Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 18:06   #241
Dobro je da se zna:
"Science without religion is lame, religion without science is blind."
"I cannot believe that God would choose to play dice with the universe." or sometimes quoted as "God does not play dice with the universe."
"When the solution is simple, God is answering."
"I want to know God's thoughts,..... the rest are details.."


A. Einstein

Inače treba znati i ovo: [COLOR="Red"]" Richard Dawkins is the world's most famous out-of-the-closet living atheist. "[/COLOR]

Po kapcitetu i nastupu gori je od Fojerbacha, Marxa i cijele svite marksističkih eteista iz komunističkog doba. Stoga nije ni čudo što se uzima za uzor protiv zla ovog svijeta koje se prema Dawkinsu nalaze u religijama svijeta, a ne u ideologijama svijeta koju i on ponovno pokušava uspostaviti. Za njega su svi glupi osim on sam za sebe, vrlo slično " kulturi " koja se širi forumom.
Koja je razlika između marksisitičkog i dawkinsova ateizma? Prema onome što sam pročitao: NIKAKVA!!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:25   #242
geza, znanstvenik radi i šuti, radovi su njegovi plodovi koje drugi osjenjuju, a crank se uzdiže i uspoređuje s velikanima istovremeno brljajući osnove. mislim da si svoju stranu već izabrao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:30   #243
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Inače treba znati i ovo: [COLOR="Red"]" Richard Dawkins is the world's most famous out-of-the-closet living atheist. "[/COLOR]

Po kapcitetu i nastupu gori je od Fojerbacha, Marxa i cijele svite marksističkih eteista iz komunističkog doba. Stoga nije ni čudo što se uzima za uzor protiv zla ovog svijeta koje se prema Dawkinsu nalaze u religijama svijeta, a ne u ideologijama svijeta koju i on ponovno pokušava uspostaviti. Za njega su svi glupi osim on sam za sebe, vrlo slično " kulturi " koja se širi forumom.
Koja je razlika između marksisitičkog i dawkinsova ateizma? Prema onome što sam pročitao: NIKAKVA!!
Pa, mislim da ima razlike. Za razliku od Marxa, ovaj čovjek je očiti redukcionist i scijentist u najgorem mogućem značenju tih riječi. Marx jednostavno nije vjerovao u Boga, ali ovaj slijepo vjeruje u tupu znanost i ne priznaje ništa osim nje. Samim time, on zapravo niti nju ne priznaje, jer je ona nastala od Čovjeka. Koje li ironije!
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:35   #244
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
geza, znanstvenik radi i šuti, radovi su njegovi plodovi koje drugi osjenjuju, a crank se uzdiđe i uspoređuje s velikanima istovremeno brljajući osnove. mislim da si svoju stranu već izabrao.
Tako je, šuti i radi. I pusti da te drugi ocjenjuju i osjenjuju. Zato i svijet je tu gdje je. U k....
Samo smo tehnološki razvijeniji i zaglupljeniji, svijest se kod većine uopće nije promijenila.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:23   #245
Normalno da jesam pod takvim dojmom kakav se danas pruza ; ).
Naravno da se ne ljutim na vase komentare jer je jedna od najvaznijih stvari
u zivotu priznat krivnju ,reci ja sam kriv i necu vise heh. Recimo kakav je covjek
prijatelj koji drugom ne govori sta nije u redu,gdje je pogrijesio?...Nego
kako vecina ogovara i radi iza leda.


Sad kako su prije znali vise? Nije bilo tehnologije,zakona,bolnica,fakulteta...
Tocno je to da ne znaci ako danas znamo racunat,pisat,poznamo tehniku,
imamo razlicita dostignuca da znamo bolje i kvalitetnije vodit zivot,da se
filozofija zivota promijenila.
Bitnije je znat gdje idemo i zasto radimo nego koliko znamo.
Kako prije kad nije bila razvijena toliko kultura (makar ni danas nije bas nesto ; ) ,nisu postajale kniznice,knige,tezi nacin zivota itd. kako su oni spoznali istinu,pravi put,a i vise nego danas.
Ja smatram da u nekim stvarima su prije bili ljudi kvaliteniji,ali to je islo samo
u duhovnom pitanju. Kako su prije 6000 god. vise znali? Prije su vjerovali?

