Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 19:27   #21
Ja vecinom nosim samo crnu robu. 95% odjece je crno i nikad nisam imala taj problem

no dogodilo mi se da sam na moru u ducanu kupila crne najlonke, one do ispod koljena.

dodem doma, raspakiram tih nekoliko kutijica, a kad one smrde

to je tako smrdjelo da sam isla to brze bolje oprati na ruke. ma kakvi.. jeftin materijal koji smrdi. naravno da ih nisam i ne namjeravam nosit
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:54   #22
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
stvar je u majici

ima ja dvije takve
jedna no name, jedna nike - obje smrde

pardon, smrdile su sad su u smeću
meni isto Nike smrdila... a bila je tako lijepaa...
ivonce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:07   #23
Ja bih rekao da nije problem ni u majci, ni u znoju! Problem bi mogao biti u sušenju! Ako se suši u zatvorenom prostoru veš zna dobiti neugodan miris! Znam po tome što imam bakon! I kada je sunčano, veš se osuši, i miriše fantastično, a ako je kiša, i osušim ga na stalku u kući, onda ubijaaa!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:14   #24
ali rekla je da, kad majicu posudi sestri, onda ne smrdi.

ja se slažem da, ako na etiketi piše da je 100% pamuk, ne znači da stvarno jeste.
rekla je da jednako smrdi i u skupim i u jeftinim majicama, i to se smrad isključivo razvija u dodiru njenog tijela sa majicom i rezultira smradom majice, a ne tijela.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:16   #25
mozda ti masina za pranje ne zagrijava vodu, pa se roba ne opere dobro?
probaj robu oprati na 60, i sa deterzentom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:19   #26
meni se jednom desilo da sam oprala na previsokoj temperaturi i da je majica poprimila miris koji nije nikad izgubila.
također, miris može biti i iz ormara - ako ima vlage po zidu na koji je ormar naslonjen, odjeća može poprimiti grozan smrad.

Osim toga, i mašina za pranje može da ne ispere dobro, možda ima kamenca... nemam pojma
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:05   #27
ja imam identican problem, kad god nosim majicu koja ima uze rukave, tj. ako su pripijeni na pazuh, usmrdi se za popizdit.
i isto se majica usmrdi, a pazuh ne
ves se vani susi
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:32   #28
men ise također veš vani suši,na suncu,ako je zima onda na radjatoru,ne vjerujem d aje problem u veš mašini jer se pere u dvije različite,i mojoj i maminoj i svejedno je.Netko je napisao da nosi crnu odjeću,i moja je uglavnom crna ali ima i šarene i svakakve pa opet ista stvar.Ali meni je fascinantno to da ja majicu nosim neko određeno vrijeme npr 2 mjesec i nemam taj problem i onda se odjednom pojavi i gotovo,a istu tu majicu koja već jelte smrdi dam sestri ona nema taj problem.Također sam svjesna da nije sve 100 posto pamuk što piše ali opet gdje da kupim nešto što je 100 posto?imam par majica koje naprosto obožavam jer nikad sa njima nisam imala taj problem ali ne mogu iste majice nosit goodinama a o kupovanju nečeg novog već mi je muka i strah da opet ne budebačen novac
zeeebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:15   #29
Quote:
zeeebra kaže: Pogledaj post
Ovako probat ću biti najkraća.
Moj znoj ne miriše neugodno,s njime nemam problema.Vodim računa o higijeni,tuširam se svakodnevno,i više puta ako je potrebno,koristila sam i stickove i sprejeve i kristale i sve moguće.E sad problem je u odjeći.Kupim novu majicu,obučem par puta,oznojim se ponekad ali sve u granicama normale i sve bude uredu.Onda nakon nekih mjesec dana otuširana i čista obučem tu majicu čistu i ako se imalo oznojim u njoj,znači kap znoja majica smrdiiiiii grooozno.Pomirišem svoj pazuh ne smrdi ali zato majica.Bože sačuvaj.Ja već ludim od tog problema.Gledam da su mi majice kvalitetne,100 posto pamuk ali džabe.Kupim li majicu kod kineza,terra nova,intersport,new yorker,zara,orsay ma uvijek ista priča.VEć me strah i kupiti si nešto novo pošto znam da će se dogoditi isti problem.Pomagajte ako ikako znate
zato jer ne smrdi znoj, naime znoj nikad ne smrdi - smrdi neoprana majca. Jednom kad se samo malo u njoj oznojiš a ona odstoji do popodne npr, a ti je ne opereš, drugi put kad dođe u dodir s tvojim tijelom i novim znojem počnu smrdijeti bakterije koje su se u kratko vrijeme već razvile na majci. Znoj sam od sebe ne smrdi ali ustajale bakterije na neopranom tijelu ili majci jednako - hoće. Znači jedno nošenje majce i odmah pranje, i svakodnevno tuširanje i sprejanje. Moja prijateljica s kojom sam studirala i zajedno učila imala je isti problem neprestano dok jednom više nisam mogla izdržati i ovo joj nisam objasnila i nakon toga nikad više joj nisam čula znoj.

