjižicu sa novim podacima, a da promjeniš podatke u radnoj knjižici treba ti baš originalna osobna, dakle, sa žutim kartončićem nemožeš ništa
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:08   #116
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Što se tiče mirovinskog i zdravstvenog, može se sa onim žutim kartončićem dok se ne dobije originalna osobna, ali uz sve ostalo trebaš dati i radnu knjižicu sa novim podacima, a da promjeniš podatke u radnoj knjižici treba ti baš originalna osobna, dakle, sa žutim kartončićem nemožeš ništa
hvala ti oko zeleno ovo je jako korisna informacija!! a niš onda čekam osobnu koja bude tek za tri tjedna gotova... znači na mirovinsko i zdravstveno moram uzet radnu knjižicu... gle to nisam znala! baš ti HVALA!!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:19   #117
Dakle, ja baš jutros zvala i potrebno je slijedeće:

za zdravsteno:
- tiskanica 2
- promjena sa mirovskog
- promjenjena radna knjižica
- kopija osobne
- stara zdravstvena

za mirovinsko:
- tiskanica M2-P
- promjenjena radna knjižica

za promjenu radne knjižice:
- nova osobna
- vjenčani list (original na uvid)
- stara radna knjižica
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:27   #118
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Dakle, ja baš jutros zvala i potrebno je slijedeće:

za zdravsteno:
- tiskanica 2
- promjena sa mirovskog
- promjenjena radna knjižica
- kopija osobne
- stara zdravstvena

za mirovinsko:
- tiskanica M2-P
- promjenjena radna knjižica

za promjenu radne knjižice:
- nova osobna
- vjenčani list (original na uvid)
- stara radna knjižica

po ovome znači da prvo moram na mirovinsko pa onda na zdravstveno?

i gdje se kupuju te tiskanice, u papirnici?

hvalaaaaa

uh već će mi proći onaj zakonski rok od 6 mj dok ja dođem na mirovinsko i zdravstveno ... al ok glavno da je osobna promjenjena
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:31   #119
Firma ti ispunjava sve te tiskanice (jer ti ona i plaća mirovinsko i zdravstveno) i onda zajedno sa svim ostalim se nosi na mirovinsko i zdravstveno.
Samo da se zna što još treba uz to.
A budući da sve te papire u firmi ja radim, pa sam se raspitala što sve treba.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:34   #120
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Firma ti ispunjava sve te tiskanice (jer ti ona i plaća mirovinsko i zdravstveno) i onda zajedno sa svim ostalim se nosi na mirovinsko i zdravstveno.
Samo da se zna što još treba uz to.
A budući da sve te papire u firmi ja radim, pa sam se raspitala što sve treba.
meni su šefovi mama i tata.... radim u njihovoj firmi... znači da im kažem da kupe te tiskanice? uostalom to mogu i ja ispuniti...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.