Kakva je to truba u bibliji? Dal nisu ljudi skloni misticizmu pa vjeruju da su
to trube,ili neki rog sta izgleda tako ; ).

Ako sve svete knige potjecu iz egipatske "biblije" zar nije to onda akumulacija znanja.
Zato sam misli kako je vjera prije diktirala stvarnost,davala odgovore,a kasnije
se pretvorila,rasirila na grane znanosti.
U krivu sam kad gledam na duhovno-materijalni paralelizam između religije,ali
opet kazete da su nastajale u dvije umnosti Čovjeka.
To je kao podjela danas logika i emocije.

Uvijerio sam se na smo na nekakvoj prekretnici,da redifiniramo ljudsko postojanje,nova interpretacija biblije i znanosi.
Makoro evolucija sada zvuci ocito ; )

Nepotrebno je da komentiram kada imam slabo znanje u ovom podrucju.
Ja mogu samo zasad pitat.

Pozz
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:54   #246
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
geza, znanstvenik radi i šuti, radovi su njegovi plodovi koje drugi osjenjuju, a crank se uzdiže i uspoređuje s velikanima istovremeno brljajući osnove. mislim da si svoju stranu već izabrao.
Ti si stvarno dobar primjer znanstvenika koji ŠUTI i radi. Mekečeš kao koza od početka. Pročitaj svoje postove, čisti DREKAVAC. Ja šutim, radim i pišem, time da moje radove ne ocjenjuješ ti i slični tebi. Uspoređujem se s velikanima, neću valjda s tobom? Što bio ti hitio? Skrojit mi hlaće po tvojoj mjeri od metar i cvancig? Makar šta!
Moja strana je jasno već odavno odabrana. Ona sigurno nije tvoja i dawkinsova?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:57   #247
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Tako je, šuti i radi. I pusti da te drugi ocjenjuju i osjenjuju. Zato i svijet je tu gdje je. U k....
Samo smo tehnološki razvijeniji i zaglupljeniji, svijest se kod većine uopće nije promijenila.
Izvrsno!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:30   #248
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Ti si stvarno dobar primjer znanstvenika koji ŠUTI i radi. Mekečeš kao koza od početka. Pročitaj svoje postove, čisti DREKAVAC. Ja šutim, radim i pišem, time da moje radove ne ocjenjuješ ti i slični tebi. Uspoređujem se s velikanima, neću valjda s tobom? Što bio ti hitio? Skrojit mi hlaće po tvojoj mjeri od metar i cvancig? Makar šta!
Moja strana je jasno već odavno odabrana. Ona sigurno nije tvoja i dawkinsova?
i koji su rezultati tvojih velevrijednih i velevažnih djela? par knjižica u zabačenim dijelovima najvećih knjižnica te opsesivno velika količina threadova po hrvatskom webu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:42   #249
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Tvoje podsjećanje nema nikakve sveze s temom. Kvazi inteligent je onaj tko kaže da je Bog mrtav, jer time kaže da je Čovjek mrtav i naravno nema pojma o čemu govori. Egzemplar je UZOR zato pazi da i ti ne bi postao UZOR mentalnog zagađivača ( ako to već nisi ? )
kad vec vices da pises knjige, mogao si se barem potrudit da se opismenis. egzemplar je primjer, tj. primjerak a ne uzor. vidis, filozofi su uglavnom bezveznjaci koji mlate praznu slamu (cast iznimkama), ali barem su vjesti retoricari. ti nisi cak ni to.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:48   #250
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Ti si stvarno dobar primjer znanstvenika koji ŠUTI i radi. Mekečeš kao koza od početka. Pročitaj svoje postove, čisti DREKAVAC. Ja šutim, radim i pišem, time da moje radove ne ocjenjuješ ti i slični tebi. Uspoređujem se s velikanima, neću valjda s tobom? Što bio ti hitio? Skrojit mi hlaće po tvojoj mjeri od metar i cvancig? Makar šta!
Moja strana je jasno već odavno odabrana. Ona sigurno nije tvoja i dawkinsova?
ti, niti sutis, niti radis.... i samo vrijeđas svaog tko se ne slaze s tobom...
i arogantan si (potpuno neopravdano)...
to ti nije dobro.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:04   #251
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
i koji su rezultati tvojih velevrijednih i velevažnih djela? par knjižica u zabačenim dijelovima najvećih knjižnica te opsesivno velika količina threadova po hrvatskom webu?

