Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 16:00   #41
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Teško mi je povjerovati da postoji osoba koja nema nikakve predrasude.
čuj, vruće je, pa mi se na da uobličiti ih u riječi.

kad prođe elementarna nepogoda, onda ćemo o tome opširnije.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:09   #42
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali kak su te narukvice grde. A teško mi se otet dojmu da ih masa ljudi nosi jer su sad nekakav hit.

.
grozne su mi
ali ružna mi je i narukvica od crvenog konca, i narukvice koje dečki nose, ono kombinacija srebra i neke gume

pretpostavljam da je ta međugorska narukvica nešto po čemu ljudi pripadaju neku skupinu pa se osjećaju dobro. sumnjam da znaju prepoznati svece s narukvice
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:36   #43
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Tamo gdje nema bolje opcije.
a za sve ostalo, tu je mastercard
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:50   #44
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ja isto nemam predrasude ...
Vrlo, vrlo hrabra izjava.

Mislim da se ovako nešto može tvrditi tek ako/kada se u praksi, u životu uvjeriš da je doista tako; kad preispitaš svoju reakciju na prizor dva tvoja najbolja frenda koji se neočekivano pred tobom hvataju u klinč, reakciju na frendičino priznanje da je seropozitivna ili da se udaje za Arapa i odlazi živjeti s njim u njegovu državu, reakciju na Roma koji ti želi oprati šajbu, kad u neko gluho doba u pariškom metrou u tvoj vagon uđu dva frajera, a tebi je sasvim svejedno koja im je boja kože, itditditd. Nemoj mi sad krenuti odgovarati na jedan po jedan primjer - oni su samo ilustracija, primjera je bezbroj; zato i jest hrabro tvrditi da nemaš nijednu predrasudu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:50   #45
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je ta međugorska narukvica nešto po čemu ljudi pripadaju neku skupinu pa se osjećaju dobro. sumnjam da znaju prepoznati svece s narukvice
Utvrdili smo već na Prirodnim znanostima da im te narukvice služe za odvraćanje od masturbacije. Nije dobar osjećaj draškati se po klitorisu ili natezati ga dok ti je Isus na nesvetoj ruci.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:53   #46
Dobra tema
Osobno mislim da nemam predrasude..tj.svakog prihvaćam onakvog kakav je....
Al da dopunim-nije da ne prihvaćam il da imam neko lose misljenje o tim ljudima, al mi nisu jasno rasisti? Hello-21.st....neke stvari stvarno trebaju postati i biti dio prošlosti...
Ovo ostalo sve prihvaćam, i naravno-volim debate i argumente osoba koje nemaju mišljenja kao i ja... Kako bi bilo da smo si isti... ne!!

Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:57   #47
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Utvrdili smo već na Prirodnim znanostima da im te narukvice služe za odvraćanje od masturbacije. Nije dobar osjećaj draškati se po klitorisu ili natezati ga dok ti je Isus na nesvetoj ruci.

nikad nisam kužila priče ljudi kojima smeta križ na zidu ili neki svetac na slici..a uredno nose lančić s križem oko vrata..cijeli dan i noć no vjerojatno je to do mene i moje percepcije
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:59   #48
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post


ja imam predrasude o ljudima iz Dubrave, pikaj me u mozak do preksutra, koga god sam upoznala iz Dubrave svi su isti a mahom seljoberi
i ne radi se o malom broju ljudi

Da, škvadra iz Dubrave je... Specifična. A djevojke su... Osebujne.

Da se pristojno izrazim.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:35   #49
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

nikad nisam kužila priče ljudi kojima smeta križ na zidu ili neki svetac na slici..a uredno nose lančić s križem oko vrata..cijeli dan i noć no vjerojatno je to do mene i moje percepcije

evo gle: križa na zidu s polugolim raspetim đizusom me malo strah, svetačke slike isto (predrasude, predrasude; ima veze s djetinjstvom), ali križ oko vrata nosim bez beda ako mi je lijep jer ga smatram ukrasom, a ne religioznim simbolom
asja I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:44   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo, vrlo hrabra izjava.

Mislim da se ovako nešto može tvrditi tek ako/kada se u praksi, u životu uvjeriš da je doista tako; kad preispitaš svoju reakciju na prizor dva tvoja najbolja frenda koji se neočekivano pred tobom hvataju u klinč, reakciju na frendičino priznanje da je seropozitivna ili da se udaje za Arapa i odlazi živjeti s njim u njegovu državu, reakciju na Roma koji ti želi oprati šajbu, kad u neko gluho doba u pariškom metrou u tvoj vagon uđu dva frajera, a tebi je sasvim svejedno koja im je boja kože, itditditd. Nemoj mi sad krenuti odgovarati na jedan po jedan primjer - oni su samo ilustracija, primjera je bezbroj; zato i jest hrabro tvrditi da nemaš nijednu predrasudu.
ti, dragi, ne čitaš sve, uključujući smajliće (: pravimseanđeo: smajlić)... i dodatna objašnjenja...

ukupčao si se na smrtnu ozbiljnost i to je to...

lijepo sam rekla da mi je trenutno u glavi samo +35 stupnjeva i da sam zbog toga vjerojatno benevolentna prema svima i svemu, samo da temp. malo padne...

