Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 09:47   #21
E moj J. Q., pobuna Srba veliš, pa kad se 1947. dogodila pobuna u Cazinskoj krajini, jel' Tito trebao dati sve pobiti, raseliti i Cazinsku krajinu sravniti sa zemljom?
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:53   #22
A je*o te Tito više. Ima i drugih primjera, znaš?
M@rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:57   #23
Quote:
Feniks kaže:
E moj J. Q., pobuna Srba veliš, pa kad se 1947. dogodila pobuna u Cazinskoj krajini, jel' Tito trebao dati sve pobiti, raseliti i Cazinsku krajinu sravniti sa zemljom?
Na teritoriju međunarodno priznate Hrvatske pobunjenici su napravili svoju paradržavu uz instrukcije i vojnu pomoć iz Beograda ... četnici i jugoslavenska armija napravila je jedne od najvećih zločina poslije WW2 (Vukovar, Ćelije, Škabrnja...) ubijali su civile, na Ovčari pobili ranjenike ... danas je cijela ta ekipa optužena i nalazi se ili u Haagu ili u bijegu .. neviđene zločine četnici su počinili i u Bosni ... Hrvatska je na jedini mogući način vratila svoje teritorije - vojno. Ovo što ti pišeš su najobičnije gluposti i provokacije..
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 10:03   #24
Kada se pojavio čisti hrvatski zrak u konzervama i znakovlje fašističke NDH poznate po nadasve pristojnom i prijateljskom ponašanju prema Srbima, Židovima i Romima, a sve to novoizabrana vlast tolerirala pa i podržavala, kada se Srbi nazvaše remetilačkim faktorom čiji je politički udio u Hrvatskoj nenormalan a sva dobra i nadasve unasna radna mjesta u srpskim rukama pa se povela hajka da se to smanji na razumnu mjeru od 0% Srba na bilo kojem važnom mjestu a na ostalim" tu i tamo netko radi svijeta " te se malo potprašilo pod kafiće, kuće i automobile tzv. viđenijih Srba svak normalan osjećao se ugroženim i nepoželjnim. Hrvatska se osjećala ugroženom od Slobe i njegove budalaste i agresivne politike, ali su se hrvatski Srbi osjećali još ugroženije od hrvatskog nacionalizma jer su s njim živjeli u istome gradu i doživljavali ga od ljudi koji nacionalisti nikada nisu bili. I nećemo generalizirati- nisu svi bili za a ni svi protiv, ali nacionalistička politika je bila dominantna, sustav se promjenio i ljudi su hvatali položaje za nove položaje.
Najveće sluge socijalističkog, partijskog režima postale su najveći zagovornici nacionalističkog opet partijskog. Nema mnogo morala u ljudi, pere se prošlost da bi izblijedila i još uvijek se pere iz dana u dan, a peru je isti ljudi već 15 tak godina. Politika je kurva, a nacionalisti su najveće kurve jer ne vole vrijednosti svoje nacije da bi se njome ponosili već da bi pripadnost većinskoj naciji bila ona odlučujuća vrijednost koja će im dati prednost i važnost u odnosu na drugoga koji to nije bez obzira na njegove ljudske i profesionalne vrijednosti. I mislim da je bilo tako pa vi vidite.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 14:48   #25
Quote:
Moloch kaže:
PROVOKATOR!!!




PAPAGAJ
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 14:49   #26
Quote:
Spot Perdita kaže:


Ne pretjerivati
Ti zaista zivis u medijskoj blokadi!
Zacepis oci i usi i kao da se nije ni dogodilo.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 14:52   #27
Quote:
Roko kaže:
rise sustavna likvidacija????

ajde ne pretjeruj majke ti.jos ces Jasenovac napraviti iz svega.
Ima onaj dogadaj u jednom hrvatskom gradu, gdje je, mislim direktor poste, otisao na godisnji odmor. Za vrijeme godisnjeg odmora odveden je na policiju i od tada mu se gubi svaki trag (nisam siguran da li je ikad pronaden njegov les).
Inace, dok ga je obitelj trazila, dobio je otkaz bas na dan kad je nestao (ubijen)
Slucajnost? Ne bih rekao ...
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:01   #28
Quote:
Povratak Risa kaže:
Ima onaj dogadaj u jednom hrvatskom gradu, gdje je, mislim direktor poste, otisao na godisnji odmor. Za vrijeme godisnjeg odmora odveden je na policiju i od tada mu se gubi svaki trag (nisam siguran da li je ikad pronaden njegov les).
Inace, dok ga je obitelj trazila, dobio je otkaz bas na dan kad je nestao (ubijen)
Slucajnost? Ne bih rekao ...
halo rise jel ti vidis sto pises ima dogadjaj u Jednom gradu (kojem) mislim (misliti je znas sam sto)