ma pusti luđaka...nema ga mjesec dana, taman ljudi pomisle da se malo smirio i unormalio, kad ono, odjednom, vatra i oganj Kao da je zaspao pred kompom pa se naglo probudio i ponovo nastavio sa svojim monologom

no glavno pitanje je: gdje su klonovi?
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:26   #252
Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Normalno da jesam pod takvim dojmom kakav se danas pruza ; ).
Naravno da se ne ljutim na vase komentare jer je jedna od najvaznijih stvari
u zivotu priznat krivnju ,reci ja sam kriv i necu vise heh. Recimo kakav je covjek
prijatelj koji drugom ne govori sta nije u redu,gdje je pogrijesio?...Nego
kako vecina ogovara i radi iza leda.


Sad kako su prije znali vise? Nije bilo tehnologije,zakona,bolnica,fakulteta...
Tocno je to da ne znaci ako danas znamo racunat,pisat,poznamo tehniku,
imamo razlicita dostignuca da znamo bolje i kvalitetnije vodit zivot,da se
filozofija zivota promijenila.
Bitnije je znat gdje idemo i zasto radimo nego koliko znamo.
Kako prije kad nije bila razvijena toliko kultura (makar ni danas nije bas nesto ; ) ,nisu postajale kniznice,knige,tezi nacin zivota itd. kako su oni spoznali istinu,pravi put,a i vise nego danas.
Ja smatram da u nekim stvarima su prije bili ljudi kvaliteniji,ali to je islo samo
u duhovnom pitanju. Kako su prije 6000 god. vise znali? Prije su vjerovali?

Kakva je to truba u bibliji? Dal nisu ljudi skloni misticizmu pa vjeruju da su
to trube,ili neki rog sta izgleda tako ; ).

Ako sve svete knige potjecu iz egipatske "biblije" zar nije to onda akumulacija znanja.
Zato sam misli kako je vjera prije diktirala stvarnost,davala odgovore,a kasnije
se pretvorila,rasirila na grane znanosti.
U krivu sam kad gledam na duhovno-materijalni paralelizam između religije,ali
opet kazete da su nastajale u dvije umnosti Čovjeka.
To je kao podjela danas logika i emocije.

Uvijerio sam se na smo na nekakvoj prekretnici,da redifiniramo ljudsko postojanje,nova interpretacija biblije i znanosi.
Makoro evolucija sada zvuci ocito ; )

Nepotrebno je da komentiram kada imam slabo znanje u ovom podrucju.
Ja mogu samo zasad pitat.

