Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 23:14   #21
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Znaš li ijedan birokratski aparat veči od EU u povijesti čovječanstva?
koliko ih trebas? 3 mi padaju na pamet bez da sam se potrudio. sve ostalo stoji, no, zelio bih ponovo naglasati da nam nije u koristi usporedjivati se sa gorim.
Lemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:43   #22
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da bi nam bilo samima?
Ja ne vjerujem,znam da EU nije savršena,ali očito je da su se pod njenim pritiskom počele kod nas pomicati stvari s mrtve točke.
Misliš li da bi Kosorica(bilo tko) nagazila korupciju iz čistog altruizma?
Pogledaj naše zakonodavstvo koje je u kurcu tj omogućava legalno bogaćenje pojedinca na potpuno legalan način(Zakon o golfu) ,pogledaj karikaturu od Ustavnog suda koji se bavi vraćanjem dugova, itd.
Misliš li iskreno da bi mi to bili u stanju sami riješiti?
Znam da EU neće riješavati naše blato ali će vršiti pritisak da se blato očisti.
Mi to moramo SAMI riješiti, ako to mi ne želimo sami riješiti zbog sebe, onda smo malouman narod kojem treba staratelja!
EU će svoje "usluge" itekako naplatiti i ono u što sam duboko uvjeren, mi sa ovako sluganskom političkom elitom imati ćemo dodatnu štetu u EU, jer i do sad osami riješavanja domaćih zadaća nismo izborili niti jedan naš interes!. Ispada da je EU karitas koja ća nam udjeliti milostinju. Dakle, da bi koliko toliko imao povjerenje u EU, morali bi imati jako sposobnu vladu koja će u tom sustavu čvrsto zastupati Hrvatske interese. Znači kada budemo imali takvu vladu s vrlo sposobnim, nekorumpiranim... političarima, onda ću tek razmišljati i o eventualnim koristima u članstvu u EU, dotle je naše pristupanje toj organizaciji samo jedan vid korupcije.

Evo čujem ovih dana da je i Bavarski premijer kumovao uz Sanadera za HAA banku, znači naša korupcija nije samo unutar naših granica, kao i afera s kamionima koji su kupljeni izvan Hrvatske, pa kad pričamo o borbi protiv korupcije onda moramo biti određeniji jer korupcija nije samo unutar naše države!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 01:06   #23
takodjer bih zelio nadodati da kod nas jednostavno ne postoji kvalitetan politicki kadar. imamo razno razne jace i co, no pravih politicara na zalost nemamo.
Lemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 10:54   #24
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
A zašto ti misliš da mi rješavamo neke probleme koje EU i sama nema? Zašto misliš da je tom birokratskom mastodontu od ikakvog zanimanja bogate li se pojedinci u Hrvatskoj, Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj, gdje god ili ne?

Što misliš koji su razmjeri korupcije i nepotizma u Italiji, Grčkoj, Rumunjskoj, Bugarskoj itd...? Ja ti tvrdim da smo mi ovdje male bebe prema nekim aktualnim pojavama iz raznih zemalja EU o kojima se možeš informirati ako si daš malo truda proguglati.

Gdje god postoji veliki birokratski aparat, postoje i oni koji nastoje iskoristiti nesposobnost i slabosti birokratskog sustava i izvuči korist za sebe. Ljudi su jednako krvavi ispod kože, u Hrvatskoj i u EU, vjeruj mi. Znaš li ijedan birokratski aparat veči od EU u povijesti čovječanstva?
Upravo zbog tih zemalja se HR prtišće da riješi probleme koje ima jer tko se jedniom opeče neće se drugi put.
HR je na neki način žrtva ulaska tih zemalja u Uniju(njihov ekspresni ulazak je politčki motiviran).
Mislim da Eu želi imati posla sa čistom državom sa što manje problema a to znači i čišćenje nekih računa i zato podržavam EU.Imali smo priliku nešto napraviti zadnjih 20 godina.ok 15,i nismo ništa,ali NIŠTA napravili.Slo je ispregovarala ulazak u EU ok ovdjer se puškaralo ali svjedno imali smo 15 godina,mogli smo već i ispregovarati ulazak u EU i mogli smo postaviti državu na noge,Nismo.E pa sad ćemo biti prisiljeni.Ako želimo u EU.A želimo.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 11:00   #25
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mi to moramo SAMI riješiti, ako to mi ne želimo sami riješiti zbog sebe, onda smo malouman narod kojem treba staratelja!
EU će svoje "usluge" itekako naplatiti i ono u što sam duboko uvjeren, mi sa ovako sluganskom političkom elitom imati ćemo dodatnu štetu u EU, jer i do sad osami riješavanja domaćih zadaća nismo izborili niti jedan naš interes!. Ispada da je EU karitas koja ća nam udjeliti milostinju. Dakle, da bi koliko toliko imao povjerenje u EU, morali bi imati jako sposobnu vladu koja će u tom sustavu čvrsto zastupati Hrvatske interese. Znači kada budemo imali takvu vladu s vrlo sposobnim, nekorumpiranim... političarima, onda ću tek razmišljati i o eventualnim koristima u članstvu u EU, dotle je naše pristupanje toj organizaciji samo jedan vid korupcije.