Ne ne kazem da nije bilo raznih neobicnih pojava ali nije bilo sustavno. Btw u isto vrijeme su se takodjer slicne pojave odigravale sa Hrvatima u tkz Krajini.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:11   #29
Quote:
Roko kaže:
halo rise jel ti vidis sto pises ima dogadjaj u Jednom gradu (kojem) mislim (misliti je znas sam sto)

Ne ne kazem da nije bilo raznih neobicnih pojava ali nije bilo sustavno. Btw u isto vrijeme su se takodjer slicne pojave odigravale sa Hrvatima u tkz Krajini.
Zaboravio sam u kojem gradu, al sad mi se ne da kopat po netu.
Da, bilo je sustavno. Sta se vidi iz cinjenice da je covjek dobio otkaz dok je bio na godisnjem. I to na dan kad je ubijen. Dakle, znalo se da je ubijen i kad je ubijen i da se nece vratit. Nego sta je to, nego smisljeno, planirano i sustavno ubojstvo, jer je takvih slucajeva u tom gradu bilo vise, i to ubojstva visoko pozicioniranih Srba.

To nije bio samo zlocin protiv tih ubijenih Srba, vec zlocin prema svim Srbima u tom gradu, jer su ubijanjem htjeli zastrasit sve Srbe u gradu da odu. A visokopozicionirane da dokazu kako niti jedan Srbin u gradu nije siguran!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:19   #30
Quote:
Roko kaže:
halo rise jel ti vidis sto pises ima dogadjaj u Jednom gradu (kojem) mislim (misliti je znas sam sto)
u gospiću, u kojem je daklem, doista bilo tih "neobičnih pojava".. jesen 1991
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:32   #31
ja se isto sjecam da su u to doba svi srbi bili onak slucajno na godisnjem ili na ljecenju u BG ili nest slicno. Takodjer znam iz primjera da su susjedi (Srbi I Hrvati)i dobri prijatelji noc uoci pocetka granatiranja u jednom gradu (sjecam se u kojem) sjedili i razgovarali. Srbi su smirivali hrvate i govorili kako nista nece bit kako oni znaju koja je situacija da bi ti isti Srbi tu istu noc zbrisali prema polozajima sa kojih je taj isti grad granatiran. Takodjer znam za Srbe koji su cijelo vrijeme rata proveli u tom gradu a da im nitko nije rekao ruznu rijec. Istina neki su nagrabusili mozda krivi mozda ne krivi ali znam da nista nije bilo sustavno,planirano.


Evo mom starom su ti isti ugrozeni Srbi bacili rucnu bombu u dvoriste prije krvavog uskrsa 91.Zasto?? Jer je bio u rezervnoj policiji.
da ne govorim kako su bili raspomamljeni sa mitingasenjem prije toga.

Ma bljuje mi sa kad pomislim na ta vremena.........
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:37   #32
Quote:
revolution kaže:
u gospiću, u kojem je daklem, doista bilo tih "neobičnih pojava".. jesen 1991

Tako je drugarice revolution!
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:42   #33
naravno ne poricem da su se nakon toga radile razne razne stvari kasnije kao dizanje kuca u zrak,upadanje u stanove,oduzimanje imovine zastrasivanja od strane pojedinaca ili vise pojedinaca udruzenih. Neki su uspjesno procesuirani neki neuspjesno neki su se nazalost izvukli.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:43   #34
daj čovječe bar izbaci te uskličnike kad se već kloniraš (ovo je za ovog levega)
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:49   #35
ma i kolega s posla od mog starog je došel jednom kod nas doma i počeo nekaj pričat da je sanjal neki ludi san da je bio general, bla bla bla.. sjecam se da je moj stari komentirao nakon tog "velja opet cuga"..no, nije prošlo ni mjesec dva, tip završi "s druge strane"..nije baš bio general, ali je bil u ratu.. svojom voljom..

ima hrpe sličnih primjera, al baš da moremo reć

Quote:
ja se isto sjecam da su u to doba svi srbi bili onak slucajno na godisnjem ili na ljecenju u BG ili nest slicno
nemremo. isto ko kad sam slom zivaca dobivala kad cujem "hrvati su ustase" i bla bla kaj sve već ide uz to

te grupne karakteristike - to ne prolazi jednostavno
i to ne umanjuje bol niti donosi zaborav onima koji su izgubili svoje
u to sam sigurna.