Pozz
Nikada ni na kraj pameti mi nije da bi nekoga za nešto krivio, a nikako ljude poput Vas. Mi ovdje razgovaramo i prirodno je da se po nekim pitanjima razlikujemo.
Vaša pitanja su prava i uvijek inteligentna i zato im se radujem i uvijek ću na njih odgovoriti " iz mog kuta gledanja ". Tako, znam da je većina ljudi uvjerena kako mi danas daleko više znamo od ljudi prije tisuću i više godina. No da li je to i istina je drugo pitanje, jer moramo znati o kojoj znanosti govorimo? Na što se znanje odnosi? Ako govorimo o artefaktima, jasno je da je današnje znanje neizmjerno veće od znanja prije 1000 godina, jer tada zrakoplovi ili računala uopće nisu postojala. No ja nikada ne govorim o takvim znanjima, jer ih podrazumijevam . Nekoliko puta sam napisao da se bavim fenomenologijom, pa tako u kontekstu religije zanima me fenomen religije i znanosti a ne partikularna znanja ili liturgijske priče. Tako konkretno zanima me isto pitanje koje zanima religiju i znanost: Što je početak i što je sadržaj početka- ISHODIŠTA svemira ? Religija je svojim mehanizmima znanja to pitanje odavno riješila, odgovorila na njega, postuliranjem univerzalnog svemočnog bića Boga. Za razliku od toga, znanost tek otkriva sadržaj početka i nema rješenja. Big - bang teorija o početku je smo jedan znanstvena teorija, koja je možda istinita, a možda i nije ?
Skeptici kažu da ni religija ni znanost ne mogu na to pitanje odgovoriti. S takvim gledištem osobno se ne slažem, ne radi toga da bi nešto drugo MISLIO , ili znao nešto drugo, već zato što sam više godina proučavao POČETKE u biologiji svijeta, proučavajući realna - stvarna Ishodišta koja mi u načelu bacamo umjesto da ih proučavamo. U to proučavanje uklinile su se religijske anticipacije ( ne samo vjerovanja ) Boga, gdje praktički nalazim u svim teološkim spisima istost Boga i Čovjeka. Budući da EVOLUCIJA nedvojbene kazuje i DOKAZUJE, ( dakle to nije nikakvo moje mišljenje, već je ČINJENICA ) da Čovjek sve više i više usvaja i prisvaja atribute Boga kako anticipira religija. Temeljem takvog zapažanja jednostavno zaključujem da evolucija vodi Čovjeka i čovječanstvo prema svom Ishodištu,a to znači prema Bogu, kako jedino anticipira ( predviđa ) samo religija. Ja o toj istoj religijskoj ideji - konceptu govorim i diskurzivno, nekom vrsti racionalne teologije i to je jedini moj VELIKI GRIJEH.
Ako je to " moj " grijeh, neka je, ja se čak ponosim njime, jer me mnoga zapažanja i moge činjeice naviode na takav zaključak.
Dakle, ja sam svjestan da govorim i pišem KONTRA konvencionalne znanosti, naročito one koja polazi samo od materijalističke teorije svemira i na to imam pravo isto kao i onaj tko razvija svoju big - bang materijalističku teoriju. Ja smatram da je " moja " teorija istinitija, logičnija i zaštićenija umom Čovjeka od iskona do danas. O tome ne može suditi nitko individualno, odnosno može eventualno suditi samo onaj tko dobro poznaje povijest religija, znanosti, filozofije i umjetnosti, a to znači da " sudac " mora dobro poznavati i antropologiju, a naročito biologiju i sve organske teorije i filozofije do danas.

Ja ni u snu ne mislim da su rani ljudi VJEROVALI U BOGA, ja smatram da su oni ZNALI Boga, da su ga poznavali, gledali, osjetili.......... Boga kao što mi danas znamo Čovjeka, poznajemo ga, gledamo ga, osjetiomo ga .........
Svojedobno je Scientific American na zadnjim stranicama donosio znanost i rezultate znanosti iz doba faronskog Egipta? To što je tu pokazivano bez postojanja teleskopa, mikroskopa i kojekakvih drugim modernih instrumenta znanosti, zaključuje se da je to bila GENIJALNA znanost. I dan dans, znanstvenici se čude i pitaju od kuda to egipatska, indijaks ili kineska znanost u vremenu dok zapadna znanost nije ni postojala ? Ja ne mislim da je ta rana znanost " curila " negdje s neba, ali mislim da su na toj razini svoje evolucije ljudi spoznavali stvari na drugi i drugačiji način sa istim ili još jačim efektom nego što to čini suvremena znanost, barem što se tiče fundamentalnih spoznaja.

Pa jasno je da je na intelektualnom, moralnom, društvenom, religioznom i znanstvenom palnu najglavije odgovoriti na pitanja: Od kuda, kuda i zašto? Čovjek koji nema odgovor na ta pitanja, ili koji nema potrebe tragati za odgovorm, prema nekim mojim kriterijima je na razini GUSJENICE, a ja pokušavam govoroti s razine LEPTIRA među gusjenicama.
To svakako nije lako ni jednostavno, no ja sam uvjeren da se gusjenice moraju pretvoriti u leptira, što je za mene i sinonim za makro evoluciju.

