Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 19:16   #61
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
da, zato što se ne hranimo primjerice preko *urca, nego preko usta
Kurac i sisa nisu isto.
Kurac je dragi bogo stvorio za pravljenje beba, a sisu za hranjenje beba
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:19   #62
Quote:
biziornot kaže: Pogledaj post
ja ne kažem da je gadljivo, i za skrivati se, djete jede, i nezna ni di je ni kaj je, stvar je u mamama koje su toliko slobodne da to rade javno. One bi trebale znati koje su granice u javnosti, ili u tome nema granica??? Pitanje: Zašto je bilo po svim novinama i TV-u da se par seksao na plaži, i to u negativnom kontekstu?? Pa možda su htjeli napraviti djete, što je prirodna stvar, jel?? Kako će napraviti djete ako on ne izvadi onu stvar?? Tako i djete, kako će jesti ako mama ne izvadi sisu??? Jel je to tako onda???
Stara većina žena se pokrije i elegantno to napravi...kao što vjerovatno znaš da možeš na klupici u parku na nešto sjesti , a da to svi ne vide i neće biti u novinama.....poželjna haljinica.
Osim toga da li ti smatraš da je u redu da dijete vidi seksualni odnos mm-a i mene i da je to isto kao kad me vidi da dojim brata ili sestru?
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:20   #63
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Draga Mel, evo mamince mi moje koja me bacila na adaptirano sa šest mjeseci jer se morala vratit na poso, zbilja ne moraš izbacit sisu. Svaka normalna žena pokrije bebinu glavu i ciku. Zbog higijene! Ozbiljno!
Samo prostaci "vide" sisu!
e super... hajde, ovo bi moglo proći.
ozbiljno.
jednostavno, ne želim gledati nečije private parts ako to nisam izričito zahtijevala, samo to i ništa više nije u pitanju
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:20   #64
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
da, zato što se ne hranimo primjerice preko *urca, nego preko usta
my point exactly!

dojenje u javnosti je nekima gadljivo ne zato jer je sam po sebi čin hranjena bebe odvratan, grozan, opscen ili uvrjedljiv ili komad sise i bebina glava grozomoran i teško podnošljiv prizor već jer oni - ograničenih vidika društvenim normama - tome pridaju neka dodana, uglavnom seksualna, značenja

dakle, sve ono odvratno u dojenju u javnosti su značenja dodana u nsustavima vrijednosti i glavama onih koji gledaju. sam po sebi, čin dojenja, pa i u javnosti, je normalan, prirodan i lišen ikakvih negativnih konotacija.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:20   #65
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Uostalom, ne vidim zašto bi se uopće svađali na ovoj temi... netko voli plavu, netko crnu boju... nema ispravnog, nitko dojilje neće pozatvarat, ne bojte se.
Iako, u nadi je spas
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:22   #66
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, sve ono odvratno u dojenju u javnosti su značenja dodana u nsustavima vrijednosti i glavama onih koji gledaju. sam po sebi, čin dojenja, pa i u javnosti, je normalan, prirodan i lišen ikakvih negativnih konotacija.
Što se tiče mene, nije.

Meni je to i dalje jednako gadljiv prizor kao što bi mi bio da se neka cura u toplessu šeće okolo, primjerice Trgom

I ništa mi ne možete
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:24   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sam po sebi, čin dojenja, pa i u javnosti, je normalan, prirodan i lišen ikakvih negativnih konotacija.
Ne znam bas.
Da je bas tako ko sto ti kazes, teme o dojenju em ne bi bile tako ucestale, em ne bi postale bojisnice od 40 strana objasnjavanja
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:24   #68
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
pa sorry, ali da se takva pojavi na Trgu policija bi je ispratila, a da takav prizor vidim u restoranu, lagano bi isto bila ispraćena van

to ti nije baš neki argument, znaš
o granicama pristojnosti, čednosti i koliko sise se može izbaciti možemo raspravljati
ali samu golu sisu u seksualnom kontekstu nitko nikad ne bi komentirao s (citiram jedan od komentara s prve stranice) - vrlo, vrlo odvratan prizor
sisa u kontekstu za koji je zapravo stvorena, hranjenje bebača, lišena bilo kakvog seksualnog konteksta - vrlo, vrlo odvratan prizor, gadljivo, fuj, trebale bi se sakrti

