Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 14:21   #3081
Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
ali za nikon d600 opet kupovanje objektiva
Ovisi kaj ti treba. Meni bi bili dovoljni i samo Nikkori 50/1.8G i 28/1.8G, a mogal bi proć i još jeftinije i uzeti samo 35/1.8G.

Doduše, imam Pentax 645 objektiva, i Tamron Adaptalle koji idu na sve uz odgovarajući mount, al generalno, mogu bez imalo problema fotkati samo s jednim ili dva objektiva...

Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
ajd mogao bi to sve navrnuti preko adaptera na d600
Ne može se na Nikona niš adaptirati, osim srednjeformatnih objektiva, na žalost.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 17:41   #3082
elkarde mozes li malo vise tj detalnije objasniti zašto se nemoze na Nikona adaptirati ?

Još jedno pitanje me zanima, tj opazio sam na svojem pentaxu nesto neobično, isprva sam mislio da je riječ o kvaru no sad više neznam sto da mislim. Recimo kada stavite kotačić na neki izbornik recimo AV dali na ekranu mora pisati uvjek AV ? Primjetio sam kad sam imao manualni objektiv i stavio na auto mode da tamo piše tav, mislim, A kad sam vratio kit objektiv ponovno se pojavio na ekranu Auto mode. Znači to nije kvar nego se fotoaparat prilagođuje objektivu koji je nakačen ?
Takoder prije par tjedana sam primjetio da sa kit objektivom recimo stavim na M mode da mi piše Tav ? dajte mi reci jel to tako treba biti ili ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:07   #3083
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
elkarde mozes li malo vise tj detalnije objasniti zašto se nemoze na Nikona adaptirati ?
Stvar je trivijalno jednostavna - Nikon F-mount ima veći registar (udaljenost od mounta do focal-planea - senzora ili filma) od bilokojeg drugog 35mm sustava. Dakle, objektivi drugih 35mm sustava ne mogu postići fokus na infinity kad su adaptirani na F-mount tijela, ali zato F-mount objektivi rade na svim drugim sustavima. Bar bez upotrebe korektivne optike, ofkors.

U praksi, razlika između K (dakle, i M42) i F mount objektiva je 1.04 mm, što je dovoljno da objektivi ispod ~200mm ne mogu fokusirati na infinity, da npr. 55 mm M42 objektiv na Nikonu fokusira na max. 2 m.
S druge strane, uredno sam koristio Nikkore 180/2.8, 50/1.8 i 24/2.8 na K20tki.

Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Znači to nije kvar nego se fotoaparat prilagođuje objektivu koji je nakačen ?
Naravno - u Pentaxlandu, DA, DFA, FAJ i FA objektivi komuniciraju s tijelom poprilično puno, znaju fotiću poslati i svoj MFT graf, i slične stvarčice. F serija nije tolko komunikativna, nema MFT informaciju, al i dalje komunicira digitalno. A serija nema digitalnu komunikaciju između tijela i objektiva, al ima električne kontakte, dok M serija komunicira samo mehanički. Na žalost, tamo negdje krajem filmske AF ere, sam K-mount je postao "kriplan" - ostali smo bez mehanizma koji čita položaj prstena blende, na svim DSLRima i na MZ-30/50/60.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:11   #3084
edit : uh zajedno postali isto

nego nije mi jasno kako to da nitko nije probao video na k5ii
i da li je za nesto ,tj da nije kao kod ovih jeftinih video kamera
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:11   #3085
tav u m modu nije nikakav problem, uključeno ti je u postavkama auto iso, isključi auto iso i tav u m modu treba nestati tj.neće se više pojavljivati !!!
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:36   #3086
645Z, pošteni stroj

http://www.pentaxforums.com/news/pen...announced.html
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:59   #3087
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
sicaa 9-10 tisuca evurica za kit
eh sto bi to valjalo imati u torbi + video s time na mom karbonskom tripodu

citam masa refurbishanih k3 na prodaji ,ljudi vracaju zbog onog
buga "pomahnitalog" zatvaraca iliti shutera
jel se to nadzire smanjenje cjene ?
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:49   #3088
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Bome!

