Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 17:25   #21
ja nemam pojma, mi smo u višnjevcu godinu dana, a prije toga bili u os, čestitka s kojom dobiješ lovu, uredno stigla nakon 10ak dana- 4000kn od grada je
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:29   #22
Tatsha, jesi morala kakvu potvrdu donjetida dobiješ pare?
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:52   #23
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ja sam čula da su za zg povećali naknadu od 01.01.09 na 5000kn...
nigdje na netu ne mogu naći nešto takvo... od kud ti to?

dao Bog pa da jesu

EDIT : našla sam nešto...?

"Dosad su mlade obitelji dobivale za prvo dijete 3000, za drugo 6000, a za treće 9000. Sad će se pomoć pojačati 20 posto; 3600 za prvo, 7200 za drugoi 10800 kuna za treće dijete. Samohrani rodiljeti dobivat će paket pomoći, prigodne darove, a djeca će im na besplatne tečajeve, ljetovanja i zimovanja." - kaže žena s drugom foruma da je iz Zagreb.hr časopisa citirano...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 08.02.2009. at 19:00.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:54   #24
a ako rodim u zg-u, jer onda isto dobivam od njih naknadu bez obzira di živim ili kak?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:56   #25
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
a ako rodim u zg-u, jer onda isto dobivam od njih naknadu bez obzira di živim ili kak?
ne, moraš živjet u zagrebu, ti i otac djeteta morate biti prijavljeni ovdje i to jedno od vas mora biti prijavljeno barem 5 god...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:03   #26
evo za osijek...dan dva kad smo došli iz bolnice stigla je čestitka od gradonačelnika i županije, s tim se ide u slav. banku(potrebno je uz to odnijeti rodni list, potvrdu o prebivalištu bebe, matični broj, mislim i domovnicu, nisam sigurna) jer je novac tamo i odmah se prebacuje na bebinu štednju, to se tamo i otvara..sveukupni iznos je 4550kn
u hzzo-u se dobije jednokratna pomoć za dijete i iznosi oko 2300kn, moraju se predat rodni list, mamina domovnica, bebina, te zahtjev(tamo se dobije) i od mupa potvrda od maminom prebivalištu...i meni su rekli da će mi ti novci sjesti s porodiljnom naknadom...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:09   #27
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nigdje na netu ne mogu naći nešto takvo... od kud ti to?

dao Bog pa da jesu

EDIT : našla sam nešto...?

"Dosad su mlade obitelji dobivale za prvo dijete 3000, za drugo 6000, a za treće 9000. Sad će se pomoć pojačati 20 posto; 3600 za prvo, 7200 za drugoi 10800 kuna za treće dijete. Samohrani rodiljeti dobivat će paket pomoći, prigodne darove, a djeca će im na besplatne tečajeve, ljetovanja i zimovanja." - kaže žena s drugom foruma da je iz Zagreb.hr časopisa citirano...
prijateljica mi je rekla da je čula al nisam ni ja 100% bila sigurna pa sam zato i napisala znači ipak nije 5000 nego 3600 super bar nešto!
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:07   #28
Zna li netko kako je u Rijeci? Ja sad tražim i nisam ništa našla, osim što na stranicama Grada piše da daju pomoć za opremanje novorođenčadi posebnih socijalnih kategorija
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:54   #29
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako je u Rijeci? Ja sad tražim i nisam ništa našla, osim što na stranicama Grada piše da daju pomoć za opremanje novorođenčadi posebnih socijalnih kategorija
u Rijeci ti je mizernih 1000,00 kuna...i to je tek od prije godinu dana...
do tada nisu ni to davali....
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:59   #30
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
u Rijeci ti je mizernih 1000,00 kuna...i to je tek od prije godinu dana...
do tada nisu ni to davali....
Ufff, kako smo jadni Moram se raspitati kako je u okolnim gradićima
Ima li neki uvjet s prebivalištem? Jer mi tu imamo samo boravište, doduše već 3 godine, ali svejedno
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:01   #31
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Ufff, kako smo jadni Moram se raspitati kako je u okolnim gradićima
Ima li neki uvjet s prebivalištem? Jer mi tu imamo samo boravište, doduše već 3 godine, ali svejedno
a sigurno ima ali ne znam točno...ja sam se pred godinu i pol odselila u Lovran ali muž je tamo cijeli život pa valjda neće biti problema...a kad vidim koliko daju drugi gradovi ovo ovdje je stvarno jadno...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:03   #32
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
evo za osijek...dan dva kad smo došli iz bolnice stigla je čestitka od gradonačelnika i županije, s tim se ide u slav. banku(potrebno je uz to odnijeti rodni list, potvrdu o prebivalištu bebe, matični broj, mislim i domovnicu, nisam sigurna) jer je novac tamo i odmah se prebacuje na bebinu štednju, to se tamo i otvara..sveukupni iznos je 4550kn
u hzzo-u se dobije jednokratna pomoć za dijete i iznosi oko 2300kn, moraju se predat rodni list, mamina domovnica, bebina, te zahtjev(tamo se dobije) i od mupa potvrda od maminom prebivalištu...i meni su rekli da će mi ti novci sjesti s porodiljnom naknadom...
????????????

