Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 07:25   #121
Ima li u Slavonskom brodu nekih uvjeta da se mora biti prijavljen neko vrijeme ili se naknada svakako dobije?
jer,preselila sam se iz Pž nedavno, a rodit ću u 7..dakle neće bit ni godina.
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:08   #122
bok cure

upravo sam razgovarala sa službenicom oko toga imam li pravo na jednokratnu pomoć kod rođenja djeteta s obzirom da nisam prijavljena u zege, ali dragi je tu od rođenja - reče mi da imamo. s tim da sam se dužna prijaviti, makar i dan prije rođenja bebe.

ali tek kad sam poklopila sam skužila da nisam pitala koju dokumentaciju dragi treba priložiti, i gdje
a sad im je linija prezauzeta

ako itko zna, hvala.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:39   #123
Pošto sam prošli tjedan predao zahtjev, evo friško:

1. Treba izvadak iz matice rođenih bebe
2. Osobna iskaznica ili domovnica
3. Uvjerenje o prebivalištu (za sve vas)
4. Uvjerenje o MBG djeteta
5. Zahtjev i izjava (skini ovdje)
6. Dokument na kojemu je vidljiv mbg od tebe i muža

Obavezno sve fotokopiraj, da ne bi išli više puta!

Ako sam nešto zaboravio - sve piše u ovim dokumentima s stranice grada Zagreba..
Ah da, sve to se radi u Vodnikovoj 14.

Nego, koja je procedura za naknadu od HZZO-a, negdje piše da zahtjev podnosi onaj roditelj , preko kojega je dijete osigurano. Naravno, na stranici HZZO-a ne piše ništa ili se ja ne snalazim dobro!?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:43   #124
Quote:
German kaže: Pogledaj post

Nego, koja je procedura za naknadu od HZZO-a, negdje piše da zahtjev podnosi onaj roditelj , preko kojega je dijete osigurano. Naravno, na stranici HZZO-a ne piše ništa ili se ja ne snalazim dobro!?
Svejedno je.Marko je osiguran preko tate a zahtjev sam podnosila ja. nikakvih problema nije bilo.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:44   #125
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Svejedno je.Marko je osiguran preko tate a zahtjev sam podnosila ja. nikakvih problema nije bilo.
A šta sve treba priložiti uz zahtjev?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:53   #126
ne sjećam se baš točno ali mislim da je bilo fotokopija osobne i zdravstvene iskaznice,fotokopija kartice od tekućeg,izvod iz matice knjige rođenih (za dijete) i tamo sam neki njihov papir ispunila.nemoj me držati za riječ ali mislim da je to to.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:54   #127
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Pošto sam prošli tjedan predao zahtjev, evo friško:

1. Treba izvadak iz matice rođenih bebe
2. Osobna iskaznica ili domovnica
3. Uvjerenje o prebivalištu (za sve vas)
4. Uvjerenje o MBG djeteta
5. Zahtjev i izjava (skini ovdje)
6. Dokument na kojemu je vidljiv mbg od tebe i muža

Obavezno sve fotokopiraj, da ne bi išli više puta!

Ako sam nešto zaboravio - sve piše u ovim dokumentima s stranice grada Zagreba..
Ah da, sve to se radi u Vodnikovoj 14.

Nego, koja je procedura za naknadu od HZZO-a, negdje piše da zahtjev podnosi onaj roditelj , preko kojega je dijete osigurano. Naravno, na stranici HZZO-a ne piše ništa ili se ja ne snalazim dobro!?
e pošto sam ja zvala hzzo prije ureda, rekli su mi da može bilo tko ponjeti zahtjev kod njih, u jukićevoj, soba br 14.

fala
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:11   #128
Našla sam papir koji smo dobili na općini kada smo prijavljivali Marka,piše da se zahtjev za jednokratnu pomoć za dijete podnosi u HZZO po majčinom prebivalištu a potrebni dokumenti su preslika izvatka iz matice knjige rođenih djeteta i zdravstvena iskaznica majke.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:01   #129
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Pošto sam prošli tjedan predao zahtjev, evo friško:

1. Treba izvadak iz matice rođenih bebe
2. Osobna iskaznica ili domovnica
3. Uvjerenje o prebivalištu (za sve vas)
4. Uvjerenje o MBG djeteta
5. Zahtjev i izjava (skini ovdje)
6. Dokument na kojemu je vidljiv mbg od tebe i muža

Obavezno sve fotokopiraj, da ne bi išli više puta!

Ako sam nešto zaboravio - sve piše u ovim dokumentima s stranice grada Zagreba..
Ah da, sve to se radi u Vodnikovoj 14.

Nego, koja je procedura za naknadu od HZZO-a, negdje piše da zahtjev podnosi onaj roditelj , preko kojega je dijete osigurano. Naravno, na stranici HZZO-a ne piše ništa ili se ja ne snalazim dobro!?
Meni je žena u HZZO-u rekla da treba moja potvrda o prebivalištu(majka), preslika djetetove zdravstvene knjižice i izvoda iz matične knjige rođenih.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 12:37   #130
E ovako, imam i ja jedno pitanje u vezi s tom jednokratnom naknadom koju daju gradovi. Ja sam prijavljena na Osijek, od rodenja, znaci nekih 27 godina, ali kako stvari trenutno stoje djete ce se roditi u Sibeniku, naravno da cu bebu prijaviti na Osijek jer ovdje smo privremeno, pa me zanima dali imam pravo na naknadu od grada i dali otac bebe takoder mora biti prijavljen na adresu u Osijeku. E da, i ako imamo pravo na naknadu u kojem vremenskom roku trebamo podnijeti zahtjev te uz koju dokumentaciju.
Unaprijed zahvaljujem!
aquinta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 17:41   #131
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
naravno, trebao mi je dodatni džeparac za izlaske, pa reko-"dragi, ajmo napravit dijete, dobit ćemo 3000kn od grada kad se rodi +2 i nešto od HZZOa + 1600kn mjesečno porodiljnog, znaš kolko je to jegera eeeee"
i napravili mi dijete. od prve. di ćeš lakšeg posla? šteta što ne dobivaš tih 1600kn i dok si trudan, ja sad i dalje nemam para za tolko jegera kolko možemo popit