ubojstva civila u sisku i gospiću se jednostavno ne mogu time "opravdavati" - zato što su zapjenjeni manijaci ubijali po škabrnji ili u voćinu.
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 16:13   #36
Quote:
revolution kaže:
ma i kolega s posla od mog starog je došel jednom kod nas doma i počeo nekaj pričat da je sanjal neki ludi san da je bio general, bla bla bla.. sjecam se da je moj stari komentirao nakon tog "velja opet cuga"..no, nije prošlo ni mjesec dva, tip završi "s druge strane"..nije baš bio general, ali je bil u ratu.. svojom voljom..

ima hrpe sličnih primjera, al baš da moremo reć



nemremo. isto ko kad sam slom zivaca dobivala kad cujem "hrvati su ustase" i bla bla kaj sve već ide uz to

te grupne karakteristike - to ne prolazi jednostavno
i to ne umanjuje bol niti donosi zaborav onima koji su izgubili svoje
u to sam sigurna.

nisam nikad živjela negdje gdje su srbi bili većina ili neki značajan postotak, no znam da su u takvim situacijama to koristili i radili svinjarije ne-srbima ili neistomišljenicima.
na kraju krajeva, postoje i dokazi za to.

no ubojstva civila u sisku i gospiću se jednostavno ne mogu time "opravdavati" - zato što su zapjenjeni manijaci ubijali po škabrnji ili u voćinu.
A ti si zivjela u Sisku i Gospicu, prije rata i ljeto 91' pa znas kako su ti ljudi zivjeli i radili?
Ti znas tocno sta se desavalo po Sisku i okolici u ljeto 91', dok si se presetavala po Zagrebu?
Dok smo mi spavali po krevetima i ispod prozora, zbog propucavanja prozora, ili recimo detonacija rucnih bombi.
Ti si bila u Sisku i Gospicu, kad su se nasi susjedi Srbi poceli organizirano u 7 i 8 mjesecu pakirati i seliti u Bosnu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 16:17   #37
Quote:
happygoose kaže:
A ti si zivjela u Sisku i Gospicu, prije rata i ljeto 91' pa znas kako su ti ljudi zivjeli i radili?
Ti znas tocno sta se desavalo po Sisku i okolici u ljeto 91', dok si se presetavala po Zagrebu?
Dok smo mi spavali po krevetima i ispod prozora, zbog propucavanja prozora, ili recimo detonacija rucnih bombi.
Ti si bila u Sisku i Gospicu, kad su se nasi susjedi Srbi poceli organizirano u 7 i 8 mjesecu pakirati i seliti u Bosnu.
Jooj, kak' si ti happygoos bedasta?? Pa revolution je čula u HHO-u kaj se je zaprav' dešavalo po Hrvatskoj..I film "Oluja nad Krajinom" je pogledala, a tam' sve piše...

Njoj je Škabrnja rezultat "zapjenjenih manijaka" , a ne dio sustavne Miloševićevo/Ćosićevske/SANU politike...Nešto slično je i lik Barbie provaljivao....

Drugim riječima, nemoj trošit vrijeme...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 16:42   #38
Quote:
happygoose kaže:
dok si se presetavala po Zagrebu?
Ti si bila u Sisku i Gospicu, kad su se nasi susjedi Srbi poceli organizirano u 7 i 8 mjesecu pakirati i seliti u Bosnu.
prešetavala po zagrebu? nisam.
selili se u bosnu?
je bilo ih je koji su se selili (i kasnije jel tak)? ili su minjelali kuće s banjalučanima ili su otišli u petrinje, vrginmoste ili otkued već jesu..je, bilo je tog.. ljeto 91 moja 2 šul kolege (tada policajci) su proveli u kostajnici.. dok smo mi ostali razmišljali o izlascima van ili na tv mogli gledat dramolete borisava jovica..je sjecam se i tog..

a bilo je i onih koji su završili u savi, kupi...željezari..to zna i župan morž sigurna sam..a i onaj kaj pati od duševnih boli vrijednih 100 000 kuna..
pa ako si iz siska, onda to znaš i ti...

....
nedavno sam baš razgovarala s odvjetnikom koji zastupa 23 obitelji oštećenika (obitelji ubijenih civila u jesen 1991- "gospićka skupina" case)
da bi otišao na saslušanje svjedoka u bgd i da bi se obavila dnk analiza - to je skeširala nizozemska vlada..
ne naša.
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 16:46   #39
Ja sam bio u okolici Bemkovca kada je sve počelo!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 16:49   #40
Quote:
Povratak Risa kaže:
Ja sam bio u okolici Bemkovca kada je sve počelo!
Bio si kuhar?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.