Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 10:14   #1
Dohrana-#4

Dohrana - Vol. 4
Stara tema se nalazi OVDJE



Kod kretanja s dohranom, osim uvođenja namirnica prilagođenih dobi djeteta imajte u vidu:

- MLIJEKO (majčino ili AD) je glavna hrana djeteta u prvoj godini života, ostalo je Dohrana;
- namirnice se uvode postepeno, jedna namirnica nekoliko dana, da bi se dijete naviklo na novi okus i da bi se prepoznala eventualna alergijska reakcija na pojedinu namirnicu;
- sa početkom dohrane počnite djetetu nuditi vodu;

Najvažnije od svega: budite strpljivi, pratite svoje dijete i njegove potrebe, ne forsirajte, ne opterećujte se količinom hrane koju pojedu (u početku je to par žličica) ili brojem namirnica koje konzumiraju.

Sretno!



Korisni linkovi:

- objašnjava dosta toga, kako krenuti, kada, čime, koliko, sadrži tablicu dohrane i nešto recepata....
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:17   #2
evo ide novi vol. dohrane! staru temu zakljucavamo i svima zelimo dobru zabavu na temi
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:42   #3
Trenutno malome dajem rizine pahuljice.
Zeljela bih mu davati sada običnu rižu te me zanima da li ste počeli sa integralnom ili bijelom rižom?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 11:12   #4
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Trenutno malome dajem rizine pahuljice.
Zeljela bih mu davati sada običnu rižu te me zanima da li ste počeli sa integralnom ili bijelom rižom?
naravno sa bijelom,jer i mi jedemo bijelu,pa što da i uz sve silne namirnice koje jede zrdave izmišljam sa inegralnom rižom hehe,uz to mislim da se integralna dosta dugo kuha,nezz
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:27   #5
Pocela sam s bijelom jer joj je to bila prva zitarica pa sam smatrala da je integralna odvise tesko probavljova za njezin stomacic. Mislila sam poslije preci na integralnu, ali sam joj toliko integralnih zitarica uvela da sam odlucila zadrzati bijelu rizu jer mislim da ni u cemu ne treba pretjerivati. Koristimo od DMa milchreis.
Ja pak jedem iskljucivo integralnu.

Iako se trudim raditi sve planski i pravilno uvoditi namirnice,.tu i tamo nam se nesto omakne. Sinoc (em je kasno em je jucer prvi put papala pile) jedem ja mandarine i ona navalila i rekoh, aj dat cu joj, ionako su jako kisele pa ce se samo stresti i baciti je. Malo sutra. Cim ju je progrizla i osjetila kiseli sokic, napravila odusevljenu facu i pocela govoriti ammm ammmm. Samo sam joj jednu sniticu dala :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:42   #6
krenuli smo i mi.... ima 5 mjeseci i 15 dana. dva dana kuhana jabuka, dva dana mrkva, još namjeravam nastaviti par dana tako, pa zatim rižine pahuljice.
šta sljedeće? tikva? batat? špinat? palenta?
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 15:10   #7
Palenta, proso, komorač, korabica, cikla ako je provjereno domaća, kruška.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 15:37   #8
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
krenuli smo i mi.... ima 5 mjeseci i 15 dana. dva dana kuhana jabuka, dva dana mrkva, još namjeravam nastaviti par dana tako, pa zatim rižine pahuljice.
šta sljedeće? tikva? batat? špinat? palenta?
koje ces rizine pahuljice dati?
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 16:30   #9
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Trenutno malome dajem rizine pahuljice.
Zeljela bih mu davati sada običnu rižu te me zanima da li ste počeli sa integralnom ili bijelom rižom?
onu koju i vi jedete daj i njemu.
mi jedemo uglavnom bijelu, pa bijelu i ona jede...nisam joj uvela u prehranu ništa što ni ja ne jedem niti bih uvodila jer je trend.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 17:56   #10
Zuba Truba jel malac još xxl kategorija?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:10   #11
he he he, je još je xxl, iako je malo usporio. sa 4 i po mjeseca je na kontroli imao 9.600 i 72. sad ima 5 i po mjeseci i po mojem kućnom otprilike vaganju je malo prešao 10 kila. možda ipak neće imati 32 kila s godinu dana

rižine pahuljice planiram tamo negdje za vikend početi. na mom mlijeku. imam hippove.

znači mogu proso odmah? super. budemo onda to sljedeći tjedan. mogu li tikvu? da iskoristim još dok ih ima...

bezveze mi je totalno ovo godišnje doba za dohranu. prvi sin je punio 6 mjeseci u ljeto, pa je bilo domaćeg svega. a sada ničega skoro nemam
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:42   #12
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
he he he, je još je xxl, iako je malo usporio. sa 4 i po mjeseca je na kontroli imao 9.600 i 72. sad ima 5 i po mjeseci i po mojem kućnom otprilike vaganju je malo prešao 10 kila. možda ipak neće imati 32 kila s godinu dana

rižine pahuljice planiram tamo negdje za vikend početi. na mom mlijeku. imam hippove.