sam kai smo se sj* u proračunu, sviđaju nam se skupe stvari pa ćemo potrošit ne samo ovo nego i pare koje bi inače zapili da sve to kupimo
možda da drugi put prije odluke uzmemo par sati instrukcija iz matematike

i sad ti meni reci, di tu od naknada ima jegera(ili barem kruha)?



ispričavam se na postu, nešto me opako pere danas valjda su me magma i njihova kolica dokrajčili
hahhahahhahah

hvala bogu da ja preferiram žuju u Q packu pa ću imat više cuge od porodiljne naknade

nego, znaš kaj me zanima.
jel tvoj dečko u zagrebu prebacio kompletno adresu prebivališta tipa za stalno.... ili samo trenutnu adresu prebivališta?
jer kolko se sjećam on nije iz zagreba.

eh, i , da btw...porodiljnu naknadu dobivaš na temelju studentskih prava ili samo na temelju toga što si rodila?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 20:47   #132
redovita studencad dobija porodiljnu naknadu baz zato sto studira a ako su vam primanja ispod 1500kn po glavi stanovnika mozete se ogrepst i za djecji doplatak(200-300kn, ne znam tocno), a u slucaju da imate sklopljeno zivotno osiguranje bar 6 mjeseci prije rodjenja djeteta isto dobijete od njih neku lovu-oko 1000kn koje bogatstvo, taman za kupit vilu na brijunima
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:21   #133
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
hahhahahhahah

hvala bogu da ja preferiram žuju u Q packu pa ću imat više cuge od porodiljne naknade

nego, znaš kaj me zanima.
jel tvoj dečko u zagrebu prebacio kompletno adresu prebivališta tipa za stalno.... ili samo trenutnu adresu prebivališta?
jer kolko se sjećam on nije iz zagreba.

eh, i , da btw...porodiljnu naknadu dobivaš na temelju studentskih prava ili samo na temelju toga što si rodila?

redovni studenti imaju prava kao nezaposleni što se toga tiće
i dragi se skroz prijavio ovdje, sad skriva novu osobnu, sram ga je
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:58   #134
ček nadam se da se isplata na rate odnosi na rođene iza 31.3.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:02   #135
Quote:
BlueMoon kaže: Pogledaj post
redovita studencad dobija porodiljnu naknadu baz zato sto studira a ako su vam primanja ispod 1500kn po glavi stanovnika mozete se ogrepst i za djecji doplatak(200-300kn, ne znam tocno), a u slucaju da imate sklopljeno zivotno osiguranje bar 6 mjeseci prije rodjenja djeteta isto dobijete od njih neku lovu-oko 1000kn koje bogatstvo, taman za kupit vilu na brijunima
Jel mozes malo objasniti ovo podebljano? Jel se to odnosi na sve koji imamo zivotno osiguranje ili samo na studente sa zivotnim?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:49   #136
Quote:
BlueMoon kaže: Pogledaj post
redovita studencad dobija porodiljnu naknadu baz zato sto studira a ako su vam primanja ispod 1500kn po glavi stanovnika mozete se ogrepst i za djecji doplatak(200-300kn, ne znam tocno), a u slucaju da imate sklopljeno zivotno osiguranje bar 6 mjeseci prije rodjenja djeteta isto dobijete od njih neku lovu-oko 1000kn koje bogatstvo, taman za kupit vilu na brijunima
ovo je povrsna informacija..... ova naknada se dobije ako je tako sklopljen ugovor o zivotnom osiguranju tj. ako je takva vrsta osiguranja........ mnogo vrsta polica to ne nudi a opcenito to se radi o cifri od 1 pa do 3 % od osigurane svote.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:53   #137
Da li netko zna u kojem roku nakon prijave, stize na racun ta pomoć od grada, za treće dijete? Hvala
__________________
www.pravistav.com
JuliaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 13:03   #138
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo je povrsna informacija..... ova naknada se dobije ako je tako sklopljen ugovor o zivotnom osiguranju tj. ako je takva vrsta osiguranja........ mnogo vrsta polica to ne nudi a opcenito to se radi o cifri od 1 pa do 3 % od osigurane svote.
istina, treba pogledat sta pise u ugovoru ja sam osigurana kod merkura, a za dragog se ne mogu sitit tocno al znam da mu pise ista stvar.
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 14:32   #139
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
ček nadam se da se isplata na rate odnosi na rođene iza 31.3.
da
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 18:00   #140
Da li mi tko zna reci (za sigurno ) da li novcana naknada za drugo (7.200) dijete u gradz zagrebu ide na 3 rate i da li je istina da rate sjedaju svakih 12mj?
Kada prva sjeda i koliko i kada je druga rata?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.