Sad bi trebala pasti cijena 645D. Možda bi si mogal nabaviti jednog...

Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
sicaa 9-10 tisuca evurica za kit
Kaj je najbolje, to stvarno je sića - računaj da Leica S s istim senzorom košta 16k eura, PhaseOne back s istim senzorom dođe 27k, Hasselblad H5 s istim senzorom je oko 37k. Sve bez objektiva, u slučaju PhaseOnea je to samo back - treba ti još i tijelo na koje ćeš zakačiti taj back.

Ono, za cijenu Hasselblada dobiješ 645Z i *sve* objektive.

Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
jel se to nadzire smanjenje cjene ?
Smanjenje cijene? K-3ojke? Kod nas?
Dream on.

Neće ić cijena dolje dok god konkurencija ne napravi jednako dobar fotić - čeka se Canon 7D mk2, Nikon D7200, ili mitski D400, tek onda možemo pričati o nekakvom potencijalnom blagom padu cijene...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:22   #3089
mislio sam u eu ,zbog velikog povrata kvazi neispravnih modela
sto imaju shutter bug ,,,

a barem bude tih refurbished modela nadam se

malo sam juce pregledavao cjene u uk fr ger
sve isti vrag
nego gdje bi se moglo uzeti tih refurbished tjela ?

a neznam kako citam hass ima super objektive isto phase one
plus full studio setup ,dok pentax je walk/wide nature shooting
neznam ni da ima obicni tethering ?
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:38   #3090
Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
mislio sam u eu ,zbog velikog povrata kvazi neispravnih modela
sto imaju shutter bug

a barem bude tih refurbished modela nadam se
Nadam se i ja!

Al nema šanse da će past cijena tak skoro, na žalost.


Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
a neznam kako citam hass ima super objektive isto phase one
plus full studio setup ,dok pentax je walk/wide nature shooting
Hass ima super objektive, po super cijenama. Isto vrijedi i za Leicu, i za PhaseOne (koriste Mamiya tijela i objektive, PhaseOne radi samo backove).
No, bome i Pentax ima super objektive, apsolutno na nivou Hasselblada i Mamiye - a bome je moguće i adaptirati fantastične Pentax 67 objektive, bez gubitka automatike blende.
Moguće je adaptirati Hasselblad i Pentacon Six objektive, uz standardne gubitke upotrebe adaptera - nema automatike blende.

Tak da ono, ima odlične objektive, a još je k tome weater-sealan, kompaktan i jeftin.

Mane sustava su samo dva, legacy manual-focus objektiva s leaf shutterima (A645 75/2.8 LS i A645 135/4 LS), te third-party shift/tilt-shift objektivi - doduše, Hartblei Super-Rotator je fantastična stvar, al je i dalje third-party.
E sad, uz tolku razliku u cijeni (i u odnosu na ostale DMF sustave i u odnosu na maloformatne pro-sustave), uz tolku ponudu teleobjektiva (i ne samo telaca), uz nekoliko zoomova, uz autofokus s 27 točaka (ostali imaju bitno lošiji AF), uz sve dostupne fičre, 645Z je stvarno vrlo ozbiljan konkurent.
Kažu u Ricohu - game changer. Vrlo lako moguće da i je.

Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
neznam ni da ima obicni tethering ?
Sad kad ima CMOS senzor - ima.
Ne znam jel ide i žicom, al znam da ima uz FluCard Wi-Fi SD karticu - isto ko K-3.

