Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 15:16   #61
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post

moj pas voli da sara po krevetu

obični alkohol, onaj iz apoteke
ako se stvarno radi o kemijskoj, ako nije neki rollera koji imaju punjenje kao flomaster
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:53   #62
a kako izbijeliti pozutjele zavjese od dima
mayala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:29   #63
Imam svijetlozelene cipelice od brušene kože. Jako su osjetljive i nosim ih npr tjedan dana po asfaltu i odmah od prašine i svega posive. S čim da to perem a da ih ne uništim? Bojim se "ribat" to s nečim da mi ne ispadnu ofucane! Jel čiste takve stvari u kemijskoj? Help please!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:29   #64
Quote:
mayala kaže: Pogledaj post
a kako izbijeliti pozutjele zavjese od dima
Moja mama ih pere s Vanishem u mašini na lagano i bijele su...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:03   #65
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Savjet - kako maknuti višegodišnji, višeslojni i na-sve-otporan kamenac iz WC školjke? Probala sam- Domestosom, nekim bezveze sredstvom za skidanje kamenca, Cilit Bang sredstvom za skidanje kamenca, običnim Arfom, voćnim octom i - ništa
Ne znam što mi još preostaje ali u ovoj fazi, pada mi na pamet još samo neko eksplozivno sredstvo - ručna bomba, na primjer
Solnom kiselinom (ostavi da djeluje par sati) a imaš i neko sredstvo za skidanje sašunene žbuke ako ti sa kiselinom ne ode
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:42   #66
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Imam svijetlozelene cipelice od brušene kože. Jako su osjetljive i nosim ih npr tjedan dana po asfaltu i odmah od prašine i svega posive. S čim da to perem a da ih ne uništim? Bojim se "ribat" to s nečim da mi ne ispadnu ofucane! Jel čiste takve stvari u kemijskoj? Help please!
Kaj nema ni jedna domaćica ovdje?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:42   #67
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
Solnom kiselinom (ostavi da djeluje par sati) a imaš i neko sredstvo za skidanje sašunene žbuke ako ti sa kiselinom ne ode
Da, pomoglo je sa solnom kiselinom i ona mi je postala najnovije omiljeno sredstvo za pranje svega, pa tako i slavina Tu nastaje problem- mislim da je možda malo oksidiralo, jer je nakako pocrnila i ne sjaji se više
E, a sad jel ima prijedloga?
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:47   #68
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Imam svijetlozelene cipelice od brušene kože. Jako su osjetljive i nosim ih npr tjedan dana po asfaltu i odmah od prašine i svega posive. S čim da to perem a da ih ne uništim? Bojim se "ribat" to s nečim da mi ne ispadnu ofucane! Jel čiste takve stvari u kemijskoj? Help please!
Za čišćenje brušene kože postoji sprej koji možeš kupiti u većini prodavaonica cipela i košta oko 30kn. Nasprejaš time i poslije isčetkaš malo grubljom četkom

Inače, mislim da cipele od brušene kože, a tako svjetlih boja uvijek izblijede, možda od sunca
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:29   #69
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Za čišćenje brušene kože postoji sprej koji možeš kupiti u većini prodavaonica cipela i košta oko 30kn. Nasprejaš time i poslije isčetkaš malo grubljom četkom

Inače, mislim da cipele od brušene kože, a tako svjetlih boja uvijek izblijede, možda od sunca
Imam taj sprej al se bojim četkat! A niš, ovak prljave ih ionako nemrem nosit. Valjda će preživjet to četkanje
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:59   #70
Ja sam iz Ri, i tu znam jednu kemijsku cistionicu koja cisti i cipele. Prijateljica je nosila bijele cipele od brusene koze na kemijsko i izgledaju kao nove.
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 00:27   #71
Quote:
BigMama kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Ri, i tu znam jednu kemijsku cistionicu koja cisti i cipele. Prijateljica je nosila bijele cipele od brusene koze na kemijsko i izgledaju kao nove.
Ja sam iz ZG. Pa valjda i kod nas ima tako nešto... Probat ću ja njih očistit na jednom malom dijelu da vidim kak će se ponašati pa ak bude ok, onda sam riješila problem.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 00:30   #72
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
obični alkohol, onaj iz apoteke
ako se stvarno radi o kemijskoj, ako nije neki rollera koji imaju punjenje kao flomaster
hvala, probacu
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 01:36   #73
žene pomagajte

šta da radim s poplunom? jel se to može prat? na kemijsko??

moj dečko se jako znoji dok spava,sve jastuke mi je uništio sa svojim balama,sad stavljam duple jastučnice..
ali poplun me muči.imam novi i ne želim da mi ga usvinji sa svojim izlučevinama

opcija da spava na kauču ne prolazi
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 01:51   #74
tako pricas o decku
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 02:03   #75
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
tako pricas o decku
a šta ću kad stvarno ima paletu izlučevina.šta od masne kose,šta od baljenja u snu i onda to sve zapečati sa eau de znoj
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 02:20   #76
ok zgadila si mi decka. tvog mislim
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:02   #77
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
žene pomagajte

šta da radim s poplunom? jel se to može prat? na kemijsko??

moj dečko se jako znoji dok spava,sve jastuke mi je uništio sa svojim balama,sad stavljam duple jastučnice..
ali poplun me muči.imam novi i ne želim da mi ga usvinji sa svojim izlučevinama

opcija da spava na kauču ne prolazi
ja imam poplune koji se smiju prat. perem ih nekoliko puta godišnje.ali nisu svi perivi. ako ima prave vune u sebi ne smiješ ga oprat.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:35   #78
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Kaj nema ni jedna domaćica ovdje?

ja sam svoje jedne plavkaste najnormalnije prala sa sapunicom
prije su mi dosadile nego se raspalae
što ne znači da i tebi savjetujem da to radiš, moje su bile i jeftine pa ni bilo šteta
vjerojatno bi ti ih očistile čistione kje čiste i kožnu odjeću

Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Tu nastaje problem- mislim da je možda malo oksidiralo, jer je nakako pocrnila i ne sjaji se više
E, a sad jel ima prijedloga?
aha
kupi nove
tu ti više nema pomoći

Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
šta da radim s poplunom? jel se to može prat? na kemijsko??
kemijska sigurno, a ako nije ne baš jako kvalitetna vuna onda može i perilica
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:06   #79
Crno vino - svježu mrlju zaliti gaziranom mineralnom, meni uvijek pomoglo.
Krv - opet svježu mrlju u hladnu vodu.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 15:52   #80
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
ja imam poplune koji se smiju prat. perem ih nekoliko puta godišnje.ali nisu svi perivi. ako ima prave vune u sebi ne smiješ ga oprat.
poplun mi je neki turbo nabrijani protiv alergija,tako da mislim da se može prat,nema vune,ali muči me kako ga iscentrifugirat oče mašina to moć podnit,na kolko okretaja centrifugiraš?
dal stavljaš praška? meni se prašak na tim malim programima za osjetljivu robu ne ispire baš naj
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.