Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 17:17   #1061
Quote:
Marella28 kaže: Pogledaj post
Bok, ako mi je suprug više od pet godina prijavljen na adresi u Zagrebu,a ja u toku podnošenja zahtjeva sam isto tako prijavljena na toj adresi,al naravno ne na pet godina vec puno manje. Dali imamo pravo na naknadu za prvo dijete,hvala!
Da

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 17:39   #1062
Quote:
nicolina kaže: Pogledaj post
Ima on pravo na tu naknadu za dijete jer je tu 5 god bez obzira na tebe ako ste prijavljeni oboje tu
I ja sam pitala isto nedavno pa su mi cure objasnile
Hvala ti,svugdje citam pa negdje piše baš tako, netko napiše drugačije,nikako da točno saznam.
Marella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:25   #1063
bog cure
znate li koliko daje grad Osijek..nemogu pronaci nove podatke..sorry ako mi je promaklo negdje

thanks
ketios is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:34   #1064
moj problem je sljedeci : 24,09 rodila sam svoju djevojcicu i prosli tjedan smo u opcini Opatija predali zahtjeva za jednokaratnu novcanu pomoc-nesto sto sve bebe dobiju bez problema po ostalim zupanijama OSIM u opcini opatija,koji imaju suludo pravilo da oba roditelja moraju biti prijavljeni na istoj adresi (ja i suprug nismo zbog drugi problema) a kad se suprug htio prijaviti na adresu dobio je odgovor da mora biti barem jedan dan prije rođenja djetata biti prijavljen na istoj adresi sa majkom???? na moje pitanje a sta sa razvedenim zenama dobila sam odgovor,ali NAZALOST vi nite u postupku razvoda inace bi dobila bez problema-dakle moja opcina opatija mi toplo preporuca da je zalosno sto nisam u postupku razvoda
zanima me da li jos koja opcina ima isto "suludo i glupo " pravilo sto nema veze sa relanoscu zivota u Hr i sta mogu uciniti osim pisanja morbidnih zalbi,znam da visinu jednokratne pomoci odreduje opcina sama ali dali i sama financira ili taj novac dolazi iz drzavnog proracuna,uglavnom jako zalosno da se ima za glupo ukrasavanje grada sa nekim listovima a beba se odbija pravo na jednokratnu pomoc,divna pronatalitetna Hrvatska
gizmo25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:52   #1065
Quote:
ketios kaže: Pogledaj post
bog cure
znate li koliko daje grad Osijek..nemogu pronaci nove podatke..sorry ako mi je promaklo negdje

thanks
2000
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 09:02   #1066
Hm, svaki grad ima svoje pravilo. U ug takodjer oba roditelja moraju biti projavljeni na istoj adresi, jedan min 5god. Mislim da je to lokalni proracun i ima veze s natalitetnom politikom tog kraja, dakle ako nema djece, stimulacija je veca... ovo u sto si se uplela je cista birokracija, bilo bi dobro da si to istrazila prije rodjenja bebe... E, sad, mozda je muz prijavljen negdje gdje su pravila drugacija?

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 16:31   #1067
Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Hm, svaki grad ima svoje pravilo. U ug takodjer oba roditelja moraju biti projavljeni na istoj adresi, jedan min 5god. Mislim da je to lokalni proracun i ima veze s natalitetnom politikom tog kraja, dakle ako nema djece, stimulacija je veca... ovo u sto si se uplela je cista birokracija, bilo bi dobro da si to istrazila prije rodjenja bebe... E, sad, mozda je muz prijavljen negdje gdje su pravila drugacija?

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2

nemam pojma kako je u opcini gdje je suprug prijavljen,ali mislim da bi naknadu trebala ispatiti opcina u kojoj ce beba zivjeti,ici u vrtic,skolu...traziti naknadu u suprugovoj opcini to mi je pak cista muljaza s obzirom da mala tamo nece boraviti,jednostavbo se radi o losoj politici Opatijske opcine,samo me zanimalao da li osim zalbe mogu js nesto poduzeti.....jer zalit cu se sigurno,a sve skupa bas rastuzuje
gizmo25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:17   #1068
jel sjelo kome tko je predao u 7. mjesecu za zagreb?
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:35   #1069
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
jel sjelo kome tko je predao u 7. mjesecu za zagreb?
Ja predala u 6. pa još nisam dobila
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:53   #1070
Quote:
neurica kaže: Pogledaj post
Ja predala u 6. pa još nisam dobila
a gle ovo:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...l#.UIBskW-6eSo
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 05:02   #1071
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
A super onda smo u ovoj turi
Jer rješenje nam je izdano 2.7
Hvala
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:18   #1072
Sjelo jos prije 10 dana
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:21   #1073
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Sjelo jos prije 10 dana
toliko smo puno dobili onda da nismo ni primijetili
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:25   #1074
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
toliko smo puno dobili onda da nismo ni primijetili
S obzirom da ja trebam dobiti za drugo dijete teško bi bilo ne skužiti 2400 kn
A i maloprije sam gledala na netbankingu i nije niš sjelo
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:41   #1075
Onda ti nisu obradili zahtjev u 7 mj.
Ja sam predala 7.5. i odradili su ga tek u 6 mj.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:32   #1076
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Onda ti nisu obradili zahtjev u 7 mj.
Ja sam predala 7.5. i odradili su ga tek u 6 mj.
Ma jesu,al mi smo ona skupina iz 2011 godine kojoj su smanjili naknadu iako je dijete rođeno prije 1.7-pa su onda to rješenje ukinuli i dobili po starom.Samo su nam razliku isplatili tek u travnju ove godine
Zvala sam i žena mi objasnila da nam je druga rata tek 2013.godine otprilike u travnju(sjest će s rješenjima izdanim u veljači)
Tak da se nama to odužilo-umjesto na 3 dobijemo u 4 rate ,i s pola godine kašnjenja
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 11:01   #1077
Curke, pliz pomoc za trudnicu s amnezijom

Dakle, kolika je bila naknada zagreba za prvo dijete po starom sistemu? Muz mi tvrdi da trebamo dobiti jos trecu ratu al ja mislim da ipak ne... Jel bila 3600 u 3 rate ili u 2? Ili neki skroz drugi iznos? Skroz sam pomijesala to i hzzo i svasta nesto...
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:15   #1078
Quote:
neurica kaže: Pogledaj post
Ma jesu,al mi smo ona skupina iz 2011 godine kojoj su smanjili naknadu iako je dijete rođeno prije 1.7-pa su onda to rješenje ukinuli i dobili po starom.Samo su nam razliku isplatili tek u travnju ove godine
Zvala sam i žena mi objasnila da nam je druga rata tek 2013.godine otprilike u travnju(sjest će s rješenjima izdanim u veljači)
Tak da se nama to odužilo-umjesto na 3 dobijemo u 4 rate ,i s pola godine kašnjenja
A svasta...
Vec je smjesno koliko toga mjenjaju, ni oni sam ne znaju sta bi...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:08   #1079
ja predala zahtjev u 02.08 i još nije sjelo.
jel kome još od kolovoza da nije sjelo???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:50   #1080
Kad ti je doslo rjesenje?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.