Predlažem, ako do sada niste čitali tekstove o mitovima i misticizmu iz znanstvene perspektive, pročitajte što o tome pišu drugi ljudi. Isto tako pročitajte, ako niste, malo webove o otkrivanju niza poveznica između spoznaja suvremene znanosti i religioznih ili mitskih spoznaja. Tu možete naći punio toga, što vas može iznenaditi, između ostalog i priču o Jerihonskim trubama koje zvukom ruše zidine Jerihona. Od kuda te trube u Bibliji i zašto? Mogu dati " moju " interpretaciju, ali za sada je najvažnije što ste napisali. " U krivu sam kad gledam na duhovno-materijalni paralelizam između religije,ali
opet kazete da su nastajale u dvije umnosti Čovjeka.
To je kao podjela danas logika i emocije.
Uvjerio sam se na smo na nekakvoj prekretnici,da redefiniramo ljudsko postojanje,nova interpretacija biblije i znanosti. Makro evolucija sada zvuci očito ".

Niste Vi ništa u krivu, možda Vam samo manjkaju neke informacije da se sami, ne putem mene uvjerite , što Vi već zasigurno znate, da je prožimanje komplementarno polarne čulčnosti i umnosti tetraedralni okvir ljudske mentalnosti. To su uveli u znanost Jung i Pauli a ne ja. Moja zapažanja idu samo nešto dalje!
Religija i znanost su komplmentarne a ne isključujuće umnosti Čovjeka kako to sugeriraju materijalistički ateisti.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:29   #253
Quote:
lesa kaže: Pogledaj post
ma pusti luđaka...nema ga mjesec dana, taman ljudi pomisle da se malo smirio i unormalio, kad ono, odjednom, vatra i oganj Kao da je zaspao pred kompom pa se naglo probudio i ponovo nastavio sa svojim monologom

no glavno pitanje je: gdje su klonovi?
Ti si luđak jer govoriš luđački!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:34   #254
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Ti si luđak jer govoriš luđački!
mislim da su nešto slično govorile curice u vrtiću kad bi ostale bez argumenta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:54   #255
Geza ti si FUD Dron pomiri se s time.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:00   #256
Quote:
geza kaže: Pogledaj post

Ponovit ću Vam samo jedan takav fenomen, o kojem je već pisano, a to su JERIHONSKE TRUBE? Od kuda te TRUBE u Bibliji?
Zašto se putem tih TRUBA saopćava i najdestruktivnija sposobnost ili moć Boga koju izvršavaju TRUBAČI ljudi?
SMRTNA URA TEĆE ZEMLJI.
Trube i trubači ....

Zaboravio si spomenuti i koplje koje je Jošua uzdignuo i tako pobijedio tisuće ljudi. Ili Mojsijev štap. Ili magareću čeljust Samsona. Koje li se tu tajne kriju.
Biblija je sve samo ne sveta knjiga.

Dawkinsu se divim upravo zato što je odlučio popularizirati znanost i približiti je ne-znanstvenicima, jer je to u današnje vrijeme vrlo važno. Ujedno se jasno opredijelio, kao istinski znanstvenik, protiv religijskog poimanja svijeta i zaluđenosti Bogom. Grupe raznih plaćenih kreacionista pokušavaju pod krinkom pseudo-znanosti vrbovati naivne i izopačiti trezvene znanstvene metode istraživanja. Vjeronauk se vratio u škole gdje nikako ne bi smio imati mjesto. Srećom, idemo prema Europi gdje je jasan trend napuštanja religijskog praznovjerja i "apokaliptičkih zlogukih proročanstava".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 09:19   #257
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Trube i trubači ....

Zaboravio si spomenuti i koplje koje je Jošua uzdignuo i tako pobijedio tisuće ljudi. Ili Mojsijev štap. Ili magareću čeljust Samsona. Koje li se tu tajne kriju.
Biblija je sve samo ne sveta knjiga.