znači mogu proso odmah? super. budemo onda to sljedeći tjedan. mogu li tikvu? da iskoristim još dok ih ima...

bezveze mi je totalno ovo godišnje doba za dohranu. prvi sin je punio 6 mjeseci u ljeto, pa je bilo domaćeg svega. a sada ničega skoro nemam
Ja planiram poceti dohranu za 2 tjedna pa cu te pratiti
Jel znas da li se rizine tesko rade na izdojenom i koja otprilike kolicina treba mlijeka?
Svaka cast za kilazu imas sta nositi,a koliko ti je dugacak?
Moja ima 5 mj i tjedan dana i ima 6600g i 64 cm,mrvica prema tvom.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:04   #13
omg zuba truba, moja ni s godinu dana nije imala 9600
ja sam ljetos dosta povrca zamrznula i sad koristim za nju. inace, to bih svima savjetovala, ako ima domace koje moze zamrznuti
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:32   #14
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
he he he, je još je xxl, iako je malo usporio. sa 4 i po mjeseca je na kontroli imao 9.600 i 72. sad ima 5 i po mjeseci i po mojem kućnom otprilike vaganju je malo prešao 10 kila. možda ipak neće imati 32 kila s godinu dana
moja sad ima cca 10,5 i svi kažu da je velika beba, napunila nedavno 10 mj, poslje 6mj puno manje dobiva na kilaži

možeš i tikvu i proso kao prve namirnice uvodit slobodno

ja korsitim instant proso iz dm-a ali sve više razmišljam o nekoj cjelovitijoj verziji, možda i o pravom zrnu kada bude veća pa da stavljam u naše kuhanje, jer ni ja ni muž nismo jeli proso nikad

kako ti je satariji malac prihvaćao dohranu, znam da si se žalila da sad slabo jede?
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Jel znas da li se rizine tesko rade na izdojenom i koja otprilike kolicina treba mlijeka?
ja nisam radila na gusto, već sam stavljala u bocu i nekako su bile čudne same s mlijekom, zato dodaj mrvku vode
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:48   #15
Bebolinac ima uzasno bolne vjetrove od kruske, a 7mj star.
Odlucila sam da jos malo odgodim krusku, ali do kojeg mjeseca?
Da li je imala koja od vas slicnu situaciju?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:51   #16
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Bebolinac ima uzasno bolne vjetrove od kruske, a 7mj star.
Odlucila sam da jos malo odgodim krusku, ali do kojeg mjeseca?
Da li je imala koja od vas slicnu situaciju?
I mome je kruska smetala,cak ga je i zatvarala,pa sam
ju vrlo rijetko davala.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 22:19   #17
Rižine na mm su zajebane. Rastope se i od 2 kapi mlijeka. Radije probajte običnu rižu. Em je zdravija, a neće se topiti.

Moja nema ni sa 14 mj 9600. Zuba truba
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:41   #18
e da, ali nije to smiješno što ima 5 mjeseci i 10 kila, bilo je smiješno kad je sa mjesec dana imao preko 6 i 62 cm. brinula sam se u poečtku, sad više ne... i stariji je bio xl (s jednim x-om manje). stariji je sa 6 mjeseci imao 9.500, a sa godinu dana 10.500, tako da.... sad je taman, čak i malo tanušan, 16/106.

stariji je bio ok s dohranom, lijepo je sve prihvaćao, tek je kasnije počeo odbijati jednu po jednu namirnicu. njemu sam radila rižine pahuljice s voćem i sa svojim mlijekom. uopće se ne sjećam da sam s tim imala problema. tek sam nedavno tu pročitala da se rastope... ne znam, ako ne bude išlo, nema veze. preći ćemo odmah na proso.

mrkvicu i jabukicu smo odlično riješili. oboje nam je njami.
duga, plan mi je tjedan dana to dvoje, pa te rižine, pa tikva, pa proso, sve s razmacima od 2-3 dana. tako nekako sam s prvim sinom išla, po savjetu patronažne. naravno da više nemam njezinu tablicu (koja je bila puno detaljnija od svih ostalih na koje sam naišla, sa puno više navedenih namirnica), i naravno da sad imam neku drugu patronažnu koja me je posjetila svega 3 puta dok nije otpao pupak, i zbogom.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:28   #19
Ja sam samo svratila pitati Trubu jel misli malca uskoro u školu dati...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:45   #20
sad si me raskrinkala! baš se na drugoj temi raspitujem za komplete uz pomoć kojih dijete brzo uči brojeve, slova, čita, piše, pamti, ma sve express. pa ako mu to uvedem skupa s prosom, možda uspijemo uskladiti intelektualni i fizički razvoj i krenuti u školu kad navrši 25 kila.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.