otkud sad to, meni su rekli prko telefona da treba dijete biti osigurano, rodni list djeteta i prebivalište majke, te taj papir njihov
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:23   #33
mora se u roku 6 mj podnjeti zahtjev, i priložiti izvod iz matične knjige rođenih za novorođenče te uvjerenje o prebivalištu za dijete i sebe kao podnositelja zahtjeva.

Sisak = 1.500 kn
Split = 1.200 kn
Vukovar = 1.000 kn
Zadar = 800 kn
Zagreb = za prvo dijete 3.600,00 kn jednokratno
- za drugo dijete 7.200,00 kuna jednokratno
- za treće i svako daljnje dijete 10.800,00 kuna godišnje u razdoblju od šest kalendarskih godina.
Pula 500 kn
Dubrovnik- 1.500 kuna, drugo 2.500 kuna, treće 4.000 kuna, dok se naknada za svako daljnje rođeno dijete u obitelji povećava za 1.500 kuna. Ali samo ako su oba roditelja prijavljena u Gradu.


-ovo je za 2008. smanjilo se nije, mozda jedino povecalo

+ eventualno bon za djecu u ljekarnama ili trgovinama s djecjoj opremom

takodjer vidite u bankama jel imate na kakvu naknadu povodom rodenja djeteta...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:42   #34
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
????????????

otkud sad to, meni su rekli prko telefona da treba dijete biti osigurano, rodni list djeteta i prebivalište majke, te taj papir njihov
da, znam da sam nešto zaboravila...prijava zdravstvenog osiguranja...
i to sam priložila...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:44   #35
Rijeka je debelo zadnja. to smo neki dan i na tečaju ustvrdili. Sramota. A slovimo kao jedan od "socijalno najosjetljivijih gradova"
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:03   #36
A kako ide za mijesta u okolici Osijeka?Dobije li se sta ili?
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:35   #37
Nevjerojatno koje oscilacije u pomoći gradova. Neke su fakat pomoć, i to velika, a neke za nasmijat se. By the way, zna li tko koliko se dobije u Velikoj Gorici od grada?
Noa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:37   #38
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
A kako ide za mijesta u okolici Osijeka?Dobije li se sta ili?
moja legica je iz ceminca!rodila je prosle godine u osijeku i dobila je 500 kn od grada i 2400 kuna jednokratnu pomoc za novorodence!
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:43   #39
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
A kako ide za mijesta u okolici Osijeka?Dobije li se sta ili?
u kojem si mjestu tocno?
to ovisi o opcini...npr.za osijek, znaci samo grad osijek, bez okolice...





velika gorica 1.500 kn
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:48   #40
Evo ovo sam našla na net-u za Rijeku

Sukladno smjernicama Grada Rijeka za 2008. godinu, u okviru mjera populacijske politike Grada Rijeke za 2008. godinu, Poglavarstvo Grada Rijeke odlučilo je da se za svako dijete rođeno od 1. siječnja 2008. godine, pod uvjetom da dijete i barem jedan od roditelja imaju prebivalište na području grada Rijeke, dodijeli novčana potpora za opremu novorođenčeta u visini od 1.000,00 kuna jednokratno.

Radi ostvarivanja ovoga prava, roditelj je dužan u roku od šest mjeseci od rođenja djeteta dostaviti Gradu Rijeci, Odjel gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb (šalter br. 5, Titov trg 3) izvod iz matične knjige rođenih za dijete, uvjerenje o prebivalištu za roditelja i dijete za koje će se ostvariti pravo na novčanu potporu za opremu novorođenčeta.
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.