Dawkinsu se divim upravo zato što je odlučio popularizirati znanost i približiti je ne-znanstvenicima, jer je to u današnje vrijeme vrlo važno. Ujedno se jasno opredijelio, kao istinski znanstvenik, protiv religijskog poimanja svijeta i zaluđenosti Bogom. Grupe raznih plaćenih kreacionista pokušavaju pod krinkom pseudo-znanosti vrbovati naivne i izopačiti trezvene znanstvene metode istraživanja. Vjeronauk se vratio u škole gdje nikako ne bi smio imati mjesto. Srećom, idemo prema Europi gdje je jasan trend napuštanja religijskog praznovjerja i "apokaliptičkih zlogukih proročanstava".
Da, to je put u dekadenciju i tupoglavost. Ne moraš biti jako pametan da vidiš da je dobar dio Europljana već potpuno rezigniran i zaglupljen i isprane glave.
I našopani su sa smećem da te boli glava. Oni koji to nisu i koji razmišljaju predstavljaju problem u sustavu, problem koji će morati biti uklonjen. Strašno.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:35   #258
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Da, to je put u dekadenciju i tupoglavost. Ne moraš biti jako pametan da vidiš da je dobar dio Europljana već potpuno rezigniran i zaglupljen i isprane glave.
I našopani su sa smećem da te boli glava. Oni koji to nisu i koji razmišljaju predstavljaju problem u sustavu, problem koji će morati biti uklonjen. Strašno.
a kako to znaš, po čemu? čisto me zanima, jer zapadni Europljani na koje vjerojatno misliš (i mi smo Europljani po svim stavkama) nisu nešto što se sreće svaki dan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:06   #259
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a kako to znaš, po čemu? čisto me zanima, jer zapadni Europljani na koje vjerojatno misliš (i mi smo Europljani po svim stavkama) nisu nešto što se sreće svaki dan.
Konkretno, mislio sam više na srednju Europu, a njoj težimo. Francuzi i Španjolci su dobro obrazovani i imaju razvijenu vlastitu kulturu u svim aspektima i nije ih lako zavesti. S druge strane, Nijemci, Česi, Poljaci, Nizozemci su možda nekad i imali kulturu, ali se danas ponašaju manje-više kao zombiji. Pitajte nekog našeg čovjeka za neku ulicu ili spomenik. Ako i ne zna, barem će reći da ne zna. Čeh ili Nizozemac te najvjerojatnije neće niti opaziti, a ako i hoće, neće ti pomoći. Za to postoji turistički ured ti je ono što će ti možda odgovoriti. To je zato što su zaboravili na svoju kulturu i sve više kopiraju Amerikance. I debljaju se grozno. Pa pogledaj samo te njemačke i češke naslage sala na našim obalama. Je li nas to čeka? Uf, previše sam zastranio s teme. Pozdrav
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:19   #260
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Konkretno, mislio sam više na srednju Europu, a njoj težimo. Francuzi i Španjolci su dobro obrazovani i imaju razvijenu vlastitu kulturu u svim aspektima i nije ih lako zavesti. S druge strane, Nijemci, Česi, Poljaci, Nizozemci su možda nekad i imali kulturu, ali se danas ponašaju manje-više kao zombiji. Pitajte nekog našeg čovjeka za neku ulicu ili spomenik. Ako i ne zna, barem će reći da ne zna. Čeh ili Nizozemac te najvjerojatnije neće niti opaziti, a ako i hoće, neće ti pomoći. Za to postoji turistički ured ti je ono što će ti možda odgovoriti. To je zato što su zaboravili na svoju kulturu i sve više kopiraju Amerikance. I debljaju se grozno. Pa pogledaj samo te njemačke i češke naslage sala na našim obalama. Je li nas to čeka? Uf, previše sam zastranio s teme. Pozdrav
ovo mi se nimalo ne sviđa. štoviše, rečeno mi je nešto posve drukčije, a i sam imam nešto malo iskustva.
narod ne možeš ocjenjivati na temelju posjeta ili života u nekom gradu, a najmanje promatrajući onaj mali dio koji ima novca za ljetovanje na našoj obali.
nešto najgore je kad u turističkim emisijama prepečeni turisti govore kako su Hrvati divan narod, samo zbog toga što im je hotelsko osoblje bilo uljudno.
da, masivno si zastranio...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.