Tethering, tojest nedostatak istog, je zapravo jedini ozbiljni nedostatak na 645D, na 645Z je sad i to popravljeno.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:46   #3091
i sta mislis kad Z izadje na koliko bi se mogla tjela D modela zaustaviti ?
2-3000 € ?
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 13:39   #3092
Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post
i sta mislis kad Z izadje na koliko bi se mogla tjela D modela zaustaviti ?
2-3000 € ?
Sumnjam da će tak skoro pasti na tih $4k, za rabljene.
Ipak je 645Z i dalje skoro 50% skuplji od novog 645D.

Zadnje uređivanje elkarrde : 15.04.2014. at 13:54.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 14:56   #3093
malo i van kuće o Pentax Z novotariji:

http://www.dpreview.com/news/2014/04...-pentax-645z/1
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:22   #3094
Dakle Pentax k-5 iis radi odlično no muči me nešto što nikako da skužim dali na dotičnom fotiću postoji opcija podešavanja otvora belende i brzine okidača a da ta ista podešavanja i vidim na live view u realnom vremenu ? Nije da mi je ta opcija oglavu no istu sam ima na oly e-600 pa mi mrvicu fali
raptor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:34   #3095
Quote:
sklokan kaže: Pogledaj post

citam masa refurbishanih k3 na prodaji ,ljudi vracaju zbog onog
buga "pomahnitalog" zatvaraca iliti shutera
jel se to nadzire smanjenje cjene ?
E pa zato uzmeš k-5 ii pa si bez brige,a i cijena je sad povoljnija od kad je izaša k-3
raptor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:25   #3096
http://3.static.img-dpreview.com/fil...oXYI%3D&v=2804

džizs koji monstrum ovako gledan odozgor. od oznake za ravninu senzora do zadnjeg kraja ima sigurno 40 mm, nije mi jasno što su natrpali unutra??
a i udaljenost senzor-bajonet je poprilična, ovako veliki fotići su dušu dali za mirrorless
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:26   #3097
Quote:
raptor1 kaže: Pogledaj post
E pa zato uzmeš k-5 ii pa si bez brige,a i cijena je sad povoljnija od kad je izaša k-3
evo, prodajem ja jednog vec neko vrijeme
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:32   #3098
Vladek da imam kome prodati svoj K30 ja bi mam kupil tvoj K5ll, tvoja cijena više nego korektna, očeš se mijenjati pa ti male nadoplatim (tulike bi se našle penezov), sve ideje o mogučoj trampi na pm, bilježim se sa štovanjem
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:03   #3099
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
od oznake za ravninu senzora do zadnjeg kraja ima sigurno 40 mm, nije mi jasno što su natrpali unutra??
Svu elektroniku, uključujući i ekran.
Niš nema ispod i s lijeve strane, s desne strane je baterija, al gotovo sva elektronika je iza senzora - bio je negdje na netu cut-through, pa se vidlo kaj je di ugurano.

Ah, našao: 645D cutaway.

Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
a i udaljenost senzor-bajonet je poprilična, ovako veliki fotići su dušu dali za mirrorless
70.87 mm - treba mjesta za veliki špigl.

Mirrorless il ne, ak zadržiš SLR mount, i dalje ti treba puno mjesta zbog registra.

Al zato uvijek postoje drugi, mirrorless mountovi - npr. Mamiya 6, Mamiya 7, Bronica RF645, ili Fujica GW690. Ono, srednjeformatni rangefinderi, jel.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:06   #3100
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Vladek da imam kome prodati svoj K30 ja bi mam kupil tvoj K5ll, tvoja cijena više nego korektna, očeš se mijenjati pa ti male nadoplatim (tulike bi se našle penezov), sve ideje o mogučoj trampi na pm, bilježim se sa štovanjem
nažalost trebaju mi pare. prelazim na fuji X-E1 i 23/1.4 su vec doma, a na putu je i AR adapter iz kine za Konica Hexanone 55/3.5 macro, 135/3.2 i 50/1.7. a Samyanga 12/2 da ne spominjem. zbog svega toga mi fali peneza
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.