btw, nisam dojila.
samo me uvijek razljuti koliko su ljudi zatucani.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:25   #69
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
samo me uvijek razljuti koliko su ljudi zatucani.
I mene stav vladajućih o novom proračunu, ali tu ne mogu ništa, šta'š
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:26   #70
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
e super... hajde, ovo bi moglo proći.
ozbiljno.
jednostavno, ne želim gledati nečije private parts ako to nisam izričito zahtijevala, samo to i ništa više nije u pitanju
Ma daj. Pa zašto bi netko u svom tom smogu i prašini uopće pokušavao mahati sisom ko blesav dok doji vani?
Zapravo je jako logično - ne želiš da ti se beba pati dok je vani i gladna je, pa joj daš jest, al nećeš riskirat da ti pada lišće i prašina i sline okolnih prostaka bebi pod usta. Postoje grudnjaci, majice, slingovi, pelene, gaze.... Sve živo.
A izdajanje ljeti nije rješenje, jer jebiga, ukiseli se na plust trideset i šest... Zimi je izdajanje bolje, ali ne dok je beba premala, da se ne navikne na bočicu umjesto sise. Al zimi premale bebe i ne idu vanka na tako duga razdoblja.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:26   #71
Iss.. nisam znala da je ovo tako vruća tema.. Nisu mi svađa i bijes bili namjera.. Krenuh u mirnom tonu.. zašto se tako uzrujavaju ljudi???
biziornot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:26   #72
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ne znam bas.
Da je bas tako ko sto ti kazes, teme o dojenju em ne bi bile tako ucestale, em ne bi postale bojisnice od 40 strana objasnjavanja
bah, nemoj da krenem u zli kapitalizam i proizvođače formule koji su upravo ti koji nam desetljećima nameću stav da je dojenje nešto čega se treba sramiti. otud sve bojišnice oko dojenja. i ja nedojilja na prvoj liniji obrane dojenja

smeta mi zato što zbog zatucanih ljudi kojima je prizor bebe koja doji ODVRATAN i koji se zgražavaju da kaj nije to mogla obavit doma žene koje doje ostaju zatvorene u 4 zida prvih par mjeseci s bebom jer se srame.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:27   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
bah, nemoj da krenem u zli kapitalizam i proizvođače formule koji su upravo ti koji nam desetljećima nameću stav da je dojenje nešto čega se treba sramiti.


majke mi, samoubit ću se

da, da, mora da je to to
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:27   #74
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
da, Modesti, imam dva bana od tebe, bit će da je to bilo to
jes ti sigurna da sam ti ih ja spičila.
nekako me pamćenje ne služi
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:29   #75
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
aaaaaa.... ti si od onih koje bi najradije da bebe papaju u wc-u na javnim mjestima?
aaaa.... ti si ona koja za ručkom vadi sisu pred susjedima i cijelom familijom????
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:30   #76
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
jes ti sigurna da sam ti ih ja spičila.
nekako me pamćenje ne služi
yes, yes, otiđoh si pogledati kartone i 2 by Modesti

Vjerojatno sam podivljala, iako mislim da su militante dojilje još gore bile, but that's just me, we're cool
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:31   #77
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
aaaa.... ti si ona koja za ručkom vadi sisu pred susjedima i cijelom familijom????
aha. i nudist sam isto
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:32   #78
Nemam problem s dojenjem ako je diskretno, imam s flešanjem sisa i bradavica u društvu.

"Vidi kako me izgrizla"...,

my eyes, my eyes...
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:33   #79
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Stara većina žena se pokrije i elegantno to napravi...kao što vjerovatno znaš da možeš na klupici u parku na nešto sjesti , a da to svi ne vide i neće biti u novinama.....poželjna haljinica.
Osim toga da li ti smatraš da je u redu da dijete vidi seksualni odnos mm-a i mene i da je to isto kao kad me vidi da dojim brata ili sestru?
Tu se ne radi o tome ko te doma vidi, nego radnja na javnom mjestu, od tramvaja, restorana, itd...

Ako ste vi pod dekom, i tihi, djete neće ni skužiti kaj se događa, ako se pak razbacujete organima, druga stvar. Tako i gledaoci, ako vide ženu pokrivenu da doji, nitko neće ni a reći, ako neka izbaci sisu na sva zvona nasred trga, sa time da druga napola viri van, to baš nije onak... Mazanje sise pivom?? Halo...
biziornot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:34   #80
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
smeta mi zato što zbog zatucanih ljudi kojima je prizor bebe koja doji ODVRATAN i koji se zgražavaju da kaj nije to mogla obavit doma žene koje doje ostaju zatvorene u 4 zida prvih par mjeseci s bebom jer se srame.
Meni je zapravo vise zanimljivo zakaj to dojenje tak smeta ljudima
Sta ja znam, ja mogu nabrojat ko iz pistolja barem 10 stvari koji mi vise smetaju na javnom mjestu i to cak nekad da bi izvadila bejzbol palicu da ju imam nego prizor zenske koja doji.

Ono koja picka materina je tak znacajna/gadljiva u tom prizoru?

Pa jebote sjedi negdje, doji, ti prolazis.
Vau.
Strasno
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.