Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 13:56   #101
joj wedding bilo bi jako drago da si ti shvatila bolje od mene

uopće im nije fora s tim ratama
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 13:58   #102
i ja sam čula da je za sve na rate.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 17:28   #103
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatila a mislim da nisam krivo..za 2 i 3 djete ide u ratama tj. za drugo djete u 3 rate a za trece u 6 rata, dok za oprvo djete tj. 3600 ide u komadu
Krivo.

Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
i ja sam čula da je za sve na rate.
Točno.
http://www.nacional.hr/clanak/54701/...za-novorodence

fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 18:01   #104
baš su gamad! a hvale se ko da su ne znam kaj povećali. pa bolje manje odjednom, barem meni.
a kak to kod nas ide, za godinu-dve budu opet nekaj novo smislili pa je pitanje jel budu i to dali kaj sad govore.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 18:12   #105
Znaci li vam ta pomoc zaista nesto pri donosenju odluke da li imati djete ili je to nesto sto uzmete uz put, kad se vec daje. Mislim, niti zagrebackih 66.000kn za 3. djete nije iznos koji pokriva troskove tog djeteta niti priblizno.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 20:37   #106
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Znaci li vam ta pomoc zaista nesto pri donosenju odluke da li imati djete ili je to nesto sto uzmete uz put, kad se vec daje. Mislim, niti zagrebackih 66.000kn za 3. djete nije iznos koji pokriva troskove tog djeteta niti priblizno.
Pa neznam u kojoj to državi donosiš odluke o djeci na temelju njihovih poticaja?....u mom slučaju 66000 je godišnja plaća što znači da ako uzmem tri godine jedna mi je plaćena u potpunosti od grada..doduše u 7 godina...jako dobro..osim što ne živim u Zagrebu...ali kad vidim koja je tamo cijena kvadrata i koliko se vremena provodi na cesti nije mi ni žao.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 23:30   #107
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Znaci li vam ta pomoc zaista nesto pri donosenju odluke da li imati djete ili je to nesto sto uzmete uz put, kad se vec daje. Mislim, niti zagrebackih 66.000kn za 3. djete nije iznos koji pokriva troskove tog djeteta niti priblizno.
da naravno da sam odlučila imati dijete zbog tih 3000kn!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:55   #108
Slavonski Brod - 1 000 kn
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:55   #109
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Slavonski Brod - 1 000 kn
Pa to je premija u odnosu na pulskih 500 kn kojih se može potrošiti isključivo u ljekarni, a kao najrazvijenija regija - valjda misle da nam financijske potpore/poticaji nisu potrebni
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:59   #110
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Znaci li vam ta pomoc zaista nesto pri donosenju odluke da li imati djete ili je to nesto sto uzmete uz put, kad se vec daje. Mislim, niti zagrebackih 66.000kn za 3. djete nije iznos koji pokriva troskove tog djeteta niti priblizno.
ti mozda donosis odluke na osnovi ovoga ali 99.9% majki sa ovog foruma sigurno ne.a tih 66000 itekako pokriva dobro djetetove potrebe i pomaze vecini staraca ne samo za potrebe tog 3 djeteta nego i za prvo dvoje a i za opci zivot - ne znam koja je tvoja logika racunanja ali po tebi ni 200 000 nebi bilo dovoljno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:00   #111
a u JUtarnjem i Vecernjem je pisalo drugacije...najbolje je pogledat na stranicama grada Zagreba

BTW: nekako se tjesim jer bolje i u ratama nego da zbgo ove recesije ukinu i to malo sta nam daju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:09   #112
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Znaci li vam ta pomoc zaista nesto pri donosenju odluke da li imati djete ili je to nesto sto uzmete uz put, kad se vec daje. Mislim, niti zagrebackih 66.000kn za 3. djete nije iznos koji pokriva troskove tog djeteta niti priblizno.
naravno, trebao mi je dodatni džeparac za izlaske, pa reko-"dragi, ajmo napravit dijete, dobit ćemo 3000kn od grada kad se rodi +2 i nešto od HZZOa + 1600kn mjesečno porodiljnog, znaš kolko je to jegera eeeee"
i napravili mi dijete. od prve. di ćeš lakšeg posla? šteta što ne dobivaš tih 1600kn i dok si trudan, ja sad i dalje nemam para za tolko jegera kolko možemo popit

sam kai smo se sj* u proračunu, sviđaju nam se skupe stvari pa ćemo potrošit ne samo ovo nego i pare koje bi inače zapili da sve to kupimo
možda da drugi put prije odluke uzmemo par sati instrukcija iz matematike

i sad ti meni reci, di tu od naknada ima jegera(ili barem kruha)?



ispričavam se na postu, nešto me opako pere danas valjda su me magma i njihova kolica dokrajčili
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:14   #113
Znam da nije bezveze ona kletva Dao Bog da imao pa nemao ali ako vas tješi u ostatku Hr bi se odmah mijenjali s vama u Zg pa i da je na više rata. Naročito kad živiš u trećem najskupljem gradu u državi s dosta skupim jaslicama.
Čini mi se da je ovo godina iznenađenja za trudnice i roditelje, isto tako su se neki iznenadili jer po novom zakonu ne mogu dobiti prosjek plaće jer nemaju dovoljno staža pa ih onda Bandić iznenadi sa ali ni to nije sve i onda se s par takvih odluka nađeš u nezavidnoj situaciji.
Ali s vedrije strane, mali Zagrepčani će dobiti lijepi poklon za 1. i 2. rođendan
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:20   #114
Znam da je drugdje gore ali ovo me bas ras******. Nemam obicaj racunati s novcima koje nemam na racunu ali sad smo bas to napravili. Kao, ziher ce biti.
I sad me za 15tak dana lovi ova nova pronatalitetna politika.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:21   #115
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ali s vedrije strane, mali Zagrepčani će dobiti lijepi poklon za 1. i 2. rođendan
a koji to...rak pluca od sve opce pojacanog prometa...joj nisam mogla a da ne napisem..

...stvarno, kaj se prica o nekakvim poklonima?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:24   #116
Ma misli na ovo sto su nam rascjepkali naknadu pa ce 1200 isplatiti za 1 rodjendan i 1200 za drugi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:30   #117
Mislila sam na ostale dvije rate, odnosno isplatu u tri obroka, čuj treba djecu od malena naučiti da u nas sve na rate, i kupovanje, i pomoć od grada, s tim da svi ciljaju na beskamatno
Samo se nadam da se ovdje neće sjetiti da nam povećaju s 1000 na 1500kn plativo u tri rate da se roditelji ne bahate
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:31   #118
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Mislila sam na ostale dvije rate, odnosno isplatu u tri obroka, čuj treba djecu od malena naučiti da u nas sve na rate, i kupovanje, i pomoć od grada, s tim da svi ciljaju na beskamatno
Samo se nadam da se ovdje neće sjetiti da nam povećaju s 1000 na 1500kn plativo u tri rate da se roditelji ne bahate
eto sta radi glad..vise ni ne kuzim kaj citam......heheh pa kako je pceo dobro da nisu dali na jos duplo vise rata
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:18   #119
u Županji grad daje 1000 kn za bebu...bolje išta nego ništa!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:11   #120
zna li netko za Zaprešić, nedavno sam se preselila iz Zg u zaprešić, pa me zanima da li imam pravo na njihovu naknadu...?

na Zg više nemam....ah koliko sam prireza ostavila Bandiću....ali me zanima da nije i za zaprešić 5 godina min. prijavljen..pa da se naknada za mojeg bebača ne uzgubi negdje u prijevodu.....haha
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.