od ostaloga:
-frendica mi se zaista udala za arapa i otišla živjeti u njegovu državu, ne sjećam se da sam se baš nešto strašno zgražala, iako bi mi bilo draže da živi bliže
- romi mi peru šajbu i žicaju me po kafićima (what's the big deal? )
- priznajem da sam u londonu dva put izlazila iz metroa kad su u njemu arapi s ruksakom na leđima počeli nešto petljat po mobitelima i i-podima (žicama)... bilo je to mjesec-dva nakon onih napada u srpnju 2005. - i radije odhodala pješice par stanica, a bilo je to više iz čistog straha nego zbog predrasuda (ono - refleksno, impuls - borba za preživljavanje, tj. pitanje: šta ako je? , neću više imat drugu priliku za izać, vrata metroa se otvaraju - "ajde, izaći ću").

inače, zaista ne uzgajam neke naročite predrasude u smislu da bi netko trebao biti prljav zato što je ......
škrt zato što je .....,
primitivan zato što je.....,

ali isto tako često se znam stvarno opeći, a ispadne da u predrasudama, kao i u narodnim poslovicama, ipak ima nešto.

Zadnje uređivanje aryna : 21.08.2009. at 18:22.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:11   #51
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post


ja imam predrasude o ljudima iz Dubrave, pikaj me u mozak do preksutra, koga god sam upoznala iz Dubrave svi su isti a mahom seljoberi
i ne radi se o malom broju ljudi
a recimo, takve stvari se više ne mogu nazvat predrasudama.
jer ako si nekog upoznala, pa se uvjerila da je ovakav ili onakav, onda to više nije predrasuda nego mišljenje formirano na osnovu nekih konkretnih događaja.

OK, sad ćeš ti reći da sad imaš predrasude o ljudima iz dubrave jer su ovi koje si ti upoznala bili svi ovakvi i onakvi. ali ti imaš u biti loše mišljenje o ovima koje si upoznala... ne znači da se sutra neće pojaviti neki bajni tip iz dubrave koji će biti prekokrasan. ono, zgodan, inteligentan, profinjen, sofisticiran, obrazovan, erudit itd.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:17   #52
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ti, dragi, ne čitaš sve...
(...)
od ostaloga:...
[/QUOTE]

O "nečitanju svega":

Quote:
Nemoj mi sad krenuti odgovarati na jedan po jedan primjer...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:18   #53
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo, vrlo hrabra izjava.

Mislim da se ovako nešto može tvrditi tek ako/kada se u praksi, u životu uvjeriš da je doista tako; kad preispitaš svoju reakciju na prizor dva tvoja najbolja frenda koji se neočekivano pred tobom hvataju u klinč, reakciju na frendičino priznanje da je seropozitivna ili da se udaje za Arapa i odlazi živjeti s njim u njegovu državu, reakciju na Roma koji ti želi oprati šajbu, kad u neko gluho doba u pariškom metrou u tvoj vagon uđu dva frajera, a tebi je sasvim svejedno koja im je boja kože, itditditd. Nemoj mi sad krenuti odgovarati na jedan po jedan primjer - oni su samo ilustracija, primjera je bezbroj; zato i jest hrabro tvrditi da nemaš nijednu predrasudu.
ti zbilja trebaš operaciju - kirurškog odstranjenja metle iz guzice..


zar nisi shvatio da se cura zaje..?
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:25   #54
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
ti zbilja trebaš operaciju - kirurškog odstranjenja metle iz guzice..


zar nisi shvatio da se cura zaje..?
eh, pusti ga. to je fin, ozbiljan čovjek, a ne ko mi ostali jebivjetri ovdje.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:26   #55
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
zar nisi shvatio da se cura zaje..?
Meni je s onim što tebi izgleda kao metla, a meni kao ozbiljno pisanje o ozbiljnim temama, čisto OK. Hvala na brizi.

"Cura" je, u biti, posve nebitna za moj post - ne da mi se tražiti, ali mislim da je barem još jedna napisala kako nema predrasuda.

Ako je to tako jako važno, probaj pročitati post općenito, kao da je napisan bez quotanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:27   #56
Što su predrasude generalizaciji krive ?
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:29   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

"Cura" je, u biti, posve nebitna za moj post - ne da mi se tražiti, ali mislim da je barem još jedna napisala kako nema predrasuda.
aaaaaaaaa

opet on s istim! ne razlikuješ kad se netko zeza, a kad piše ozbiljno.

stvarno imaš metlu u guzici.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:42   #58
Nemam bas predrasuda, jel mi se milijun puta obilo o glavu.. Ok, jedino prema ciganima
__________________
Sorry al nebi htjela da za dvadeset godina pogledam natrag i shvatim sto sam propustila. Pa slusam srce makar zvucalo otrcano jednostavno – za mene ispravno.
|~emmalicious~| is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 06:06   #59
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ja imam prema ljudima što slušaju cajke, desničarima i onima što nose sajkokatoličke narukvice.
a kaj su to sajkokatoličke narukvice
samo gledam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 06:10   #60
Quote:
|~emmalicious~| kaže: Pogledaj post
Nemam bas predrasuda, jel mi se milijun puta obilo o glavu.. Ok, jedino prema ciganima
sa pravom,vjeruj mi.....odrasao sam i danas zivim u kvartu gdje ih je poprilicno....(citaj:Pescenica-zagreb )
samo gledam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.