Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2004., 10:24   #41
Re: Ista "prica" k'o u

Quote:
svastikuti kaže:
Adelinom filmu.
OOOoouuuuu jeeeaaaA!
Ne samo da sam gledao..., već izgleda i učestvovao!
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 10:25   #42
Quote:
Evidentirani broj kaže:

kemal malovcic iz sane

pjeva cova vec vise od 30 godina narodnjake, znas kakav pjevac

Zar, bar na sekund ne osjetiš sramotu?
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 10:50   #43
mene bi bilo sramota da sam srbin

kao sto rekose ciganu,

hoces da budes srbin, a on kaze pa da budem gori cigan

napij se loze, i uzivaj u polumanjoj srbijici
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 11:09   #44
Re: Re: Ista "prica" k'o u

Quote:
IlijaChvorovic kaže:
OOOoouuuuu jeeeaaaA!
Ne samo da sam gledao..., već izgleda i učestvovao!
Jesi ili nisi osim pijana i usijana glava u Borinom Vranju ?
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 11:10   #45
Quote:
Evidentirani broj kaže:
mene bi bilo sramota da sam srbin

kao sto rekose ciganu,

hoces da budes srbin, a on kaze pa da budem gori cigan

napij se loze, i uzivaj u polumanjoj srbijici
Ma u redu je stari, ne trudi se..., već muzički ukus je jasno oslikao tvoj mentalni sklop!
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 11:19   #46
Lightbulb Re: Re: Re: Ista "prica" k'o u

Quote:
svastikuti kaže:
Jesi ili nisi osim pijana i usijana glava u Borinom Vranju ?
Bez zezanja, gledao sam taj dokumentarac... uhhhh da vidiš šta šta jedna pjesma uradi ljudima... Svi prijete jedni drugima kako će ih poklati zato što je pjevaju, a ona je u stvari njihova... Ludnica u regionu...
Inače melodiju za tu pjesmu je iskoristio i onaj Boni M. Tom crncu je žena romkinja iz Makedonije pa je vjerovatno do te melodije došao na taj način. E samo da su još ubacili i njega i da se stvar digne iznad ''regionalnog nivoa''...
A što se Chvorovica tiče..., šta da ti kažem, velika familija i ima nas puno od Alpi pa sve do Grčke..., ma i šire...
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 13:03   #47
Hrvatska estrada?

Može li se uopće balkanizirati hrvatska estrada? Budimo realni i priznajmo. Nekakv duet prije par godina je bio najslušajniji, svi su ludjeli za tim. Severinin film očarava naciju. Zvijezde ovih TV natjecanja žare i pale scenom. Postji estrada koja je totalno udaljena od glazbe, barem one koja spada u umjetnost. Ova prenemaganja su samo medijski manipulirani uspjesi lijpih lica. Umjetnost je mrtva! A tko će totalno uništiti tzv. estradu balkanizacija ili globalizacija je sasvim svjedno. Sluša se samo ono što je na TV-u in, a sve ostalo ne postoji. A imali smo (pa još i imamo)dobre pjevače i grupe: Azra, Toma Bebić, Franci Blašković, Hladno Pivo, Bambi molesters.....
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 16:53   #48
johannes,svaka cast.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 17:06   #49
Nikad nisam razumio zašto bi utjecaj "balkanske" ili "istočne" glazbe na hrvatsku glazbu sam po sebi bio loš (čak i poguban?!), a utjecaj "zapadne" glazbe, sam po sebi, bio dobar i poželjan.
Nemojte mi se trudit objašnjavat.
Nikad to nisam razumio i nikad to neću razumjeti.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 17:09   #50
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Nikad nisam razumio zašto bi utjecaj "balkanske" ili "istočne" glazbe na hrvatsku glazbu sam po sebi bio loš (čak i poguban?!), a utjecaj "zapadne" glazbe,
Ma bas tako...kao da valja sve sto je "zapadno"...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 17:11   #51
Quote:
Postji estrada koja je totalno udaljena od glazbe, barem one koja spada u umjetnost.
I ove podjele na "estradu" i "umjetnost", na "kič" i "art", na komercijalno i umjetničko, na masovnu i elitnu kulturu ... isto nikad nisam razumio.
Ni to mi nemojte objašnjavat.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 20:06   #52
objašnjnje neobjašnjivog