edit. sad vidjeh da ti i čista majca zasmrdi, to ne može jednostavno bit ili majca nije dobro oprana, šta bi moglo biti ako je prana na preniskoj temperaturi pa nisu pobijene sve bakterije, ili zasmrdi tek nakon par sat nošenja, što je dovoljno da se razviju. Naime znoj ne smrdi, ali kada se koža natopi znojem kreirat će okruženje pogodno za razvoj bakterija koje će kreirati smrad. I dok je znojenje potpuno prirodan proces, smrad nije, smrde bakterije ..... Problem je u nekupanju, (što nije slučaj kod tebe, jer imaš redovnu higijenu), ili održavanju odjeće - što je vjerojatnije, moraš naći načina da pobiješ sve bakterije prije nego što ponovno obučeš majcu .....

Zadnje uređivanje Aries13 : 06.10.2010. at 22:30.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:32   #30
Aries13 znam za to da "odstoji" onda sam probala da kupim novu novcijatu majicu koju sam čim skinem sa sebe iste sekunde ubacim u veš mašinu i operem jer sam isto tako mislila ako ostoji da je zbog toga ali ni to nije pomoglo.Tuširam se svaki dan i stavljam dezedorans ili antiperspirant i opet problem I da,nije da majicu nosim 3 sata,dovoljn o je da ju nosim i 15 min,ako se oznojim u tih 15 min gotovo
zeeebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:39   #31
navodno omekšivaći utječu negativno na strukturu vlakana i to onda hoće smrditi sa znojem. u teoriji se dri fitovi ne peru s omekšivaćem, a ja ih perem i nemam problema, ali sam čula od dvoje da im nakon omekšivaća više ne valjaju i da im smrduckaju stvari nakon treninga.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:42   #32
ma... vi neki brkate onaj smrad i onaj smrad.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:42   #33
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
ali rekla je da, kad majicu posudi sestri, onda ne smrdi.

ja se slažem da, ako na etiketi piše da je 100% pamuk, ne znači da stvarno jeste.
rekla je da jednako smrdi i u skupim i u jeftinim majicama, i to se smrad isključivo razvija u dodiru njenog tijela sa majicom i rezultira smradom majice, a ne tijela.

Nemam pojma! Lažne etikete si spomenula, pa nije čisti pamuk! Možda je boja kojem je majca bojana loše kvalitete, pa se stvara reakcija sa znojem? Jel' to uopće moguće?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:02   #34
nemoj se kupat, isti ti je k...
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:57   #35
Quote:
zeeebra kaže: Pogledaj post
imam par majica koje naprosto obožavam jer nikad sa njima nisam imala taj problem ali ne mogu iste majice nosit goodinama a o kupovanju nečeg novog već mi je muka i strah da opet ne budebačen novac
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post

Nemam pojma! Lažne etikete si spomenula, pa nije čisti pamuk! Možda je boja kojem je majca bojana loše kvalitete, pa se stvara reakcija sa znojem? Jel' to uopće moguće?
da, bit će da je to. moguće da ti ne prijaju neki načini obrade pamuka/dodaci pamuku, itd.