Evo čujem ovih dana da je i Bavarski premijer kumovao uz Sanadera za HAA banku, znači naša korupcija nije samo unutar naših granica, kao i afera s kamionima koji su kupljeni izvan Hrvatske, pa kad pričamo o borbi protiv korupcije onda moramo biti određeniji jer korupcija nije samo unutar naše države!
Vidiš,nije stvar u tome da ne želimo.Već ne možemo.Sjeti se kakvih je sve afera bilo ,sjeti se medijskih linčeva itd 'pa to bi jednog prosječnog EU ministra otjeralo u ludilo.
Recimio Kornatska tragedija,ma nema tog ministra u EU koji bi je preživo,bio prirodni uzrok ili ne,vjerojatno bi pala i vlada a kod nas sjećaš se bure koje nastala? Nitko iz vlade nije ni pomislio da je pogriješio,već su redom svi odgovorni izjavljuivali "Nisam kriv" i imamo apusurdnu situaciju u kojoj je prekršeno nekoliko zakona,koja je rezultirala stravičnim ishodom za koju aposlutno nitko nije kaženjen i odgovoran.
To je tek jedna afera,one starije neću ni sominjati a kamo li novije
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 18:53   #26
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Upravo zbog tih zemalja se HR prtišće da riješi probleme koje ima jer tko se jedniom opeče neće se drugi put.
HR je na neki način žrtva ulaska tih zemalja u Uniju(njihov ekspresni ulazak je politčki motiviran).
Mislim da Eu želi imati posla sa čistom državom sa što manje problema a to znači i čišćenje nekih računa i zato podržavam EU.Imali smo priliku nešto napraviti zadnjih 20 godina.ok 15,i nismo ništa,ali NIŠTA napravili.Slo je ispregovarala ulazak u EU ok ovdjer se puškaralo ali svjedno imali smo 15 godina,mogli smo već i ispregovarati ulazak u EU i mogli smo postaviti državu na noge,Nismo.E pa sad ćemo biti prisiljeni.Ako želimo u EU.A želimo.
Ne znam ima li smisla uopće objašnjavati ovakvima koji kao ti ne žele vidjeti dalje od svog nosa.

Pitanje našeg (ne)ulaska u EU je političko pitanje i politička odluka, baš kao što je to bilo tako kod ulaska nekih drugih zemalja prije nas. U tome je naš utjecaj minoran. Samo što smo mi budale (mislim ne ja , ali vidim da nas ima puno previše među Hrvatima), pa ponizno slušamo i dajemo zadnju kap krvi u nadi da će išta promijeniti. A neće.

Nismo mi nikakve žrtve toga što su se "zeznuli" s nekim zemljama, niti su se oni s njima "zeznuli", jako su dobro znali kakva je situacija u tim zemljama bila tada, još uvijek jest i biti će još dugo, ali je politički interes prevagnuo pred praktičnim problemima.

A Hrvatska može biti najsređenija zemlja na svijetu i dalje neće biti dobra. Dok ne dođe na red u kombinatorici Britanaca i njihovih prijatelja. Uglavnom dok ne dođe na red u paketu sa Srbijom. Ajde odi malo tamo, po mogućnosti nešto raditi, ne samo turistički, pa se javi sa svojim dojmovima, i reci je li u Hrvatskoj ikada bilo tako? Pa mi onda pričaj o "čistim državama sa što manje problema".
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.