Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 10:22   #81
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
onda nek meni netko pomogne....ja sam u Zg-u prijavljena tek nekoliko mjeseci, mada ti živim i radim već 5 godina (a samo živim već 10)-tko mi je kriv što se nisam ranije prijavila. Mm je u drugom gradu prijavljen cijelo vrijeme. Djete će biti rođeno u Zg-u i tu prijavljeno (jer živimo u Zg-u)....koliko se meni čini mi smo lagano "popušili" naknadu i od Zg-a i od grada u kojem mm živi. Jer koliko sam čul a da bi mm dobio naknadu dijete bi trebalo biti prijavljeno s njim ili
mislim da da. na temi trudnice majke njihova zakonska prava netko je sttavio link (mislim ja) oko uvjeta..

ne da mi se sad tražiti...pa pogledaj malo točno su ti nabrojani uvjeti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:28   #82
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
onda nek meni netko pomogne....ja sam u Zg-u prijavljena tek nekoliko mjeseci, mada ti živim i radim već 5 godina (a samo živim već 10)-tko mi je kriv što se nisam ranije prijavila. Mm je u drugom gradu prijavljen cijelo vrijeme. Djete će biti rođeno u Zg-u i tu prijavljeno (jer živimo u Zg-u)....koliko se meni čini mi smo lagano "popušili" naknadu i od Zg-a i od grada u kojem mm živi. Jer koliko sam čul a da bi mm dobio naknadu dijete bi trebalo biti prijavljeno s njim ili
ne nećeš imati pravo na novac od grada Zagreba

Tko može ostvariti pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta?
Pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta može ostvariti i koristiti roditelj:
- za dijete rođeno od 1. ožujka 2006.;
- koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidnim prebivalištem u Gradu Zagrebu najmanje pet godina prije rođenja toga djeteta i koji, nakon rođenja toga djeteta i u vrijeme podnošenja zahtjeva, prebiva u Gradu Zagrebu.

U vrijeme podnošenja zahtjeva i drugi roditelj mora imati prijavljeno prebivalište u gradu Zagrebu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:42   #83
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne nećeš imati pravo na novac od grada Zagreba

Tko može ostvariti pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta?
Pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta može ostvariti i koristiti roditelj:
- za dijete rođeno od 1. ožujka 2006.;
- koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidnim prebivalištem u Gradu Zagrebu najmanje pet godina prije rođenja toga djeteta i koji, nakon rođenja toga djeteta i u vrijeme podnošenja zahtjeva, prebiva u Gradu Zagrebu.

U vrijeme podnošenja zahtjeva i drugi roditelj mora imati prijavljeno prebivalište u gradu Zagrebu.
hvalapretpostavljala sam....čim sam prebacila prebivalište u Zg-prošlo mi je to kroz glavu! Ali tko je išao za tim, bila sam prelijena prebacivati sve isprave na Zagreb....
Nema veze, svo zlo s tim
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 12:02   #84
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
mora se u roku 6 mj podnjeti zahtjev, i priložiti izvod iz matične knjige rođenih za novorođenče te uvjerenje o prebivalištu za dijete i sebe kao podnositelja zahtjeva.

Sisak = 1.500 kn
Split = 1.200 kn
Vukovar = 1.000 kn
Zadar = 800 kn
Zagreb = za prvo dijete 3.600,00 kn jednokratno
- za drugo dijete 7.200,00 kuna jednokratno
- za treće i svako daljnje dijete 10.800,00 kuna godišnje u razdoblju od šest kalendarskih godina.
Pula 500 kn
Dubrovnik- 1.500 kuna, drugo 2.500 kuna, treće 4.000 kuna, dok se naknada za svako daljnje rođeno dijete u obitelji povećava za 1.500 kuna. Ali samo ako su oba roditelja prijavljena u Gradu.