Pogledaj etiketu sa te dvije majice (ako je još čitava)... prouči ih malo... i probaj kupovati takve.

Imala sam ja tako nekoliko muževih majica koje su smrdile do bola na nešto čudno (ne znam je li liči na tjelesni miris, na buđ, nemam pojma) i bacila sam ih na kraju, usmrđivale su mi ostalu robu

A sve su bile, kao, pamučne...
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 00:09   #36
Quote:
zeeebra kaže: Pogledaj post
imam par majica koje naprosto obožavam jer nikad sa njima nisam imala taj problem ali ne mogu iste majice nosit goodinama
dakle, nit si ti, nit su majice, već kombinacija tebe i nekih majica u nekom određenom periodu. biće da smrde kako je već netko spomenuo preživjele bakterije

nego, što ne bi nosila iste majice godinama kad one ne smrde, a nove ti smrde?

ali, rješenje je u košuljama. finim, mirisnim, bijelim, seksi košuljama. na 60° prane i dobro opeglane
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 01:27   #37
evo ja nasreću nemam ovaj problem no imala sam 2 benetton pamučne majice, gotovo nove, s kojima mi se događalo isto nosila sam ih par puta i one se usmrdile al nenormalno! oprala bih ih i to dvaput, al nije bilo pomoći, majice su jednostavno imale neki čudan miris namakao ti njih čitavu noć il prao u mašini uglavnom završile su u smeću jer mi je bilo zlo kad bih ih obukla na sebe, samo bih taj miris osjećala
vjerujem da zaista može biti stvar u bojama il kemikalijama koje se koriste u izradi tkanine, tako da nije samo bitno je li nešto 100% pamuk.
moj savjet je da probaš sa čašljanim pamukom, dosta je prozračan i lagan isto tako i kod nas sad ima organic cotton odjeće, napravljene od materijala koji su bili pod minimalnim utjecajem kemikalija.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 01:47   #38
meni je btwfascuinantno i to da kad recimo posudim neku majicu od prijateljice koju odmah obucem zbog nekog razloga, ne usmrdi se, makar ju nosila ne znam kolko dugo.
znaci, bit ce nesto do majica ili nacina pranja
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 02:47   #39
Quote:
zeeebra kaže: Pogledaj post
Aries13 znam za to da "odstoji" onda sam probala da kupim novu novcijatu majicu koju sam čim skinem sa sebe iste sekunde ubacim u veš mašinu i operem jer sam isto tako mislila ako ostoji da je zbog toga ali ni to nije pomoglo.Tuširam se svaki dan i stavljam dezedorans ili antiperspirant i opet problem I da,nije da majicu nosim 3 sata,dovoljn o je da ju nosim i 15 min,ako se oznojim u tih 15 min gotovo
ma nema šanse da se to desi ako je majca dobro oprana. Znoj ne smrdi, smrde bakterije. Jedino logično riješenje je ako si dobro istuširana da majca nije dobro oprana jer npr u mašini imaš dosta kamenca pa ne pere kako treba ili nešto slično, pa zbog toga bakterije koje su ostale u dodiru sa toplinom kože reagiraju i zapravo majca smrdi. Mislim da nije u pitanju nikakva misterija. Problem je vjerojatno u mašini što ne pere temeljito, što se zna desiti ako se nakupio kamenac .....
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 02:56   #40
Ne znam zašto ti majca smrdi, ali dok to ne otkriješ možeš kao prvu pomoć protiv uništavanja odjeće stavljati one samoljepljive "podmetače" za ispod pazuha


edit: da me netko ne bi krivo shvatio ti podmetači, ne znam kako da ih drugačije nazovem......pads jelte....zbilja postoje. Služe upravo tome da se roba ne uništi znojem. Davno mi je to stara imala, ali bilo je kupljeno negdje vani. Kod nas nisam to vidjela, ali treba potražiti malo.

evo http://www.amazon.com/Dress-Shields-...ref=pd_sbs_a_2
http://www.amazon.com/Oval-Underarm-.../dp/B000IO4OAU

Zadnje uređivanje marit za : 07.10.2010. at 03:13.
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.