Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 01:41   #21
za bijelo rublje da bi bilo bjelije postoji trik...bez obzira o prašku (a preporučljivo je koristiti uvijek isti)

najme ubaciš veš pustiš da uzme vodu i par puta okrene i isključiš mašinu i pustiš da odstoji koji sat, te ponovo uključiš da nastavi prat.

problem može biti i u vodi .. kamenac klor i te spike.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:02   #22
^^još da dodam, stari trik, za bjeliji veš, sipati s praškom i sodu bikarbonu u prašku. Jako jeftina je, a korisna. Ne smeta farbi.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:13   #23
woolite mi je dobar - svi, i oni za bijeli veš, za šareni, osjetljivi, onaj za mix, za tamni veš itd...
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 10:15   #24
Quote:
tetta kaže: Pogledaj post
persil+ 1 do dvije žličice fleckensaltza od denk mit-a. većina flekova ide dolje, a bijeli veš ne posivi.
tako i ja,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:46   #25
Persil - za bijelo
DM Denkmit - za šareno

Gledala sam jučer Dash! Ima samo ogromno pakiranje, pa ako mi neće biti dobar, imat ću ga 100 godina jer ću uz njega kupovati i druge.
Ima li još tko da pohvali Dash????
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:12   #26
ariel + vanish oxi za bijelo, persil color gel za šareno i perwoll za crno. sve fleke idu dolje
jel se ko sjeća weisse riessea?
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:55   #27
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A mislim, ja sam se uvjerila da to nije isti prašak a ti misli šta hoćeš. I nije to jedini proizvod na temelju kojeg sam se to isto uvjerila.
Negdje sam gledala da, baš konkretno za prašak, neki proizvođači namjerno izostvaljaju neke sastojke za ova "slabija, istočnoeuropska" tržišta kako bi što više profitirali. ne znam što točno time dobivaju, ali valjda im se ispalati varati nas. Isto sam, na primjer, primjetila i za šampone. A o kvaliteti odjeće da i ne pričam
Lady_Lazarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 23:46   #28
Nije to samo slučaj sa prašcima za rublje. Pogledajte automobile, sav škart ide u JI Europu. Kupite ga u zemlji proizvodnje pa da vidite kvalitetu. Zato ne kupujem više ariele ni persile itd. nego moj fax pa peri. Nije najbolji ali je moj.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 00:57   #29
Pa zato kupiš prašak u Mulleru, tamo imaju originalne prozvode.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:01   #30
dash je moj konačan odabir!!jedini skine sve mrlje s bebine robice...odlično miriše tako da omekšivač nije ni potreban...
grogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 16:19   #31
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
di ima uzeti taj dash? prvi put čujem za to.

ima u Billi ili ako postoji u blizini trgovina Dimeglio, imaju puno tih talijanskih proizvoda
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:09   #32
Interspar ga isto drži
grogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:12   #33
ja sam jednom od vanish oxija dobila misteriozne plave fleke po odjeći. mjestimice i sivkaste. poslije toga ga nisam koristila. a zbilja mi nije jasno u čemu je štos. koristila sam ga uredno po uputama. prije nikad frke nije bilo.
kikina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:45   #34
ariel mountain spring gotovo uvijek koristim(ponekad kupim i neki drugi čisto radi promjene,ali se uvijek vraćam arielu),vanish obavezno ulijem zajedno sa praškom a omekšivač mi je momentalno mraaak i koristim lenor summer,žuti ovo novo pakovanje.ful dugo odjeća miriše!
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:24   #35
Kupila ja Dash, prema vašim preporukama.
Doooobar!!!
Prekrasno miriši!!!
Užasno skup!!! Ali vijedi!
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:00   #36
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Kupila ja Dash, prema vašim preporukama.
Doooobar!!!
Prekrasno miriši!!!
Užasno skup!!! Ali vijedi!
eee budem ga i ja kupila ako fino miriši!već mi je jedna prijateljica preporučila
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 02:11   #37
.....

sinovo rublje sam prala s jednim djecijim bebe pise i slika bebe .....do nekih 2g....pun je sapuna bio....a sad njegovo radion.....nila....biljana....a doma faks bioaktiv....sve od posteljine do gacica....i sareno....nase....ali ja nisam od onih koji puno praska stavljaju....mislim bijelo rublje i vrela voda cini dosta za njega..a ponekad ako ima neka flekica stavim zlicicu bijelila....(on je jako jeftin...).a sareno....pa nekopamo niko u rudnicima da sad treba toliko da ti poslije koza odpada...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 03:26   #38
ja sam totalno nezadovoljna svim tim prascima za ves mi koristimo fax u kombinaciji sa vanishom, al opet - to nije to. nisu problem mrlje, to sve spane, nego bijela odjeca postaje siva (ko u reklami ). bas sam skoro prala bijelu trenerku od poliestera na 40 steepeni, i ono.. ne da je izasla siva, nego...
i inace, sva ta bijela odjeca koja se mora prati na 40 nikako da se opere kako treba, bas sam nezadovoljna.
nekidan stavim bijelu trenerku sa aerobika, onako prljava bila na guzici, i kad se oprala nista nije spalo poslije sam ju sapunom na ruke prala i postala je bljestavo bijela



vidis, ovo nije los prijedlog, mozda pokusam
Quote:
Dr.Lecter kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ako je u pitanju bijeli veš,onda ja npr.uzmem sapun ajax to su dva sapuna u ambalaži(bijele su boje),proizvođač Palmolive,onda ga fino izrendam tj.da bude kao prašak i njega stavim u bubanj prije pranja i dodam deterdžent standardno kroz onu ladicu kada kupi vodu.Veš se pravo dobro opere.
Koristim nekad tide,ariel,tenzo,i tako to...
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:07   #39
dash definitivnostvarno mi je super sve opere mrlje sam nestanu
__________________
www.selidbe-kalimero.hr
sara87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:43   #40
A šta raditi kad po hlačama ostanu bjele crte od praška?Več sam si upropastila par hlači.
Reny10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.