Hvala Zrinka! Black Hawk Down neću objašnjavati neobjašnjivo jer mislim da nisam kompetentan dovoljno. Dovoljno ti je pogledati našu tzv. estradu, koja da nema medija, kakvi jesu, svi zajedno ne bi mogli sakupiti kvalitetniji band za vjencanja. Kvaliteta nema nikavkve veze s kvantitetom. Ono što je popularno u većini slucajeva nije kvalitetno. Sama rijec popularno dolazi od latinske rijeci populus, -i, n. što znaći narod. A narod je masa, gomila. A "gomila je laž" (S. Kierkergaard)
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 02:32   #53
NE razumijem zašto bi balkanska muzika bila znak primitivnosti, zaoistalosti i lošeg ukusa?
Široki Brjeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 08:13   #54
nije

balkanska glazba nije znak primitivnosti, zaoistalosti i lošeg ukusa, barem ne ona domicilna koja se očuvala (manje-više) i koju izvode pojedini etno izvođaći. Ali ovaj folk i slicne stvari granice s zdravim razumom. Nažalost takva vrsta glazbe e najrašinerija kod ljudi s balkanskog poluotoka.
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 11:08   #55
Re: Re: Re: "Balkanizacija" hrvatske estrade

Quote:
enoel kaže:
To je dio teksta iz Jutarnjeg
vidim da je iz jutarnjeg, ali ako otvaraš topic sa tim citatom, onda valjda imaš svoje mišljenje o tome.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 11:12   #56
Quote:
Black Hawk Down kaže:
I ove podjele na "estradu" i "umjetnost", na "kič" i "art", na komercijalno i umjetničko, na masovnu i elitnu kulturu ... isto nikad nisam razumio.
Ni to mi nemojte objašnjavat.
ja bih to opisao sa "nije zlato sve što sija"
drugim riječima, za mene definitivno nije glazba nešto što se ne svira na instrumentu, kao što se glazbenikom ne može nazvati netko tko "sklada" i "svira" na račulanu i svih njegovim varijacijama, a da ne zna svirati niti jedan instrument. kao što mi pjevač nije netko tko "koncerte" radi isključivo na playback, ono, samo zjeva ko šaran.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 11:13   #57
Quote:
Široki Brjeg kaže:
NE razumijem zašto bi balkanska muzika bila znak primitivnosti, zaoistalosti i lošeg ukusa?
Nije balkanska glazba stvar ni primitivizma ni lošeg ukusa. To je općenito pitanje ukusa, koji su različiti. Stvar je u tome da zbog kulturoloških razlika postoji jasna granica između "naše" i "balkanske" glazbe. Vremenom, zbog 80-godišnjeg života u zajedničkoj državi stvari su se počele mijenjati i različite kulture su se miješale, pa smo i mi poprimili obilježja koja su postojala tamo.
Tako da se dolazi do apsurdne situacije, gdje pojedini "Hrvati" neprestance ponavljaju kako su Srbi primitiviji od nas (ne samo Srbi, nego i Bošnjaci, Makedonci, Albanci - bili su fala bogu 500 godina pod Turcima), a istovremeno "režu vene na Cecu i ostale srpske narodnjake.
Čak je naša glazba poprimila slična obilježja. (Huljić)
Ne mogu ne spomenit pjesmu "Čavoglave", našeg neprikosnovenog umjetnika, koja je bila simbol otpora aresiji, a kad je čujem diže mi se kosa na glavi jer se izvodi 7/8 taktu, koji je specifičan za orijentalna područja, a pogotovo za Srbiju, Makedoniju, Bosnu, a nadasve za one koji su najzaslužniji što su prethodno spomenute zemlje u qurcu - Tursku.

Poznatije pjesme u 7/8 taktu s ex domaće estrade:

- Od Vradara, pa do triglava
- Ko to kaže, ko to laže
- Užičko kolo
- Makedonski narodni plesovi (Oro)
- Drma mi se šubara i cveće

I sad, zašto Hrvati vole tu vrstu glazbe (ja ne volim)?

- Zato jer smo vremenom poprimili kulturna obilježja onih, kojih se (gle apsurda) toliko odričemo protiv kojih smo toliko strastveno ratovali.

Ko to kaže, ubija ga ćaća, da su Srbi i Hrvati braća. (7/8 takt)
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 14:55   #58
bravo

:klap: Moonlight Cat
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 15:08   #59
Quote:
Kvaliteta nema nikavkve veze s kvantitetom. Ono što je popularno u većini slucajeva nije kvalitetno.
Kvalititet ima veze s kvantitetom (vidi K. Marx: Prelazak kvantiteta u kvalitet ).

Ono što je nepopularno u još većem broju slučajeva nije kvalitetno.
Ne mogu ti navest primjere jer nisu postali popularni, pa nisam čuo za njih.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.