-ovo je za 2008. smanjilo se nije, mozda jedino povecalo

+ eventualno bon za djecu u ljekarnama ili trgovinama s djecjoj opremom

takodjer vidite u bankama jel imate na kakvu naknadu povodom rodenja djeteta...
Šibenik= 1.000 kn od 01.01.2009.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:41   #85
Sad sam totalno zbunjena
Kad sam otvarala porodiljni ljubazna teta u HZZO-u mi rekla da za opremu za novorpđenče mram donijet:-moju i djetetovu potvrdu o prebivalištu
-kopiju djetetovog rodnog lista
-kopiju djetetove zdr.knjižice
ok, to mi je jasnoagrebu rođena kao i mm pa nemamo problema s prebivalištem
Ak sam dobro shvatila od grada dobijem 3600,a od HZZO-a isto nekaj love al nisam pitala koliko.
Jesam sve dobro pohvatala?
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 21:09   #86
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Sad sam totalno zbunjena
Kad sam otvarala porodiljni ljubazna teta u HZZO-u mi rekla da za opremu za novorpđenče mram donijet:-moju i djetetovu potvrdu o prebivalištu
-kopiju djetetovog rodnog lista
-kopiju djetetove zdr.knjižice
ok, to mi je jasnoagrebu rođena kao i mm pa nemamo problema s prebivalištem
Ak sam dobro shvatila od grada dobijem 3600,a od HZZO-a isto nekaj love al nisam pitala koliko.
Jesam sve dobro pohvatala?
da,2300kn
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:48   #87
A što se događa s naknadama HZZO-a i gradova u slučaju:
- da majka ima prijavljeno boravište na adresi prebivališta oca, ako se i dijete prijavi na tu adresu
- znači otac i dijete imaju prijavljeno prebivalište u jednom mjestu, a majka samo boravište
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:46   #88
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ne spadam ja onda pod Osijek,spadam pod valpovstinu tako da ne znam koliko cu i sta dobiti
valpovo -1000 kn
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 11:42   #89
vau pa tu su se u Zagrebu povećale naknade....
Mi pred godinu dana dobili za 1. 3000,00kn + ono od HZZO-a....
Čini mi se da općina Nerežišća na Bracu daju veliku naknadu, netko je pričao o 9000,00 z a1. djete...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:00   #90
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
A što se događa s naknadama HZZO-a i gradova u slučaju:
- da majka ima prijavljeno boravište na adresi prebivališta oca, ako se i dijete prijavi na tu adresu
- znači otac i dijete imaju prijavljeno prebivalište u jednom mjestu, a majka samo boravište
Za naknadu HZZO-a nazovi njih i oni će ti reći,a ovo od grada nazovi gradski ured (za Zagreb je u Vodnikovoj) i njih tamo pitaj.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 15:33   #91
a što ako su oba roditelja prijavljena u Stonu.To je 40ak km udaljeno od dubrovnika??
Ja sam na toj adresi odkako sam se udala,to je 3 god,a muž je oduvijek na toj adresi.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:42   #92
čitam u novinama da se od 31. ožujka povećavaju u Zagrebu jednokratne pomoći..za prvu bebu sa 3000 na 3600, drugu sa 6000 na 7200 i treću ne znam koliko, ali .. da za prvu i drugi dobiješ u ratama ???!!!

nema više npr. za prvo 3000 kuna odjednom nego sad je povećanje, ali dobiješ 1200 u tri godine, a ne 3600 odjednom.. jesam dobro shvatila????
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:24   #93
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
čitam u novinama da se od 31. ožujka povećavaju u Zagrebu jednokratne pomoći..za prvu bebu sa 3000 na 3600, drugu sa 6000 na 7200 i treću ne znam koliko, ali .. da za prvu i drugi dobiješ u ratama ???!!!

nema više npr. za prvo 3000 kuna odjednom nego sad je povećanje, ali dobiješ 1200 u tri godine, a ne 3600 odjednom.. jesam dobro shvatila????
Na žalost da.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:45   #94
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Na žalost da.

.. bemti povećanje onda .. bolje da je ostalo kao prije
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:47   #95
Ovako ljepo inflacija popapa to što su dodali
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 19:20   #96
to je za bebe rođene od 31.3. ili podnešene zahtjeve od tada?
da tad bi stvarno trebela rodit!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 19:42   #97
i jel onda itko zna koliko se dobije u Slavonskom Brodu?

a šta je kad se u tijeku trudnoće mijenja mjesto prebivališta,ali se ostaje u istoj županiji,selidba grad-selo,jel se onda gubi pravo na naknadu?
LUKSY77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 01:17   #98
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
to je za bebe rođene od 31.3. ili podnešene zahtjeve od tada?
da tad bi stvarno trebela rodit!
rođene poslije 31.3. idu na rascjepkanu pomoč
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 01:19   #99
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
.. bemti povećanje onda .. bolje da je ostalo kao prije
bome je,povečali su kakti za 300kn a kad pogledaš to ti daju kroz 3g. umjesto napočetku kad najviše treba
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:34   #100
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
čitam u novinama da se od 31. ožujka povećavaju u Zagrebu jednokratne pomoći..za prvu bebu sa 3000 na 3600, drugu sa 6000 na 7200 i treću ne znam koliko, ali .. da za prvu i drugi dobiješ u ratama ???!!!

nema više npr. za prvo 3000 kuna odjednom nego sad je povećanje, ali dobiješ 1200 u tri godine, a ne 3600 odjednom.. jesam dobro shvatila????
koliko sam ja shvatila a mislim da nisam krivo..za 2 i 3 djete ide u ratama tj. za drugo djete u 3 rate a za trece u 6 rata, dok za oprvo djete tj. 3600 ide u komadu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.